Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κανω HSPL απ οτι πρόλαβα να διαβασω, θα πρεπει να κανω downgrate σε ρομ που εχει spl ομοιο με αυτο του του HSPL δηλαδη 143....

 

Ο πιο ευκολος τροπος να γινει αυτο ειναι με την διαδικασια του SSPL η παλι πρεπει να φτιαξω Goldcard κλπ?

 

Βρηκα κι αυτη την διαδικασια αλλα μου φαινεται πολυπλοκη.

 

Αν καποιος εχει χρονο ας μου πει με δυο λογια ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος να κανω HSPL, γιατι ισως τα πραγματα εχουν αλλαξει απο τοτε που γραφτηκαν αυτοι οι οδηγοι.

 

Με το που το παραλάβω θα τσεκαρω την συσκευη αν ειναι ολα οκ και κατευθειαν θα γινει HSPL για να μην στηνω δυο φορες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω HSPL απ οτι πρόλαβα να διαβασω, θα πρεπει να κανω downgrate σε ρομ που εχει spl ομοιο με αυτο του του HSPL δηλαδη 143....

 

Ο πιο ευκολος τροπος να γινει αυτο ειναι με την διαδικασια του SSPL η παλι πρεπει να φτιαξω Goldcard κλπ?

 

Βρηκα κι αυτη την διαδικασια αλλα μου φαινεται πολυπλοκη.

 

Αν καποιος εχει χρονο ας μου πει με δυο λογια ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος να κανω HSPL, γιατι ισως τα πραγματα εχουν αλλαξει απο τοτε που γραφτηκαν αυτοι οι οδηγοι.

 

Με το που το παραλάβω θα τσεκαρω την συσκευη αν ειναι ολα οκ και κατευθειαν θα γινει HSPL για να μην στηνω δυο φορες.

 

θα φλασαρεις οποια ρομ εσυ θελεις με το SSPL ;)

 

{SSPL}{How-To}{Anleitung}{Multi-Lang. WWE/Deutsch} Use SSPL for flashing cooked ROMs

 

ξεχνα την gold card :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θα φλασαρεις οποια ρομ εσυ θελεις με το SSPL ;)

 

{SSPL}{How-To}{Anleitung}{Multi-Lang. WWE/Deutsch} Use SSPL for flashing cooked ROMs

 

ξεχνα την gold card :)

 

Δηλαδη αν καταλαβα καλα η gold card χρειαζονταν πριν βγει το HSPL.

 

Τωρα το μονο που εχω να κανω ειναι να μου δωσεις το λινκ με καποια official rom που εχει SPL 142...

να κανω την διαδικασια με το SSPL για να μερασω αυτη την ρομ και μετα καπακι τρεχω το HSPL και περναω την topix και το radio που θελω με το παλιο καλο τροπο:wacko:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα νομιζω οτι το εχω βρει.

Σ'εμενα τπυλαχοστον μολις λυθηκε:

Eσβησα ολα τα quicklinks

applicationdata/htc/proglauncher

εκανα ξανα create και ολα καλλα!!!!:wink:

 

και εγω ετσι το καταφερα σε καποια που δεν αλλαζαν

τωρα γραφω απο λεο με topix 1.2 απλα τελεια:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις... γιατι αλλοι μου ελεγαν να ψαξω...

Οταν εννοω ξεκλειδωμα εννοω τωρα μου λεει οτι τελειωνει σε 15 μερες. αυτο εννος. Επισης τι χαρτες εχει απο την 'μανα' του? πως μπορω να το ελεγξω?

 

Το MoDaCo NoData που θα το βρω? Το θεμα ειναι οτι οταν δεν υπαρχει ασυρματο δικτυο πιανει απο το δικτυο της εταιριας και με χρεωνει. Γιαυτο θελω να το καταργησω να μην υπαρχει συνδεση. Η να υπαρχει μονο οταν βρισκει ασυρματο δικτυο. Νομιζω με καταλαβαινεις. Επισης αυτο το προγραμμα το κατεβαζω απο το κινητο κατευθειαν η μεσω υπολογιστη?

 

Επισης μια ερωτηση για θηκη? Αμα παρω θηκη να βαλω και προστασια οθονης (την μεμβρανη εννοω).

 

1. Όχι. Συνδέεται μόνο όταν χρειάζεται. πχ για ενημέρωση του καιρού. Βάλε το MoDaCo NoData και επενεργοποίησε τη σύνδεση στο ίντερνετ για να μη συνδέεται όποτε θέλει. Την ενεργοποιείες όταν θες εσύ.

 

2. Δεν νομίζω.

