Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιω κι εγω εδω και αρκετες ημερες το 2.09.. και μου φαινεται το καλυτερο.

Μηπως Γιωργο κατι αλλο συνεβαινε στη συσκευη σου;

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω κι εγω εδω και αρκετες ημερες το 2.09.. και μου φαινεται το καλυτερο.

Μηπως Γιωργο κατι αλλο συνεβαινε στη συσκευη σου;

 

Αυτό σκέφτηκα αρχικά Κωνσταντίνε, μιας και το δούλευα αρκετό καιρό χωρίς πρόβλημα! Έκανα αμέσως soft reset, αλλά δεν άλλαξε κάτι! Μόλις φλάσαρα το 2.06 αμέσως έφτιαξε! :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναρωτηση οταν προτοπηρα το λεοντα(το Δεκεμβρη)τοτε δε γινοταν αλλα επανερχομαι μπας και υπαρχει κατι...

Χρησιμοποιουσα το spb shell που εχει 1 λουκετακι οπου πατωντας το κλειδωνει η συσκευη χωρις να πατας το h/w πληκτρο.

Τωρα λιγο καιρο που δουλευω το sense δυστυχως δεν εχω βρει καμια συντομευση ουτε κανα path να εχω το αναλογο λουκετακι κλειδωματος και αναγκαστικα εβαλα το s2u2 που εχει κατι αντιστοιχο.

Μηπως γνωριζει καποιος αν μπορουμε να προσθεσουμε το εικονικο λουκετακι κλειδωματος και στα tabs του sense?:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναρωτηση οταν προτοπηρα το λεοντα(το Δεκεμβρη)τοτε δε γινοταν αλλα επανερχομαι μπας και υπαρχει κατι...

Χρησιμοποιουσα το spb shell που εχει 1 λουκετακι οπου πατωντας το κλειδωνει η συσκευη χωρις να πατας το h/w πληκτρο.

Τωρα λιγο καιρο που δουλευω το sense δυστυχως δεν εχω βρει καμια συντομευση ουτε κανα path να εχω το αναλογο λουκετακι κλειδωματος και αναγκαστικα εβαλα το s2u2 που εχει κατι αντιστοιχο.

Μηπως γνωριζει καποιος αν μπορουμε να προσθεσουμε το εικονικο λουκετακι κλειδωματος και στα tabs του sense?:)

μπορεις να δοκιμασεις το xda-shutdown, κλειδωνει, σβηνει την οθονη, κανει soft reset και shut down! θα το προσθεσεις ως συντομευση στην αρχικη οθονη του sense

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα έχει αρχίσει να γίνεται ανησυχητικο.

Δοκίμασα και την μιρι 11 φουλ και πάλι δεν μπορώ να στείλλω μήνυμα.Μπορώ όμως να λάβω.

Πηρα vodafone και htc για ρυθμίσεις και πάλι το ίδιο.

Μπορεί να φταίει το τηλέφωνο?Μόλις το πήρα χθές και φλασάρισα κατευθείαν χωρίς να ξέρω αν με την μαμά ρομ μπορούσε να στείλλει.

Να αλλάξω ράδιο, έχω το 2 08?

Εχει κανείς καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα έχει αρχίσει να γίνεται ανησυχητικο.

Δοκίμασα και την μιρι 11 φουλ και πάλι δεν μπορώ να στείλλω μήνυμα.Μπορώ όμως να λάβω.

Πηρα vodafone και htc για ρυθμίσεις και πάλι το ίδιο.

Μπορεί να φταίει το τηλέφωνο?Μόλις το πήρα χθές και φλασάρισα κατευθείαν χωρίς να ξέρω αν με την μαμά ρομ μπορούσε να στείλλει.

Να αλλάξω ράδιο, έχω το 2 08?

Εχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

Εγω δεν νομίζω ότι είναι από την ROM ούτε από το ράδιο

Θα σου πρότεινα για να σιγουρευτείς, να πάρεις backup

και να βάλεις την μαμά ROM (1,66)

Να δοκιμάσεις μετά να στείλεις sms χωρίς να βάλεις άλλο πρόγραμμα και μας ενημερώνεις.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν νομίζω ότι είναι από την ROM ούτε από το ράδιο

Θα σου πρότεινα για να σιγουρευτείς, να πάρεις backup

και να βάλεις την μαμά ROM (1,66)

Να δοκιμάσεις μετά να στείλεις sms χωρίς να βάλεις άλλο πρόγραμμα και μας ενημερώνεις.

 

Η μαμα ρομ στο πρώτο ποστ θέλει και ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post θα βρεις το BSB Tweaks. Δίνει τη δυνατότητα για να ενεργοποιήσεις τα Notifications που θες.

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις third-party εφαρμογή για κάτι τέτοιο όπως για παράδειγμα το G-Profile, το ProfileTime, το phoneAlarm και πολλά άλλα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα links, τελικά αυτό που θέλω το κάνω με τη χρήση του phoneAlarm(για την ειδοποίηση) και με G-Profile(για την απενεργοποίηση τηλεφώνου τις ώρες που θέλω).

Το μόνο που έχω παρατηρήσει προς το παρόν είναι ότι τρώει λίγο πιο γρήγορα τη μπαταρία που πιθανοτάτα να οφείλεται στο G-Profile. Και στο forum του διάβασα και άλλους που είχαν πρόβλημα με battery drain οπότε περιμένω να δω εάν θα συνεχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει τον ήλιο ή τη σελήνη ανάλογα την ώρα που έγινε η αναβάθμιση τελευταία φορά.

