Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ειναι καποιος απο εδω που ειχε omnia 2 και πηρε το hd2 για να μου πει πως ειναι η οθονη του hd2 σε σχεση με το omnia 2 ?

 

Το omnia II αδικείται από τα widgets. To HD2 σίγουρα κερδίζει τις εντυπώσεις σε αυτό τον τομέα λόγω καλύτερου software γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553516

Πηρα αυτη την καρτουλα...την υποστηριζει ετσι??????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

[ame=http://www.amazon.co.uk/Vikuiti-DQC-160-screen-protector-scratch-resistant/dp/B002W555WE]Vikuiti DQC-160 screen protector for HTC HD2 - PREMIUM: Amazon.co.uk: Electronics & Photo[/ame]

 

 

http://shop.brando.com/bw-ultraclear-pda-s-p-htc-hd2-_p03932c0018d008.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ποια θεωρείς καλυτερη?? Εγώ έχω πάρει μια brando βεβαια.

Η μου αρέσει επειδή φτάνει μέχρι και κάτω απο τα κουμπια...ιδανική για πρωτάρηδες με screen protector(εγώ πάντα χαλάω 1-2 και στο τέλος δεν την έχω τοποθετήσει και σωστά)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και οι δύο είναι πολύ καλές και το σημαντικότερο... δεν δημιουργούν πρόβλημα στον proximity sensor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Νομίζω οτι πραγματικά έχουμε το καλύτερο κινητό. Το έχω τρεις μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια με προβληματίζουν 2-3 πράγματα αλλά θα βρούμε λύση. Π.χ δεν βρίσκω στο κομπουτερακη με της αριθμιτικες πράξεισ το %. Υπάρχη 'η πρέπει να βάλουμε άλλο πρόγραμμα? Και αν ναι πιό. Αν υπάρχη δωρεαν. Ευχαριστώ και θα επανέρθω με περισότερα σχόλια.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το σπασω μολις το πηρα ενα καλο παιδι να μου που στο καλο εμφανιζεται το owner information.Εχω ηδη αλλαξει το κλειδι στη registry αλλα στις ρυθμισεις δεν μου εμφανιζει (ή εγω δεν το βλεπω) πουθενα τη δυνατοτητα να εισαγω την πληροφορια αυτη.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το σπασω μολις το πηρα ενα καλο παιδι να μου που στο καλο εμφανιζεται το owner information.Εχω ηδη αλλαξει το κλειδι στη registry αλλα στις ρυθμισεις δεν μου εμφανιζει (ή εγω δεν το βλεπω) πουθενα τη δυνατοτητα να εισαγω την πληροφορια αυτη.

 

Ρυθμίσεις -> Μενού -> Περισσότερα -> Προσωπικά -> Πληροφορίες Κατόχου

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Μενού -> Περισσότερα -> Προσωπικά -> Πληροφορίες Κατόχου

 

πρωτη σελιδα εχει διαφορα tips κοιτα εκει και θα δεισ.....ειναι ενα cab που το ενεργοποιει........

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να μην το σπασω μολις το πηρα ενα καλο παιδι να μου που στο καλο εμφανιζεται το owner information.Εχω ηδη αλλαξει το κλειδι στη registry αλλα στις ρυθμισεις δεν μου εμφανιζει (ή εγω δεν το βλεπω) πουθενα τη δυνατοτητα να εισαγω την πληροφορια αυτη.

 

Εάν το έχεις κάνει σωστά θα το βλέπεις στο

 

Start / Settings / Menu / All Settings / Personal / Owner Information

 

Γειά σε όλους. Νομίζω οτι πραγματικά έχουμε το καλύτερο κινητό. Το έχω τρεις μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια με προβληματίζουν 2-3 πράγματα αλλά θα βρούμε λύση. Π.χ δεν βρίσκω στο κομπουτερακη με της αριθμιτικες πράξεισ το %. Υπάρχη 'η πρέπει να βάλουμε άλλο πρόγραμμα? Και αν ναι πιό. Αν υπάρχη δωρεαν. Ευχαριστώ και θα επανέρθω με περισότερα σχόλια.

