Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκ πρωτης, μια και εισαι φιλαθλος ευχομαι πραγματικα να κερδισε ο παναθηναικος!:happy: κανοντας αναζητηση στη registry οπως προτεινες βρηκε μονο ενα αποτελεσμα με την τιμη 300 και αφορουσε τις bmp εικονες... παρολα αυτα βρηκα το φακελο mms της vodafone και παρατηρησα πως στο κλειδι WAP1SendDefaultSize εχει την τιμη 614400 ενω στο WAP2SenddefaultSize εχει την τιμη 102400... εχει καποια σημασια αυτο μηπως?:O

 

Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Δεν αρκεί ένα path. Είναι περισσότερα. Μπορώ να σου τα βρω, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τα πετύχω όλα. Έχεις δυνατότητα για full backup;

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Δεν αρκεί ένα path. Είναι περισσότερα. Μπορώ να σου τα βρω, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τα πετύχω όλα. Έχεις δυνατότητα για full backup;

 

ναι φιλε μου εχω τη δυνατοτητα full backup αλλα μην μπεις σ αυτη τη διαδικασια. σε λιγες μερες θ αλλαξω ρομ οποτε μοιραια θα στρωσει... νομιζα μην ειναι κατι απλο και μποεω προχειρα να το διορθωσω γι αυτο ρωτησα.. σε χιλιοευχαριστω ειλικρινα!!!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχω τη δυνατοτητα full backup αλλα μην μπεις σ αυτη τη διαδικασια. σε λιγες μερες θ αλλαξω ρομ οποτε μοιραια θα στρωσει... νομιζα μην ειναι κατι απλο και μποεω προχειρα να το διορθωσω γι αυτο ρωτησα.. σε χιλιοευχαριστω ειλικρινα!!!

 

Δε δοκιμάζεις να βγούμε απ' την περιέργεια; Έχουμε και λέμε:

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\SampleMMSC\SendDefault

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\SampleMMSC\WAP1SendDefaultSize

102400

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\SampleMMSC\WAP2SendDefaultSize

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap1SendLimit1

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap1SendLimit2

204800

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap1SendLimit3

102400

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap2SendLimit1

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap2SendLimit2

204800

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap2SendLimit3

102400

 

Οι τιμές είναι Dec και αφορούν bytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 3 ερωτησεισ υπαρχει cab για να κανω το hd2 web camera?υπαρχει cab που να εμφανιζει την φωτογραφια οταν με παιρνουν τηλεφωνο σε ολη την οθονη?τελοσ ποιο προγραμμα να βαλω για να βλεπω tv απο το κινητο ευχαριστω
σου προτείνω το photo contacts pro για τη δεύτερη ερώτηση σου και το spb tv για την τρίτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμάζεις να βγούμε απ' την περιέργεια; Έχουμε και λέμε:

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\SampleMMSC\SendDefault

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\SampleMMSC\WAP1SendDefaultSize

102400

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\SampleMMSC\WAP2SendDefaultSize

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap1SendLimit1

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap1SendLimit2

204800

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap1SendLimit3

102400

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap2SendLimit1

307200

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap2SendLimit2

204800

 

HKLM\\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit\Wap2SendLimit3

102400

 

Οι τιμές είναι Dec και αφορούν bytes.

 

καλα ετσι? εισαι απαιχτος!!! τα καταφερα και γυρισε παλι στα 300kb! που να τα καταφερνα μονη μου? ιδεα δεν ειχα τι κανω εκει μεσα!!! ευχαριστω φιλε μου!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλα ετσι? εισαι απαιχτος!!! τα καταφερα και γυρισε παλι στα 300kb! που να τα καταφερνα μονη μου? ιδεα δεν ειχα τι κανω εκει μεσα!!! ευχαριστω φιλε μου!!!!!!!!:D:D:D:D:D

 

Νά 'σαι καλά.

Θέλω μόνο να μου πεις αν υπήρξε path, που δε χρειάστηκε ν' αλλάξεις και ποιό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάτι που να δυναμώνει την απόδοση του wi fi; Και υπάρχει τρόπος όταν ενεργοποιήται το WI FI να αποσυνδαίεται η λήψη δεδομένων από τον παροχέα; Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Νά 'σαι καλά.

Θέλω μόνο να μου πεις αν υπήρξε path, που δε χρειάστηκε ν' αλλάξεις και ποιό.

