Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε το inesoft phone 6 και δεν θα υπαρχει αυτο το προβλημα!

 

Με την βοηθεια σου και ευχαριστω το εβαλα.....Πρεπει απο αυτο να κανω τις εξερχομενες κλισεις μου ? Πρεπει να κανω κατι για να μην αναβει η οθονη και πατιουντε κουμπακια οταν μιλαω ?

 

Με τις εισερχομενες τι γινεται ?

 

Και κατι αλλο...Ενω ειχα περασμενες τις επαφες μου σαν επωνυμο/ονομα τωρα τις βλεπω σαν ονομα /επιθετο .Αλλαζει αυτο ?

 

Επισης η δεξια αλφαβητικη μπαρα δεν υπαρχει και ειναι χρησιμη.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με την βοηθεια σου και ευχαριστω το εβαλα.....Πρεπει απο αυτο να κανω τις εξερχομενες κλισεις μου ? Πρεπει να κανω κατι για να μην αναβει η οθονη και πατιουντε κουμπακια οταν μιλαω ?

 

Με τις εισερχομενες τι γινεται ?

 

Και κατι αλλο...Ενω ειχα περασμενες τις επαφες μου σαν επωνυμο/ονομα τωρα τις βλεπω σαν ονομα /επιθετο .Αλλαζει αυτο ?

 

Επισης η δεξια αλφαβητικη μπαρα δεν υπαρχει και ειναι χρησιμη.

γιαννη πηγαινε στο inesoft options \protrction against clicks και τσεκαρισε το lock screen while talking και screen off while talking.μολις περασεις το αρχειο inesoft greek,θα σου βρισκει αμεσως ολες τις επαφες σου.αν θελεις πλαινη μπαρα θα πηγαινεις στο outlook contacts που εχεις ετσι κι αλλοιως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τη μουσική εφαρμογή του sense,κλείνω την συσκευή από το κουμπί και συνεχίζει να παίζει η μουσική

Αν δεν κάνω λάθος: Menu-> Tools-> Settings-> Select page-> Player-> Play music in background

 

Αυτή η ρύθμιση είναι για να ακούς μουσική και να είσαι σε άλλη εφαρμογή.Αν το κλείσεις από το κουμπί(για να έχεις σβηστή οθόνη),κόβεται και η μουσική.Για να μένει ανοιχτή η μουσική με τον coreplayer,χρειάζεται να κλείνεις μόνο την οθόνη,κάτι που κάνει η εφαρμογή xda shutdown http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544016 ρυθμίζοντας το κουμπί sleep στο lights out mode.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη για να επαναφερεις την μπαρα που σου προστατευει τα κουμπια ωστε να μην πατιουντε κανε την παρακατω αλλαγη στο registry και εισαι ετοιμος.

πηγαινε στο [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\PHONE]

και στο EnableSlideCover αντι για μηδεν βαλε την τιμη 1.

To κοιταξα... Στο 1 ειναι...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

To κοιταξα... Στο 1 ειναι...:worry:

εχεις δικιο. εκανα εγω λαθος. μηδεν πρεπει να ειναι. για δοκιμασε και πες μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κινδυνευω να γινω γραφικος, πρεπει να το εχω θιξει το θεμα δυο τρεις φορες, αλλα εχω απογοητευτει απο ενα σημειο του HD2. Το ηχειο. Ειναι υπερβολικα χαμηλο ή ειναι η ιδεα μου? Στο μετρο για παραδειγμα το ακουω με δυσκολια (τουλαχιστον το ακουω). Δεν εχω καταληξει ακομα αν ειναι ελλατωματικο το ηχειο της συσκευης μου ή ετσι υποτιθεται πως πρεπει να ακουγεται. Τουλαχιστον αν ειναι το δευτερο να το συνηθισω. Σε σχεση με το ΤΡ2 που ειχα/εχω ειναι αρκετα χαμηλοτερος..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

χιλια συγγνωμη παιδια, δεν γνωριζα οτι τα κεφαλαια δημιουργουν προβλημα, εννοειται πως δεν το εκανα για να δειξω οτι φωναζα...
Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή και αποτελεσματική λύση για ανάγνωση ιστοσελίδων με flash περιεχόμενο είναι η χρησιμοποίηση του Skyfire ως browser. Κατέβασε την έκδοση για Windows mobile κινητά με οθόνη αφής από εδώ:

 

http://get.skyfire.com/dl_winmo.php

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, οντως με αυτον τον σερβερ ανοιγει τις σελιδες που με ενδιαφερουν, δεν ειναι τοσο βολικος οσο ο ΟΠΕΡΑ αλλα δεν μας χαλαει καθολου, την δουλεια μας μπορουμε να την κανουμε απο εκει ανετα... και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ είναι όλα μαζεμένα , πιστεύω θα βρεις ότι σε ενδιαφέρει σε ελάχιστο χρόνο .

