Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια, εχω 2 βιντεακια που τραβηξα με το HTC HD2 τα οποια δεν παιζουνε, τα εβαλα και στον υπολογιστη και παλι το ιδιο, ουτε με VLC ουτε με τιποτα. Τι μπορω να κανω? Δεν ειναι θεμα codecs... Καποιο προγραμμα να διορθωνει αυτα τα mp4?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι στις περισοτερες rom που περναω, ενω στην αρχη δουλευουν κανονικα μολις κανω resest η κλεινω τη συσκευη μετα δεν ανοιγει ξανα και θελει επαναφορα στις αρχικες ρυθμησεις.

 

Αφού σιγουρευτείς ότι έχεις σωστό HSPL

κανε TASK29 και μετά φλασσαρε την ρομ που θέλεις.

Χωρίς να περάσεις κανένα πρόγραμμα και ρύθμιση δούλεψε την συσκευή σου, κανε μερικα soft reset κτλ.

αν δεν εχεις προβλημα μετα αρχισε να στηνεις την συσκευη και προσπαθησε να βρεις τι σου δημιουργει το προβλημα

και ενημερωσε μας :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα μολις περασα μια ρομ και η συσκευη μου δεν ανοιγει το κινητο. Κανω κ hard rest αλλα παλι τα ιδια δεν ανοιγει. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα μολις περασα μια ρομ και η συσκευη μου δεν ανοιγει το κινητο. Κανω κ hard rest αλλα παλι τα ιδια δεν ανοιγει. τι να κανω?

 

Δεν μας δίνεις καμιά πληροφορία για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

HSPL εχεις κανει?

Ποια ρομ θελεις να βαλεις??

Ποια ρομ είχες και τι ράδιο χρησιμοποιείς?

 

Η διαδικασια παντος είναι:

HSPL - ραδιο - task29 - cooked rom

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τωρα πλεον η συσκευη μου δεν ανοιγει καθολου κανω hard rest με τα κουμπια της εντασης αλλα το κινητο ξεκιναει κ μετα δεν ανοιγει για να μπορεσω να περασω την ρομ που ειχα. εχει κολησει τελειως.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη την ιδιοτητα που μπορω να τη βρω να την αλλαξω???

 

Βελτίωση της ποιότητας της φωτογραφικής σε superfine mode:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τωρα πλεον η συσκευη μου δεν ανοιγει καθολου κανω hard rest με τα κουμπια της εντασης αλλα το κινητο ξεκιναει κ μετα δεν ανοιγει για να μπορεσω να περασω την ρομ που ειχα. εχει κολησει τελειως.
Κράτησε πατημένο το πλήκτρο τις έντασης εκεί που χαμηλώνει και το πλήκτρο του τερματισμού, θα εμφανιστή η οθόνη με τα χρώματα και θα γραφεί usb , σύνδεσε το τηλ στο pc βαλε την ρομ που θέλεις .

 

Παιδια μια βοηθεια, εχω 2 βιντεακια που τραβηξα με το HTC HD2 τα οποια δεν παιζουνε, τα εβαλα και στον υπολογιστη και παλι το ιδιο, ουτε με VLC ουτε με τιποτα. Τι μπορω να κανω? Δεν ειναι θεμα codecs... Καποιο προγραμμα να διορθωνει αυτα τα mp4?
To core player θα σου τα παίξει αλλά δεν είναι free εφαρμογή . Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τωρα πλεον η συσκευη μου δεν ανοιγει καθολου κανω hard rest με τα κουμπια της εντασης αλλα το κινητο ξεκιναει κ μετα δεν ανοιγει για να μπορεσω να περασω την ρομ που ειχα. εχει κολησει τελειως.

 

Καταλαβα πολυ καλα, αλλα παλι δεν απαντησες σε αυτα που σε ρωτησα για να μπορω να σου απαντησω σωστα,

 

Μπες σε

Bootloader mode

Για να ξεκινήσουμε το HD2 σε bootloader mode (η οθόνη με τα 3 χρώματα) πρέπει με κλειστή την συσκευή να πατήσουμε το κάτω κουμπί του ήχου και ταυτόχρονα το power key (το δεξιό πλήκτρο).

Μέτα συνέδεσε με το Pc σου και κανε HSPL -> task 29 -> radio -> cooked rom

 

Αν δεν ξέρεις πως να κανεις τα πιο πανω δες στο πρωτο ποστ εδω και στο 2ο ποστ στο θεμα τις Omega.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει και σε αλλον? Καθε φορα που αποσυνδεω το usb καλωδιο (ασφαλης καταργηση των xp συγκεκριμενα) ενω το εχω σε μεταφορα δεδομενων κολλαει ολη η συσκευη και πρεπει να ανοιξω το καπακι και να πατησω το κουμπι για reset. Καμια λυση?

