Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι ?... Ποιά η διαφορά αγγλικής rom με την ελληνική ΠΕΡΑΝ της γλώσσας... ?

 

Με αυτό θέλω να πώ, υπάρχει ζήτημα με την εγγύηση μήπως?... με την υποστήριξη ή τίποτα άλλο ? ...

 

Μπορώ να αλλάξω απο Αγγλικά σε Ελληνικά αν το επιθυμώ ?...

 

(Σίγουρα έχει απαντηθεί αυτό, αλλά σας παρακαλώ, επειδή έχει γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ το Thread αυτό δεν έχω το χρόνο να το διαβάσω όλο..)

 

Πολύ επιγραμματικά θέλω να μου απαντήσετε αν μπορείτε!

 

Σας είμαι υπόχρεος...!

 

Επίσημα και εντός εγγύησης δεν μπορείς να αλλάξεις τη γλώσσα του μενού πέρα από αυτή που είχε η συσκευή σου όταν την αγόρασες. Ανεπίσημα κάνεις ότι θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο οσους εχουν βαλει την Topix 1.1.7 αντιμετωπισει κανενα κολλημα, προβλημα η δυσλειτουργια σε καποια εφαρμογη η προγραμμα? Και ειναι οντως φανερα ταχυτερη απο την official 1.48?

Ισως θα ηταν καλο για το thread, οσοι περνανε cooked roms να αναφερουν τις εντυπωσεις τους και τα οποιαδηποτε μικροπροβληματα που μπορει να εχουν.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αριθμήσει 9 απορίες, σχετικά με το HD2. Μπορώ να τις εκφράσω εδώ?

εννοειται....αρκει βεβαια να εχεισ κανει πρωτα μια αναζητηση μηπωσ κ εχουν απαντηθει.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχει βαλει κανενας τιν topix 1.2?

εχει ουσιαστικη διαφορα απο την 1.1.7 ?

αξιζει να την φλασαρω ,γιατι τωρα με την 1,1,7 το hd2 ειναι "αλλο κιν" κ το καταευχαριστιεμαι

ευχαριστω για τισ οποιες απαντησεις

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο οσους εχουν βαλει την Topix 1.1.7 αντιμετωπισει κανενα κολλημα, προβλημα η δυσλειτουργια σε καποια εφαρμογη η προγραμμα? Και ειναι οντως φανερα ταχυτερη απο την official 1.48?

Ισως θα ηταν καλο για το thread, οσοι περνανε cooked roms να αναφερουν τις εντυπωσεις τους και τα οποιαδηποτε μικροπροβληματα που μπορει να εχουν.

 

εγω την εχω απο την μερα που βγηκε και ειναι πιο γρηγορη οντως. οσο αναφορα σε προβλημα οχι δεν ειχα κανενα απολυτως.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο οσους εχουν βαλει την Topix 1.1.7 αντιμετωπισει κανενα κολλημα, προβλημα η δυσλειτουργια σε καποια εφαρμογη η προγραμμα? Και ειναι οντως φανερα ταχυτερη απο την official 1.48?

Ισως θα ηταν καλο για το thread, οσοι περνανε cooked roms να αναφερουν τις εντυπωσεις τους και τα οποιαδηποτε μικροπροβληματα που μπορει να εχουν.

Αρη εχω γραψει πιο πανω...ειναι αψογη...γρηγορη κ σταθερη...τρομερη αισθηση...ναι εχει διαφορα απο topix 1.1.2

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο οσους εχουν βαλει την Topix 1.1.7 αντιμετωπισει κανενα κολλημα, προβλημα η δυσλειτουργια σε καποια εφαρμογη η προγραμμα? Και ειναι οντως φανερα ταχυτερη απο την official 1.48?

Ισως θα ηταν καλο για το thread, οσοι περνανε cooked roms να αναφερουν τις εντυπωσεις τους και τα οποιαδηποτε μικροπροβληματα που μπορει να εχουν.

