Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τα γδαρσιματα τι εγινε τελικα εχουμε κανα τυχερο που να μας πει απο πρωτο χερι οτι γδερνεται η οθονη (με φυσιολογικη χρηση οχι πεσιμο απο 3μετρα:) )
Link to comment
Share on other sites

με τα γδαρσιματα τι εγινε τελικα εχουμε κανα τυχερο που να μας πει απο πρωτο χερι οτι γδερνεται η οθονη (με φυσιολογικη χρηση οχι πεσιμο απο 3μετρα:) )

 

νομιζω θελει μεγαλη προσπαθεια για να καταφερεις να την γρατζουνησεις αυτη την οθονη... ;)

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με τα γδαρσιματα τι εγινε τελικα εχουμε κανα τυχερο που να μας πει απο πρωτο χερι οτι γδερνεται η οθονη (με φυσιολογικη χρηση οχι πεσιμο απο 3μετρα:) )

 

Με φυσιολογική χρήση όπως λες... δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Γενικότερα όμως η συσκευή είναι μεγάλη και θέλει προσοχή στις στρεβλώσεις για αυτούς που την τοποθετούν στην τσέπη και μετά απορούν τι έπαθε η οθόνη αφού δεν την χτύπησαν πουθενά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εφόσον χρησιμοποιούμε την θήκη που είχε μέσα η συσκευασία και τοποθετούμε στην τσέπη από το jean μας την συσκευή, εννοείται τελείως άδεια από κάθε λογής αντικείμενο, μικροαντικείμενα, γίνεται να γρατσουνιστει καθόλου η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να γρατσουνιστεί όχι. Να στρεβλώσει όμως λόγω μεγέθους και πίεσης και να σπάσει (ακόμα και εσωτερικά) δεν το αποκλείω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εφόσον χρησιμοποιούμε την θήκη που είχε μέσα η συσκευασία και τοποθετούμε στην τσέπη από το jean μας την συσκευή, εννοείται τελείως άδεια από κάθε λογής αντικείμενο, μικροαντικείμενα, γίνεται να γρατσουνιστει καθόλου η συσκευή;

 

Ε όχι, δε νομίζω. Ο athanaso77 αναφέρθηκε στην πίεση μάλλον. Επειδή είναι μεγάλη η συσκευή καλό είναι να προσέουμε όταν καθόμαστε με το κινητό στην τσέπη κάποιου παντελονιού ιδικά αν είναι και λίγο στενό. Μην ακούσουμε κανένα κρακ ξαφνικά και απορούμε πως χάλασε!!!!!

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Γινεται στα sms και στο ξυπνητηρι να βαλουμε δικο μας ηχο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδια! Γινεται στα sms και στο ξυπνητηρι να βαλουμε δικο μας ηχο;

 

Ναι. Αν ο ήχος σου είναι σε μορφή .wav, έχει μικρή διάρκεια και τον ρίξεις χύμα στον φάκελο /Windows. Αυτά για SMS.

 

Για ξυπνητήρι συνιστώ να χρησιμοποιήσεις κάποια third-party εφαρμογή όπως το G-Alarma που προτείνω. Είναι πιο αξιόπιστο σαν ξυπνητήρι και κάνει και αυτό που θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν ο ήχος σου είναι σε μορφή .wav, έχει μικρή διάρκεια και τον ρίξεις χύμα στον φάκελο /Windows. Αυτά για SMS.

 

Για ξυπνητήρι συνιστώ να χρησιμοποιήσεις κάποια third-party εφαρμογή όπως το G-Alarma που προτείνω. Είναι πιο αξιόπιστο σαν ξυπνητήρι και κάνει και αυτό που θες.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Εψαχνα χθες ολο το.απογευμα και δεν μπορουσα να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το πως αλλάζει το νούμερο σε 2in1. Ήταν μπροστά στα μάτια μου, πατάς Start και είναι το Χmenu (όπου Χ η ονομασία του εκάστοτε παροχέα).