Ευχαριστω!

 

Το κανει και οταν το εχω σε λειτουργια συγχρονισμου και ασχολουμε με αρχεια στην καρτα μνημης. Βασικα δεν εχω τρεξει το cad που το αλλαζει σε storage card. Λετε να φταιει αυτο? Εχω το τελευταιο επισημο λειτουργικο. Επισης η καρτα μνημης ειναι αλλαγμενη με μεγαλυτερη (8gb) αλλα δεν της εκανα format πριν την βαλω. Παιζει κατι απο αυτα να δημιουργουν το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη την ιδιοτητα που μπορω να τη βρω να την αλλαξω???

 

Βελτίωση της ποιότητας της φωτογραφικής σε superfine mode:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη την ιδιοτητα που μπορω να τη βρω να την αλλαξω???

 

Βελτίωση της ποιότητας της φωτογραφικής σε superfine mode:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028

 

Με εναν reg editor.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Στην δικη μου συσκευη που την πηρα πριν μια εβδομαδα η συγκεκριμενη τιμη δεν ηταν τοσο μικρη οσο αναφερετε και δεν την πειραξα καθολου
Link to comment
Share on other sites

που το βρισκω αυτο???

http://www.megaupload.com/?d=IIYI2NKN

Με ενα search στο google θα τον εβρισκες αλλα στον παραθετω :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

http://www.megaupload.com/?d=IIYI2NKN

Με ενα search στο google θα τον εβρισκες αλλα στον παραθετω :)

 

φιλε μου ευχαριστω αλλα νομιζα οτι υπηρχε στο κινητο και το αλλαζες απο εκει.ξερεις αν κανει το προγραμμα και για android που εχω βαλει sto htc hd2??????

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω αλλα νομιζα οτι υπηρχε στο κινητο και το αλλαζες απο εκει.ξερεις αν κανει το προγραμμα και για android που εχω βαλει sto htc hd2??????

 

Δεν νομιζω γιατι το android γενικοτερα βασιζεται στα linux και οχι σε windows.

Βασικα δεν νομιζω να το χρειαζεσαι για τα android.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη την ιδιοτητα που μπορω να τη βρω να την αλλαξω???

 

Βελτίωση της ποιότητας της φωτογραφικής σε superfine mode:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028

Αν δεν έχεις το BsB Tweaks, κάντο εγκατάσταση και έχει την αντίστοιχη ιδιότητα που ζητάς με ένα απλό "On"...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τροπος να προσθέσω στο CHT 1.8.5 το αρχειο με τις ταχείες κλησεις του τηλεφωνου; ( κληση με παρατεταμένο πάτημα πληκτρου) και φακέλους; ( φάκελο με διαφορα .doc αρχεια πχ)
Link to comment
Share on other sites

εσβησα απο την αλληλογραφια το outlook και τωρα δεν εχω τα στοιχεια που ζηταει πχ τομεα ,κωδικο προσβασης ...που μπορω να τα βρω

και στο συχρονισμο μου βγαζει σφαλμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα αυτη την ιδιοτητα που μπορω να τη βρω να την αλλαξω???

 

Βελτίωση της ποιότητας της φωτογραφικής σε superfine mode:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028

 

http://www.freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Το δουλεύω από χθες και δείχνει να τα πηγαίνει περίφημα! Προέρχεται από τη νέα 3.14 rom των tmous hd2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά στη παρέα

 

επειδή χρησιμοποιώ κάποιες σελίδες για να στέλνω μαζικά SMS σκέφτηκα το εξής: από την σύνδεση μου μπορώ να στείλω 1.500 sms σε Wind και 1.500 sms σε Cosmote και Vodafone, δλδ 3.000 sms. Εγώ άντε να στέλνω 3 sms τον μήνα.

 

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μπορώ να στέλνω μαζικά τα sms που θέλω από το κινητό μου (ή μέσω PC)? Καλό θα ήταν αν μπορεί να τους εμφανίζει σαν αποστολές αυτό που θέλω εγώ αντί το νούμερο του κινητού μου ή το κινητό μου συν αυτό που θέλω.

 

Ευχαριστώ!

 

καμιά ιδέα?!

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω από χθες και δείχνει να τα πηγαίνει περίφημα! Προέρχεται από τη νέα 3.14 rom των tmous hd2.

 

 

Από μπαταρία όμως λένε ότι είναι πολύ μεγάλη η κατανάλωση...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι λίγοι όμως και αυτοί που ισχυρίζονται και το αντίθετο. Είναι αρχή ακόμα για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε πρώτη φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...