 

εδώ και 3-4 ώρες που έχω την 1.1.7 έχω καλές εντυπώσεις, ότι εφαρμογή έχω βάλει έκατσε χωρίς πρόβλημα και είναι και ποιο γρήγορο το μηχάνημα, αν εντοπίσω κάτι θα το ποστάρω αμέσως

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο οσους εχουν βαλει την Topix 1.1.7 αντιμετωπισει κανενα κολλημα, προβλημα η δυσλειτουργια σε καποια εφαρμογη η προγραμμα? Και ειναι οντως φανερα ταχυτερη απο την official 1.48?

Ισως θα ηταν καλο για το thread, οσοι περνανε cooked roms να αναφερουν τις εντυπωσεις τους και τα οποιαδηποτε μικροπροβληματα που μπορει να εχουν.

 

φιλε μου βαλτην αφοβα ειναι μεγαλη η διαφορα αναμεσα στισ 2 ρομ . θα δεις κ μονος σου ποσο πιο γρηγορη ειναι .την εχω βαλει εδω κ 5 μερες κ το κην μου απλα πεταει

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

1. Με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης, ή στον υπολογιστή μου προγράμματα τα οποία έχω εγκαταστήσει από το OpnMarket στην μνήμη του τηλεφώνου?

2. Ανεξαρτήτως κόστους, ποιά είναι η καλύτερη κάρτα μνήμης για το HD2 και η μεγαλύτερη (χωρητικότητας), που να είναι συμβατή με την συσκευή μας? Μέχρι class 6 υπάρχει μέχρι στιγμής?

3. Από που μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G?

4.Το σήμα G δίπλα στο σήμα του παρόχου μας τί δηλώνει? To Η είναι το 3G? Έτσι αναγράφεται το 3G και στις υπόλοιπες συσκευές της HTC?

5.Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να βλέπω όλες τις διαθέσιμες εφαρμογές του marketplace και όχι μόνο αυτές που προορίζονται για την ελληνική αγορά?

6. Κάποιο link για τον δωρεάν registry editor?

7.Τα παιχνίδια τα οποία βρίσκονται "πεταμένα" στον φάκελο των windows, με ποιον τρόπο μπορώ να τα μεταφέρω στον φάκελο "παιχνίδια"?

8. Όταν ενεργοποιώ την εμφάνιση των στοιχείων του κατόχου της συσκευής, σε κάθε ξεκλείδωμα της συσκευής, τότε, κάθε φορά που προσπαθώ να την ξεκλειδώσω, το slide γίνεται κανονικά, αλλά δεν ολοκληρώνεται το ξεκλείδωμα και αναγκαστηκά κάνω soft reset. Τι κάνω λάθος?

9.Υπάρχει τρόπος στην καρτέλα του sense, να προσθέσουμε το msn, ή κάποιο άλλο πρόγραμμα, όπως είναι ο καιρός, ή το twitter, ή τα υπόλοιπα προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

1. Με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης, ή στον υπολογιστή μου προγράμματα τα οποία έχω εγκαταστήσει από το OpnMarket στην μνήμη του τηλεφώνου?

2. Ανεξαρτήτως κόστους, ποιά είναι η καλύτερη κάρτα μνήμης για το HD2 και η μεγαλύτερη (χωρητικότητας), που να είναι συμβατή με την συσκευή μας? Μέχρι class 6 υπάρχει μέχρι στιγμής?

3. Από που μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G?

4.Το σήμα G δίπλα στο σήμα του παρόχου μας τί δηλώνει? To Η είναι το 3G? Έτσι αναγράφεται το 3G και στις υπόλοιπες συσκευές της HTC?

5.Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να βλέπω όλες τις διαθέσιμες εφαρμογές του marketplace και όχι μόνο αυτές που προορίζονται για την ελληνική αγορά?

6. Κάποιο link για τον δωρεάν registry editor?

7.Τα παιχνίδια τα οποία βρίσκονται "πεταμένα" στον φάκελο των windows, με ποιον τρόπο μπορώ να τα μεταφέρω στον φάκελο "παιχνίδια"?

8. Όταν ενεργοποιώ την εμφάνιση των στοιχείων του κατόχου της συσκευής, σε κάθε ξεκλείδωμα της συσκευής, τότε, κάθε φορά που προσπαθώ να την ξεκλειδώσω, το slide γίνεται κανονικά, αλλά δεν ολοκληρώνεται το ξεκλείδωμα και αναγκαστηκά κάνω soft reset. Τι κάνω λάθος?

