Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει καμιά λύση στα παραπάνω;;:O

 

 

 

απο τα λεγομενα σου φιλε μου,μαλλον εχεις παρει λαθος συσκευη.μεινε καλυτερα με το X1 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις την εφαρμογη DropedBoxx?

Δουλευει σωστα στο Leo σας; Ρωταω γιατι εχω αναφορες οτι δεν τρεχει σωστα σε καποιους και θελω να δω μηπως ειναι θεμα ρομ.

 

 

με energy rom σε d2 και σε leo δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις την εφαρμογη DropedBoxx?

Δουλευει σωστα στο Leo σας; Ρωταω γιατι εχω αναφορες οτι δεν τρεχει σωστα σε καποιους και θελω να δω μηπως ειναι θεμα ρομ.

Εχω την τελευταια beta εκδοση και στο δικο μου δουλευει μια χαρα. (πλεον η νεοτερη εκδοση επαψε να ειναι beta και πωλειται κανονικα στο windows market place.)

 

http://dkdevelopment.net/2010/06/03/droppedboxx-dropbox-for-windows-mobile/

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687534

 

Προκειται για την μεταφορα του γνωστου Dropbox που υπαρχει σε iphone & android, αλλα πολυ βελτιομενη και με περισσοτερες δυνατοτητες.

 

Για οσους δεν γνωριζουν το Dropbox, https://www.dropbox.com διαθετει server οπου μπορεις να αποθηκευεις αρχεια φωτο κλπ (μεχρι 2 giga ειναι δωρεαν) και να εχεις προσβαση απ οπουδηποτε και φυσικα τωρα απο το Λεο.

Δεν ειναι μονο αυτα, μπορεις να συχρονιζεις φακελους με αρχεια ωστε οτι εχεις στο pc σου να το εχεις και στο HD2.

Φτιαχνει αυτοματα links για αρχεια που θες να τα μοιραστεις με φιλους π.χ. φωτογραφιες κλπ.

Ειναι πολυ χρησιμη εφαρμογη για οσους χρησιμοποιουν την συσκευη τους επαγγελματικα.

Για παραδειγμα επεξεργαζεσαι στον κομπιουτερ σου ενα αρχειο excel και κανεις αλλαγες. Το σωζεις στον φακελο DropBox στην επιφανεια εργασιας και αυτοματως χωρις να κανεις τιποτα εσυ, γινεται upload.

Κατοπιν ανοιγεις την εφαρμογή DropedBoxx απο το Leo και το βρισκεις μεσα.

Το κανεις download και ας πουμε, οτι βρισκεσαι εκτός γραφειου σε καποιον πελατη σου οπου προσθετεις καποια νεα στοιχεια στο συγκεκριμενο αρχειο.

Το κανεις upload απο το Leo και αυτοματως πηγαινει ξανα στο pc σου ενημερωμενο.

 

Μια αλλη δυνατοτητα ειναι οτι διαθετει πληκτρο για ενεργοποιηση την καμερας και μπορεις να τραβηξεις μια φωτο απο το κινητο σου ενω βρισκεσαι στην παραλια και να ανεβει ωστε να την δουν life οσοι εχουν προσβαση στον λογαριασμο σου.

 

λες κωστα να ειναι θεμα ρομ?εχω αυτην της υπογραφης μου.αμα φλασαρω ngr να δουλευει?αν και λεω να δοκιμασω του λαυρεντη που εχει ο μητσος υπογραφη δεν την εχω βαλει ποτε.παντως τωρα δεν μου δουλευει καλα,και με πεταει και εξω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το τηλ από τον περασμένο Δεκέμβριο και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτό που δε μπορώ να ανακαλύψω όμως είναι ΠΩΣ μπορώ να επιλέξω πολλά αρχεία από ένα φάκελο(όχι όλα). Στο diamond που είχα παλιότερα ήταν πιο έυκολα τώρα όμως δε μπορώ με τπτ...Κάποιο tip?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχθες που ξαπλωσα να κοιμηθω ηταν η μπαταρια στο 50% οταν ξυπνησα ειχε κλειση γιατι?μετα απο 4 ωρες δηλαδη!! 1 μερα που το πηρα κ μου κανει νουμερα! επισεις οταν συνδεθει στο ιντερνετ το gprs μενει ανοιχτο οταν εγω κλεισω τον εxplorer κ ετσι πιστευω τρωει την μπαταρια κανενα τιπ?υπαρχει ρυθμιση να κλεινη το γπρσ αμα βγεις απο το ιντερνετ η πρεπει να παω να το κλεινω χειροκινητα?:X
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω μία τρίτη και τελευταία φορά.