 

3. Τί εννοείς ξεκλείδωμα????

 

4. http://www.htc.com

 

Καλώς ήρθες και ξεκίνα το διάβασμα... αλλιώς σε βλέπω να το πουλάς σε κανα μήνα. Εχε υπόψην σου ότι το κινητό είναι ΠΡΩΤΑ PDA και μετά κινητό, οπότε πρέπει να εξοικιωθείς μ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα η gold card χρειαζονταν πριν βγει το HSPL.

 

Τωρα το μονο που εχω να κανω ειναι να μου δωσεις το λινκ με καποια official rom που εχει SPL 142...

να κανω την διαδικασια με το SSPL για να μερασω αυτη την ρομ και μετα καπακι τρεχω το HSPL και περναω την topix και το radio που θελω με το παλιο καλο τροπο:wacko:

 

_HTC_HD2_RUU_Leo_HTC_ELL_1.48.482.4_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.rar

 

ειναι η επισημη η ελληνικη η 1.48,αυτη κανει μια χαρα :)

την περνας με sspl και μετα κανεις το τηλεφωνο σου κατευθειαν hspl και ...:rolleyes:

τα υπολοιπα τα ξερεις μια χαρα:p τοσα χρονια τεχνη δεν ξεχνιεται :happy:

 

 

 

1.Το MoDaCo NoData που θα το βρω?

 

2.Επισης μια ερωτηση για θηκη? Αμα παρω θηκη να βαλω και προστασια οθονης (την μεμβρανη εννοω).

 

1.στο 1ο ποστ στα add ons ;)

2. μερικα μηνυματα πιο πισω εχει δωθει λινκ και φωτο για μια πολυ καλη και παρα πολυ φθηνη θηκη΄)

τωρα για screen protector,ειναι στην επιλογη σου,παντως δεν χρειαζεται η οθονη αυτη "προστασια" μην ανυσηχεις :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενώ συγχρόνισα κανονικά mail με hotmail με gmail δυστυχώς δεν συγχρονίζει.

καμια ιδέα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδια..

 

οταν στελνω μηνυμα γιατι μου βγαζει μετα τους 70 χαρακτηρες οτι παει σε δευτερο μνμ?

 

ειναι ελληνικο το τηλεφωνο παντως και φοραει και την επισημη ελληνικη ρομ..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

εχω ελληνικο το pda αυτο γινεται να το κανω να ειναι στα αγγλικα η εινια απο την 'μανα' του ετσι και δεν μπορω να το αλλαξω?

που μπορω να αλλαξω την πολη που δειχνει τον καιρο?

Link to comment
Share on other sites

ειναι η επισημη η ελληνικη η 1.48,αυτη κανει μια χαρα :)

δημητρη γιατι οχι η 1.66?πρεπει να εχουμε 1.48 για hspl?αποσο ειδα με 1.66 το δικο μου 1.42 ειναι το spl,μου φαινεται τα εχω ξεχασει και εγω :lol:ουτε τον ηχο μηνυματος δεν μπορω να αλλαξω:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο των sms έγω έχω άλλο πρόβλημα.Εχω βάλει ένα ολόκληρο mp3 τραγούδι αλλά κάποιες φορές δε θέλω να το ακούω όλο.Το πρόβλημα είναι ότι δεν σταματάει να παιζει,παρά μόνο αν πάω στους ήχους και ειδοποιήσεις--->ειδοποιήσεις και πατήσω το stop.Σε προηγούμενες συσκευές πατούσα το κουμπί απόρριψης κλήσης και ο ήχος σταματούσε.

 

να ρωτησω παιδια..

 

οταν στελνω μηνυμα γιατι μου βγαζει μετα τους 70 χαρακτηρες οτι παει σε δευτερο μνμ?

 

ειναι ελληνικο το τηλεφωνο παντως και φοραει και την επισημη ελληνικη ρομ..

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του sense--->τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο--->εισαγωγή κειμένου--->λοιπά--->ρυθμίσεις sms και υποστήριξη sms 160 χαρακτήρων

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του sense--->τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο--->εισαγωγή κειμένου--->λοιπά--->ρυθμίσεις sms και υποστήριξη sms 160 χαρακτήρων

 

το εχω ενεργοποιησει... αλλα οταν περναω τους 70 χαρακτηρες παει (2) και συνεχιζω και οταν φτανει στους 134 παει (3) κτλ...

Edited by anesperos13
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ελληνικο το pda αυτο γινεται να το κανω να ειναι στα αγγλικα η εινια απο την 'μανα' του ετσι και δεν μπορω να το αλλαξω?

