Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα,δοκιμασε και με το ραδιο 2.08.50.08.2..:)

εχει ακομη καλυτερη ποιοτητα ;)

 

είμαι αρκετά ικανοποιημένος και με το 2.07.51.05.2 δημήτρη λέω να μη το σκαλίσω άλλο μέχρι να βγουν τα 7 :D

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει το cabακι για ιστορικό κλήσεων που εμφανίζεται πάνω από το ημερολόγιο του sence???

(έχω χαθεί σε ένα φάκελο 6gb από προγράμματα για ppc :X:lol::p)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εάν βάλω RADIO 2.08.50.08.2 (απλά για να την δοκιμάσω), δεν μπορώ να την "γυρίσω" πίσω στην 2.07.51.05.2?

 

είμαι αρκετά ικανοποιημένος και με το 2.07.51.05.2 δημήτρη λέω να μη το σκαλίσω άλλο μέχρι να βγουν τα 7 :D

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει το cabακι για ιστορικό κλήσεων που εμφανίζεται πάνω από το ημερολόγιο του sence???

(έχω χαθεί σε ένα φάκελο 6gb από προγράμματα για ppc :X:lol::p)

 

 

Αυτό εννοείς?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

 

όχι.δεν θέλω να αναγκαστώ να βάλω το Editor για να κάνω αυτή τη δουλειά.κάπου είχα ένα cabακι που εμφανίζει μόνο το call history αλλά με τόσο πράγμα που κυκλοφορεί στο xda άντε ψάξε βρες....:lol:

any way θα κάνω μια προσπάθεια αύριο μπας και το πετύχω σε κανένα φάκελο μου:lol::lol:

 

http://img97.imageshack.us/img97/9881/ch07s.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

 

Εάν βάλω RADIO 2.08.50.08.2 (απλά για να την δοκιμάσω), δεν μπορώ να την "γυρίσω" πίσω στην 2.07.51.05.2?

 

Φυσικά μπορείς να γυρίσεις σε όποιο radio θέλεις μιας και όλα είναι διαθέσιμα για download.

 

Ευχάριστώ Δημήτρη, το μοναδικό "μελανό" σημείο του Leo (η ηχογράφηση κλήσεων και η φωνητική κλήση από το bluetooth) εξακολουθεί να υφίσταται!

 

Το πρόβλημα της φωνητικής κλήσης μέσω bluetooth hands-free έχει λυθεί με το ανανεωμένο Cyberon Voice Speed Dial που δίνω στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η διαδικασία είναι η ίδια με το να περάσεις μια unofficial rom. Στο πρώτο post θα βρεις τους σχετικούς αναλυτικούς οδηγούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξα εβαλα την topix1.2 ολα καλα αλλα

1ον ελληνικα δε μπορουμε να αλλαξουμε ?

2ον ποιο ελληνικο πληκτρολογιο ειναι το καλυτερο απο αυτα που προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

 

Να ρωτήσω κάτι? Eϊμαι έτοιμος να αγοράσω το HD2...

 

  1. Ελληνικό ή Αγγλικό??? Και γιατί??? τί προτιμάτε εσείς ? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με το Αγγλικό και τους Ελληνικούς χαρακτήρες?
  2. Έχει δοκιμάσει κανείς απο εσάς το SPB Themes 3.5.3 ? Εγκαθίσταται εύκολα? Είναι ελαφρύ?
  3. Για κάποιον που δεν πολυασχολείται, είναι καλύτερα να κρατήσει την original rom ?
  4. Σε περίπτωση που γυρίσεις πχ μία αγγλική rom σε ελληνική, χάνεις την εγγύηση ? Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να το επαναφέρεις στην αρχική του μορφή ωστε να έχεις πάλι την εγγύηση?

 

Σας ρωτώ γιατι είμαι άσχετος..

 

Χθές πάλι το είδα το HD2 σε ένα κατάστημα και έχω τρελαθεί !!!! :P

 

Αυτά.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα....:)

Να ρωτήσω κάποια πράγματα...καταρχήν έχω βάλει το bsb tweeks 1.6 έχω κάνει enable ότι αφορά την κάμερα δηλ. hidden camera modes αλλά παρ'όλα αυτά δέν μου εμφανίζει τίποτα παραπάνω, όταν είχα πειράξει το registry μου τα είχε εμφανίσει αλλά δεν μπορούσα να σώσω τις φωτογραφίες.

Μετά έκανα αναβάθμιση στην 1.66 και υποθέτω ότι τα registry επανήλθαν στις φυσιολογικές τιμές τους.

