Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι και το πιο σωστο! Εχουν παρελθει οι εποχες που το ξυπνητηρι των wm υπολειτουργουσε νομιζω.. :)

 

Mα δεν έχω πρόβλημα με τον ξυπνητήρι των WinMo...

Απλά, μ' αρέσει να ακούω... την γκόμενα (!) να με ξυπνά γλυκά-γλυκά στ' αγγλικά!

Μου θυμίζει μια... συγκάτοικο που 'χω στο Έσσεξ! (Χαχαχαχαχα).

Link to comment
Share on other sites

Ε Ανδρεα κι εγω ειχα βαλει φωνητικες εντολες στο iPhone και "επιανα κουβεντα" με εναν τυπο με παθιολικη αντρικη φωνη, αλλα μου κολλαγε το τηλεφωνο ολο σχεδον καθε φορα..

 

Σημασια εχει η απροβληματιστη λειτουργια κατ εμενα.. Αν δε σ ενοχλει ομως, δικο σου θεμα.. :)

 

 

 

Γινεται με καποιο τροπο σε android hd2 το φλας της φωτογραφικης να μην απενεργοποιειται σε χαμηλη μπαταρια οπως γινοταν με πειραγμα της registry σε wm;

 

 

Αυριο βραδυ θα βρισκομαι στο νυχτερινο μαγαζι του αγαπημενου μου τραγουδιστη που εχει και γενεθλια, και θελω να βγαλω πολλες φωτο (με φλας) με ο,τι κινητο διαθετω ελλειψει φωτογραφικης. :O

 

(συγγνωμη για το διπλο post δε με αφηνε να κανω edit το προηγουμενο)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ε Ανδρεα κι εγω ειχα βαλει φωνητικες εντολες στο iPhone και "επιανα κουβεντα" με εναν τυπο με παθιολικη αντρικη φωνη, αλλα μου κολλαγε το τηλεφωνο ολο σχεδον καθε φορα..

 

Σημασια εχει η απροβληματιστη λειτουργια κατ εμενα.. Αν δε σ ενοχλει ομως, δικο σου θεμα.. :)

 

 

 

Γινεται με καποιο τροπο σε android hd2 το φλας της φωτογραφικης να μην απενεργοποιειται σε χαμηλη μπαταρια οπως γινοταν με πειραγμα της registry σε wm;

 

 

Αυριο βραδυ θα βρισκομαι στο νυχτερινο μαγαζι του αγαπημενου μου τραγουδιστη που εχει και γενεθλια, και θελω να βγαλω πολλες φωτο (με φλας) με ο,τι κινητο διαθετω ελλειψει φωτογραφικης. :O

 

(συγγνωμη για το διπλο post δε με αφηνε να κανω edit το προηγουμενο)

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα σε κινητό φίλου και μετά από ψάξιμο, ορισμένες εφάρμογες για φακό επιτρέπουν την ταυτόχρονη χρήση με κάμερα. Η ενέργεια όμως του φλας είναι σαφώς χαμηλότερη από την στιγμή που ανάβει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φιλε μου δε γινεται αμιγως με τη φωτογραφικη; Μπορεις να μου προτεινεις 1-2 εφαρμογες; Γιατι δοκιμασα καποιες και δε δουλευαν ταυτοχρονα με την καμερα..

 

Στους προβολεις των νυχτερινων κεντρων χωρις φλας βγαινουν πολυ χαλια οι φωτο.. :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Χρηστο το σκεφτηκα αφου το ποσταρα αφηρημενη...

 

Ευχαριστω! :happy:

 

EDIT: Μολις το δοκιμασα Χρηστο! Τελεια εγραψα βιντεο! Το θεμα ειναι οτι δεν εγραψε ηχο... Εχει μισος με τον Πλουταρχο; :wacko:

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα σήμερα την συσκευή μου από το σέρβις με όλα τα εντόσθιά της καινούργια.

Κάνανε 1 μήνα να το φτιάξουν και αν δεν τους έπερνα τηλέφωνο σήμερα να τους ρωτήσω τι γίνεται, αυτοί δεν θα με παίρναν τηλ ποτέ.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα σήμερα την συσκευή μου από το σέρβις με όλα τα εντόσθιά της καινούργια.