 

Δεν είναι free αλλά προτείνω ανεπιφύλακτα το HiCalc.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Μενού -> Περισσότερα -> Προσωπικά -> Πληροφορίες Κατόχου

Σε ευχαριστω.Θα το πεταγα απο το παραθυρο μιλαμε λολ

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανεις αυτό το car kit --> HTC HD2 IN-CAR KIT (CU S400) ωστε να μας πεί τις εντυπώσεις του?
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα επαναφερω το τηλεφωνω σαν να το πηρα σημερα η αν ξερει κανεις που υπαρχη ο καδος ανακικλοσης το τηλονου σας παρακαλω:): ειναι επιγον!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ετοιμάζομαι για ταξίδι αλλα δυστυχώς δεν θα μπορώ να έχω φορτιστη αυτοκινητου.

καμια εναλλακτική λύση??

φορτιστη με επαναφορτιζόμενη μπαταρία ή ηλιακό έχει βρει κανεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μια ερωτηση.Οταν βγαζω φωτογραφια το βραδυ με φλας η φοτο βγαινει σε μπλε αποχρωση,το εχει συναντηση καποιος αλλος αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://twiinshop.gr/index.php?target=products&product_id=31067 το έχει προσέξει κανείς;;; Το σκέφτομαι γιατί το καπάκι της μπαταρίας μας (δλδ: η μισή πίσω όψη του κινητού), γλιστράει αρκετά από τα χέρια... :p

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το σπασω μολις το πηρα ενα καλο παιδι να μου που στο καλο εμφανιζεται το owner information.Εχω ηδη αλλαξει το κλειδι στη registry αλλα στις ρυθμισεις δεν μου εμφανιζει (ή εγω δεν το βλεπω) πουθενα τη δυνατοτητα να εισαγω την πληροφορια αυτη.

 

Aν βάλεις τα στοιχεία σου στο Me στο Contact είναι το ίδιο πράγμα ακριβώς....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε εντοπίσει κάποιο μαγαζί να το έχει ανοιχτό για να το δούμε εκτός το Mall?

Όπου και να ρώτησα το έχουν κλειστό:cry:.

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

Παλουκάρια ποιόν φορτιστή αυτοκινήτου προμηθευτήκατε?

Ηρθε η ώρα ν'αγοράσω γιατί το χρησιμοποιώ και σαν πλοηγό πλέον.

Με τέτοια οθόνη και τέτοιο δέκτη GPS έχουμε καταργήσει τα pna.:cool:

Είμαι κι εγώ προβληματισμένος... θέλει προσοχή διότι σε πολύωρη πλοήγηση ένας κακός φορτιστής φορτίζει πιο αργά απ' όσο το HD2 καταναλώνει!!! Άρα μπορεί σε 3 ώρες δρόμο να μείνουμε από μπαταρία!!!

Πήρα Orbit, όπου το καλωδιάκι είναι ξεχωριστό από τον φορτιστή τον ίδιο (δηλ. ο φορτιστής βγάζει USB), για να είμαι και λίγο generic, 6.5 ευρώ από Γερμανό. Μια χαρά όλα. Χρησιμοποιώ και το καλώδιο στο PC στη δουλειά και το άλλο το έχω στο σπίτι.

Μπορείς να μας πεις πόσα αμπερώρια βγάζει;

σημερα δουλεψα ενα omnia 2 σε καποιο καταστημα και μπορω να πω οτι απογοητευτηκα. μου φανηκε αρκετα αργο για επεξεργαστη 800 που εχει και η οθονη του δεν μου αρεσε καθολου. το touch δεν ηταν καθολου ευαισθητο και το scrolling επισης μια απο τα ιδια.

ειναι καποιος απο εδω που ειχε omnia 2 και πηρε το hd2 για να μου πει πως ειναι η οθονη του hd2 σε σχεση με το omnia 2 ?

