Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το hspl.Με τον τρόπο που περιγράφεις δεν περνιέται πάλι το spl απλά πέρασες την επίσημη ρομ.Πρέπει να το κάνεις όπως περιγράφει ο Δημήτρης. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω μια κουτή ερώτηση? Εφόσον η οθόνη της συσκευής μας, ξεκινούσε (πάνω) από εκεί ακριβώς που ξεκινάει, αλλά έφτανε το τέλος της, μέχρι την αρχή των hardware κουμπιών, πόσες inches θα ήταν η οθόνη? Μπορείτε να υπολογίσετε?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω μια κουτή ερώτηση? Εφόσον η οθόνη της συσκευής μας, ξεκινούσε (πάνω) από εκεί ακριβώς που ξεκινάει, αλλά έφτανε το τέλος της, μέχρι την αρχή των hardware κουμπιών, πόσες inches θα ήταν η οθόνη? Μπορείτε να υπολογίσετε?

 

Πάρε το μέτρο, μέτρα την διαγώνιο που θέλεις, πολλαπλασίασε το αποτέλεσμα με το 0.393700787 και θα βρεις τις ίντσες!!! :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

@virland

Κάνε και ένα soft reset για να καθαρίσουν τα πάντα

 

Εννοείται ότι έκανα soft reset...

Αλλά τίποτα......:wacko:

 

ΡΕΒΕΚΚΑ

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έκανα soft reset...

Αλλά τίποτα......:wacko:

 

ΡΕΒΕΚΚΑ

 

Αν έχεις το SKtools τότε από την κατηγορία Information-> Storage Analyzer σου δείχνει αναλυτικά ανά φάκελο τι δέσμευση χώρου έχεις! Για ρίξε μια ματιά! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το SKtools τότε από την κατηγορία Information-> Storage Analyzer σου δείχνει αναλυτικά ανά φάκελο τι δέσμευση χώρου έχεις! Για ρίξε μια ματιά! :)

 

Λοιπόν το μεγαλύτερο μέρος το καταλαμβάνουν τα windows και αμεσως ακολουθεί ο φάκελος program files ο οποίος περιέχει φακέλους με εφαρμογές τις οποίες έχω κάνει εγκατάσταση στην εξωτερική μνήμη....

Πως γίνεται αυτό....

Μπορώ να φτιάξω ένα φάκελο program files στην εξωτερική μνήμη και να μεταφέρω τα πάντα εκεί χωρίς να υπάρξει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω ρυθμισει εναν λογαριασμο otenet και οταν κανω send/receive λαμβανω κανονικα τα e-mail μου και τα κραταει στο inbox. Οταν ομως δω τα e-mail και απο το outlook του υπολογιστη μου εξαφανιζονται απο το inbox του κινητου...Ετσι πρεπει να γινεται ή κανω κατι λαθος?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καθώς πήγα να κάνω αναβάθμιση στην 1.66 (δεν εxω HSPL) αφού έγινε κανονικά η εγκατάσταση από τον υπολογιστή στο κινητό την ώρα που πήγε να γίνει επανεκκίνηση το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη όπου εμφανίζεται το σήμα της HTC με τα μικρά κόκκινα γράμματα κάτω αριστερά και δεν γίνεται τίποτα. Κάποια βοήθεια ;
Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καθώς πήγα να κάνω αναβάθμιση στην 1.66 (δεν εxω HSPL) αφού έγινε κανονικά η εγκατάσταση από τον υπολογιστή στο κινητό την ώρα που πήγε να γίνει επανεκκίνηση το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη όπου εμφανίζεται το σήμα της HTC με τα μικρά κόκκινα γράμματα κάτω αριστερά και δεν γίνεται τίποτα. Κάποια βοήθεια ;

 

Βγάλε την μπαταρία και προσπάθησε να ξαναανοίξεις τη συσκευή. Hard reset μετά την αναβάθμιση της rom έκανες?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια διευκρηνηση.το spb backup την καρτα μνημης η στην συσκευη το αποθηκευουμαι Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να μεταφέρω κάποια

προγράμματα που πέρασα στη μνήμη του

τηλεφώνου στη κάρτα αποθήκευσης ?