Με το bsb tweeks γιατί δεν δουλεύει;;;; Μήπως χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο;;;

 

Επίσης όταν έβαζα το ξυπνητήρι και χτυπούσε μού έβγαζε ένα ''κουτάκι'' στο οποίο έλεγε Ματαίωση η Αναβολή, κάποια στιγμή πέρασα ένα cab που εμφάνιζε ποιό πολλές snooze options το digicast το οποίο όμως δεν με βόλευε και το έκανα απεγκατάσταση.

Από εκείνη τη στιγμή και μέτά δεν μου ξαναεμφάνισε αυτό το ''κουτάκι'' και μου εμφανίζει μόνο το εικονίδιο του ξυπνητηριού πάνω στη μπάρα και πρέπει να το ξεκλειδώσω και να μπώ από εκέι να το απενεργοποιήσω....

Χώρια ότι δεν μου εμφανίζει πλέον το παλιό μενού δηλ. εξακολουθεί και μου βγάζει τα snooze options παρότι το έχω κάνει απεγκατάσταση....τι να κάνω;;;;;:worry::worry:

Sorry για το μακροσκελές του μηνύματος αλλά είμαι καινούργια στα windows και θέλω να πιστεύω ότι δεν έχω ως τώρα και πάρα πολλές απορίες, κούτσα κούτσα και με αρκετή μελέτη σε αυτό το υπέροχο forum κάτι καταφέρνω και απο μόνη μου....;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

 

Να ρωτήσω κάτι? Eϊμαι έτοιμος να αγοράσω το HD2...

 

  1. Ελληνικό ή Αγγλικό??? Και γιατί??? τί προτιμάτε εσείς ? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με το Αγγλικό και τους Ελληνικούς χαρακτήρες?
  2. Έχει δοκιμάσει κανείς απο εσάς το SPB Themes 3.5.3 ? Εγκαθίσταται εύκολα? Είναι ελαφρύ?
  3. Για κάποιον που δεν πολυασχολείται, είναι καλύτερα να κρατήσει την original rom ?
  4. Σε περίπτωση που γυρίσεις πχ μία αγγλική rom σε ελληνική, χάνεις την εγγύηση ? Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να το επαναφέρεις στην αρχική του μορφή ωστε να έχεις πάλι την εγγύηση?

 

Σας ρωτώ γιατι είμαι άσχετος..

 

Χθές πάλι το είδα το HD2 σε ένα κατάστημα και έχω τρελαθεί !!!! :P

 

Αυτά.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα φίλε!

1) Είναι καθαρά θέμα γούστου αλλά και κόστους! Αν το πάρεις απ' έξω θα είναι πιο φθηνό αλλά αγγλικό, αν το πάρεις από εδώ θα έχεις πιθανόν επιδότηση αλλά θα είναι ελληνικό!

2) Μια χαρά τρέχει, αλλά γιατί να καταργήσεις το απίστευτο Sense;

3) Μια χαρά είναι η original 1.66 rom

4) Ναι και στα δύο

:)

 

Καλημέρα παιδιά και από εμένα....:)

Να ρωτήσω κάποια πράγματα...καταρχήν έχω βάλει το bsb tweeks 1.6 έχω κάνει enable ότι αφορά την κάμερα δηλ. hidden camera modes αλλά παρ'όλα αυτά δέν μου εμφανίζει τίποτα παραπάνω, όταν είχα πειράξει το registry μου τα είχε εμφανίσει αλλά δεν μπορούσα να σώσω τις φωτογραφίες.

Μετά έκανα αναβάθμιση στην 1.66 και υποθέτω ότι τα registry επανήλθαν στις φυσιολογικές τιμές τους.

Με το bsb tweeks γιατί δεν δουλεύει;;;; Μήπως χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο;;;

 

Επίσης όταν έβαζα το ξυπνητήρι και χτυπούσε μού έβγαζε ένα ''κουτάκι'' στο οποίο έλεγε Ματαίωση η Αναβολή, κάποια στιγμή πέρασα ένα cab που εμφάνιζε ποιό πολλές snooze options το digicast το οποίο όμως δεν με βόλευε και το έκανα απεγκατάσταση.

Από εκείνη τη στιγμή και μέτά δεν μου ξαναεμφάνισε αυτό το ''κουτάκι'' και μου εμφανίζει μόνο το εικονίδιο του ξυπνητηριού πάνω στη μπάρα και πρέπει να το ξεκλειδώσω και να μπώ από εκέι να το απενεργοποιήσω....

Χώρια ότι δεν μου εμφανίζει πλέον το παλιό μενού δηλ. εξακολουθεί και μου βγάζει τα snooze options παρότι το έχω κάνει απεγκατάσταση....τι να κάνω;;;;;:worry::worry:

Sorry για το μακροσκελές του μηνύματος αλλά είμαι καινούργια στα windows και θέλω να πιστεύω ότι δεν έχω ως τώρα και πάρα πολλές απορίες, κούτσα κούτσα και με αρκετή μελέτη σε αυτό το υπέροχο forum κάτι καταφέρνω και απο μόνη μου....;)

Αυτά παθαίνεις όταν δοκιμάζεις διάφορα tweaks! Πολλές φορές το ένα καταργεί ή μπερδεύει το άλλο και γίνεται μπάχαλο!!!

