Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα ηχογράφησης?

είσαι με μαμα ROM?

 

Τιποτα απο τα δυο...

Παρολα αυτα απο μονο του ξεκολησε και πλεον δεν μου βγαζει την ανοικτη ακροση. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να παραμένει ανοικτό το WiFi όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής. Η επιλογή αυτή υπάρχει στο BsB Tweaks, αλλά τουλάχιστον με το στήσιμο που έχω στο HD2, όταν το επιλέγω και γίνεται επανεκκίνηση η ρύθμιση δυστυχώς δεν παραμένει:mad:

Ειναι κάτι πολύ χρήσιμο για κάποιον που βρίσκεται σε χώρο που υπάρχει WiFi και τρέχουν κάποιες ανανεώσεις δεδομένων (RSS, Weather panel κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να πάρεις τα πράγματα από την αρχή και χωρίς πανικό. Μέσα στο άγχος σου δεν πρέπει να κάνεις κάτι σωστά. Σιγουρέψου ότι ακολουθείς τις διαδικασίες και ξεκίνησε τα όλα από την αρχή. Το θεωρώ δύσκολο η συσκευή σου να φτάνει στο λογότυπο της HTC και να μην μπαίνει σε bootloader.

 

Κι όμως απ'ότι φαίνεται έχουμε φτάσει στο logo HTC χωρίς περιθώριο εισόδου σε bootloader κοινώς πάει για unbrick. Τα έχω κάνει όλα δυστηχώς δεν λειτούργησε τίποτα. Κι εμένα μου κάνει μεγάλη εντύπωση κ ένα απο τα σενάρια που μπορώ να υποθέσω είναι να μην λειτουργεί το Vol Down πλήκτρο.

Άραγε υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπούμε σε bootloader χωρίς το Vol. down;

Παιδιά όποιος έχει κάποιο tip, καμιά ιδέα, ευπρόσδεκτα! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να παραμένει ανοικτό το WiFi όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής. Η επιλογή αυτή υπάρχει στο BsB Tweaks, αλλά τουλάχιστον με το στήσιμο που έχω στο HD2, όταν το επιλέγω και γίνεται επανεκκίνηση η ρύθμιση δυστυχώς δεν παραμένει:mad:

Ειναι κάτι πολύ χρήσιμο για κάποιον που βρίσκεται σε χώρο που υπάρχει WiFi και τρέχουν κάποιες ανανεώσεις δεδομένων (RSS, Weather panel κλπ)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265828

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως απ'ότι φαίνεται έχουμε φτάσει στο logo HTC χωρίς περιθώριο εισόδου σε bootloader κοινώς πάει για unbrick. Τα έχω κάνει όλα δυστηχώς δεν λειτούργησε τίποτα. Κι εμένα μου κάνει μεγάλη εντύπωση κ ένα απο τα σενάρια που μπορώ να υποθέσω είναι να μην λειτουργεί το Vol Down πλήκτρο.

Άραγε υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπούμε σε bootloader χωρίς το Vol. down;

Παιδιά όποιος έχει κάποιο tip, καμιά ιδέα, ευπρόσδεκτα! ;)

αφου εχεις αλλαξει τοσες ρομ θα το ξερεις βεβαια,αλλα μηπως ξεχασες να βγαλεις την μπαταρια για λιγο,να την βαλεις ξανα και μετα να πατησεις vol down και power?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπορω να κανω με καποιο τροπο το leo, wifi spot?ειμαι στην Αθηνα χωρις internet αλλα το χρειαζομαι οπωσδηποτε στο netbook. Γινεται?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπορω να κανω με καποιο τροπο το leo, wifi spot?ειμαι στην Αθηνα χωρις internet αλλα το χρειαζομαι οπωσδηποτε στο netbook. Γινεται?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

έχει εγκατεστημένη εφαρμογή - ρύθμιση που γίνεται wi-fi spot ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

έχει εγκατεστημένη εφαρμογή - ρύθμιση που γίνεται wi-fi spot ...

 

η οποια ειναι?:O δεν ειμαι με official rom

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

η οποια ειναι?:O δεν ειμαι με official rom

 

Εάν ανοίξεις τον Comm Manager λογικά θα είναι μέσα σαν επιλογή...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Εάν ανοίξεις τον Comm Manager λογικά θα είναι μέσα σαν επιλογή...

Το internet sharing? Μου ζητα να ελεγξω τη usb connection. Πρεπει να το συνδεσω καλωδιακα στο netbook? (συγγνωμη ειμαι ασχετη)

 

Γιαννη ευχαριστω ακομα μια φορα! ;) Πολυ βοηθητικο!

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω, εβαλα σημερα ενα bluetooth στο κινητο και με το που σηκωσω το τηλεφωνο η κανω μια κληση κολλαει το συμπαν και πρεπει να κανω reset... εχετε καμια ιδεα?μπορει να μην ειναι συμβατο? ειναι δυνατον?

 

ειναι motorola (περιπου 2 χρονων)το βρηκα καπου θαμενο σε ενα συρταρι και ειπα να το δοκιμασω...!

 

Να προσθεσω οτι εχω ρομ energy. εχει σημασια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να προσθεσω οτι εχω ρομ energy. εχει σημασια?

 

Μπορεί και να έχει. Με κανένα bluetooth hands-free δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα αλλά όχι με αυτή τη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω, εβαλα σημερα ενα bluetooth στο κινητο και με το που σηκωσω το τηλεφωνο η κανω μια κληση κολλαει το συμπαν και πρεπει να κανω reset... εχετε καμια ιδεα?μπορει να μην ειναι συμβατο? ειναι δυνατον?

