Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

στο select type βάλε INFINEON.

 

δεν γινεται να βαλω τιποτα,γιατι απλα δεν μπορω να πατησω τιποτα,οθτε να γραψω,δεν εχει καμια ανταποκριση,τι θα κανω?γιατι δεν δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν γινεται να βαλω τιποτα,γιατι απλα δεν μπορω να πατησω τιποτα,οθτε να γραψω,δεν εχει καμια ανταποκριση,τι θα κανω?γιατι δεν δουλευει?

 

δοκίμασε σε άλλο pc πρώτα.. αν σου είναι εύκολο. δεν μου ρχεται κάτι στο μυαλό...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

φιλε mythoc,το δοκιμασα και σε αλλο pc και παλι εχει το ιδιο προβλημα!:(

Γεια σας παιδια!Τελικα δεν ξερει κανενας να μου πει πως μεταφερω στο τηλεφωνο τα καινουργια χρωματα των συντομευσεων απο το Cube icons?Πληρωνω οποιο παιδι μπορει να μου κανει αυτο και φλασαρισμα απο Θεσσαλονικη Δημητρης 6957498079.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Τελικα δεν ξερει κανενας να μου πει πως μεταφερω στο τηλεφωνο τα καινουργια χρωματα των συντομευσεων απο το Cube icons?Πληρωνω οποιο παιδι μπορει να μου κανει αυτο και φλασαρισμα απο Θεσσαλονικη Δημητρης 6957498079 begin_of_the_skype_highlighting**************6957498079******end_of_the_skype_highlighting.Ευχαριστω

 

Πρέπει να περάσεις τα αρχεία που σου δίνει το cube_icons στο firmware.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις τα αρχεία που σου δίνει το cube_icons στο firmware.

Φιλε,ειμαι απλος χρηστης,οχι κομπιουτερακιας,δηλαδη,τι να κανω βημα προς βημα?

Link to comment
Share on other sites

Ένα thread που βοηθάει στο τι μπαίνει που και πως: http://www.mylgarena.com/index.php?topic=3210.0 (english)

 

Πρέπει να περάσεις με το FlashTool το AMD_OEM του firmware σου απο το κινητό. Στο πρώτο πόστ υπάρχουν οδηγίες. Απλό πρόγραμμα που χρειάζεται λίγη προσοχή. Δεν έχω αρκετό χρόνο για αναλητικές οδηγίες, ίσως σε βοηθήσουν προηγούμενα πόστ. ψαξε λίγο και βλέπουμε.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια!αφου δεν μπορουσα να φλασαρω με το uptestex,δοκιμασα να φλασαρω με τον κανονικο τροπο του Jimdem,αλλα σε ενα σημειο κολλαω εκει που παει να γινει η αναβαθμιση τηλεφωνου μου βγαζει σφαλμα,και μου λεει''Η αναβαθμιση του LG κινητου σας τηλεφωνου δεν ειναι δυνατη λογω σφαλματος που παρουσιαστηκε στο LG Mobile Phone Upgrade'',Τι να κανω?

Δειτε και στην φωτογραφια:

 

 

[ATTACH]16652[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια!αφου δεν μπορουσα να φλασαρω με το uptestex,δοκιμασα να φλασαρω με τον κανονικο τροπο του Jimdem,αλλα σε ενα σημειο κολλαω εκει που παει να γινει η αναβαθμιση τηλεφωνου μου βγαζει σφαλμα,και μου λεει''Η αναβαθμιση του LG κινητου σας τηλεφωνου δεν ειναι δυνατη λογω σφαλματος που παρουσιαστηκε στο LG Mobile Phone Upgrade'',Τι να κανω?

Δειτε και στην φωτογραφια:

 

 

[ATTACH]16652[/ATTACH]

 

download παλι το firmware. ειναι corrupted.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Χρησιμοποιώ την iRena έκδοση και μου φαίνεται πολύ όμορφη μιας και είμαι iphonakias :lol: http://www.megaupload.com/?d=ME1LMT92 LG Arena - iPhone Style.

 

Base: V10P_00

 

Γειά σας είπα να κάνω και εγώ μια αλλαγή στο αρένα μου βάζόντας τη ιΡενα έκδοση .

μετά από μια μέρα παρατήρησα τα εξής :

 

ο ήχος τον πλήκτρων είναι μονίμος ενεργός κ ας το έχεις στο 0 ,

δεν κάνει σωστή αναπαραγωγή βίντεο ( όταν το ανοίγει κάνει σαν να με πάει στην αρχική μου χωρίς εικονίδια και δεν έχω εικόνα του βίντεο παρα μόνο τον ήχο....)

 

Αν έχει κανείς κάτι να μου προτείνει θα το εκτιμούσα δεόντος αλλιώς με βλέπω να το επαναφέρω σε μια ανοιχτή στάνταρ έκδοση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είπα να κάνω και εγώ μια αλλαγή στο αρένα μου βάζόντας τη ιΡενα έκδοση .

μετά από μια μέρα παρατήρησα τα εξής :

 

ο ήχος τον πλήκτρων είναι μονίμος ενεργός κ ας το έχεις στο 0 ,

δεν κάνει σωστή αναπαραγωγή βίντεο ( όταν το ανοίγει κάνει σαν να με πάει στην αρχική μου χωρίς εικονίδια και δεν έχω εικόνα του βίντεο παρα μόνο τον ήχο....)

 

Αν έχει κανείς κάτι να μου προτείνει θα το εκτιμούσα δεόντος αλλιώς με βλέπω να το επαναφέρω σε μια ανοιχτή στάνταρ έκδοση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

factory reset αφού φυσικά κάνεις back-up τα παντα..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

factory reset αφού φυσικά κάνεις back-up τα παντα..

 

Το σκέφτηκα αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε . μετά από 2-3 επανεκκινήσεις τα βλέπω κανονικά τα βίντεο. το μόνο που κολάει είναι όταν πας στις ρυθμίσεις Ημερ. κ ώρας και προσπαθήσεις να αλλάξεις ζώνη ώρας αλλά μικρό το κακό , εγώ το άφησα εκεί που το είχε.

 

Α!!! το Pc suite μετά το φλάσάρισμα μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση τηλεφώνου στην Ver. 10V_00 , λέτε να είναι πιο σταθερή έκδοση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε . μετά από 2-3 επανεκκινήσεις τα βλέπω κανονικά τα βίντεο. το μόνο που κολάει είναι όταν πας στις ρυθμίσεις Ημερ. κ ώρας και προσπαθήσεις να αλλάξεις ζώνη ώρας αλλά μικρό το κακό , εγώ το άφησα εκεί που το είχε.

 

Α!!! το Pc suite μετά το φλάσάρισμα μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση τηλεφώνου στην Ver. 10V_00 , λέτε να είναι πιο σταθερή έκδοση;;;;

 

οταν φλασαρεις παντα θα σου λεει για αναβαθμιση η σουιτα.. αγνοησετο... σταθερη αλλα με bugs..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα παιδεια θελω να ρωτησο κατι οσον αφορα κατι για αυτο το κινητο δεν ξερω πολλα για αυτο για να μην καθηστερο και γεμηζω το blog θελω να μου κανει ενας add απο εσας που ξερετε....στο μσν μου...

 

:!: Aπό ομάδα διαχείρησης:

Απαγορευεται η δημοσίευση προσωπικών στοιχείων...

Ζήτησε να σου στείλουν pm πρώτα.

 

Δεν μπορω να βγαλω ακρη ας μου κανει ενας αντ στο msn μου ευχαριστω πολυ Argy3489@windowslve.com :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...