Κάνανε 1 μήνα να το φτιάξουν και αν δεν τους έπερνα τηλέφωνο σήμερα να τους ρωτήσω τι γίνεται, αυτοί δεν θα με παίρναν τηλ ποτέ.

 

Αυτο το παραπονο το εχω κι εγω Νικολα. Ειχα παει το ενα μου iPhone και παιρνω την μεθεπομενη τηλεφωνο, και μου ειπε καποιος: "ναι ειναι ετοιμο απο χτες"..

 

Νομιζω οτι οφειλουν να παιρνουν οταν επισκευαζεται αλλα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα σήμερα την συσκευή μου από το σέρβις με όλα τα εντόσθιά της καινούργια.

Κάνανε 1 μήνα να το φτιάξουν και αν δεν τους έπερνα τηλέφωνο σήμερα να τους ρωτήσω τι γίνεται, αυτοί δεν θα με παίρναν τηλ ποτέ.

 

Άιντε, καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει η εφαρμογη whatsapp για windows mobile?

 

Δε βρισκω κατι σαφες τοση ωρα που ψαχνω.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει η εφαρμογη whatsapp για windows mobile?

 

Δε βρισκω κατι σαφες τοση ωρα που ψαχνω.

 

Μάλλον όχι.

Ποιός θα κάτσει τώρα να τη φτιάξει ...

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι.

Ποιός θα κάτσει τώρα να τη φτιάξει ...

 

Μαλλον... Κριμα γιατι λυνει τα χερια... :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα, εχω ενα ΗΤC HD2 (Τ8585), εχω το εξης προβλημα, το WiFi δεν λειτουργει καλα, μετα απο πτωση ειχε βγει το καλωδιακι απο την θεση του, το καλωδιακι ειναι αυτο που εχει μεσα το κινητο: http://www.ebay.com/itm/HTC-HD2-OEM-bluetooth-wireless-flex-cable-/160697269451?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item256a4dbccb προσπαθησα να το φτιαξω αλλα ειχε ηδη ξεκολλησει το σιδερακι, οπως βλεπετε το καλωδιο αυτο ψαχνω στην αγορα, στο ebay το εχει αλλα στελνει μονο αμερικη ο πωλητης αυτος, πηρα στον γερμανο και το παληκαρι στο τεχνικο μου ειπε οτι δεν εχει καλωδιο κανονικα μεσα στο htc hd2, με κουφανε δηλαδη, ξερετε που μπορω να βρω αυτο το καλωδιο η αν καποιος απο εδω μπορει να μου συστησει ενα αξιοπρεπες service? δεν εχω πλεον εγγυηση και τα λοιπα οποτε ας αφησουμε την αντιπροσωπεια απε'ξω, ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα! Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επιλέγω το 3G πριν μπω στο ίντερνετ, αλλά δεν βλέπω να μπαίνει πάντα ή να 'χει φοβερή διαφορά στην ταχύτητα.

Γιατί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!!!ειμαι νεο μελος χαιρετω ολους σας!μου δωσανε ενα HTC HD2 κολημενο...δηλαδη οταν ανοιγει κολλαει στην οθονη με το σημα HTC σπανια προχωραει συνεχιζοντας με τα κοκκινα γραματα στο κατω μερος τις οθονης και αρχιζει να φορτωνει ,ενδεχεται να κολλησει στο φορτωμα η οταν εχει ανοιξει πληρος οταν αρχιζω να το σκαλιζω να σβησει και να ξεκινησει με κολλημενη οθονη-σημα με το HTC!!!του εκανα soft reset kai hard reset αλλα τιποτα ,ισως καποια στιγμη με τα πολλα να ξεκινησει...τα κοκκινα γραμματα γραφουν R 2.15.50.14 G 15.42.50.11U kai D 3.14.04666 στην τρικολορε οθονη http://imageshack.us/photo/my-images/850/231220111280.jpg/ .απο τα λιγα που ξερω κοιταξα να κανω αναβαθμιση τις ρομ απο το ελληνικο σαιτ αλλα δεν αναγνωριζει το s.n. και απο την T MOBILE οπου μαλλον εκει ανοικη το λογισμικο με το IMEI που ζηταει δεν το αναγνωριζει...ισως ειναι T MOBILE γερμανιας.αν του εκανα hard reset μεσο microSD να αντικαταστησω το παλιο leoimg.nbh kai να βαλω την νεα ρομ με κωδικο 3.14.111.1 που την βρηκα απο το αυτον τον συνδεσμοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 ...δωστε μου τα φωτα σας παρακαλω!!!!!οτιδηποτε πληροφορια που μπορει να βοηθησει πειτε μου......ευχαριστω και χρονια πολλα!!!