 

Που ειναι αυτο το πρωτο ποστ? το ειδα ξανα σαν απαντηση εδω αλλα δεν το βρισκω, μπορεις να γραψεις σε παρακαλω ενα λινκ για να μπουμε, καταλαβαινουμε οτι σας φαινεται γελοιο οτι δεν μπορουμε να κανουμε το πιο απλο πραγμα στο ΗΤC αλλα η μεταβηβαση απ ενα απλο sony ericcson στον θρυλο της τεχνολογιας θελει χρονο και κοπο...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγκατέστησα το Resco Registry στο HD2 (στο τηλέφωνο και όχι στην storage card). Μέτα την εγκατάσταση και αφού έκανα reset παρατήρησα ότι το τηλέφωνο κόλλαγε. Ξαναέκανα πολλαπλά resets και πάλι τα ίδια. Όταν λέω κόλλαγε, εννοώ τόσο τα γραφικά του manilla με τα κινούμενα σύννεφα κινούνταν σπασμωδικά και με κάποιες διακοπές, όσο και όταν πήγαινα στο start και έκανα scroll up/down τα προγράμματα συνέβαινε το ίδιο, δηλαδή το scroll up/down δεν ήταν ομαλό. Απεγκατέστησα το resco registry και έκανα και πάλι reset. Τώρα έχει διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα αλλά και πάλι κάνει κάτι σπασμωδικά στα γραφικά του καιρού στον manilla.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα και ξέρω πως θα ακουστεί παράξενο είναι ότι μετά την εγκατάσταση του resco registry τα γραφικά του manilla έδειχναν κάπως θολά (και αυτό δεν ήταν ιδέα μου).

 

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι ανάλογο?

Το resco registry τον έχω πάρει από παλιο member και είναι όλα τσεκαρισμένα.

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλησπέρα και πάλι,

 

Κάποια απάντηση?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο το πρωτο ποστ? το ειδα ξανα σαν απαντηση εδω αλλα δεν το βρισκω, μπορεις να γραψεις σε παρακαλω ενα λινκ για να μπουμε, καταλαβαινουμε οτι σας φαινεται γελοιο οτι δεν μπορουμε να κανουμε το πιο απλο πραγμα στο ΗΤC αλλα η μεταβηβαση απ ενα απλο sony ericcson στον θρυλο της τεχνολογιας θελει χρονο και κοπο...!

 

Φιλε μου, αυτο δεν εχει να κανει με τη μεταβαση σου απο ενα απλο sony ericcson στον θρυλο της τεχνολογιας οπως λες και συ.

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2977110#post2977110. Τοσο απλα, ειναι το πρωτο ποστ, στην πρωτη σελιδα.

Και οπωσδηποτε διαβασε πρωτα και τους ΟΠΧ του forum, μετα το manual της συσκευης σου και οτι δεν καταλαβαινεις απο εκει και μετα, ολα τα παιδια εδω μεσα ειναι στη διαθεση σου να σε βοηθησουν οσο μπορουν :)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο το πρωτο ποστ? το ειδα ξανα σαν απαντηση εδω αλλα δεν το βρισκω, μπορεις να γραψεις σε παρακαλω ενα λινκ για να μπουμε, καταλαβαινουμε οτι σας φαινεται γελοιο οτι δεν μπορουμε να κανουμε το πιο απλο πραγμα στο ΗΤC αλλα η μεταβηβαση απ ενα απλο sony ericcson στον θρυλο της τεχνολογιας θελει χρονο και κοπο...!

 

Για να προσανατολιστείς πού βρίσκεται αυτή η πρώτη σελίδα, κοίτα λίγο πάνω δεξιά στη σελίδα που βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή. Είσαι π.χ. η σελίδα 775. Αν κοιτάξεις λίγο πιο αριστερά από τα νούμερα των σελίδων θα δεις κάπου να γράφει "<< Πρώτη". Κάνε κλικ πάνω της και θα βρεθείς στο λινκ που σου δίνω παρακάτω:

 

Link εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλησπέρα και πάλι,

 

Κάποια απάντηση?