έχω χρησημοποιημένη μνήμη τηλεφώνου

182896 και ελεύθερη 50002 .καλά είναι .? αν μεταφέρω

προγράμματα απο τη μνήμη τηλεφώνου

στη κάρτα μνήμης θα συνεχίσουν να λειτουργούν

όπως λειτουργούσαν ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να τα απεγκαταστήσεις και να τα εγκαταστήσεις από την αρχή στην κάρτα μνήμης. Εάν μιλάς για τα προεγκατεστημένα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια διευκρηνηση.το spb backup την καρτα μνημης η στην συσκευη το αποθηκευουμαι

 

στην καρτα για να μπορεις να το τρεξεις οταν κανεις hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καθώς πήγα να κάνω αναβάθμιση στην 1.66 (δεν εxω HSPL) αφού έγινε κανονικά η εγκατάσταση από τον υπολογιστή στο κινητό την ώρα που πήγε να γίνει επανεκκίνηση το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη όπου εμφανίζεται το σήμα της HTC με τα μικρά κόκκινα γράμματα κάτω αριστερά και δεν γίνεται τίποτα. Κάποια βοήθεια ;

 

Επανέλαβε την διαδικασία και αν δεν βγάλεις άκρη... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στην καρτα για να μπορεις να το τρεξεις οταν κανεις hard reset

 

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση:up:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Επανέλαβε την διαδικασία και αν δεν βγάλεις άκρη... εδώ είμαστε.

 

Τελικα εβγαλα ακρη. Το εβαλα σε Bootloader Mode το συνδεσα στο Pc και ξαναπερασα το update. :D

Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα την νεα εκδοση του youtube player απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=267918 και δεν λειτουργει. μην την βαλετε. πεταει σφαλμα στο youtube.exe. μηπως εχει καποιος την stock εκδοση να την περασω ξανα για να μην κανω hard reset ?

 

**** για οποιον εχει το ιδιο προβλημα, βρηκα την λυση στο xda. πηγαιντε στον φακελλο \windows και καντε αντιγραφη το youtube.lnk και μετα επικολληση μεσα στο \windows\start menu\προγραμματα αντικαθιστωντας το παλιο. ετσι επαναφερει την μαμα εκδοση του hd2..

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ να φτιάξω ένα φάκελο program files στην εξωτερική μνήμη και να μεταφέρω τα πάντα εκεί χωρίς να υπάρξει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές;

 

Δεν γίνεται αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μόλις αγόρασα και εγώ ένα HD2 και θέλω την βοήθεια σας σε μερικά πράγματα τα οποία έχουν γραφτεί σίγουρα μέσα στις 500 σελίδες αλλά λόγο έλλειψης χρόνου καταλαβαίνεται!!

Ήθελα λοιπόν να ρωτησω:

1. τα προγραμματα τα βαζω για ποιο καλά στην καρτα μνημης ή στην κυρια? Π.χ. destinator που μπαινει?

2. που μπορω να βρω προγραμματα και παιχνιδια και ποια κατά την γνωμη σας είναι απαραίτητα και χρησιμα?

3. προγράμματα από ETEN X500 ειναι συμβατα με το HD2?

4. θελω να το συνδεσω με wi-fi στο σπιτι μου στο INTERNET και δεν μπορω. Ενώ βρισκει την συνδεση, του εχω βαλει κανονικα τους κωδικους του βαζω να ανοιξει π.χ. in.gr και μου βγαζει δεν είναι δυνατη η εύρεση του διακομιστή ή υπάρχει σφάλμα DNS INTERNET EXPLORER. Και μετα μου πεταει τις ρυθμισεις. Επίσης ενώ στην αρχη η ενδειξη επανω είναι με το στρογγυλο και τα βελλακια είναι ενεργη (συνδεδεμενο γραφει) μολις σβησει η οθονη (αναμονη) και την ξανα αναψω την χανει την συνδεση (μη συνδεδεμενο).

Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω. (υπαρχουν καποιες οδηγιες γενικα?)

5. πρεπει να του βαλω κανενα antivirus (όταν φυσικα καταφερω να συνδεθω) και αν ναι ποιο κατά την γνωμη σας?

6. πως θα το συγχρονισω με windows 7 ποιο activ sync πρεπει να εχω γιατι το manual λεει μονο από ότι ειδα για win xp και vista.

 

Σας ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μεγαλύτερο μέρος το καταλαμβάνουν τα windows και αμεσως ακολουθεί ο φάκελος program files ο οποίος περιέχει φακέλους με εφαρμογές τις οποίες έχω κάνει εγκατάσταση στην εξωτερική μνήμη....

Πως γίνεται αυτό....

Μπορώ να φτιάξω ένα φάκελο program files στην εξωτερική μνήμη και να μεταφέρω τα πάντα εκεί χωρίς να υπάρξει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές;

 

Λοιπον κανε τα παρακατω και θα καθαρισει!

FREE ROM SPACE

3. Use file explorer (Enable "show all files") and delete the following or move them to storage card if you need them.

 

a. Folder: My Device\Music

Delete the sample song folders.

 

b. Folder: My Device\My documents\My Pictures

Delete all or move to storage.

