Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη δεν εχω καταλαβει τι

παιζει με την topix,αν μπορουσατε

να με βοηθησετε.

-αν περασουμε την 1.2 βελτιονουμε την rom μας?

τι ακριβως κανει?

-χανονται τα δεδομενα μας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες παρακαλω. 1 Γιατι κολλαει οταν παω να ακουσω μουσικη απο το εικονηδιο στην οθονη; Δειχνει την φωτογραφια του αλμπουμ που παιζει αλλα δεν παιζει τιποτα. 2 Κατι βιντεακια που εβλεπα στο HD εδω δεν τα αναπαραγει . Γιατι σε μενα ολα ρε παιδιαααα;;;;;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρώτο post.

Δοκιμασα το Start_Menu_4_Columns.cab αλλα δεν βλεπω να αλλάζει κατι στην εμφάνιση των 9 συντομεύσεων ( παραμένουν 9)

 

Χρειάζεται κατι άλλο;

 

Δ

Γίνεται. Εάν θέλεις να βάλεις κάποιο δικό σου mp3, πέταξε το στον φάκελο /Storage Card/My Documents και θα το βλέπεις κανονικά.

Εξακολουθώ να μην το βλέπω στην καρτελα με τα κουδουνίσματα παρότι μετέτρεψα το αρχείο σε mp3 και το μετέφερα στο Storage Card/My Documents.. :(

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το StartMenu_Grid_4.CAB δουλευει μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω φρεσκο το hd2 .η συσκευή ειναι απλα φανταζτικη.δεν υπαρχουν αλλες λεξεις ια να το περιγραψω.μια ερωτηση μονο.συμβαινεο καποιες φορες το τηλεφωνο να σερφαρει μονο του στο μενου η να ρολαρει ημερομηνίες στο ημερολογιο.πρεπει να κανω κατι η απλως το αποδεχομαι?ευχαριστώ παιδια και ξανατονιζω οτι ειμαι πραγματικα ικανοποιημενος με την επιλογη του LEO-n

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες παρακαλω. 1 Γιατι κολλαει οταν παω να ακουσω μουσικη απο το εικονηδιο στην οθονη; Δειχνει την φωτογραφια του αλμπουμ που παιζει αλλα δεν παιζει τιποτα. 2 Κατι βιντεακια που εβλεπα στο HD εδω δεν τα αναπαραγει . Γιατι σε μενα ολα ρε παιδιαααα;;;;;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το Start_Menu_4_Columns.cab αλλα δεν βλεπω να αλλάζει κατι στην εμφάνιση των 9 συντομεύσεων ( παραμένουν 9)

 

Χρειάζεται κατι άλλο;

 

 

Εξακολουθώ να μην το βλέπω στην καρτελα με τα κουδουνίσματα παρότι μετέτρεψα το αρχείο σε mp3 και το μετέφερα στο Storage Card/My Documents.. :(

 

δοκιμασε το StartMenu_Grid_4.CAB δουλευει μια χαρα

Αυτό που δοκιμάζετε είναι για το start menu και όχι για τις γρήγορες συνδέσεις του sense! Για να βάλετε 16, 20, 25 και μέχρι 75 εικονίδια ρίξτε μια ματιά στο πρώτο ποστ ή βάλτε αυτό που έχω κι εγώ: Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

παιδια εχω και εγω φρεσκο το hd2 .η συσκευή ειναι απλα φανταζτικη.δεν υπαρχουν αλλες λεξεις ια να το περιγραψω.μια ερωτηση μονο.συμβαινεο καποιες φορες το τηλεφωνο να σερφαρει μονο του στο μενου η να ρολαρει ημερομηνίες στο ημερολογιο.πρεπει να κανω κατι η απλως το αποδεχομαι?ευχαριστώ παιδια και ξανατονιζω οτι ειμαι πραγματικα ικανοποιημενος με την επιλογη του LEO-n

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό φίλε μου!!! :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό φίλε μου!!! :wacko:[/quote

 

τι προτεινει ο σεφ?τι μπορω να κανω.να πω επισης οτι εκανα αναβαθμιση σστην 1.66

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες παρακαλω. 1 Γιατι κολλαει οταν παω να ακουσω μουσικη απο το εικονηδιο στην οθονη; Δειχνει την φωτογραφια του αλμπουμ που παιζει αλλα δεν παιζει τιποτα. 2 Κατι βιντεακια που εβλεπα στο HD εδω δεν τα αναπαραγει . Γιατι σε μενα ολα ρε παιδιαααα;;;;;

 

Καλησπέρα,

1. Διάβασε τα post: #6177, #6186, #6187, #6214 στις σελ 412,413, 415.

