Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις.το galaxy s2 έπρεπε να το ζορισω πολύ για να μου βγάλει μόνο 12 ώρες.συνήθως έφτανα χαλαρά στις 20-22 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι! :confused:

Οντως αυτα που βρηκες ειναι οι ρυθμισεις του internet κι mms πραγμα που δε σου χρειαζεται. Το θεμα ειναι, πως εγω που με καλεσες, δεν ξερω να σε βοηθησω.

 

Νομιζω εχεις ξαναρωτησει γι αυτο το θεμα, και καταληξαμε να καλεσεις το τηλεφωνικο κεντρο. Εαν κι απο εκει δεν ξερουν (κουκου τελειως οι τυποι), τοτε εδω λιγο χλωμο να ξερει αλλο παιδι..

 

Δεν εχω μπλεξει με wind ποτε. Ακουω ασχημα σχολια και την αποφευγω. :O

 

Ναι, τους τηλεφώνησα και ΔΕΝ ήξεραν να μου πουν τί να γράψω εκεί μέσα, για να συνδέεται το Leo με τον σέρβερ τους...

 

Παρότι δεν με λένε Ειρήνη θα προσπαθήσω να βοηθήσω :)

Λοιπόν... για domain name μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό να είναι το όνομα του POP και SMTP server δηλαδή το tellas.gr (δηλαδή σε εκείνο το domain να αναζητήσει τους παραπάνω servers). Μετά για server address συνήθως μπαίνει η IP των servers (που συνήθως είναι η ίδια). Στην προκειμένη περίπτωση όπως είδα είναι διαφορετική...και έχουμε... για τον POP3: 62.169.194.26 και για τον SMTP: 62.169.194.25. Θα δοκίμαζα πρώτα με του SMTP και μετά με του POP3.

Τέλος... πολύ σημαντικό, νομίζω ότι η ρύθμιση για SSL connection που έχεις είναι λάθος γιατί αν ήταν σωστή τότε σίγουρα θα πρέπει να αλλάξεις και την default port του POP3 (110) και SMTP(25). Όταν απαιτείταi secure connection, οι πόρτες είναι άλλες (πρέπει να στις πουν δεν υπάρχουν default).

Αυτά :) Ελπίζω να βοήθησα :)

 

Με βοήθησες φυσικά, αν και... δεν πολυ-σκαμπάζω από όλα αυτά!

Θυμάμαι, στο ΟΜΝΙΑ που 'χα παλιότερα, είχε φουλ όλα τα πεδία (σαν το Outlook του PC) οπότε έβαζα ό,τι είχα και στο desktop και δούλευε.

Εδώ με το Leo, έχω μπερδευτεί... Και φυσικά ΟΥΔΕΙΣ στην Tellas/Wind μπόρεσε να με βοηθήσει.

Edited by andrewmaslim
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε καταστημα Wind ξερουν να σου πουν; Στο τηλεφωνικο κεντρο ζητησες να συνδεθεις με το τμημα internet; Μου κανει εντυπωση να μην ξερει κανεις. Και τα εταιρικα email τους που λογικα ειναι στον παροχο τους πως τα σεταρουν δηλαδη;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε καταστημα Wind ξερουν να σου πουν; Στο τηλεφωνικο κεντρο ζητησες να συνδεθεις με το τμημα internet; Μου κανει εντυπωση να μην ξερει κανεις. Και τα εταιρικα email τους που λογικα ειναι στον παροχο τους πως τα σεταρουν δηλαδη;

 

Με ρώτησαν αν είναι εταιρικό ή όχι, είπα "όχι" και μου είπαν δεν ξέρουν...!

Αν τους έλεγα... "ναι", λες να μου έλεγαν;;; (Χαχαχα!)

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησαν αν είναι εταιρικό ή όχι, είπα "όχι" και μου είπαν δεν ξέρουν...!

Αν τους έλεγα... "ναι", λες να μου έλεγαν;;; (Χαχαχα!)

