Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κανένα ενσύρματο ακουστικό που να κάνει διαχείρηση μουσικής και ραδιοφώνου που να έχει και ρύθμιση έντασης υπάρχει; Μεγάλη χαζομάρα της HTC να μην βάλει κουμπάκια για ρύθμιση της έντασης στο ακουστικό της συσκευασίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον το ρομ update να γινει απο macbook pro η ζηταω πολλα?

Δύσκολο και για ευνόητους λόγους... windows συσκευή για windows υπολογιστή.

 

παιδια γιατι δεν μπορει καποιος να κατεβασει αυτη την στιγμη την τελευταια επισημη ρομ στο site της htc;τι στο διαβολο συμβαινει;

 

Γιάννη δεν είμαι σε θέση να δοκιμάσω τώρα αλλά σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα. Εάν όμως εξακολουθεί να υφίσταται μπορείς να την κατεβάσεις από τα link που δίνω στο πρώτο post.

 

Επίσης θα συνιστούσα να μην περάσεις άλλη από την 1.66. Εάν ο φίλος σου έχει ελληνική συσκευή, αξίζει να την περιμένει.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει απο το extreme mobile θηκη απο Ολλανδια μονο για hd2...

 

Πολυ καλη αλλα δε θα χωραει και πλαστικη θηκη..

 

ειναι και οικονομικη 16 ευρω..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

πριν απο λιγο σχολασα και για να χαλαρωσω λεω να ασχοληθω το απογευματακι μου με το λεο και την ρομ topix 1.2 ! ειναι στην λιστα με τα downloads αυτη τη στιγμη!

 

γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον το ρομ update να γινει απο macbook pro η ζηταω πολλα?

 

Πολυ ευκολα:

 

Αφου σιγουρευτεις οτι εχεις τουλαχιστον 30% μπαταρια:

 

1.Αποσυμπιεζεις το exe (δε ειμαι σιγουρος εαν γινεται στα mac)

2. μετονομαζεις το RUU_signed.nbh σε leoimg.nbh και το περνας στη καρτα μνημης οχι ομως σε φακελο αλλα χυμα.

3. Κλεινεις το κινητο.

4.Κρατωντας πατημενο το κατω πληκτρο της εντασης πατας το ον.

5.Ακολουθεις τις οδηγιες και σε κανα δεκαλεπτο εισαι κομπλε!:)

 

Και μη ξεχναμε ΠΑΝΤΑ hard reset μετα απο καθε φλασαρισμα, ακομα και εργοστασιακης ρομ (εγω πρωτεινω δυο Hard reset )

 

Μη ρωτησετε πως κανυμε Hard reset σας εσφαξε ο Zaharakis, RTFM ή αλλιως διαβαστε το ...... manual ή πηγαινετε στο πρωτο ποστ του θεματος υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες και πολλες χρησιμες πληροφοριες. (κοιταξτε την υπογραφη μου)

Edited by vanzelvoul
Ειμαι μεθυσμενος και γραφω οτι να ειναι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η νεα 1.66 ενεργοποιει την ραμ των 576 !!! η οχι

Δεν νομιζω...:cool:

 

Ξερουμε μηπως, ποτε περιπου θα ανεβει η ελληνικη 1.66? Το εχω τοσες μερες το κινητο χωρις να του περασω τιποτα, γιατι θελω να το στησω μια και καλη με την καινουρια rom...:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς την Artemis 2.9b ELL? Εντυπώσεις? Καμια αλλη ελληνική?

δοκιμασα την wwe και εχει προβλημα με τον orera..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Η νεα 1.66 ενεργοποιει την ραμ των 576 !!! η οχι

 

απο οτι εχω τσεκαρει περνωντας την 1.66 wwe δεν φαινονται τα 576 mb ram

πρεπει να εχεις βαλει το ραδιο Leo_RADIO_15.29.50.07U_2.06.50.04 και επισης δε γινεται με λες τις 1.66 (με την επισημη αν και του εβαλα αυτο το radio δεν φαινοταν)

τελικα δοκιμασα του mr.vandalay

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=621070

και μεχρι τωρα ειμαι ικανοποιημενος (ram περιπου 310mb)

υ.γ. τελικα αναγκαστικα θα στραφουμε αλλου αφου οι topix τελειωσαν και οι εξελιξεις τρεχουν ... εκτος και εαν εχουμε καμια επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω τσεκαρει περνωντας την 1.66 wwe δεν φαινονται τα 576 mb ram

πρεπει να εχεις βαλει το ραδιο Leo_RADIO_15.29.50.07U_2.06.50.04 και επισης δε γινεται με λες τις 1.66 (με την επισημη αν και του εβαλα αυτο το radio δεν φαινοταν)

τελικα δοκιμασα του mr.vandalay

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=621070

και μεχρι τωρα ειμαι ικανοποιημενος (ram περιπου 310mb)

υ.γ. τελικα αναγκαστικα θα στραφουμε αλλου αφου οι topix τελειωσαν και οι εξελιξεις τρεχουν ... εκτος και εαν εχουμε καμια επιστροφη

ο kwbr επεστρεψε στο hd.....οποτε λογικα περιμενουμε και εμεις.......