Υπάρχει όντως το πρόβλημα. Κάνεις soft reset από το κόκκινο κουμπί και μαθαίνεις να ζεις μ΄αυτό.

Αν δεν μπορείς να το ξεκολλήσεις και μετά απ' αυτό δοκίμασε να βγάλεις πρώτα την κάρτα μνήμης.

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δοκιμάζετε είναι για το start menu και όχι για τις γρήγορες συνδέσεις του sense!
εχεις δικιο νομιζα οτι ζητουσε για το start ο φιλος..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δοκιμάζετε είναι για το start menu και όχι για τις γρήγορες συνδέσεις του sense! Για να βάλετε 16, 20, 25 και μέχρι 75 εικονίδια ρίξτε μια ματιά στο πρώτο ποστ ή βάλτε αυτό που έχω κι εγώ: Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

 

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό φίλε μου!!! :wacko:

 

Φυσιολογικό σίγουρα δεν είναι, αλλά και σε μένα συνέβαινε στην αρχή.

Τελευταία βέβαια έχω καιρό να το δώ.

Φαίνεται κάπως σαν υπερευαισθησία της οθόνης. Μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο που δουλεύουν οι capasitive οθόνες;

Με φορτίο ή με θερμότητα;

Ίσως να λέω και βλακείες, αλλά έτσι μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ένα τέτοιο πρόβλημα είχε αναφέρει και πριν λίγο καιρό άλλο ένα παιδί εδώ μέσα, το κινητό έκανε ότι ήθελε μόνο του και το πήγε στο service τελικά!!! έχει ανεβάσει και ένα σχετικό βίντεο! Αν ψάξετε εδώ στο θέμα αυτό θα το βρείτε!!!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στον οπίσθιο φωτισμό δεν πρέπει η ρύθμιση να είναι με ποσοστά ώστε να μπορώ να το αλλάζω?

Υπάρχει κάποια λύση?

Ετσι μόνο η αυτόματη ρύθμιση δουλεύει.

 

http://img7.imageshack.us/img7/327/screen02cr.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

κωστα να σου πω την αληθεια δεν το περιμενα τοσο καλο,οθονη ταχυτητα ποιοτητα ολα εκπληκτικα,μπορω να πω οτι με καλυπτει πληρως παντως θα πω μονο οτι στο browsing,αλλαγεσ σελιδας,κυλιση,πατημα linkτο μηλο δεν το πιανει(κατα τη γνωμη μου παντα και official rom) και ας με κυνηγαει ο δημητρης :lol:

 

Αλεξη η διαφορα ειναι οτι στο iphone οπως και να πατησεις θα παει εκει που πρεπει.

Το Λεο θελει μια εξοικιωση, που τουλαχιστον εμενα δεν με δυσκολεψε.

Θελει ελαφρυ πατημα και οχι πολυ γρηγορο. δηλαδη πατας ηρεμα και σε παει εκει που θες. Το διπλο ταπ δουλευει θαυμασια και κεντραρει το σημειο της σελιδας ακαριαια.

Αν ρυθμισεις στο display ta fonts sto big δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

Αυτη την στιγμη που μιλαμε εχω στο ενα μου χερι το Λεο και στο αλλο το Μηλο του ανηψιου μου και τα τεσταρω. Η διαφορα ειναι αυτο που ειπα πριν.

Οτι το μηλο οπως και να πατησεις θα παρει την εντολη. To δαχτυλο μετατρεπεται στο καλυτερο stylus.

Το Λεο στα δυσκολα πχ στα κουτακια με τις σελιδες του thread θελει πατημα οπως περιεγραψα πριν.

Το εχω μονο 24 ωρες και σπανια χανω πατημα αλλα δεν γινεται ασυναισθητα οπως στο iphone. Σε καμια περιπτωση ομως δεν μπορουμε να πουμε οτι το HD2 δεν εχει καλο browsing.

 

Αν το iphone ειχε ολες αυτες τις δυνατοτητες θα λεγαμε οτι κανουμε πως δεν καταλαβαινουμε τις ιδιοτροπιες για να μην πω τιποτα αλλο για τον Jobs και θα παραμεναμε σ αυτο.

 

Η πρωτη μου διαπιστωση ειναι οτι οι custom rom πλεον δεν εχουν να κανουν τιποτα απο το πετανε τα αχρηστα και να ενσωματωνουν καποια προγραμματακια και tweaks.

 

Θα ελεγα λοιπον οτι το μονο που μου λειπει πλεον ειναι μονο αυτη η αμεσοτητα της οθονης. Αλλα εχω τοσα αλλα πραγματα που εξυπηρετουν στην δουλεια μου αλλα και στην καθημερινοτητα μου συν του οτι συχρονιζω με wifi με το macbook τα παντα ακομα και bookmarks απο τον Safari.