Εγώ είχα και τα δύο, το HD2 υπερέχει ξεκάθαρα!!! Απλά το ομνια έχει απίστευτο μαύρο και πιο ζωντανά χρώματα λόγω amoled οθόνης! Βέβαια το touch του hd2 δεν συγκρίνεται! Μεγάλο πρόβλημα με την ελεύθερη μνήμη ram, αν το δουλέψεις απλά σαν κινητό δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά αν το ζορίσεις θα κρεμάει! Γενικότερα την συνολική εικόνα την καταστρέφει το touchwiz, το οποίο είναι ερασιτεχνικό μπροστά στο sense! Αν βάλεις το spb mobile shell στο ομνια 2 θα έχεις πολύ καλή αίσθηση στην αφή!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεισ opera 10????εντυπωσεις?????

 

Πολυ ωραιος (επιτελους θα εχουμε smooth πλοηγηση) αλλα:

- Δεν εχεις δυνατοτητα rotate (φτιαχνεται με third party εφαρμογη, οπως το bsbtweaks - η τελευταια του εκδοση ειναι πολυ καλη)

- Το Pinch zoom δε λειτουργει (η αντιστοιχη λυση απο third party δεν κανει τιποτα παραπανω απο zoom χωρις scaling, αρα αχρηστο).

Αναμονη για μια εκδοση customized για hd2 γιατι πραγματικα αξιζει τον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από λίγες ώρες 'ηρθε και το δικό μου HD2.

Όπως το περίμενα.... Ωραίο μηχάνημα.

 

Μερικές ερωτήσεις: (Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά έβγαλα τα μάτια μου ψάχνοντας τις σελίδες.)

 

1. στα κουτάκια των συντομέυσεων στην αρχική οθόνη πως βάζουμε οποιαδήποτε συντόμευση θέλουμε? και όχι μονο κατι από τη λίστα του sense? Θέλω να βάλω μια για τη "Διαχείρηση εργασιών" καθώς και για το Destinator που έχω στην κάρτα, Το G-alarm κτλ.

 

2. Πως αφαιρούμε μια συντόμευση? Πατάω για μερικά δευτερα μπας και βγάλει κανά μενού αλλά τιποτα.

 

3. Έχει το Sence ένα μενού με τα προγράμματα? Αν έχει εγώ δεν το βρίσκω.

 

4. Καλό το Sence αλλά υπάρχει τρόπος να μπύμε και στα original menu των WinMo να πειράξουμε κάτι?

 

5. Αυτό το CoPilot μπορεί να απεγκατασταθεί?

 

αυτά για την ώρα.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από λίγες ώρες 'ηρθε και το δικό μου HD2.

Όπως το περίμενα.... Ωραίο μηχάνημα.

 

Μερικές ερωτήσεις: (Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά έβγαλα τα μάτια μου ψάχνοντας τις σελίδες.)

 

1. στα κουτάκια των συντομέυσεων στην αρχική οθόνη πως βάζουμε οποιαδήποτε συντόμευση θέλουμε? και όχι μονο κατι από τη λίστα του sense? Θέλω να βάλω μια για τη "Διαχείρηση εργασιών" καθώς και για το Destinator που έχω στην κάρτα, Το G-alarm κτλ.

 

2. Πως αφαιρούμε μια συντόμευση? Πατάω για μερικά δευτερα μπας και βγάλει κανά μενού αλλά τιποτα.

 

3. Έχει το Sence ένα μενού με τα προγράμματα? Αν έχει εγώ δεν το βρίσκω.

 

4. Καλό το Sence αλλά υπάρχει τρόπος να μπύμε και στα original menu των WinMo να πειράξουμε κάτι?

 

5. Αυτό το CoPilot μπορεί να απεγκατασταθεί?

 

αυτά για την ώρα.

 

1. Μπορείς να βάλεις ότι υπάρχει στο menu έναρξη, αν δεν υπάρχει με resco explorer π.χ. μπορείς να περάσεις συντομεύσεις στο "εναρξη" και με το παραπάνω τρόπο στα κουτάκια

2.μενου/αφαιρεση γρηγορων συνδεσεων/επιλέγεις τι θες να αφαιρεσεις/πατάς κάτω αριστερα "τελος"

3.???

4.Ρυθμίσεις/μενου/περισσότερα

5. Οπως όλα τα προγράμματα, έτσι και αυτό (τι να το κάνεις άλλωστε) :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...