9.Υπάρχει τρόπος στην καρτέλα του sense, να προσθέσουμε το msn, ή κάποιο άλλο πρόγραμμα, όπως είναι ο καιρός, ή το twitter, ή τα υπόλοιπα προγράμματα?

κ σ ειπα πριν ποστρεισ ψαξε...καλοπροαιρετα παντα π

πολλα εχουν απαντηθει..διαβασε κ την πρωτη σελιδα....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης, ή στον υπολογιστή μου προγράμματα τα οποία έχω εγκαταστήσει από το OpnMarket στην μνήμη του τηλεφώνου?

2. Ανεξαρτήτως κόστους, ποιά είναι η καλύτερη κάρτα μνήμης για το HD2 και η μεγαλύτερη (χωρητικότητας), που να είναι συμβατή με την συσκευή μας? Μέχρι class 6 υπάρχει μέχρι στιγμής?

3. Από που μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G?

4.Το σήμα G δίπλα στο σήμα του παρόχου μας τί δηλώνει? To Η είναι το 3G? Έτσι αναγράφεται το 3G και στις υπόλοιπες συσκευές της HTC?

5.Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να βλέπω όλες τις διαθέσιμες εφαρμογές του marketplace και όχι μόνο αυτές που προορίζονται για την ελληνική αγορά?

6. Κάποιο link για τον δωρεάν registry editor?

7.Τα παιχνίδια τα οποία βρίσκονται "πεταμένα" στον φάκελο των windows, με ποιον τρόπο μπορώ να τα μεταφέρω στον φάκελο "παιχνίδια"?

8. Όταν ενεργοποιώ την εμφάνιση των στοιχείων του κατόχου της συσκευής, σε κάθε ξεκλείδωμα της συσκευής, τότε, κάθε φορά που προσπαθώ να την ξεκλειδώσω, το slide γίνεται κανονικά, αλλά δεν ολοκληρώνεται το ξεκλείδωμα και αναγκαστηκά κάνω soft reset. Τι κάνω λάθος?

9.Υπάρχει τρόπος στην καρτέλα του sense, να προσθέσουμε το msn, ή κάποιο άλλο πρόγραμμα, όπως είναι ο καιρός, ή το twitter, ή τα υπόλοιπα προγράμματα?

 

1. -

2. Προτίμησε class6. Μέχρι τώρα θα βρεις μόνο 8GB. Εάν περιμένεις θα βρεις και 16άρα.

3. Start / Settings / Menu / All Settings / Personal / Phone / Band και στην πρώτη επιλογή από "Auto" άλλαξε το σε "GSM".

4. To G δηλώνει ότι υπάρχει δυνατότητα για GPRS από τον provider σου στην περιοχή που βρίσκεσαι. Το H αντίστοιχα για το HSDPA (καλύτερο του 3G).

5. -

6. http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAwQFjAA&url=http%3A%2F%2Ffreewareppc.com%2Futilities%2Fphmregistryeditor.shtml&ei=Z-BeS5m-IcXH_gaeyOyEDA&usg=AFQjCNHeBiQ-zPbVDK5jackLsaTHRrfiNQ&sig2=x9MvuSMjvWqecAZqr8-0Qg

7. Πας στα παιχνίδια στον φάκελο /Windows και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επιλέγεις copy. Μετά πας στον φάκελο /Windows/Start menu/Games και εκεί επιλέγεις Paste Shortcut (Προσοχή!!! όχι Paste).

8. Κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα. Δεν είναι γενικό φαινόμενο και σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα στη συσκευή με ενεργοποιημένο το Owner info.

9. Όχι. Το HTC Sense δεν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο.

 

κ σ ειπα πριν ποστρεισ ψαξε...καλοπροαιρετα παντα π

πολλα εχουν απαντηθει..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κανενας εξυπνος και λογικος ανθρωπος ΔΕΝ θα το εκανε αυτο!!