Υπάρχει τρόπος να ανακτηθεί αριθμός από τις αναπάντητες κλήσεις; (γιατί σβήστηκε κατά λάθος και είναι σημαντικός) Αν κάποιος γνωρίζει, ευχαριστώ.

 

Δεν νομιζω να γινεται φιλε μου.Δεν ξερω ομως μηπως κυκλοφορει καποιο προγραμμα που να κανει αυτη την δουλεια.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε το προγραμμα NO DATA ειναι δωρεαν...Θα το βρεις μαλλον σε καταληξη .cab το περνας στο κινητο το βρισκεις με τον file explorer της συσκευης σου και πατας επανω για να κινει η εγκατασταση..Μετα θα μπεις στα προγραμματα και θα τα κανεις ολα disable πλην του mms..Μολις τελειωνεις απο την δουλεια σου στο νετ θα τα κανεις ολα disable,οταν θες να μπεις πρωτα enable

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε το προγραμμα NO DATA ειναι δωρεαν...Θα το βρεις μαλλον σε καταληξη .cab το περνας στο κινητο το βρισκεις με τον file explorer της συσκευης σου και πατας επανω για να κινει η εγκατασταση..Μετα θα μπεις στα προγραμματα και θα τα κανεις ολα disable πλην του mms..Μολις τελειωνεις απο την δουλεια σου στο νετ θα τα κανεις ολα disable,οταν θες να μπεις πρωτα enable

 

λες δηλαδη να μπηκε στο ιντερνετ κ γιαυτο αδιασε η μπαταρια τοσο γρηγορα?

επισεις αν ξερει να βοηθεισει καπιος με το outlook θα του ημουν ευγνωμον,.........

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το τηλ από τον περασμένο Δεκέμβριο και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτό που δε μπορώ να ανακαλύψω όμως είναι ΠΩΣ μπορώ να επιλέξω πολλά αρχεία από ένα φάκελο(όχι όλα). Στο diamond που είχα παλιότερα ήταν πιο έυκολα τώρα όμως δε μπορώ με τπτ...Κάποιο tip?

 

Εγκατέστησε στη συσκευή σου τον Resco Explorer v8.05

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω τρελαθη!!!!!το δοκιμασα κι αυτο τιποτα!!!

:(:(:(:(:(:(:(:[/Q/

 

Λοιπόν΄

1 ΕΠΑΦΕΣ κλικ

2 Επιλέγεις μία επαφή (όποια θέλεις)

3 ΜΕΝΟΥ κλικ (κάτω αριστερά)

4 Δείτε περισ. πληροφορίες ΚΛΙΚ

5 ΜΕΝΟΥ κλικ (κάτω αριστερά)

6 ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ κλικ

7 Στην 2η σειρά είναι :Επιλογή εικόνας

 

Εάν δεν στο κάνει και ΕΤΣΙ τότε θα πρέπει να το σπάσουμε Παρέα το τηλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες δηλαδη να μπηκε στο ιντερνετ κ γιαυτο αδιασε η μπαταρια τοσο γρηγορα?

επισεις αν ξερει να βοηθεισει καπιος με το outlook θα του ημουν ευγνωμον,.........