 

χρειαστηκε να τ αλλαξω ολα... ουτε ενα δεν ηταν ιδιο σε σημειο που απορησα! επι τη ευκαιρια, ξερει κανεις γιατι δεν συγχρονιζει παντα τα mails στο hotmail?:blink: παταω το send/receive και ενω γραφει synchronizing μετα αυτοματως γραφει finish και δεν εχει κανει συγχρονισμο.. συνηθως με soft reset στρωνει αλλα τωρα εκανα reset και δεν εφτιαξε... καταντα κουραστικο.. εχω κανει κατι λαθος?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

χρειαστηκε να τ αλλαξω ολα... ουτε ενα δεν ηταν ιδιο σε σημειο που απορησα! επι τη ευκαιρια, ξερει κανεις γιατι δεν συγχρονιζει παντα τα mails στο hotmail?:blink: παταω το send/receive και ενω γραφει synchronizing μετα αυτοματως γραφει finish και δεν εχει κανει συγχρονισμο.. συνηθως με soft reset στρωνει αλλα τωρα εκανα reset και δεν εφτιαξε... καταντα κουραστικο.. εχω κανει κατι λαθος?

 

Το κάνει στο hotmail αυτό, αλλά αν πατήσεις ξανά send/receive το κάνει κανονικά χωρίς reset! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποιο ειναι το .exe του αποστολη/παραλαβη στα email για να δημιουργησω μια συντομευση?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει στο hotmail αυτό, αλλά αν πατήσεις ξανά send/receive το κάνει κανονικά χωρίς reset! :)

 

oσες φορες και να το πατησα αποφασισε σημερα να μη συγχρονισει mails... δεν εστρωσε ουτε με το reset αλλα ουτε και με το πολλαπλο πατημα:(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποιο ειναι το .exe του αποστολη/παραλαβη στα email για να δημιουργησω μια συντομευση?

Χρησιμοποίησε το πρόγραμμα send/receive all http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=273315

Link to comment
Share on other sites

oσες φορες και να το πατησα αποφασισε σημερα να μη συγχρονισει mails... δεν εστρωσε ουτε με το reset αλλα ουτε και με το πολλαπλο πατημα:(

 

κι εμενα σημερα τρελλαθηκε...

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι εχετε προβλημα ελεξτε μηπως καποιο firewall σας κοβει την συνδεση,δοκιμαστε αλλη θυρα usb(καλυτερα οι πισω σε κανονικο pc) η και καλωδιο..Αλλιως το πρωτο ειναι να πατε στις ρυθμισεις-κλικ δεξια κατω μενου- περισσοτερα-συνδεσεις-USB se PC και απενεργοποιηστε τον ταχυτερο συγχρονισμο..Δοκιμαστε αμεσως μετα...τα xp εχουνε active syng και τα vista W7 εχουνε το mobile device center:lol:

 

Φιλε μου καλησπερα.

το εκανα και ολα ΟΚ. Με ειχε τρελανει το θέμα.

 

Ευχαριστώ.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα στο HD2;

 

Συγκεκριμένα θέλω να εγκαταστήσω το Piano Concert

 

http://hd2apps.blogspot.com/2010/04/htc-hd2-apps-piano-concert-v14.html

 

Αν θέλει κάποιος να πει τη διαδικασία όσο γίνεται με πιο απλά λόγια θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Link to comment
Share on other sites

Αλοχα!! Χρειάζομαι ένα πμ για igo8.3 Κυπριακό χάρτη. Αμα έχει καποιος κάτι σίγουρο ας μου στείλει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το πρόγραμμα send/receive all http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=273315

ευχαριστω πολυ.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Υπάρχει κάτι που να δυναμώνει την απόδοση του wi fi;

 

Όχι.

 

Και υπάρχει τρόπος όταν ενεργοποιήται το WI FI να αποσυνδαίεται η λήψη δεδομένων από τον παροχέα;

 

Για να είσαι σίγουρος, κάνε χρήση του NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ,

ειμαι ασχετος με smartphone αλλα τελικα εδω και ενα μηνα εχω ενα htc hd2, και αποφασισα να βαλω mobile ιντερνετ με 300mb , τι λετε θα μου φτασει για e-mail, σερφαρισμα μόνο?