 

ανοιγοντας την συσκευη σου,καταργεις την ΟΠΟΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!!! ;);)

 

Καλα αυτο εξυπακουεται αλλα μου φαινεται τρομερα περιεργο απο τους χιλιαδες των χρηστων κανεις να μην εχει κανει "τουβλο" την συσκευη του ειτε απο τεσταρισματα, ειτε επειδη απλα το ανοιξανε για να το δουν μεσα..

Βεβαια αυτο το θεμα βγηκε τωρα στην επιφανεια οποτε δεν το ψαχνανε αλλα μια ενημερωση σχετικα με αυτο περιμενα να την δω καπου..

Edited by orbitech
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λόγω του ξεχωριστού bootloader, είναι εξαιρετικά δύσκολο να καταστρέψεις τη συσκευή πειράζοντας την softwarικά.

 

Όσον αφορά το dismantling για να δουν το περιεχόμενο, πρέπει να είναι ελάχιστοι (γνώστες) που το έχουν επιχειρήσει (και όχι χιλιάδες χρήστες).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης, ή στον υπολογιστή μου προγράμματα τα οποία έχω εγκαταστήσει από το OpnMarket στην μνήμη του τηλεφώνου?

2. Ανεξαρτήτως κόστους, ποιά είναι η καλύτερη κάρτα μνήμης για το HD2 και η μεγαλύτερη (χωρητικότητας), που να είναι συμβατή με την συσκευή μας? Μέχρι class 6 υπάρχει μέχρι στιγμής?

3. Από που μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G?

4.Το σήμα G δίπλα στο σήμα του παρόχου μας τί δηλώνει? To Η είναι το 3G? Έτσι αναγράφεται το 3G και στις υπόλοιπες συσκευές της HTC?

5.Με ποιό πρόγραμμα μπορώ να βλέπω όλες τις διαθέσιμες εφαρμογές του marketplace και όχι μόνο αυτές που προορίζονται για την ελληνική αγορά?

6. Κάποιο link για τον δωρεάν registry editor?

7.Τα παιχνίδια τα οποία βρίσκονται "πεταμένα" στον φάκελο των windows, με ποιον τρόπο μπορώ να τα μεταφέρω στον φάκελο "παιχνίδια"?

8. Όταν ενεργοποιώ την εμφάνιση των στοιχείων του κατόχου της συσκευής, σε κάθε ξεκλείδωμα της συσκευής, τότε, κάθε φορά που προσπαθώ να την ξεκλειδώσω, το slide γίνεται κανονικά, αλλά δεν ολοκληρώνεται το ξεκλείδωμα και αναγκαστηκά κάνω soft reset. Τι κάνω λάθος?

9.Υπάρχει τρόπος στην καρτέλα του sense, να προσθέσουμε το msn, ή κάποιο άλλο πρόγραμμα, όπως είναι ο καιρός, ή το twitter, ή τα υπόλοιπα προγράμματα?

 

5.- Υπαρχει καποιος τροπος, θα το ψαξω και θα σου πω, παντως εχε υπ οψιν σου οτι ακομη και αν τις δεις ολες τις εφαρμογες δεν μπορεις να τις κατεβασεις γιατι ελεγχουν την συσκευη και την πιστωτικη σου καρτα για να βρουν την χωρα σου. Προσπαθω καιρο να αγορασω το Midomi 2.2 αλλα δεν γινεται με τιποτα.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ξεχωριστού bootloader, είναι εξαιρετικά δύσκολο να καταστρέψεις τη συσκευή πειράζοντας την softwarικά.

 

Αυτο ναι γιατι το μπρικι δυσκολα θα κατσε σε αυτον που ξερει και ας πειραματιζετε με μαγειρεματα..

 

Όσον αφορά το dismantling για να δουν το περιεχόμενο, πρέπει να είναι ελάχιστοι (γνώστες) που το έχουν επιχειρήσει (και όχι χιλιάδες χρήστες).

 

Απο τους χιλιαδες των χρηστων ειπα βρε.. :p

Αυτο ειναι και το αξιοπεριεργο.. Παντα υπαρχουν στο bleedin edge τετοιοι τυποι και μου κανει εντυπωση που δεν εχει βρεθει ουτε ενας να ενημερωσει για αυτο..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο ειναι και το αξιοπεριεργο.. Παντα υπαρχουν στο bleedin edge τετοιοι τυποι και μου κανει εντυπωση που δεν εχει βρεθει ουτε ενας να ενημερωσει για αυτο..