 

Έχω περασμένο και εγώ τον resco registry και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Μήπως είναι παλιά version αυτή που έχεις και γιαυτό σου δημιουργεί τέτοια προβλήματα;;;:rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. εκανα εγω λαθος. μηδεν πρεπει να ειναι. για δοκιμασε και πες μου.

Τιποτα... Ουτε στο 0 ουτε στο 1 βγαινει...:worry: Μηπως δεν το εχει καθολου η εκδοση του manilla που χρησιμοποιει η artemis v11?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... Ουτε στο 0 ουτε στο 1 βγαινει...:worry: Μηπως δεν το εχει καθολου η εκδοση του manilla που χρησιμοποιει η artemis v11?

ναι δεν το εχει καθολου γι'αυτο και δεν σου ενεργοποιειται. σε καποιες ρομ που εχω δοκιμασει το εχουν και σε αλλες οχι. παντως κι'εγω το προτιμω ενεργοποιημενο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το βγαζουν :(.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κινδυνευω να γινω γραφικος, πρεπει να το εχω θιξει το θεμα δυο τρεις φορες, αλλα εχω απογοητευτει απο ενα σημειο του HD2. Το ηχειο. Ειναι υπερβολικα χαμηλο ή ειναι η ιδεα μου? Στο μετρο για παραδειγμα το ακουω με δυσκολια (τουλαχιστον το ακουω). Δεν εχω καταληξει ακομα αν ειναι ελλατωματικο το ηχειο της συσκευης μου ή ετσι υποτιθεται πως πρεπει να ακουγεται. Τουλαχιστον αν ειναι το δευτερο να το συνηθισω. Σε σχεση με το ΤΡ2 που ειχα/εχω ειναι αρκετα χαμηλοτερος..

 

Ακριβώς ίδιο πρόβλημα κι εγώ με την διαφορά οτι όταν τερματιζεις την ένταση του, παραμορφώνει. Επίσης η ποιότητα κλήσης/συνομιλίας είναι άθλια και τα περι παραμόρφωσης ισχύουν σε μεγαλύτερο βαθμό εδώ.

Είχα θίξει το θέμα παλαιοτερα να δώ αν το φαινόμενο είναι γενικό ή να το στείλω για service αλλά δεν απάντησε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδιο πρόβλημα κι εγώ με την διαφορά οτι όταν τερματιζεις την ένταση του, παραμορφώνει. Επίσης η ποιότητα κλήσης/συνομιλίας είναι άθλια και τα περι παραμόρφωσης ισχύουν σε μεγαλύτερο βαθμό εδώ.

Είχα θίξει το θέμα παλαιοτερα να δώ αν το φαινόμενο είναι γενικό ή να το στείλω για service αλλά δεν απάντησε κανείς.

 

Έχει περάσει καιρός από την ημέρα που αποχωρήστηκα το HD2 μου, αλλά όταν το είχα στα χέρια μου, ήμουν υπερευχαριστημένος από την ένταση του ηχείου του, όσον αφορά τις κλήσεις. Ακόμα και μέσα σε νυχτερινά κέντρα, με πολύ δυνατή μουσική, άκουγα τον συνομιλιτή μου. Ποτέ ξανά και σε καμία συσκευή μου δεν είχα συναντήσει τόσο δυνατό ηχείο (χωρίς να έχω αλλάξει πολλές βέβαια). Και δεν είχα αλλάξει κάποιο radio. Είχα αυτό που είχε η συσκευή μόλις την πρωτοαγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει καιρός από την ημέρα που αποχωρήστηκα το HD2 μου, αλλά όταν το είχα στα χέρια μου, ήμουν υπερευχαριστημένος από την ένταση του ηχείου του, όσον αφορά τις κλήσεις. Ακόμα και μέσα σε νυχτερινά κέντρα, με πολύ δυνατή μουσική, άκουγα τον συνομιλιτή μου. Ποτέ ξανά και σε καμία συσκευή μου δεν είχα συναντήσει τόσο δυνατό ηχείο (χωρίς να έχω αλλάξει πολλές βέβαια). Και δεν είχα αλλάξει κάποιο radio. Είχα αυτό που είχε η συσκευή μόλις την πρωτοαγόρασα.

 

Ναι, δεν διαφωνω, το ηχειο στο ακουστικο ειναι οντως μια χαρα. Η ενσταση μου ειναι για το ηχειο απο οπου ακουγεται ο ηχος κλησης. Βεβαια κατεληξα πως ειναι ετσι deafault και δεν εχει προβλημα η δικη μου συσκευη. Ως μετρο συγκρισης εχω το ΤΡ2 και οχι καποιο Νοκια πχ (που τα ηχεια τους ειναι πραγματικα τελεια).