 

Δοκιμασε με την καραμελα εταιρικο τωρα.. :p Ισως πιασει..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω μηπως εχη και καποιος αλλος το ιδιο προβλημμα με μενα . εδω και 1 εβδομαδα δεν συγχρονιζη

τον καιρο παρα μονο στην 1 ενδειξη Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ εδω ολα καλα στις υπολοιπες πολης λεη παρουσιαστηκε σφαλμα στη ληψη δεδομενων καιρου

Καποια ιδεα καποιος ? Το τηλ ειναι μαμα δεν εχη αλλαγμενη ρομ ραδιο κλπ.

Το ιδιο μηνυμα σφαλματος εχω και στο HTC HD1 , συγχρονισμο δεν κανουνε ουτε με wi fi (σε πολλα διαφορετικα μερη τοποθεσιες περιοχες ) ουτε με συνδεση vodafone - wind :( :mad:

Τα τηλεφωνα συνδεονται κανονικα στο ιντερνετ για οποια αλλη χρηση OPERA - FACEBOOK - ΛΗΨΗ Δεδομενων Gps κλπ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι προσωρινο προβλημα του AccuWeather.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά ο καιρός... δεν έχει θέμα το Accuweather....

Εμένα όποτε μου το κάνει αυτό υπάρχει κάποιο πρόβλημα με κάποια σύνδεσή μου (GPRS συνήθως)....

Έχεις data connection σωστό από το manila? Για παράδειγμα έχεις δοκιμάσει να φέρεις μετοχές?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά ο καιρός... δεν έχει θέμα το Accuweather....

Εμένα όποτε μου το κάνει αυτό υπάρχει κάποιο πρόβλημα με κάποια σύνδεσή μου (GPRS συνήθως)....

Έχεις data connection σωστό από το manila? Για παράδειγμα έχεις δοκιμάσει να φέρεις μετοχές?

 

Κανη ενημερωση στις μετοχες κανονικα Μονο προβλημμα με τον καιρο εχω και μαλιστα στο η θεση μου κανη

κανονικα ενημερωση Αλλες πολης ομως δεν ενημερωνη βγαζωντας το πιο πανω μηνυμα !!!!!!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω μηπως εχη και καποιος αλλος το ιδιο προβλημμα με μενα . εδω και 1 εβδομαδα δεν συγχρονιζη

τον καιρο παρα μονο στην 1 ενδειξη Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ εδω ολα καλα στις υπολοιπες πολης λεη παρουσιαστηκε σφαλμα στη ληψη δεδομενων καιρου

Καποια ιδεα καποιος ? Το τηλ ειναι μαμα δεν εχη αλλαγμενη ρομ ραδιο κλπ.

Το ιδιο μηνυμα σφαλματος εχω και στο HTC HD1 , συγχρονισμο δεν κανουνε ουτε με wi fi (σε πολλα διαφορετικα μερη τοποθεσιες περιοχες ) ουτε με συνδεση vodafone - wind :( :mad:

Τα τηλεφωνα συνδεονται κανονικα στο ιντερνετ για οποια αλλη χρηση OPERA - FACEBOOK - ΛΗΨΗ Δεδομενων Gps κλπ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Επειδή το πρόβλημα το είχα και εγώ, το έψαξα αρκετά και τελικά η λύση βρέθηκε, χάρη στο xda & το ppcgeeks. Το πρόβλημα οφείλεται στη διακοπή λειτουργίας της σελίδας not2advanced.com που ήταν ο εναλλακτικός server σε όσους είχαν προσθέσει επιπλέον πόλεις στο weather tab του manilla. Ο server του accuweather δουλεύει κανονικά, γι'αυτό χρειάζονται δύο πράγματα για να συνεχίσουν να υπάρχουν update και στις πόλεις:

1. Αλλαγή του regsitry στο HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Weather.Serv erURLOverride

από "http://weather.not2advanced.com/htcweather/forecastdata.php?ac=XDADevs&locCode=%25ls&version= 1&device=innovation"

σε "http://htc.accuweather.com/widget/htc/forecast-data_v3.asp?ac=TR2cra9U&locCode="

Επίσης χρειάζεται απεγκατάσταση του WeatherCities.cab με το οποίο είχε γίνει η προσθήκη πόλεων

2. Κατεβάστε το Weather City Editor (είναι δωρεάν) και επιτρέπει την προσθήκη πόλεων στο weather tab του manilla. Θα χρειαστεί να καταργήσετε τις πόλεις που είχατε, αλλά με αυτό το πρόγραμμα θα βρείτε οποιαδήποτε τοποθεσία έχει το Accuweather (και είναι πολλές).