 

ειναι motorola (περιπου 2 χρονων)το βρηκα καπου θαμενο σε ενα συρταρι και ειπα να το δοκιμασω...!

 

Να προσθεσω οτι εχω ρομ energy. εχει σημασια?

Δε νομιζω να εχει η rom. Την ιδια εχω αλλα δεν εχω θεμα με το bt ακουστικο

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω, εβαλα σημερα ενα bluetooth στο κινητο και με το που σηκωσω το τηλεφωνο η κανω μια κληση κολλαει το συμπαν και πρεπει να κανω reset... εχετε καμια ιδεα?μπορει να μην ειναι συμβατο? ειναι δυνατον?

 

ειναι motorola (περιπου 2 χρονων)το βρηκα καπου θαμενο σε ενα συρταρι και ειπα να το δοκιμασω...!

 

Να προσθεσω οτι εχω ρομ energy. εχει σημασια?

 

Μπορεί και να έχει. Με κανένα bluetooth hands-free δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα αλλά όχι με αυτή τη rom.

η energy φταιει.

εχει διαφορα προβλημετα ακομα και με το απλο handsfree

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια.....τωρα μπορω να πω οτι μπερδευτηκα!! τι να κανω εχει κανεις καμια ιδεα?

Το βτ δεν εχει θεμα μιας και το δοκιμασα σε αλλο κινητο...

Επισης το ενσυρματο ακουστικο δεν εχει θεμα...μονο το bt..

Link to comment
Share on other sites

ωραια.....τωρα μπορω να πω οτι μπερδευτηκα!! τι να κανω εχει κανεις καμια ιδεα?

Το βτ δεν εχει θεμα μιας και το δοκιμασα σε αλλο κινητο...

Επισης το ενσυρματο ακουστικο δεν εχει θεμα...μονο το bt..

Εμενα προβλημα δε μου εχει βγαλει ουτε το ενσυρματο ουτε το bt. Αν οπωσδηποτε θες το bt, αλλαξε rom για να βεβαιωθεις κιολας οτι αυτη προξενει το προβλημα. Αν οπωσδηποτε θες energy δοκιμασε το αλλο build απο αυτο που ηδη χρησιμοποιεις, χωρις να αλλαξεις την εκδοση της rom.

 

EDIT: παρακαλω στη διαγραφη του δευτερου post μου. Το tapatalk for iPhone ευθυνεται.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προβλημα δε μου εχει βγαλει ουτε το ενσυρματο ουτε το bt. Αν οπωσδηποτε θες το bt, αλλαξε rom για να βεβαιωθεις κιολας οτι αυτη προξενει το προβλημα. Αν οπωσδηποτε θες energy δοκιμασε το αλλο build απο αυτο που ηδη χρησιμοποιεις, χωρις να αλλαξεις την εκδοση της rom

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι παιδια,

Σε συνεχεια της υποθέσεις με το ρεσταρτ που ειχε κανει το leo, σημερα και ενω σερφαριζα λιγο με τον οπερα κανα 10λεπτο,ξαφνικα εκανε ρεσταρτ μονο του...αυτη την φορα δεν κολλησε στην ασπρη οθονη ανοιξε κανονικα..

 

Γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θα ηθελα να μου προτεινετε 2-3 ROM Android για την SD.

Βασικα καποια δοκιμασμενη, γρηγορη και σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι παιδια,

Σε συνεχεια της υποθέσεις με το ρεσταρτ που ειχε κανει το leo, σημερα και ενω σερφαριζα λιγο με τον οπερα κανα 10λεπτο,ξαφνικα εκανε ρεσταρτ μονο του...αυτη την φορα δεν κολλησε στην ασπρη οθονη ανοιξε κανονικα..

 

Γιατι συμβαινει αυτο?

 

Ξανασυνέβη παλι πριν λιγο...:wacko:

Αυτη την φορα με τον οπερα που εχει η ρομ,ελεγα μηπως φταιει κατι στον 10.

Και παλι εκλεισε και ξανανοιξε και κολλησε στην ασπρη οθονη...

 

Πιστευω πως κατι γινεται με την cpu γιατι ειναι ζεστο οταν συμβαινει αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Ξανασυνέβη παλι πριν λιγο...:wacko:

Αυτη την φορα με τον οπερα που εχει η ρομ,ελεγα μηπως φταιει κατι στον 10.

Και παλι εκλεισε και ξανανοιξε και κολλησε στην ασπρη οθονη...

 

Πιστευω πως κατι γινεται με την cpu γιατι ειναι ζεστο οταν συμβαινει αυτο!!

 

Το να ανεβαζει θερμοκρασια σε σημειο να επανεκκινει, δε το βρισκω φυσιολογικο. Και επισης δε νομιζω να σχετιζεται καν η χρηση των browsers. Μηπως να το πηγαινες καμια βολτα κατα ace?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο κινητό και αρχισαμε τις επισκέψεις...

Ειπα για τους browsers γιατι ολες τις φορες εκει το εχει κανει..τι να πω να ειναι τυχαιο?

Την πρωτη φορα το ειχε κανει με το ραδιο μονο ανοιχτο..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα μια νέα κάρτα microSDHC

Υπάρχει κάποιος τρόπος που ενδείκνυται για να περαστούν τα αρχεία απο την παλιά στην καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...