Αν εξακολουθούν τα προβλήματά σου η λύση είναι το Hard Reset, πράγμα φυσιολογικό για κάποιον αρχάριο!

Μην ξεχνάς να έχεις ένα καλό backup πάντα, με επαφές, μηνύματα ή/και ολόκληρης της rom αν σου δουλεύει σωστά ώστε να μην ξαναστήνεις από την αρχή!

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε!

1) Είναι καθαρά θέμα γούστου αλλά και κόστους! Αν το πάρεις απ' έξω θα είναι πιο φθηνό αλλά αγγλικό, αν το πάρεις από εδώ θα έχεις πιθανόν επιδότηση αλλά θα είναι ελληνικό!

2) Μια χαρά τρέχει, αλλά γιατί να καταργήσεις το απίστευτο Sense;

3) Μια χαρά είναι η original 1.66 rom

4) Ναι και στα δύο

:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Όσο για το Αγγλικο vs. Ελληνικό έχω ακόμα μία απορεία. Όταν λές "αμα το πάρεις απέξω" τί εννοείς ? Γιατι σε διάφορα ελληνικά καταστήματα, βλέπω να πουλάνε HTC HD2 με αγγλική rom... Σωστά ή λέω βλακείες ?.. :p

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Όσο για το Αγγλικο vs. Ελληνικό έχω ακόμα μία απορεία. Όταν λές "αμα το πάρεις απέξω" τί εννοείς ? Γιατι σε διάφορα ελληνικά καταστήματα, βλέπω να πουλάνε HTC HD2 με αγγλική rom... Σωστά ή λέω βλακείες ?.. :p

 

Εννοώ από κάποιο site του εξωτερικού όπως το expansys :)

Σ' αυτό παίζουν και κάποια εκπτωτικά κουπώνια καθώς επίσης και η δυνατότητα να μην πληρώσεις ΦΠΑ αν έχεις εταιρικό ΑΦΜ με δυνατότητα ενδοκοινωτικών συναλλαγών! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ από κάποιο site του εξωτερικού όπως το expansys :)

Σ' αυτό παίζουν και κάποια εκπτωτικά κουπώνια καθώς επίσης και η δυνατότητα να μην πληρώσεις ΦΠΑ αν έχεις εταιρικό ΑΦΜ με δυνατότητα ενδοκοινωτικών συναλλαγών! ;)

 

Πάντως οι συσκευές (απο ελληνικά καταστήματα) ανεξαρτήτου αν είναι με Αγγλική ή Ελληνική ROM είναι οι ίδιες έτσι ? Και ισχύουν οι εγγύησεις κτλ. το ίδιο μεταξύ τους... δεν έχουν καμμία διαφορά.. σωστά ?

 

Απλά θέλω να ξέρω, αν θα πρέπει, κατα την αγορά ενός HD2 να προσέξω κάτι... Αν γίνεται κάποια "μαϊμουδιά" γενικώς και θα πρέπει να προσέχω... Δεν θέλω να αγοράσω κάτι και να φάω ήττα μαθαίνοντας μετά και ακούγωντας πως... "ωωωχ... απο εκεί το πήρες? Απο εκεί υπάρχει το τάδε πρόβλημα με την εγγύηση..!!" ή "ωωωχ ΄πήρες HD2 με αυτή τη ROM, με αυτή τη ROM υπάρχει το δείνα πρόβλημα.."

 

Με λίγα λόγια, δεν θέλω να πιαστώ κορόϊδο...

 

Πάντως το σίγουρο είναι πως θα αγοράσω τη συσκευή απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ γιατι θέλω να το περάσω στην εφορία ως Δαπάνη (έχω επαγγελματικό ΑΦΜ αλλα όχι για ενδοκοινοτικές συναλλαγές..)

 

Συγνώμη που σας απασχολώ με τέτοια θέματα..!:X

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

http://img708.imageshack.us/img708/3987/walltq.jpg

 

Προσπαθω να εγκαταστήσω cab wallpaper αλλα χωρις επιτυχία…

Ειχα βαλει στην αρχη μια δικη μου φωτο για wallpaper και τωρα δεν αφήνει να εμφανιστεί το εγκατεστημενο παρα μονο στην πανω μπαρα…

Αν και εχω σβήσει την φωτο για να φανεί από κατω το εγκατεστημένο αυτό εξακολουθεί να το κρύβει…

Τι κάνω λαθος;

 

http://farm3.static.flickr.com/2652/4188999886_02c8ef79a9_o.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι συσκευές (απο ελληνικά καταστήματα) ανεξαρτήτου αν είναι με Αγγλική ή Ελληνική ROM είναι οι ίδιες έτσι ? Και ισχύουν οι εγγύησεις κτλ. το ίδιο μεταξύ τους... δεν έχουν καμμία διαφορά.. σωστά ?