 

Αυτό είναι εξεζητημένη πληροφορία. Μη νομίζεις ότι εάν ανοίξεις την συσκευή θα δεις με το chip της ROM να γράφει με μεγάλα γράμματα 1GB!

 

Τέλος πάντων, νομίζω ότι έχουμε δώσει περισσότερη αξία στο θέμα από όσο του αρμόζει και έχουμε βγει off-topic. Ας επανέλθουμε παρακαλώ.

 

@Όλους:

Προς ενημέρωση όλων... post του τύπου "Ευχαριστώ" και "Έχεις pm" διαγράφονται ως περιττά και off-topic. Ευχαριστώ.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η ελληνικη ρομ ειναι τοσο αργη και ποση διαφορα στην ταχυτητα η στην σταθεροτητα μπορει να δει κανεις με την topixq
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η ελληνικη ρομ ειναι τοσο αργη και ποση διαφορα στην ταχυτητα η στην σταθεροτητα μπορει να δει κανεις με την topixq

σταθερη ειναι και η official...αλλα αν βαλεισ την topix θα δεισ ποσο πιο γρηγορη ειναι και ποσο καλυτερρη ειναι σε scrolling και σε αισθηση.....δοκιμασε βεβαια...ο καθε χρηστης εχει τισ δικες του απαιτησεισ...παιδια μην φοβαστε να φλασαρετε....σε 20 λεπτα αν δεν σ αρεσει εισαι παλι πισω σε αυτο πυ ειχεσ στησει...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Τοση ωρα ψαχνω να βρω την topix στην ενοτητα για το HD2 και δεν τη βλεπω πουθενα!!:blink: Μονο αυτη στην ενοτητα για το HD βρισκω, αλλα φανταζομαι δεν αναφερεστε σε αυτη...... Ε?:confused:

Μπορειτε να δωσετε link?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3058715&highlight=topix#post3058715

εχει οτι χρειαζεσαι....για την topix

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

5.- Υπαρχει καποιος τροπος, θα το ψαξω και θα σου πω, παντως εχε υπ οψιν σου οτι ακομη και αν τις δεις ολες τις εφαρμογες δεν μπορεις να τις κατεβασεις γιατι ελεγχουν την συσκευη και την πιστωτικη σου καρτα για να βρουν την χωρα σου. Προσπαθω καιρο να αγορασω το Midomi 2.2 αλλα δεν γινεται με τιποτα.

Ψαξε για ένα πρόγραμμα MarketPlaceRegionSwitch στο xda για να έχεις τη δυνατότητα να δεις άλλων χωρών το marketplace (όπως UK, US)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=577627

Edited by firiel
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις ανακάλυψα ότι διέρευσε η official wwe 1.66.

Πληροφορίες στο link:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5462989&postcount=336

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω νέα "έξυπνη" συσκευή και είμαι μεταξύ του HD2, Hero, iphone 3gs και N900. Είμαι μεταξύ hd2 και iphone και το μόνο που με φοβίζει στο hd2 είναι τα μικροκολλήματα σε σχέση με το πιο άνετο iphone.

Όπως και να έχει, ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: εάν το αγοράσω με ξένη ROM (ιταλική) μπορώ μετά να την αλλάξω με π.χ. ελληνική ή topix ή πρέπει για κάποιον λόγο να προτιμήσω ελληνική ή αγγλική εξ αρχής;

--------------------------------------------

ROM: LeeDrOiD HD v1.5.1 A2SD+ Patch

Radio: 12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

Kernel: Leedroid 1.4v

--------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως και να έχει, ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: εάν το αγοράσω με ξένη ROM (ιταλική) μπορώ μετά να την αλλάξω με π.χ. ελληνική ή topix ή πρέπει για κάποιον λόγο να προτιμήσω ελληνική ή αγγλική εξ αρχής;

 

Θα μπορείς να την αλλάξεις με όποια θέλεις αλλά θα βρίσκεσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις την stock rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...