 

επίσης η συσκευη ειναι απο αγγλια και εβαλα ενα κολπο για ελληνικο πληκτρολογιο απο εδω μεσα στο φορουμ αλλα δεν δουλευει.

ακόμα εβαλα το αρχειο make manila greek και δουλευει το μισο, δηλαδη στα windows ειναι ακομα αγγλικα.

 

να σας πω οτι χρειαζομαι την βοηθεια σας, εδω και μια βδομαδα διαβαζω ολο αυτο το 900σελιδο θηριο και εχω ψιλοσαλεψει,..,..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ,

ειμαι ασχετος με smartphone αλλα τελικα εδω και ενα μηνα εχω ενα htc hd2, και αποφασισα να βαλω mobile ιντερνετ με 300mb , τι λετε θα μου φτασει για e-mail, σερφαρισμα μόνο?

 

επίσης η συσκευη ειναι απο αγγλια και εβαλα ενα κολπο για ελληνικο πληκτρολογιο απο εδω μεσα στο φορουμ αλλα δεν δουλευει.

ακόμα εβαλα το αρχειο make manila greek και δουλευει το μισο, δηλαδη στα windows ειναι ακομα αγγλικα.

 

να σας πω οτι χρειαζομαι την βοηθεια σας, εδω και μια βδομαδα διαβαζω ολο αυτο το 900σελιδο θηριο και εχω ψιλοσαλεψει,..,..

Φίλε μου ότι χρειάζεσαι για να Ελληνοποιήσεις την συσκευή σου υπάρχει στο πρώτο ποστ . Όσο αφορά τα windows αφού έχεις Αγγλικά παραμένουν . Μόνο οι καρτέλες και η επιφάνεια αλλάζουν . Αν θες Ελληνικά ασχολήσου λίγο με την αλλαγή της rom σε Ελληνική . Υπάρχουν αξιόλογες Ελληνικές .

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις απέκτησα ενα HTC HD2 και ενω τοποθέτησα την κάρτα sim της Wind βρήκε αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να στείλω sms! Μπορώ να δεχτώ αλλά όχι να αποστείλλω... Εχω βάλει την έκδοση Manila που δίνει σαν τελευταία αναβάθμιση rom το επίσημο site της htc. Και με την προηγούμενη όμως που φορούσε (omega) πάλι δεν ήταν εφικτή η αποστολή sms... Εψαξα τις ρυθμίσεις για να το κάνω χειροκίνητα αλλά δεν βρήκα στο κινητό το αντίστοιχο folder. Καμιά βοήθεια...;

 

Ευχαριστώ

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

γνωριζει κανεις σε ποιο αρχειο αποθηκευονται οι νεες λεξεις που προσθετουμε στο λεξικο ?

θελω να κανω backup τις λεξεις που προσθεσα γιατι θα κανω hard reset τη συσκευη.

ξερετε καποιον τροπο να κρατησω τις λεξεις αυτες ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα βρει παλιότερα ένα cab που επέτρεπε την εμφάνιση των παιχνιδιών των Windows (πασιέντζα κλπ).

 

Επειδή ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω πουθενά ούτε στους xda-developers μήπως υπάρχει κάποιος που το'χει;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

γνωριζει κανεις σε ποιο αρχειο αποθηκευονται οι νεες λεξεις που προσθετουμε στο λεξικο ?

θελω να κανω backup τις λεξεις που προσθεσα γιατι θα κανω hard reset τη συσκευη.

ξερετε καποιον τροπο να κρατησω τις λεξεις αυτες ?

 

είχα ασχοληθεί πιο παλιά με αυτό το θέμα αντώνη,υπάρχει ένα σχετικό thread στους xda αλλά χωρίς αποτέλεσμα.κάθε φορά σου αλλάζω ηROM τα γράφω από την αρχή .

το ίδιο κάνω και με τα settings του WiFi παρ όλο που μου είχες δώσει όλα τα reg keys και τα εχω κάνει export σε ένα φάκελλο στην κάρτα μου.δυστυχώς δεν τα τρέχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ,

ειμαι ασχετος με smartphone αλλα τελικα εδω και ενα μηνα εχω ενα htc hd2, και αποφασισα να βαλω mobile ιντερνετ με 300mb , τι λετε θα μου φτασει για e-mail, σερφαρισμα μόνο?

 

θα σου φτασουν, αλλα βαλε και το spb wireless monitor για να εισαι σιγουρος πως δεν θα τα περασεις!!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...