 

c. Folder: My Device\My documents\My wallpapers

Delete all or move to Storage.

 

d. Folder: My Device\My documents\My wallpapers

 

e. Folder: My Device\Program files

Delete the folder "copilot"

 

f. Folder: My Device\Windows\Animated Wallpaper

Delete all or move to Storage.

 

g. Folder: My Device\Windows\

Delete Opera 9.exe

 

h. Folder: My Device\Windows\Start Menu\Programs

Delete which ever shortcut you don't need.

 

i. Folder: My Device\Windows\Rings

Delete the Ring tones you don't use or move them to storage.

 

Πρεπει μετα να εχεις 155+ Mb free:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

δειτε αυτο win 7 like aplication καλο ε

Δεν με ενθουσιάζουν τα γραφικά του. Η αλήθεια είναι πως το sense του HD2 είναι ότι πιο όμορφο έχω δει μέχρι στιγμής σε συσκευή κινητής τηλεφωνίας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. τα προγραμματα τα βαζω για ποιο καλά στην καρτα μνημης ή στην κυρια? Π.χ. destinator που μπαινει?

2. που μπορω να βρω προγραμματα και παιχνιδια και ποια κατά την γνωμη σας είναι απαραίτητα και χρησιμα?

3. προγράμματα από ETEN X500 ειναι συμβατα με το HD2?

4. θελω να το συνδεσω με wi-fi στο σπιτι μου στο INTERNET και δεν μπορω. Ενώ βρισκει την συνδεση, του εχω βαλει κανονικα τους κωδικους του βαζω να ανοιξει π.χ. in.gr και μου βγαζει δεν είναι δυνατη η εύρεση του διακομιστή ή υπάρχει σφάλμα DNS INTERNET EXPLORER. Και μετα μου πεταει τις ρυθμισεις. Επίσης ενώ στην αρχη η ενδειξη επανω είναι με το στρογγυλο και τα βελλακια είναι ενεργη (συνδεδεμενο γραφει) μολις σβησει η οθονη (αναμονη) και την ξανα αναψω την χανει την συνδεση (μη συνδεδεμενο).

Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω. (υπαρχουν καποιες οδηγιες γενικα?)

5. πρεπει να του βαλω κανενα antivirus (όταν φυσικα καταφερω να συνδεθω) και αν ναι ποιο κατά την γνωμη σας?

6. πως θα το συγχρονισω με windows 7 ποιο activ sync πρεπει να εχω γιατι το manual λεει μονο από ότι ειδα για win xp και vista.

 

1. Όσα προγράμματα πειράζουν αρχεία συστήματος ή τρέχουν μονίμως στο background στην κύρια μνήμη. Τα υπόλοιπα στην κάρτα μνήμης όπως και τα προγράμματα πλοήγησης φυσικά.

 

2. Τα πιο σημαντικά προγράμματα θα τα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

 

3. Τα περισσότερα ενδεχομένως όχι λόγω διαφοράς στην ανάλυση της οθόνης.

 

4. Μάλλον κάτι έχει να κάνει με το router σου.

 

5. Όχι.

 

6. Ότι ισχύει για τα Vista ισχύει και για τα 7. Πρέπει να έχεις στον υπολογιστή σου εγκατεστημένο το Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Όσα προγράμματα πειράζουν αρχεία συστήματος ή τρέχουν μονίμως στο background στην κύρια μνήμη. Τα υπόλοιπα στην κάρτα μνήμης όπως και τα προγράμματα πλοήγησης φυσικά.

 

2. Τα πιο σημαντικά προγράμματα θα τα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

 

3. Τα περισσότερα ενδεχομένως όχι λόγω διαφοράς στην ανάλυση της οθόνης.

 

4. Μάλλον κάτι έχει να κάνει με το router σου.

 

5. Όχι.

 

6. Ότι ισχύει για τα Vista ισχύει και για τα 7. Πρέπει να έχεις στον υπολογιστή σου εγκατεστημένο το Windows Mobile Device Center.

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Ηθελα να σε ρωτησω τα προγράμματα αυτά ειναι ολα συμβατα με το HD2 ή πρεπει να κοιταω κατι? Επίσης τι πρεπει να κανω στο router για να εχω συνδεση? (OTENET) Να τους παρω τηλ. να τους ρωτησω ή να παρω COSMOTE ή ΑCE HELLAS για ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ηθελα να σε ρωτησω τα προγράμματα αυτά ειναι ολα συμβατα με το HD2 ή πρεπει να κοιταω κατι?

 

Όλα είναι συμβατά εκτός και αν τονίζεται ότι υποστηρίζουν συγκεκριμένες αναλύσεις οθόνης διαφορετικές από αυτή της συσκευής σου (WVGA: 480x800).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...