Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους το πήρα απο ένα κατάστημα που συνεργάζεται με VODAFON και είχε όντως το NDRIVE μέσα. Εκ πρώτης άποψης επιβεβαιώνω τα καλά σχόλια των προηγούμενων.

Ερώτηση: Το Ndrive και κάτι ψηλά που τα είχε στην κάρτα microSD που το συνόδευε τα αντέγραψα σε μία άλλη 4Gb 4 class που είχα και σκοπεύω να εκκινήσω πρώτη φορά το κινητό με αυτή τη παλιά μου κάρτα. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;(χαζή ερώτηση το ξέρω άλλα έχω το σύνδρομο του καινούριου κινητού και της ϋπερπροστασίας¨):O:O

Ευχαριστώ!!

 

Καλοριζικο. Μην καθυστερεις, ξεκινα αφοβα, δεν υπαρχει προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Επί τη ευκαιρία έχει βρει κανείς βάση στήριξης για το αυτοκίνητο και φορτιστή αυτοκινήτου; Αν ναι από που και πόσο κάνουν;

 

Εγώ προχθές παρήγγειλα αυτό και αυτό.

Τα περιμένω από μέρα σε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι ολα παιδια οσοι το πηρατε τωρα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071απο εκει ξεκινησαμε ολοι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η νεα έκδοση του skype που μπορεις να κατεβάσεις απευεθείας στο κινητό σου απο την κεντρικη σελίδα του skype θα κάνεις αναζήτηση για "skype mobile" και θα διαλεξεις για windows mobile εκδοση .

τρέχει πολύ καλά στο Htc HD2 και χωρίς προβλήματα , επίσης

έχω δοκιμάσει και κλήσεις .με καλή ταχύτητα μπορείς να μιλήσεις όχι το ίδιο καλά όπως τα ακουστικά αλλά σε καλό βαθμό.

επίσης μπορείς να συνδέσει μικρόφωνο με ακουστικά όπως λέει στο πρόγραμμα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει , πιστεύω θα είναι με τέλειο ήχο.

Το chating ειναι εύκολο γιατί έχει μεγαλη οθόνη και βολεύει.

αυτά.

οκ σ ευχαριστω πολυ! εκεινο που δεν καταλαβα ειναι με τα ακουστικα.δηλαδη θελει το ακουστικο με μικροφωνο που χρησιμοποιουμε στο msn?δεν δουλευει με το handsfree της συσκευης μας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το καλημέρα πρόβλημα. Εκκινώντας για πρώτη φορά, γράφει απο πάνω ¨Κατάσταση κάρτας SIM¨και απο κάτω ¨Εκτελείται έλεχος....¨ Αυτό συμβαίνει εδ΄ς και 10 λεπτά και δεν κάνει τίποτε άλλο. Καμία ιδέα;;;;;;:mad::mad::mad:
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Με το καλημέρα πρόβλημα. Εκκινώντας για πρώτη φορά, γράφει απο πάνω ¨Κατάσταση κάρτας SIM¨και απο κάτω ¨Εκτελείται έλεχος....¨ Αυτό συμβαίνει εδ΄ς και 10 λεπτά και δεν κάνει τίποτε άλλο. Καμία ιδέα;;;;;;:mad::mad::mad:

 

Μάλλον στη συσκευή σου δεν έγινε hard reset από το εργοστάσιο! Συμβαίνει καμιά φορά! Κάνε ένα hard reset και όλα θα είναι φυσιολογικά μετά! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το skype επίσημα (πήγαινε στη σελίδα και μετά mobile) και free...απλά να ξέρεις ότι αν το χειρίζεσαι μ ε΄σω WiFi έχει κάποια προβλήματα ήχου όταν καλείς σταθερό ή κινητό....αλλά μιλάς πάντως, που είναι βασικό...εγώ μια φορά μόνο το έχω χρησιμοποιήσει έτσι όπως σου λέω..... αλλά ήταν οκ.... δεν είναι όμως για επαγγελματικό τηλεφώνημα ή conference call...

δεν το θελω για επαγγελματικη χρηση,ουτε να παρω σε σταθερο.θελω να μιλαω με ενα προσωπο που να εχει και αυτο skype στο netbook της.θα με καλυψει ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε τα hotfix της htc για τα sms και την κάμερα

έχει χαθεί το auto screen lock.

Ξέρει κάποιος πως το επαναφέρουμε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στη συσκευή σου δεν έγινε hard reset από το εργοστάσιο! Συμβαίνει καμιά φορά! Κάνε ένα hard reset και όλα θα είναι φυσιολογικά μετά! :)

 

Ούτε Hard reset κάνει. Πατώ volume up και Down ταυτόχρονα και μετα στιγμιαία το power button και τίποτα. Τα νευρα μουυυυυ:(

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Mε τα hotfix της htc για τα sms και την κάμερα

έχει χαθεί το auto screen lock.

Ξέρει κάποιος πως το επαναφέρουμε?

Σε μένα δουλεύει κανονικά και με τα δύο hotfix! Μπορεί επειδή έχω βάλει το BSB και έχει σχετική επιλογή! Για δοκίμασε το!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=589305

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Mε τα hotfix της htc για τα sms και την κάμερα

έχει χαθεί το auto screen lock.