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , καλή σας μέρα. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενος HD2 , εδώ και περίπου ένα μήνα από Vodafone.

Εδώ και λίγο καιρό , η συσκευή κρασάρει με πρόβλημα στο filesys.exe , με συχνότητα 1-2 φορές τη μέρα. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του θέματος , αλλά δεν έχω δει , να το αναφέρει κάποιος . Ελπίζω να μην είμαι ο μοναδικός !

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ο kwbr επεστρεψε στο hd.....οποτε λογικα περιμενουμε και εμεις.......

 

σ'ευχαριστω για την πληροφορια κατεβαζω να τσεκαρω την 3.5 wm 6.1

-----------------------

@sousamlis

αν μετα απο hard reset δε στρωσει γρηγορα στο service

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος κι εγώ απο προχθές ενός HD2. Το κινητό πετάει. Άνοιγμα του φακέλου mydevice/windows ακαριαία. Το μόνο θέμα είναι κάποια μικρά tabs που είναι δύσκολο να πατηθούν καλά με το δάκτυλο. Το θέμα αυτό είχε λυθεί εντελώς στο προηγούμενο κινητό μου (touch pro) με τις rom 23xxx που είναι πολύ "touch friendly".

Έχει δοκιμάσει κανείς τέτοια ρομ? Σχεδόν όλοι έχετε του Topix. Κι εγώ αυτή έβαλα... :)

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα τη jeny από εχτές πήρα το συγκεκριμένο κινητό και μπορώ να πω έχω χάσει το μπούσουλα....έχω ένα ερώτημα το κινητό είναι από αγγλία και θέλω να του βάλω τη καινούρια rom και να το κανούμε με ελληνικό μενού...μπορούμε? πάντως το κινητό δεν είναι για τα χεράκια μου απλά το χρειάζομαι για "επεγγελματικους" λόγους αλλα δεν ξέρω ποσο θα το καταλάβω...σας ευχαριστώ.φοράει την 148.482.2
Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω τσεκαρει περνωντας την 1.66 wwe δεν φαινονται τα 576 mb ram

πρεπει να εχεις βαλει το ραδιο Leo_RADIO_15.29.50.07U_2.06.50.04 και επισης δε γινεται με λες τις 1.66 (με την επισημη αν και του εβαλα αυτο το radio δεν φαινοταν)

τελικα δοκιμασα του mr.vandalay

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=621070

και μεχρι τωρα ειμαι ικανοποιημενος (ram περιπου 310mb)

υ.γ. τελικα αναγκαστικα θα στραφουμε αλλου αφου οι topix τελειωσαν και οι εξελιξεις τρεχουν ... εκτος και εαν εχουμε καμια επιστροφη

 

καλημερα και απο εμενα :)

 

η ραμ που εμφανιζεται υπαρχει??στην ουσια ενοω και οχι στους αριθμους μονο!

 

την εχεις τεσταρει με πολλες εφαρμογες ανοιχτες παραλληλα?

γιατι αν ειναι εκει και την χρησιμοποιει οντως το τηλ τοτε ειναι καλο,αν ομως απλα "αναφερεται" ,να μην φλασαρει ο κοσμος αδικα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα :)

 

η ραμ που εμφανιζεται υπαρχει??στην ουσια ενοω και οχι στους αριθμους μονο!

 

την εχεις τεσταρει με πολλες εφαρμογες ανοιχτες παραλληλα?

γιατι αν ειναι εκει και την χρησιμοποιει οντως το τηλ τοτε ειναι καλο,αν ομως απλα "αναφερεται" ,να μην φλασαρει ο κοσμος αδικα ;)

 

με αρκετες ανοιχτες εφαρμογες η μνημη δειχνει να κινειται καθοδικα οπως ειναι το αναμενομενο

υ.γ. εγω παροτρυνσεις προσπαθω να μην κανω και μαλιστα πιεστικες ,οχι για το "αδικα" αλλα για το "κουραστικα"

αν και μαθαινεις πολλα μεσα απο τετοιες διαδικασιες

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

με αρκετες ανοιχτες εφαρμογες η μνημη δειχνει να κινειται καθοδικα οπως ειναι το αναμενομενο

υ.γ. εγω παροτρυνσεις προσπαθω να μην κανω και μαλιστα πιεστικες ,οχι για το "αδικα" αλλα για το "κουραστικα"

αν και μαθαινεις πολλα μεσα απο τετοιες διαδικασιες

 

σε ρωταω,για να μην φλασαρω αδικα,μιας και με την 1.1.7 ειμαι ευχαριστημενος παρα πολυ απο το λεο μου :)

 

ακομη και η μαγνητοφωνηση της 2ης φωνης δουλευει μια χαρα ;)

 

παιδιά αναμφισβητητα καλό το HD2. το εχω ένα μήνα και εχω εντυπωσιαστεί από την οθόνη του. όμως με κρεμάει διαρκώς η μπαταρία του. Λόγω δουλειάς έχω ανάγκη μια μπαταρία που να κρατάει τουλάχιστον μια μέρα. Επειδή όμως με έχει κρεμάσει 3 φορές σε επαγγελματικά ταξίδια, αποφάσισα να το δώσω. όποιος ενδιαφέρεται αν στείλει μύνημα.