 

κοιτα φιλε μου... πρωτον για να μην σου τελειωνει η μπαταρια πρεπει να ενημερωσεις το κινητο με καινουρια ρομ. Θα την βρεις απο το site της HTC. Δευετερον, την πρωτη φορα που φορτηζεις το κινητο πρεπει να το αφησεις κανα 8ωρο. 3) κατεβασε το Αpp Νοdata.. Χωρις αυτο οχι μονο θα χανεις μπαταρια τσαμπα αλλα και λεφτα γιατι κατεβαζει απο το δικτυο πληροφοριες. 4) κατεβασε το app Bandwitch για να κανεις disable to 3G το οποιο καταναλωνει πολυ μπαταρια. Οποτε θες το κανεις παλι Enable. 5) κατεβασε το Network FrameWork της Microsoft καν το install και στην συνεχεια κατεβασε το app που λεγεται BatteryLog με το οποιο θα βλεπεις ποσο μπαταρια καταναλωνει το κινητο. Στειλε μου pm αν δεν μπορεις να βρεις τα Apps.

 

Εχε στο νου σου πως κανοντας ολα αυτα και εχοντας μια μεση χρηση θα καταφερεις να εχεις 30+ ωρες στο κινητο σου μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Eίχα αναφέρει και παλαιότερα το προβλημα που εχω στο κινητο, με το φωτισμο και τα χρωματα στην οθονη... Που γινονται πολυ σκουρα, με χαμηλο φωτισμο, και επανερχεται αν κλεισω και ανοιξω ξανα την οθονη...

Χθες μου το εκανε παλι και μαλιστα πολυ εντονα... Εκλεινα και ανοιγα την οθονη και δεν εφτιαχνε!! Και ημουν στο δρομο και χρησιμοποιουσα το gps!! Πρωτη φορα δεν εφτιαχνε και ανησυχησα... Τελικα, ειδα οτι εκει που το ειχα το κινητο, ειχε ζεσταθει παρα πολυ, το πηρα, το ετριψα πανω μου να πεσει η θερμοκρασια του, και μετα δεν το ξαναεκανε!! Αρα πολυ πιθανον να εχει να κανει και με τη θερμοκρασια του κινητου αυτο το προβλημα... Οπως και να εχει πρεπει να το στειλω για service πριν τελειωσει η εγγυηση, γιατι φαινεται να ειναι κατι σοβαρο... Και πολυ φοβαμαι οτι ειναι προβλημα που προερχεται απο τις custom rom, γιατι παρομοιο, με προβλημα στα γραφικα της οθονης, βλεπω και το xperia που εχω, αν και μολις το γυρισα απο το service...:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Eίχα αναφέρει και παλαιότερα το προβλημα που εχω στο κινητο, με το φωτισμο και τα χρωματα στην οθονη... Που γινονται πολυ σκουρα, με χαμηλο φωτισμο, και επανερχεται αν κλεισω και ανοιξω ξανα την οθονη...

Χθες μου το εκανε παλι και μαλιστα πολυ εντονα... Εκλεινα και ανοιγα την οθονη και δεν εφτιαχνε!! Και ημουν στο δρομο και χρησιμοποιουσα το gps!! Πρωτη φορα δεν εφτιαχνε και ανησυχησα... Τελικα, ειδα οτι εκει που το ειχα το κινητο, ειχε ζεσταθει παρα πολυ, το πηρα, το ετριψα πανω μου να πεσει η θερμοκρασια του, και μετα δεν το ξαναεκανε!! Αρα πολυ πιθανον να εχει να κανει και με τη θερμοκρασια του κινητου αυτο το προβλημα... Οπως και να εχει πρεπει να το στειλω για service πριν τελειωσει η εγγυηση, γιατι φαινεται να ειναι κατι σοβαρο... Και πολυ φοβαμαι οτι ειναι προβλημα που προερχεται απο τις custom rom, γιατι παρομοιο, με προβλημα στα γραφικα της οθονης, βλεπω και το xperia που εχω, αν και μολις το γυρισα απο το service...:(

 

Μπορει να φταιει και η θερμοκρασια της μπαταριας. Οταν το φορτωνεις το νιωθεις ζεστο απο πισω?? Βαλε το BatteryLog να δεις αν υπερθερμενεται!