 

Σημ: Το 1 ίσως να μην είναι απαραίτητο αν γίνει το 2, αλλά εγώ το έκανα, και δεν ξέρω πως θα λειτουργούσε το update χωρίς αυτό.

 

Οι πληροφορίες αυτές προέρχονται κυρίως από http://forum.ppcgeeks.com/windows-mobile-software/136149-new-hct-weather-server-accuweather-directly.html & http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1451049

Edited by kost7
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω την υποψια πως το ποσο απροβληματιστα θα λειτουργει η τοποθεσια στο sense, εχει να κανει και με τη γλωσσα του manila. Κι εξηγουμαι:

 

Οσο το ειχα με ελληνικη rom (omega) και ελληνικο manila, το weather tab δουλευε τελεια! Μου εγραφε με πληρη ακριβεια το χωριο μου "Γαργαλιανοι".

 

Οταν εβαζα αγγλικη rom, το weather tab ηταν αλλα αντι αλλων! Στην τοποθεσια μου, μου εβγαζε την απροσδιοριστη λεξη Peloponnesia, κι οταν πηγαινα σπιτι μου στην Αθηνα, μου εβγαζε Galatsi. Κυψελη μενω παραυτα.

 

Δεν ξερω πως και γιατι... Οσοι παιδευεστε ισως, τσεκαρετε και τη γλωσσα του manila.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Απεγκαταστησε αυτο και μαλλον θα εισαι οκ!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3091327#post3091327

 

 

ΚΑΤΑ λαθος δουλεψε ακουστε τι εκανα αντι το ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΕ νομιζα εγκατεστησε και ξανα εγκατεστησα το cabaki

και ο του θαυματος ενημερωσε τον καιρο το htc hd2 κριμα ομως που δεν συνεβη το ιδιο και στο hd1 ekh ακομη το ψαχνω

για το τι πρεπη να γινη και να δουλεψη ιδωμεν

spyro Ευχαριστω οσο για τις αλλες διαδικασιες που μου δωσατε για βοηθεια θα το κοιταξω αυριο μαλων στο HD1

EΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους !!!!! και αν γνωριζετε τπτ και για το ΗD1 Δεκτο !!!!! :)

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανανεωνει καμια τοποθεσια ή μονο την τρεχουσα της πολης σου;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου σταμάτησαν οι ενημερώσεις , μάλιστα για την Θεσσαλονίκη έπρεπε να απεγκαταστήσω το WeatherCities ώστε , να την επιλέξω από το manila απ ευθείας για να ενημερώσει .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και στο mini μολις εκανα απεγκατασταση στο WeatherCities και εκανα δοκιμη ενημερωσε την θεση μου μονο.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την "Energy" (αγγλική, T-Mobile Leo) ρομ, στο θέμα του καιρού. Και μάλιστα, είναι φοβερό, μου βρίσκει ακριβώς την συγκεκριμένη τοποθεσία και κάθε απόκλιση που έχει απ' την διπλανή περιοχή που ήμουν...

 

Τελικά, παιδιά, υπάρχει κάποιος εδώ πέρα με Leo, που να 'χει φτιάξει Outlook account στο κινητό του; Μου είναι εντελώς αδύνατον να φτιάξω (να ρυθμίσω, δηλαδή) ένα τέτοιον email λογαριασμό. Είτε αυτόματα που το 'βαλα ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ να βρει το PC Outlook μου και να ενημερωθεί από εκεί, είτε χειροκίνητα... απλά είναι αδύνατον!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Δεν είμαι σίγουρος αν είναι ζήτημα παρόχου - διότι όταν συγχρονίζω κανονικά και του λέω "συγχρόνησε το Outlook account", θα 'πρεπε να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ολους εσας που απεγκαταστησατε το .cab ενω πρωτα δουλευε, απορω... Γιατι σ εμενα αυτο το .cab δεν ενημερωνε εξαρχης. Εξ' ου και η απορια μου στο παραπανω post! :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ολους εσας που απεγκαταστησατε το .cab ενω πρωτα δουλευε, απορω... Γιατι σ εμενα αυτο το .cab δεν ενημερωνε εξαρχης. Εξ' ου και η απορια μου στο παραπανω post! :O