Οποτε δεν εχω λογους να υποκυψω στον ανυψιο μου που μου δινει ενα 16αρι 3Gs 4 μηνων συν 150 ευρω για να του το δωσω:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα με την ελληνική 1.66 η ρύθμιση είναι με ποσοστό,όπως δείχνει και ο echidna
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις rom έτσι είναι απλά εγώ τα σκαλίζω όλα συνέχεια.:O

 

Τελικά το επανέφερα.:)

 

http://img521.imageshack.us/img521/9039/screen03jyp.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω θελω να περασω την 1.66 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να περασω τις επαφες στο outlook και μετα ξανα μεσα στο κινητο...?(για να μην τις χασω)

το να τις περασω μεσα στο outlook το ξερω ! το μετα ειναι το θεμα!! δεν μπορω να βρω πως τις περναω μεσα!)

 

Θα ηθελα να με βοηθησετε.. με τα βηματα σε xp! αλλα οχι με αλλο προγραμμα backup αλλα με outlook!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ασχοληθω με το τι κανει η δεν κανει καλα το λεο ,οι περισσοτεροι το ζουν πλεον απο την παλιοπαρεα...

 

αυτο που βλεπω (και μου αρεσει) ειναι οτι σιγα σιγα,ξαναμαζευομαστε :)

 

και αυτο, μονο καλο μπορει να κανει σε ολο το thread :)

 

Πριν λιγο κατεβασα κατευθειαν απο το Leo την Official 1.66 απο το site της HTC.

Oμολογω μου ειχε λειψει αυτη η δυνατοτητα.

 

Ζαχαρακη και λοιποι τι λετε θα ριξουμε τον Opera 10 beta η να τα αφησουμε καλυτερα;

 

Παρεπιπτοντως απ οταν εβαλα τον 9.70 μου εμφανιζονται 2 εικονιδια με opera στα προγραμματα. Μηπως κανουμε καποια αλλη διαδικασια που εχω ξεχασει οταν περναμε αλλη εκδοση opera?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα αν θες να βασανιστεις καντο :lol:

 

αυτη ειναι η νεα εκδοση οπερα?:p

 

αυτη ειναι η πιο εγκαταλελειμενη εκδοση οπερα που βγηκε ποτε:D

 

μην ασχοληθεις καθολου!

αν εβαλες τον 10 ειναι 2 διαφορετικοι browsers,αν οχι απλα σβησε το ενα;)

 

Γιωργο ολοι οι καλοι χωρανε!

 

Βαγγελη κ Οδυσσεα,

 

 

βρηκε η χηρα χαρα στα σκελια της με το λεο ε?:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η πιθανότητα να κατεβάσουμε torrent μέσω λεο ???

το έχει καταφέρει κανείς? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η πιθανότητα να κατεβάσουμε torrent μέσω λεο ???

το έχει καταφέρει κανείς? :blink:

 

 

 

ρε Κωστη δεν ειναι λιγο παραλογο αυτο ;)

 

για πιο λογο?

ειναι καποιοι παραγοντες που δεν θα ελεγα οτι θα ηταν ιδανικο το torent downloading με το λεο...

δλδ,χωρητικοτητα,ταχυτητα κλπ(αν εβρισκε καποιος εφαρμογη για κατι τετοιο)...

 

ετσι δεν ειναι ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ok δεν την βαζουμε προς το παρων.

 

Δεν μου λες, εγω ειμαι η χηρα; :lol::p

 

Για δειτε τι συχρονιζει αυτο το προγραμμα. Μ᾽εσωσε ο athanasso

 

http://img.skitch.com/20100213-8kk7pk1r8j781aw8hfgwrrkmjj.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε Κωστη δεν ειναι λιγο παραλογο αυτο ;)

 

για πιο λογο?

ειναι καποιοι παραγοντες που δεν θα ελεγα οτι θα ηταν ιδανικο το torent downloading με το λεο...

δλδ,χωρητικοτητα,ταχυτητα κλπ(αν εβρισκε καποιος εφαρμογη για κατι τετοιο)...

 

ετσι δεν ειναι ?

 

για κανένα cdακι δεν θεωρώ ότι είναι κακή ιδέα :D και με wifi φυσικά :)

 

στο hd είχα εγκαταστήσει το pocketG2Pro και κατεβαζα κανένα τραγουδάκι

στο hd2 δεν το κατάφερα να δουλέψει.μου βγάζει σφάλμα :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαζευτειτε !!!!

 

εχουμε δουλεια αποψεεεεε:lol::lol:

 

[ROM][WWE][Feb.13.10] Topix 1.3 [sense 2.5][5.2.21891][2.07.707]

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...