Ξέρει κάποιος πως το επαναφέρουμε?

 

HKCU\ControlPanel\Keybd και αλλαξε το DeviceLockWhenSuspend σε 1

εαν δεν υπαρχει το DeviceLockWhenSuspend δημιουργησε το εσυ(DWORD).

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Hard reset κάνει. Πατώ volume up και Down ταυτόχρονα και μετα στιγμιαία το power button και τίποτα. Τα νευρα μουυυυυ:(

 

Μάλλον θέλει volume up και Down και στιγμιαία το reset αφού βγάλεις το καπάκι! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει κανονικά και με τα δύο hotfix! Μπορεί επειδή έχω βάλει το BSB και έχει σχετική επιλογή! Για δοκίμασε το!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=589305

 

με το bsb μονο προβληματα ειχα και ασυμβατοτητες. δεν ξερω αν η τελευταια εκδοση δουλευει καλυτερα...μπορει να την δοκιμασω οταν θα ειμαι για hard reset...:lol:

 

γενικα προτιμαω οτι αλλαγες που μπορουν να γινουν μεσω registry να τις κανω μονος μου χωρις cab ή αλλα προγραμματα τυπου bsb.

Link to comment
Share on other sites

με το bsb μονο προβληματα ειχα και ασυμβατοτητες. δεν ξερω αν η τελευταια εκδοση δουλευει καλυτερα...μπορει να την δοκιμασω οταν θα ειμαι για hard reset...:lol:

 

Εγώ που έμεινα με την 1.43 δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με bsb ούτε με άλλο πρόγραμμα! :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

HKCU\ControlPanel\Keybd και αλλαξε το DeviceLockWhenSuspend σε 1

εαν δεν υπαρχει το DeviceLockWhenSuspend δημιουργησε το εσυ(DWORD).

 

Ευχαριστώ, το ήξερα αφού υπάρχει στο πρώτο ποστ

αλλά έλα όμως που δεν δουλεύει.:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έμεινα με την 1.43 δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με bsb ούτε με άλλο πρόγραμμα! :lol::lol::lol:

 

στην 1.43 το ειχα βαλει και αλλαξα για πλακα γλωσσα στο sense πορτογαλικα και τοτε σαν γλωσσες δεν ειχε ελληνικα(τωρα δεν ξερω) και μονο σε αγγλικα μπορουσα να το γυρισω. τι εβαζα 408 στην registry τι δεν εβαζα-τι unistall το bsb μετα απο καθε reset παλι αγγλικα ειχα.:lol:

 

Ευχαριστώ, το ήξερα αφού υπάρχει στο πρώτο ποστ

αλλά έλα όμως που δεν δουλεύει.:(

 

μηπως εχει αντιστοιχισει το power off να κανει και κατι αλλο ?:confused:

στις ρυθμισεις κλειδωμα στην καρτελλα οθονη λεει προεπιλογη των windows ?

sorry για το 2πλο μνμ:O

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συγχρονίσω τη συσκευή μου με το MacBook μέσω του Missing Sync for Windows Mobile το οποίο δούλευε υπέροχα με τι Tytn II. Τώρα ενώ συνδέεται η συσκευή κανονικά και μπορώ π.χ. να εξερευνήσω τα αρχεία του κινητού μέσω του Mac δεν μπορεί να συγρονίσει με τίποτα επαφές, ημερολόγιο κλπ. Καμία λύση;; Το συγχρόνισε κανείς με Mac και αν ναι με πιο πρόγραμμα;;; Ευχαριστώ

 

Edit: Επιτέλους βρήκα τη λύση με τη βοήθεια του troubleshooter. Φοβερό πρόγραμμα το Missing Sync-Πλήρης τεχνική υποστήριξή.

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα, δυστυχώς, έχουν σπάσει τα νεύρα μου...:mad:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα, δυστυχώς, έχουν σπάσει τα νεύρα μου...:mad:

 

εαν για εσενα ειναι τοσο σημαντικο το κλειδωμα στην αναμονη...(εγω το εχω απενεργοποιησει)

ελπιζω να εχεις καποιο καλο backup.:worry:...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κοίμιζα τον μικρό με τη γνωστή μέθοδο του πέρασε-δώθε και με το ελεύθερο χέρι. άνετα σέρφαρα στο internet.Τέλεια μπορεί κανείς να το χειριστεί και με το ένα χέρι.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα, δυστυχώς, έχουν σπάσει τα νεύρα μου...:mad:

 

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε πατώντας το πλήκτρο που κλεινει την συσκευή και στο μενου που βγάζει επέλεξα το lock device. Μετά έκανα επανεκκίνηση και το "ολίσθηση" είναι πάντα στη θέση του!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και έβαλα την Αγγλική rom. Τώρα προσπαθώ να κάνω την μπάρα των επαφών να έχει ελληνικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος, πέραν της αλλαγής της γλώσσας μέσω registry σε 408/409. Δοκίμασα και με το RandomAccess αλλά δεν κάνει καμιά αλλαγή! Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες το thread του RandomAccess?

Συγκεκριμένα το σχόλιο του Athanaso εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2782392#post2782392

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...