Οσο καιρο δουλευα το mini ,ειτε με το ενα cab η με το αλλο η ενημερωση του καιρου γινοταν κανονικα και καποιες φορες αρκετα συχνα θα ελεγα μου εβγαζε αλλη θεση απο αυτη που βρισκομουν [παρατηρησα πως και στο trophy παλιοτερα και στο sensation τωρα οποια περιοχη του κατσει μου βγαζει ]

ειρηνη θυμαμαι πως αυτο ηταν το παραπονο σου με το θεμα του καιρου.:p

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο καιρο δουλευα το mini ,ειτε με το ενα cab η με το αλλο η ενημερωση του καιρου γινοταν κανονικα και καποιες φορες αρκετα συχνα θα ελεγα μου εβγαζε αλλη θεση απο αυτη που βρισκομουν [παρατηρησα πως και στο trophy παλιοτερα και στο sensation τωρα οποια περιοχη του κατσει μου βγαζει ]

ειρηνη θυμαμαι πως αυτο ηταν το παραπονο σου με το θεμα του καιρου.:p

 

Πραγματικα!! Το εχω αναφερει πολλες φορες! Εβαζα το .cab, εβρισκα την τοποθεσια μου, δεν ανανεωνε ο καιρος! Εβγαζα το .cab το αφηνα by default, ανανεωνε κανονικα, αλλα μου εγραφε "Peloponnesia". Ολα αυτα με την energy rom γιατι μ ελληνικες, ολα μια χαρα (αλλα αγαπω energy)!

 

Και η ειρωνεια; Πουλησα το δικο μου ευρωπαικο, απο σποντα χαριζουν στον αδερφο μου ενα αμερικανικο hd2, και πλεον, με energy rom γραφει στην τοποθεσια κανονικα το ονομα του χωριου μου... Τοσο καιρο το ειχαμε με android και δε το ειχα διαπιστωσει.. Μεσα στις γιορτες του το εκανα wm δοκιμαστικα να δει αν του αρεσει, και βλεπω την τοποθεσια..

 

Το απαυγασμα της γκαντεμιας!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι κάτοχος HTC HD2 και τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι γενικότερα για να το αναβαθμίσω γιατί πιο παλιά το φοβόμουνα....Επειδή είμαι πολύ αρχάριος θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την ROM για να το γυρίσω σε android και αν γίνεται να έχω και τα 7άρια τα windows μέσα παράλληλα? ;) :D Edited by george21afer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα σημερα ενα φορμαρισμα το HD2 μου και ξαναπερασα την μανησια 1.66 Ver.

 

Διαπιστωσα ομως οτι δεν εχω τον κωδικο ενεργοποιησης για το Ndrive 9.3.21

 

Τι κανω τωρα ? Μπορει καποιος να μου δωσει καποιον κωδικο απο την συσκευασια του ???

 

Help.....

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!...δεν ειναι δικο μου το κιν και εχει ισπανικα νομιζω...πως αλλαζω τη γλωσσα χωρις να καταλαβαινω τι γινεται στο μενου? Edited by nikostg
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!...δεν ειναι δικο μου το κιν και εχει ισπανικα νομιζω...πως αλλαζω τη γλωσσα χωρις να καταλαβαινω τι γινεται στο μενου?

 

Πως σου επεσε στα χερια ισπανικο κινητο; Αν φοραει wm κι οχι android, δεν αλλαζει. Πρεπει να φλασαρεις αλλη ρομ με γλωσσα της αρεσκειας σου..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!...δεν ειναι δικο μου το κιν και εχει ισπανικα νομιζω...πως αλλαζω τη γλωσσα χωρις να καταλαβαινω τι γινεται στο μενου?

 

Βάλε άλλη ρομ Ελληνική.

Ωμέγα

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...