Link to comment
Share on other sites

Οχι οταν το φορτιζω, δεν εχω παρατηρησει ποτε υπερθερμανση... Το εβαλα, μολις!!;) Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε μου... πρωτον για να μην σου τελειωνει η μπαταρια πρεπει να ενημερωσεις το κινητο με καινουρια ρομ. Θα την βρεις απο το site της HTC. Δευετερον, την πρωτη φορα που φορτηζεις το κινητο πρεπει να το αφησεις κανα 8ωρο. 3) κατεβασε το Αpp Νοdata.. Χωρις αυτο οχι μονο θα χανεις μπαταρια τσαμπα αλλα και λεφτα γιατι κατεβαζει απο το δικτυο πληροφοριες. 4) κατεβασε το app Bandwitch για να κανεις disable to 3G το οποιο καταναλωνει πολυ μπαταρια. Οποτε θες το κανεις παλι Enable. 5) κατεβασε το Network FrameWork της Microsoft καν το install και στην συνεχεια κατεβασε το app που λεγεται BatteryLog με το οποιο θα βλεπεις ποσο μπαταρια καταναλωνει το κινητο. Στειλε μου pm αν δεν μπορεις να βρεις τα Apps.

 

Εχε στο νου σου πως κανοντας ολα αυτα και εχοντας μια μεση χρηση θα καταφερεις να εχεις 30+ ωρες στο κινητο σου μπαταρια

 

 

ok γιωργο καταρχην σε ευχαριστω πολλυ που βοηθας θα ακολουθησω πιστα της οδηγιες σου κ θα σε ενημερωσο αν ζοριστω καπου!! αν θα κανω αναβαθμιση στη ρομ απλα ηθελα να ρωτησω θα ξαναβαλει μονο του της ρυθμισεις γ το ιντερνετ μετα?? (της ειχε μεσα με το που εβαλα την καρτα σιμ συνδεθηκα κ στο ιντερνετ):D

 

τελικα εχει μεσα την τελευταια rom δε θελει αναβαθμιση ...... οποτε παμε για τα υπολοιπα!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok γιωργο καταρχην σε ευχαριστω πολλυ που βοηθας θα ακολουθησω πιστα της οδηγιες σου κ θα σε ενημερωσο αν ζοριστω καπου!! αν θα κανω αναβαθμιση στη ρομ απλα ηθελα να ρωτησω θα ξαναβαλει μονο του της ρυθμισεις γ το ιντερνετ μετα?? (της ειχε μεσα με το που εβαλα την καρτα σιμ συνδεθηκα κ στο ιντερνετ):D

 

Η γραφή τύπου sms έχει καταργηθεί στο forum. Να έχεις υπόψιν ότι post γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

 

Eίχα αναφέρει και παλαιότερα το προβλημα που εχω στο κινητο, με το φωτισμο και τα χρωματα στην οθονη... Που γινονται πολυ σκουρα, με χαμηλο φωτισμο, και επανερχεται αν κλεισω και ανοιξω ξανα την οθονη...

Χθες μου το εκανε παλι και μαλιστα πολυ εντονα... Εκλεινα και ανοιγα την οθονη και δεν εφτιαχνε!! Και ημουν στο δρομο και χρησιμοποιουσα το gps!! Πρωτη φορα δεν εφτιαχνε και ανησυχησα... Τελικα, ειδα οτι εκει που το ειχα το κινητο, ειχε ζεσταθει παρα πολυ, το πηρα, το ετριψα πανω μου να πεσει η θερμοκρασια του, και μετα δεν το ξαναεκανε!! Αρα πολυ πιθανον να εχει να κανει και με τη θερμοκρασια του κινητου αυτο το προβλημα... Οπως και να εχει πρεπει να το στειλω για service πριν τελειωσει η εγγυηση, γιατι φαινεται να ειναι κατι σοβαρο... Και πολυ φοβαμαι οτι ειναι προβλημα που προερχεται απο τις custom rom, γιατι παρομοιο, με προβλημα στα γραφικα της οθονης, βλεπω και το xperia που εχω, αν και μολις το γυρισα απο το service...:(

 

Βάλε την official rom και δοκίμασε την συμπεριφορά της συσκευής. Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί να το πας στο service. Μην κάνεις το λάθος και το πας με cooked rom γιατί θα είσαι εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την official rom και δοκίμασε την συμπεριφορά της συσκευής. Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί να το πας στο service. Μην κάνεις το λάθος και το πας με cooked rom γιατί θα είσαι εκτός εγγύησης.