που μπορω να αλλαξω την πολη που δειχνει τον καιρο?

 

Στο tab του καιρού μπορείς να επιλέξεις όποια πόλη θέλεις. Για να προσθέσεις και άλλες ελληνικές, βάλε το WeatherCitiesGR.cab

 

Για να έχεις αγγλικό μενού πρέπει να αλλάξεις ROM με τις διαδικασίες που περιγράφονται στο πρώτο post.

 

Το MoDaCo NoData που θα το βρω?

 

http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html

 

Το θεμα ειναι οτι οταν δεν υπαρχει ασυρματο δικτυο πιανει απο το δικτυο της εταιριας και με χρεωνει. Γιαυτο θελω να το καταργησω να μην υπαρχει συνδεση. Η να υπαρχει μονο οταν βρισκει ασυρματο δικτυο. Νομιζω με καταλαβαινεις. Επισης αυτο το προγραμμα το κατεβαζω απο το κινητο κατευθειαν η μεσω υπολογιστη?

 

Όπως και να το κατεβάσεις, το περνάς στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί για εγκατάσταση.

 

Επισης μια ερωτηση για θηκη? Αμα παρω θηκη να βαλω και προστασια οθονης (την μεμβρανη εννοω).

 

Μπορείς να βάλεις και screen protector φυσικά.

 

δημητρη γιατι οχι η 1.66?πρεπει να εχουμε 1.48 για hspl?αποσο ειδα με 1.66 το δικο μου 1.42 ειναι το spl,μου φαινεται τα εχω ξεχασει και εγω :lol:ουτε τον ηχο μηνυματος δεν μπορω να αλλαξω:wacko:

 

Και με την 1.66 η ίδια δουλειά γίνεται. Δεν υπάρχει λόγος να μπει η 1.48

 

Με τον ήχο των sms έγω έχω άλλο πρόβλημα.Εχω βάλει ένα ολόκληρο mp3 τραγούδι αλλά κάποιες φορές δε θέλω να το ακούω όλο.Το πρόβλημα είναι ότι δεν σταματάει να παιζει,παρά μόνο αν πάω στους ήχους και ειδοποιήσεις--->ειδοποιήσεις και πατήσω το stop.Σε προηγούμενες συσκευές πατούσα το κουμπί απόρριψης κλήσης και ο ήχος σταματούσε.

 

Για αυτό το λόγο προτείνουμε custom ήχους sms μικρής διάρκειας.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δημητρη γιατι οχι η 1.66?πρεπει να εχουμε 1.48 για hspl?αποσο ειδα με 1.66 το δικο μου 1.42 ειναι το spl,μου φαινεται τα εχω ξεχασει και εγω :lol:ουτε τον ηχο μηνυματος δεν μπορω να αλλαξω:wacko:

Alex θα δω πρωτα τι spl εχει η μαμισια (κατω κουμπι ηχου + power αν θυμαμαι καλα).

Αν εχει 142.00000 προχωράω αλλιως βαζω αυτη που μου εδωσε ο Δημητρης.

Εχει αγορασει κανεις τωρα τελευταια απο epansys να δουμε τι φορανε;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κανει πολυ ωρα για να αλλαξει το rom? δεν με ενδιαφερει για να βαλω περισσοτερες πολεις. Πως αλλαζω αυτες που ηδη υπαρχουν? παταω το tab αλλα δεν μπαινει στο μενου του καιρου να αλλαξω πολη.

ευχαριστω για το λινκ.

 

Στο tab του καιρού μπορείς να επιλέξεις όποια πόλη θέλεις. Για να προσθέσεις και άλλες ελληνικές, βάλε το WeatherCitiesGR.cab

 

Για να έχεις αγγλικό μενού πρέπει να αλλάξεις ROM με τις διαδικασίες που περιγράφονται στο πρώτο post.

 

 

 

http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html

 

 

 

Όπως και να το κατεβάσεις, το περνάς στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί για εγκατάσταση.

 

 

 

Μπορείς να βάλεις και screen protector φυσικά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

το εχω ενεργοποιησει... αλλα οταν περναω τους 70 χαρακτηρες παει (2) και συνεχιζω και οταν φτανει στους 134 παει (3) κτλ...

 

ειναι λογικα ολα αυτα??

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

δημητρη γιατι οχι η 1.66?πρεπει να εχουμε 1.48 για hspl?αποσο ειδα με 1.66 το δικο μου 1.42 ειναι το spl,μου φαινεται τα εχω ξεχασει και εγω :lol:ουτε τον ηχο μηνυματος δεν μπορω να αλλαξω:wacko:

 

Alex θα δω πρωτα τι spl εχει η μαμισια (κατω κουμπι ηχου + power αν θυμαμαι καλα).