 

Παρεμπιπτοντως μηπως εχει κανεις να προτεινει καποια Ρομ με κριτηριο την σταθεροτητα και να εχει 6.5 και οχι 6.5.χ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά από hard reset δεν μου βρίσκει τον δέκτη gps, στο igo, ενώ στο ndrive είναι οκ στο sys.txt υπάρχει η εντολή

[gps]

port="4"

baud="57600"

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εγκατεστησα κατι και η καρτελα με το ημερολογιο εγινε κενη....

Υπαρχει καποια λυση? Εχει αναφερθει ξανα? Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και δεν παλευω αλλο hard reset, εχω κανει τοσες δοκιμες τελευταια και εχω λιωσει στα hreset.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλλημέρα προσπαθώ να περάσω το HSPL2 και ενω ξεκιναει βρισκει το τηλεφωνο μου στο pc μου βγαζει οτι ψαχνει για usb συνδεση και μου βγαζει μηνυμα (critical error , Flow:00000001, error code: 00000002, description usb connection faild) ενω στο τηλεφωνο μου εμφανιζει να πατησω το power για να ξεκινησει η διαδικασια το παταω προχωραει κανονικα μου βγαζει επιτυχης (leoimg.nbh-ok, radio_v2-ok) και κολαει για να συνεχισω πρεπει να βγαλω την μπαταρια,

Προφανως και λογω του ανωτερου προβληματος μου κανει το ιδιο και οταν προσπαθω να βαλω του indie την ρομ η και την 1.66 που ειδη φοραω τι να κανω?

Edited by atvelos
Link to comment
Share on other sites

Καλλημέρα προσπαθώ να περάσω το HSPL2 και ενω ξεκιναει βρισκει το τηλεφωνο μου στο pc μου βγαζει οτι ψαχνει για usb συνδεση και μου βγαζει μηνυμα (critical error , Flow:00000001, error code: 00000002, description usb connection faild) ενω στο τηλεφωνο μου εμφανιζει να πατησω το power για να ξεκινησει η διαδικασια το παταω προχωραει κανονικα μου βγαζει επιτυχης (leoimg.nbh-ok, radio_v2-ok) και κολαει για να συνεχισω πρεπει να βγαλω την μπαταρια,

Προφανως και λογω του ανωτερου προβληματος μου κανει το ιδιο και οταν προσπαθω να βαλω του indie την ρομ η και την 1.66 που ειδη φοραω τι να κανω?

Βγάλε την κάρτα και ξαναδοκίμασε.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εγκατεστησα κατι και η καρτελα με το ημερολογιο εγινε κενη....

Υπαρχει καποια λυση? Εχει αναφερθει ξανα? Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και δεν παλευω αλλο hard reset, εχω κανει τοσες δοκιμες τελευταια και εχω λιωσει στα hreset.

 

Τελικα εβγαλα ακρη the hard way (pun intended). Το προβλημα το δημιουργουσε το mod που υπαρχει στο πρωτο ποστ για τα Eγχρωμα σαββατοκυριακα στο ημερολογιο. Εν τω μεταξυ εβγαλα την energy γιατι δεν ηταν καθολου σταθερη τελικα (ακριβως το αντιθετο συνεβαινε στο rhodium) και επανηλθα στην επισημη και προσωρινα λεω να μεινω εκει εκτος αν εχετε να προτεινετε καποια με 6.5 αλλα πανω απ'ολα σταθερη...

 

Το μονο που μου λειπει απο την energy (το εχω βρει και σε πολλες αλλες) ειναι το εξης: οταν ερχοταν νεο sms μου εβγαινε η προεπισκοπιση του στην αρχικη οθονη. Αυτο το κανει και η stock. Αυτο ομως που ΔΕΝ κανει και θα το ηθελα, ειναι αντι για την επιλογη dismiss, να εχω και τις επιλογες Save as Read και Delete που ειχα στις περισσοτερες μαγειρεμενες. Ξερουμε αν υπαρχει καποιο cab για αυτο, ή καποιο registry edit?

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

αγορινες θελω μια βοηθεια. εχω την 15.5 ARTEMIS αλλα δεν ξερω τι γινεται και δεν μπορω να στειλω sms. το θεμα ειναι οτι γενικα δεν στελνω μηνυματα και δεν ξερω τι θα εκανε στις προηγουμενες εκδοσεις απλα χθες λογω της ημερας χρειαστηκε. παρακαλω αν ξερει καποιος ας δωσει τα φωτα του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...