Έχω μια ακόμα ερώτηση. Έχω βάλει 3 διαφορετικά Destinator 8 και έχω πρόβλημα με την ανάλυση. Είναι σαν η εικόνα να είναι μεγαλύτερη από την οθόνη του κινητού. Στην οθόνη του χάρτη δεν φαίνεαι η δεξιά μερια που έχει το zoom in και το κουμπί που σε παραπέμπει στις ρυθμίσεις. Επίσης στις ρυθμίσεις όταν αλλάζω μενού το παλιό δεν φεύγει και προστίθεται από πάνω η καινούρια σελίδα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξεχωρίσω τι γίνεται. Ξέρει κανένας πως διορθώνεται αυτό το πρόβλημα? Όλοι λένε από εκει που το "αγόρασα" οτι στο Hd δουλεύει κανονικά.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχείο πας να εγκαταστήσεις;

Μου βγάζει μήνυμα ότι απαιτείται αναβάθμιση του adobe flash player και κατεβάζω για εγκατασταση το install flash player.exe και όταν πάω να το εγκαταστήσω βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι έγκυρη εφαρμογή του pocket pc.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα την Topix 1.1.2 Sense 2.5

δε βλεπω διαφορες απο τη επισημη ελληνικη

μαλιστα το προβλημα με τον TCPMP συνεχιζει να υπαρχει μολονοτι ο kwbr το εχει προσθεσει στη ρομ του και δε δουλευει ....

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το πως αλλάζει το νούμερο σε 2in1. Ήταν μπροστά στα μάτια μου, πατάς Start και είναι το Χmenu (όπου Χ η ονομασία του εκάστοτε παροχέα).

Έχω μια ακόμα ερώτηση. Έχω βάλει 3 διαφορετικά Destinator 8 και έχω πρόβλημα με την ανάλυση. Είναι σαν η εικόνα να είναι μεγαλύτερη από την οθόνη του κινητού. Στην οθόνη του χάρτη δεν φαίνεαι η δεξιά μερια που έχει το zoom in και το κουμπί που σε παραπέμπει στις ρυθμίσεις. Επίσης στις ρυθμίσεις όταν αλλάζω μενού το παλιό δεν φεύγει και προστίθεται από πάνω η καινούρια σελίδα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξεχωρίσω τι γίνεται. Ξέρει κανένας πως διορθώνεται αυτό το πρόβλημα? Όλοι λένε από εκει που το "αγόρασα" οτι στο Hd δουλεύει κανονικά.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

να χρησιμοποιησεις Destinator7 ;)

 

η ακομη καλυτερα το IGO8 ;)

 

το destinator8 δεν εχει δουλεψει σωστα ....και δεν βλεπω τον λογο να πας εκει την στιγμη που υπαρχει το IGO αλλα και για να κανεις την δουλεια σου,το dest7...

 

Μου βγάζει μήνυμα ότι απαιτείται αναβάθμιση του adobe flash player και κατεβάζω για εγκατασταση το install flash player.exe και όταν πάω να το εγκαταστήσω βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι έγκυρη εφαρμογή του pocket pc.

 

 

ειναι αρχειο για τον υπολογιστη σου αυτο που κατεβαζεις...

ΔΕΝ υποστηριζει flash ο οπερα στην default του κατασταση...

αν θελεις flash support πας skyfire :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα την Topix 1.1.2 Sense 2.5

δε βλεπω διαφορες απο τη επισημη ελληνικη

μαλιστα το προβλημα με τον TCPMP συνεχιζει να υπαρχει μολονοτι ο kwbr το εχει προσθεσει στη ρομ του και δε δουλευει ....

 

με σταναχωρει να ακουω τετοιες κριτικες....:O

 

ειδικα αν μιλαμε για την καλυτερη και πιο γρηγορη ρομ που εχει εμφανιστει μεχρι στιγμης !!!!:blink:

 

ακομη περισοτερο δεν μπορω να ακουω για χρηστες που επιμενουν να παιδευονται με τον TCMP player την στιγμη που υπαρχει ενας απαιχτος Core player :(

 

ps

 

δεν υπαρχει προεγκαεστημενος ο tcmp player στην 1.1.2 topix :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια η topix πεταει.....πραγματικα κανενα bug και πεταει...ποια εκδοση core player zaharaki????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια η topix πεταει.....πραγματικα κανενα bug και πεταει...ποια εκδοση core player zaharaki????