 

Απλά θέλω να ξέρω, αν θα πρέπει, κατα την αγορά ενός HD2 να προσέξω κάτι... Αν γίνεται κάποια "μαϊμουδιά" γενικώς και θα πρέπει να προσέχω... Δεν θέλω να αγοράσω κάτι και να φάω ήττα μαθαίνοντας μετά και ακούγωντας πως... "ωωωχ... απο εκεί το πήρες? Απο εκεί υπάρχει το τάδε πρόβλημα με την εγγύηση..!!" ή "ωωωχ ΄πήρες HD2 με αυτή τη ROM, με αυτή τη ROM υπάρχει το δείνα πρόβλημα.."

 

Με λίγα λόγια, δεν θέλω να πιαστώ κορόϊδο...

 

Πάντως το σίγουρο είναι πως θα αγοράσω τη συσκευή απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ γιατι θέλω να το περάσω στην εφορία ως Δαπάνη (έχω επαγγελματικό ΑΦΜ αλλα όχι για ενδοκοινοτικές συναλλαγές..)

 

Συγνώμη που σας απασχολώ με τέτοια θέματα..!:X

 

Όσες συσκευές πωλούνται εντός ΕΕ και έχουν κυκλοφορίσει για την ευρωπαική αγορά, καλυπτονται από εγγύηση hardware.

 

Σε αρκετά internetικά καταστήματα της Ελλάδας δίνουν αγγλικές συσκευές με περασμένη ελληνική ρομ!!! Γι' αυτό αγόρασέ το από κάποιο έμπιστο κατάστημα να είσαι ήσυχος! Όσο για τις ρομ, τις δίνει σαν αναβάθμιση η ίδια η HTC στο site της και μπορείς να τις περάσεις πολύ απλά! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!

παιδια αντιμετπιζει κανεις απο εσας προβλημα απο κολληματα του κινητου οταν εχει ανοικτο το προγραμμα του facebook ? ειμαι με αρτεμις ρομ.. αλλα μονο σε facebook ειδικα μα το αφησω να τρεχει στο παρασκηνιο μετα απο κανενα δεκαλεπτο 0παγωνουν τα παντα.. δεν γινεται παντα αλλα ετσι εχω παρατηρησει ..:p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Όσες συσκευές πωλούνται εντός ΕΕ και έχουν κυκλοφορίσει για την ευρωπαική αγορά, καλυπτονται από εγγύηση hardware.

 

Σε αρκετά internetικά καταστήματα της Ελλάδας δίνουν αγγλικές συσκευές με περασμένη ελληνική ρομ!!! Γι' αυτό αγόρασέ το από κάποιο έμπιστο κατάστημα να είσαι ήσυχος! Όσο για τις ρομ, τις δίνει σαν αναβάθμιση η ίδια η HTC στο site της και μπορείς να τις περάσεις πολύ απλά! :)

 

Λέω να αγοράσω τη συσκευή απο το VnP ... 580 ευρώ.

 

Μπορείς να δείς λίγο ?.. Είναι σε αυτό το link...

 

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1011

 

Έχεις ιδέα αν είναι "έμπιστο" ?... Μεγάλη διαφορά μου φαίνεται σε σχέση με άλλα καταστήματα...

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνεις όταν δοκιμάζεις διάφορα tweaks! Πολλές φορές το ένα καταργεί ή μπερδεύει το άλλο και γίνεται μπάχαλο!!!

Αν εξακολουθούν τα προβλήματά σου η λύση είναι το Hard Reset, πράγμα φυσιολογικό για κάποιον αρχάριο!

Μην ξεχνάς να έχεις ένα καλό backup πάντα, με επαφές, μηνύματα ή/και ολόκληρης της rom αν σου δουλεύει σωστά ώστε να μην ξαναστήνεις από την αρχή!

 

Ευτυχώς έχω backup....thanks.......

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω τη συσκευή απο το VnP ... 580 ευρώ.

 

Μπορείς να δείς λίγο ?.. Είναι σε αυτό το link...

 

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1011

 

Έχεις ιδέα αν είναι "έμπιστο" ?... Μεγάλη διαφορά μου φαίνεται σε σχέση με άλλα καταστήματα...

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από το συγκεκριμένο και δεν μπορώ να έχω άποψη! Αν θέλεις κάνε τους ένα τηλέφωνο και ρώτησέ τους αν το τηλέφωνο είναι ελληνικό της ACE Hellas :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...