 

ξεχασα να σας γραψω το S/N: HT06XNW00510 και το IMEI:352666041474018. ελπιζω να βοηθησει ...ευχαριστω και παλι!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

πρωτον αν τα hardkeys είναι με ασπρο φως τότε μιλάμε για το ευρωπαικό μοντελο στα 500 τοσα

αν τα hard key είναι πρασινο αριστερα και κοκκινο δεξια μιλάμε για το αμερικάνικο sta 1025

B) με το σεριαλ και το ΙΜΕΙ κοιτα στο site της htc να μαθεις πληροφορίες

Γ)βγαλε μπαταρια ,σιμ, καρτα και στα 10 λεπτακια

Δ)βαλε ΝΕΑ καρτα μνημης ,την σιμ και την μπαταρία

Ε)κατεβαζεις το λογισμικό το μαμίσιο απο τοxda --->εκεί που εχεις βρει αν δε πιασει βαλε την 1.66 ρομ

στ)κανε το σταυρό σου

ΥΓ1 η ραδιο που έχεις είναι καλή

ΥΓ2 πριν απο ολα νομιζω πρεπει να κάνεις τασκ29 (ψαξε διεξοδικά τι και πως)

ΥΓ3-Σημερα είναι παραμονη δοκιμασε το συμβαίνουν ευχάριστα :)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που ήδη έδωσες βλέπω ότι serial number HT0xx έχουν οι 1.66 ρομ south east asia και taiwan.Τα ευρωπαϊκά έχουν όλα ΗΤ9xx οπότε η ευρωπαϊκή ρομ δε πρόκειται να περαστεί χωρίς hspl.Σύμφωνα με το δικό σου serial number η συσκευή σου μάλλον είναι από south east asia μιας και το serial που γράφει στο xda γιαυτή τη ρομ είναι HT01XNW03437 και το δικό σου HT06XNW00510 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επιλέγω το 3G πριν μπω στο ίντερνετ, αλλά δεν βλέπω να μπαίνει πάντα ή να 'χει φοβερή διαφορά στην ταχύτητα.

Γιατί αυτό;

 

Εχεις καλη καλυψη στην περιοχη σου; Αν ειναι ασθενης κι εναλλασεται μεταξυ edge-3g, δεν προλαβαινει ενιοτε να σου αλλαξει το εικονιδιακι κι ενω θεωρεις οτι εισαι σε 3g, αυτο να εχει πεσει σε edge.

 

Χρονια Πολλα σε ολους παιδια!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, επιλέγω το 3G πριν μπω στο ίντερνετ, αλλά δεν βλέπω να μπαίνει πάντα ή να 'χει φοβερή διαφορά στην ταχύτητα.

Γιατί αυτό;

 

Γιατί εκεί που είσαι δεν έχεις καλό (3G) σήμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!!!ειμαι νεο μελος χαιρετω ολους σας!μου δωσανε ενα HTC HD2 κολημενο...