 

1.35 build 7340

 

μην δοκιμαζετε ποιο νεες εκδοσεις δεν δουλευουν σωστα :)

 

εκει την πατανε οι περισσοτεροι...νομιζουν οτι το ποιο καινουριο ειναι παντα το καλυτερο :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά!!!

 

Δημήτρη δοκίμασες κανένα νέο radio?

Έβαλα το 2.06 και φορτίζω, περιμένω να το χρησιμοποιήσω σε πραγματικές συνθήκες πριν σας πω αποτελέσματα!!! :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1.35 build 7340

 

μην δοκιμαζετε ποιο νεες εκδοσεις δεν δουλευουν σωστα :)

 

εκει την πατανε οι περισσοτεροι...νομιζουν οτι το ποιο καινουριο ειναι παντα το καλυτερο :O

 

Απο που το βρηκατε αυτο : Καμια σελιδα ;

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Απο που το βρηκατε αυτο : Καμια σελιδα ;

 

το βρηκα εδω!!

http://rs743.rapidshare.com/files/279403223/CorePlayer_Mobile__-_v.1.35.7340.rar

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρονια πολλα. εβαλα αυτα τα δυο cab και εχω τα εξεις προβληματακια. στο

16 shortcuts for Manila 2.5 δεν μου σβήνει κανενα απο τα προγραμματα που εχω βαλει στις 16 θεσεις.ενω δηλ πατάω αφαίρεση γρηγορων συνδεσεων το τσεκάρω το εικονίδιο που θελω να αλλαξω αλλα δεν σβήνει. και εχω περαση και αυτο

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/ εδω μου βγαζει το σημα της κεραίας αλλα δεν βγαζη το ποσο σημα εχω οπότε δεν ξερω αν έχω σήμα:cry:

ευχαριστώ εκ τον προτέρων:D

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρονια πολλα. εβαλα αυτα τα δυο cab και εχω τα εξεις προβληματακια. στο

16 shortcuts for Manila 2.5 δεν μου σβήνει κανενα απο τα προγραμματα που εχω βαλει στις 16 θεσεις.ενω δηλ πατάω αφαίρεση γρηγορων συνδεσεων το τσεκάρω το εικονίδιο που θελω να αλλαξω αλλα δεν σβήνει. και εχω περαση και αυτο

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/ εδω μου βγαζει το σημα της κεραίας αλλα δεν βγαζη το ποσο σημα εχω οπότε δεν ξερω αν έχω σήμα:cry:

ευχαριστώ εκ τον προτέρων:D

 

Πραγματι πολυ ωραια αυτα....

 

Εγω εχω βαλει τα εικονιδια που υπαρχουν στη αρχη ... Και τωρα που το ειδα αυτο οντως προσεψα και εγω οτι δεν υπαρχει το σημα της κεραιας .. απλα το βλεπω πρασινο... Οταν παρεις τηλεφωνο ομως, αυτο εμφανιζει ποσο σημα εχεις.. (γραμμες)

 

Μηπως πρεπει να παρεις τηλεφωνο για να δεις οτι υπαρχει;; Κοιταξε!

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι η ρύθμιση, για να φαίνονται όλες οι εφαρμογές στο marketplace; Έχω ξαναρωτήσει για ποιό λόγο βλέπω μόνο 20 περίπου εφαρμογές στο marketplace, αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά που είναι η συγκεκριμένη ρύθμιση για να εμφανίζονται όλες οι διαθέσιμες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

ακριβωσ ετστι ειναι επρεπε να το γραψω.οταν περνω τηλ μου βγαζει σημα αλλα δεν με βολευει αυτο γιατι εδω που μενω το σημα ειναι πολυ λιγο και θελω να βλεπω παντα αν εχω σημα...οποτε τωρα τη κανω?

 

 

βρηκα λυση ...τα εκανα απεγκατασταση και τα δυο και ολα τώρα δουλευουν τέλεια..ενα φοβερο κινητο που του εβαλα μερικα φρου φρου και παραπαταγε...μην ξεχναμε παιδια για κινητο το πηρα....

 

τα εικονιδια πωσ τα περνατε??ενα ενα με το προγραμματακι????

 

ναι ακριβωσ οποιο θελω με το προγραμμα αλαζω εικονιδιο

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Το συγκεκριμένο είναι για sybian!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...