Αν εχει 142.00000 προχωράω αλλιως βαζω αυτη που μου εδωσε ο Δημητρης.

Εχει αγορασει κανεις τωρα τελευταια απο epansys να δουμε τι φορανε;

 

Όλες οι επίσημες ROM.... έχουν SPL 1.42.0000

 

Γιαννη δεν προλαβα :rolleyes: για αλλη μια φορα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Το 2.07 ραδιο πως θα το κατεβασω ? στην σελιδα 330 υπαρχουν ολα τα ραδιο κατεβαζω το συγκεκριμένο αλλα δεν εγκαθισταται.εχω ρομ 1.66 με ραδιο 2.06.και λεω να βαλω το νεο ραδιο Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κάνεις hard-spl στη συσκευή που σημαίνει να την ξεκλειδώσεις για να δεχτεί το radio. Για το πως θα το κάνεις αυτό διάβασε σε έναν από τους οδηγούς που υπάρχουν στο πρώτο post. Σε ενημερώνω ότι θα βρίσκεσαι εκτός εγγύησης μέχρι να την ξανακλειδώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Alex θα δω πρωτα τι spl εχει η μαμισια (κατω κουμπι ηχου + power αν θυμαμαι καλα).

Αν εχει 142.00000 προχωράω αλλιως βαζω αυτη που μου εδωσε ο Δημητρης.

Εχει αγορασει κανεις τωρα τελευταια απο epansys να δουμε τι φορανε;

Όπως το λες είναι, με κλειστό το Leo κρατάς πατημένο το κάτω volume και πατάς το power. Θα βγάλει τα κλασικά R-G-B-W χρώματα και θα δεις το SPL. Μετά θέλει soft-reset απ' το εσωτερικό κουμπάκι για να επανέλθει, που σημαίνει ότι πρέπει να ανοίξεις το καπάκι της μπαταρίας. Με το Kaiser ήταν εξωτερικό.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι λογικα ολα αυτα??

 

Δεν έχω ασχοληθεί με την ελληνική ROM αλλά εάν δεν βγάλεις άκρη, μπορείς να ακολουθήσεις κάποια από τις λύσεις που υπάρχουν στο πρώτο post.

 

κανει πολυ ωρα για να αλλαξει το rom? δεν με ενδιαφερει για να βαλω περισσοτερες πολεις. Πως αλλαζω αυτες που ηδη υπαρχουν? παταω το tab αλλα δεν μπαινει στο μενου του καιρου να αλλαξω πολη.

ευχαριστω για το λινκ.

 

Γύρω στα 10 λεπτά κάνει να περαστεί η καινούργια ROM.

 

Για να αλλάξεις πόλη, πας στο tab του καιρού και επιλέγεις Menu -> Add Location.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις hard-spl στη συσκευή που σημαίνει να την ξεκλειδώσεις για να δεχτεί το radio. Για το πως θα το κάνεις αυτό διάβασε σε έναν από τους οδηγούς που υπάρχουν στο πρώτο post. Σε ενημερώνω ότι θα βρίσκεσαι εκτός εγγύησης μέχρι να την ξανακλειδώσεις.

σε ευχαριστώ οποτεε λεω να μην το δοκιμασω

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο των sms έγω έχω άλλο πρόβλημα.Εχω βάλει ένα ολόκληρο mp3 τραγούδι αλλά κάποιες φορές δε θέλω να το ακούω όλο.Το πρόβλημα είναι ότι δεν σταματάει να παιζει,παρά μόνο αν πάω στους ήχους και ειδοποιήσεις--->ειδοποιήσεις και πατήσω το stop.Σε προηγούμενες συσκευές πατούσα το κουμπί απόρριψης κλήσης και ο ήχος σταματούσε.

 

Μπορείς να τριμάρεις το MP3 σου με το πρόγραμμα που έχει το κινητό. Σώζεις μόνο το κομμάτι του τραγουδιού που θές και στη διάρκεια που το θες... και είσαι πρώτος :cool:

 

Edit: Το πρόγραμμα λέγεται MP3 trimmer και είναι μέσα στο φάκελο multimdia

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

παιδια πωσ μπορω ν αλλαξω τισ συντομευσεισ στα παραθυρα ποθ ειναι στο κυριωσ μενου?θελω να βγαλω μια συντομευση για μια εφαρμογη και να βαλω αλλη και δεν μπορω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...