 

Έχει πρόβλημα στην μητρική του και θέλει αλλαγή, δεν θα γίνει τίποτα με τις αλλαγές στην ROM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!!!ειμαι νεο μελος χαιρετω ολους σας!μου δωσανε ενα HTC HD2 κολημενο...δηλαδη οταν ανοιγει κολλαει στην οθονη με το σημα HTC σπανια προχωραει συνεχιζοντας με τα κοκκινα γραματα στο κατω μερος τις οθονης και αρχιζει να φορτωνει ,ενδεχεται να κολλησει στο φορτωμα η οταν εχει ανοιξει πληρος οταν αρχιζω να το σκαλιζω να σβησει και να ξεκινησει με κολλημενη οθονη-σημα με το HTC!!!του εκανα soft reset kai hard reset αλλα τιποτα ,ισως καποια στιγμη με τα πολλα να ξεκινησει...τα κοκκινα γραμματα γραφουν R 2.15.50.14 G 15.42.50.11U kai D 3.14.04666 στην τρικολορε οθονη http://imageshack.us/photo/my-images/850/231220111280.jpg/ .απο τα λιγα που ξερω κοιταξα να κανω αναβαθμιση τις ρομ απο το ελληνικο σαιτ αλλα δεν αναγνωριζει το s.n. και απο την T MOBILE οπου μαλλον εκει ανοικη το λογισμικο με το IMEI που ζηταει δεν το αναγνωριζει...ισως ειναι T MOBILE γερμανιας.αν του εκανα hard reset μεσο microSD να αντικαταστησω το παλιο leoimg.nbh kai να βαλω την νεα ρομ με κωδικο 3.14.111.1 που την βρηκα απο το αυτον τον συνδεσμοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 ...δωστε μου τα φωτα σας παρακαλω!!!!!οτιδηποτε πληροφορια που μπορει να βοηθησει πειτε μου......ευχαριστω και χρονια πολλα!!!

 

ξεχασα να σας γραψω το S/N: HT06XNW00510 και το IMEI:352666041474018. ελπιζω να βοηθησει ...ευχαριστω και παλι!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Προβλημα hardware, και μαλλον μητρικη, κι οχι software μου κανει αυτο που περιγραφεις. Ειναι κλασσικη συχνοτατη βλαβη των hd2, και δεν εχει να κανει με το ποσο καλα μεταχειρισμενο στο εδωσαν.

 

Καλυτερα να απευθυνθεις στο εξουσιοδοτημενο service να μαθεις εαν σε συμφερει η επισκευη σε περιπτωση που ειναι εκτος εγγυησης ή μη ευρωπαικο.

(κι ολα αυτα, στην περιπτωση που ειναι οντως hw θεμα)

 

Απο εκει κι επειτα, χωρις hspl δεν θα καταφερεις να περασεις τη rom γιατι δεν ειναι ευρωπαικη η συσκευη σου απ οσο βλεπω.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους. Παρατηρώ συνέχεια ότι σε έναν χώρο με αδύναμο και γενικά κακό σήμα wi fi, συσκευές της apple (iphone, ipod) και συσκευές με λειτουργικό android, συνδέονται πιο εύκολα στο internet από το hd2. Γιατί συμβαίνει αυτό; είναι θέμα συσκευής ή λειτουργικού; υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η συνδεσιμότητα του hd2;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους. Παρατηρώ συνέχεια ότι σε έναν χώρο με αδύναμο και γενικά κακό σήμα wi fi, συσκευές της apple (iphone, ipod) και συσκευές με λειτουργικό android, συνδέονται πιο εύκολα στο internet από το hd2. Γιατί συμβαίνει αυτό; είναι θέμα συσκευής ή λειτουργικού; υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η συνδεσιμότητα του hd2;

 

Με τι ROM είσαι και τι έκδοση radio?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους. Παρατηρώ συνέχεια ότι σε έναν χώρο με αδύναμο και γενικά κακό σήμα wi fi, συσκευές της apple (iphone, ipod) και συσκευές με λειτουργικό android, συνδέονται πιο εύκολα στο internet από το hd2. Γιατί συμβαίνει αυτό; είναι θέμα συσκευής ή λειτουργικού; υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η συνδεσιμότητα του hd2;

 

Δε φταιει η συσκευη! Ειχα παρατηρησει το ιδιο θεμα, κι οταν του εβαλα android nand, δε το επανεμφανισε. Θεωρω θεμα λειτουργικου...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...