Την ειχα περασει παλαιοτερα και μου το εκανε παλι... Απλα δεν θελω να το δωσω για service... Εννοω να μην το εχω, γιατι εχω παθει εξαρτηση μαζι του...:O:O

Κι επειδη τοσο καιρο, απλα ανοιγοκλεινα την οθονη και εφτιαχνε, το ειχα αφησει και δεν το πηγαινα... Αλλα σιγουρα, καποια στιγμη, πριν ληξει η εγγυηση, θα το παω...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην αφήσεις να εξαντληθεί ο χρόνος. Με προβληματική οθόνη μην ξεχνάς ότι μπορεί να σου σβήσει τελείως και τότε δεν θα μπορείς να το επαναφέρεις στην official κατάσταση του με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις χρήση της εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο... Κι εγω αυτο σκεφτομαι... :confused: Περναω την official...Tη Δευτερα θα το στειλω... :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

5) κατεβασε το Network FrameWork της Microsoft καν το install και στην συνεχεια κατεβασε το app που λεγεται BatteryLog με το οποιο θα βλεπεις ποσο μπαταρια καταναλωνει το κινητο. Στειλε μου pm αν δεν μπορεις να βρεις τα Apps.

Θα μπορουσα να χω ενα link για το batterylog παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Περασα την επισημη... Για να επαναφερω το stocl spl κατεβασα το HSPL2 που μου εχει διαφορες επιλογες... Γραφει οτι εγω εχω το 1.42HSPL...Ποιο να περασω για να ειναι stock? Το 1.42 ή το 1.66? :worry:

 

Εdit: Το περασα και γραφει "SPL 1.42.000 XE". Ειμαι ενταξει ετσι?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Περασα την επισημη... Για να επαναφερω το stocl spl κατεβασα το HSPL2 που μου εχει διαφορες επιλογες... Γραφει οτι εγω εχω το 1.42HSPL...Ποιο να περασω για να ειναι stock? Το 1.42 ή το 1.66? :worry:

 

Εdit: Το περασα και γραφει "SPL 1.42.000 XE". Ειμαι ενταξει ετσι?

για σιγουρια φλασαρε την επισημη απο καρτα....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να την φλασαρω για σιγουρια, αλλα μου εβγαλε "00028002 not allow"... Πρεπει να ξανακανω HSPL για να περασω απο καρτα την επισημη?

 

Edit: Χωρις να περασω customisations, γραφω στα sms και δεν μου κανει αυτο που μου εκανε τοσο καιρο... Που πατουσα ενα γραμμα και πατιοταν και αλλο, ή πατουσα να σβησω και εγραφε διαφορα γραμματα... Θα το αφησω καμια εβδομαδα, να δω αν θα μου κανει και το αλλο με την οθονη, ή θα μου παρουσιασει αργοτερα το προβλημα με το πληκτρολογιο... Λετε να εφταιγε η εκδοση του HSPL μου?

Δεν το ειχα σκεφτει ποτε... Νομιζα ειχα περασει το 1.66... Για να δουμε...

 

edit2: Τελικα μου τα ξαναπαρουσιασε και τα δυο... Παει για service...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος πιο ασφαλής τρόπος καθαρισμού της μνήμης της συσκευής πριν από φλασαρισμα από το task 29? γιατί όταν το έκανα για να σβησω την dragon και την prestigex,μου άφησαν τα boot splash screens τους και έπαψα να πιστεύω στο task 29 Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα για το πως θα βλεπω κανονικα Flash στο ιντερνετ??? Βασικα γινεται αυτο ή οχι? Ενα σορρο πραγματα εχουν φτιαξει αυτο τοσο δυσκολο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...