 

βαλε το ραδιο 2.07 να ησυχασεις απο το θεμα αυτονομιας (και οχι μονο ) :)

 

οσο για τα ταξιδια σου,ακολουθησε την λυση που χρησιμοποιω μηνες τωρα εγω και εχω ησυχασει

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_images/14715.jpg

 

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=14715

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ακομη και η μαγνητοφωνηση της 2ης φωνης δουλευει μια χαρα ;)

 

βαλε το ραδιο 2.07 να ησυχασεις απο το θεμα αυτονομιας (και οχι μονο ) :)

 

 

Δημήτρη, η μαγνητοφώνηση της φωνής σου δουλεύει και με το bluetooth? (Σε μένα και με την Lavrentius v2 και με την Topix 1.1.7. δουλεύει μόνο στο τηλέφωνο, όχι στο bluetooth), πείραξες κάτι στη registry?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, η μαγνητοφώνηση της φωνής σου δουλεύει και με το bluetooth? (Σε μένα και με την Lavrentius v2 και με την Topix 1.1.7. δουλεύει μόνο στο τηλέφωνο, όχι στο bluetooth), πείραξες κάτι στη registry?

 

οχι Σπυρο δυστυχως....

 

και αυτο απο μονο του σημαινει hardware :O

 

αντιθετα απο το hd οπου με οτι και να μιλαγες...εγραφε τελεια και τις δυο πλευρες :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οχι Σπυρο δυστυχως....

 

και αυτο απο μονο του σημαινει hardware :O

 

αντιθετα απο το hd οπου με οτι και να μιλαγες...εγραφε τελεια και τις δυο πλευρες :O

 

Αυτό δυστυχώς είναι κάτι που με κάνει να αναπολώ το hd, όπως και η διάρκεια της μπαταρίας. Στο leo με οποιαδήποτε radio σε flight mode η μπαταρία πέφτει σε 6-7 ώρες 2-3% ενώ στο hd σχεδόν καθόλου!

Νομίζω πάντως ότι η Lavrentius V2 έχει λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας από την Topix!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sry για την χαζή ερώτηση αλλά δεν βρίσκω στο mydevices τη συσκευή για να πάρω πληροφορίες και έδώ έχει γίνει τεράστοιο το θέμα που δεν μπορώ να βρώ σχετική πληροφορία.

 

Η συσκευή είναι 3g έ? Η κάμερα του 3g τι λέει? Επίσης η κανονική κάμερα βγάζει καθαρές φωτογραφίες? Από bugs πως πάει?

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μερικες φορες χανει τα δεδομενα καιρου που εχει κατεβασει?:(

Ενω συνηθως οποτε αλλαζει μερα, αλλαζει κανονικα και ο καιρος, καποιες φορες ακομη κι απο την πρωτη μερα τα χανει ολα τα δεδομενα και δεν μου δειχνει τιποτα...

 

Επισης, αλλαζει συνεχως την ωρα... Μια μου βαζει σαν θεση μου "Αχαρναι" που το βρισκει απο τον καιρο, και μια Αθηνα... Αλλα το προβλημα ειναι οτι η διαφορα ωρας που εχει σε σχεση με την κανονικη, ειναι 10 ωρες!!:blink: Δηλαδη, σημερα στις 12:45, εγραφε "Aχαρναι 2:45", το αλλαζω σε Aθηνα και η ωρα πηγε 22:45!!:mad:

Οταν τα ρυθμισω κανονικα ολες τις ωρες, το κλεισω, το ξανανοιξω και κατεβασω τα δεδομενα καιρου, παλι χαλανε ολα...:cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sry για την χαζή ερώτηση αλλά δεν βρίσκω στο mydevices τη συσκευή για να πάρω πληροφορίες και έδώ έχει γίνει τεράστοιο το θέμα που δεν μπορώ να βρώ σχετική πληροφορία.

 

Η συσκευή είναι 3g έ? Η κάμερα του 3g τι λέει? Επίσης η κανονική κάμερα βγάζει καθαρές φωτογραφίες? Από bugs πως πάει?

 

Ευχαριστώ.

φιλε μου δεν υπαρχει καμερα 3g...το κινητο δεν κανει βιντεοκληση.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...