 

Αυτό μπορεί κάπως να αλλάξει και να εναλλάσσεται κανονικά;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν νομίζω ότι είναι από την ROM ούτε από το ράδιο

Θα σου πρότεινα για να σιγουρευτείς, να πάρεις backup

και να βάλεις την μαμά ROM (1,66)

Να δοκιμάσεις μετά να στείλεις sms χωρίς να βάλεις άλλο πρόγραμμα και μας ενημερώνεις.

 

Ουτε με την μαμίσια στέλνει μήνυμα.

Εχω αφήσει το hspl να το βγάλω και αυτό?

Σημηωτέον ότι με το παλιό μου τηλέφωνο η κάρτα μου στέλνει μήνυμα.

Εβγαλα και το hspl εξακολουθώ να μην μπορώ να στειλω μήνυμα αλλά να μπορώ να λαμβανω.

Καμμιά ιδέα ρε παιδιά?

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα...

Τελικά αυριο κάθομαι οπότε αύριο θα κάνω hspl.

Θα βάλω miri v.11 full & 2.08 ράδιο όταν θα τρέξω το hspl2 ποια rom θα επιλέξω;

:O

 

Ρεβέκκα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί κάπως να αλλάξει και να εναλλάσσεται κανονικά;;

 

Αν πας στις ρυθμισεις του καιρου στο sence και βαλεις να κανει αυτοματη ενημερωση θα σου αλλαζει τον καιρο αναλογα με τον χρονο που θα επιλεξεις

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με την μαμίσια στέλνει μήνυμα.

Εχω αφήσει το hspl να το βγάλω και αυτό?

Σημηωτέον ότι με το παλιό μου τηλέφωνο η κάρτα μου στέλνει μήνυμα.

Εβγαλα και το hspl εξακολουθώ να μην μπορώ να στειλω μήνυμα αλλά να μπορώ να λαμβανω.

Καμμιά ιδέα ρε παιδιά?

 

Εάν μετά από hard reset και με την γνήσια Ρομ συνεχίζει να μην στέλνει δοκίμασε ξανά χωρίς να βαλεις κανένα προγραμμα. Αν και πάλι δεν στέλνει τότε εχει πρόβλημα η συσκευη.

Και κάτι αλλο, δεν πιστεύω να εκανες δοκιμές Έχοντας το BSB εγκατεστημενο.

 

 

@ Ρεβεκα

Θα περασεις το 2.08 Hspl

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαζουμε τονους στο πληκτρολογιο της 1.66?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαζουμε τονους στο πληκτρολογιο της 1.66?

Δεν έχω ελληνική συσκευή αλλά νομίζω ότι εάν κρατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο με το φωνήεν που θέλεις θα έχει σαν επιλογή και το τονισμένο φωνήεν!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Έχω MIRI.11 και όσο κι αν έψαξα δεν έχει επιλογή σίγασης του πληκτρολογίου, όταν παω να παρω τηλέφωνο... Σε όλες τις άλλες μπορούσα και το απενεργοποιούσα ξεχωριστά... Εδώ τίποτα... Καμιά ιδέα??

 

Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση σε όλους!!!!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με την μαμίσια στέλνει μήνυμα.

Εχω αφήσει το hspl να το βγάλω και αυτό?

Σημηωτέον ότι με το παλιό μου τηλέφωνο η κάρτα μου στέλνει μήνυμα.

Εβγαλα και το hspl εξακολουθώ να μην μπορώ να στειλω μήνυμα αλλά να μπορώ να λαμβανω.

Καμμιά ιδέα ρε παιδιά?

 

Mε την μαμά ROM 1.66 δεν έχεις βάλει άλλο radio αλλά άφησες αυτό που ήταν μέσα, σωστά?? Για δες τι Ράδιο έχεις και πες μας.

 

Δεν πιστεύω να είναι η συσκευή.

 

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με άλλη sim κάρτα κατά προτίμησή και από άλλη εταιρεία.

 

Αν θυμάμαι καλά έχεις VODAFONE, δοκίμασε από κάποιον γνωστό σου WiND.

Όταν βάλεις την άλλη SIM κανε hard reset ώστε να πάρει σωστά τις ρυθμίσεις τις νέας SIM και ενημέρωσε μας.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας!! Με την 1.66 official Rom ελληνικη αντιμετοπιζω προβλημα στα sms.... Καθε φορα που παω να γραψω μια λεξη και μετα διαγραφω την μιση για να την διορθωσω μου κοβει και κειμενο απο το αλλο μηνυμα. Επισης οταν βαζω γρηγορα τελειες με πεταει σε ενα ακυρο σημειο του μηνυματος και βαζει και εκει. Οποιος γνωριζει κατι ας μου το πει.

 

Επισης μηπως ξερει κανεις τις ρυθμισεις για GPRS Cosmote? τις εκανε ληψη αλλα μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό μπορεί κάπως να αλλάξει και να εναλλάσσεται κανονικά;;

 

Από μόνο του όχι. Μόνο μετά από ανανέωση καιρού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. στην κεντρική

οθόνη στις συντομεύσεις τις πέντε

μπορούμε κάτω από τις συντομεύσεις

να λέει και το όνομα του προγράμματος

(π.χ έχω σε συντόμευση το πρόγραμμα

όπερα κάτω από την συντόμευση να γράφει

Opera ). γίνετε αυτό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. στην κεντρική

οθόνη στις συντομεύσεις τις πέντε

μπορούμε κάτω από τις συντομεύσεις

να λέει και το όνομα του προγράμματος

(π.χ έχω σε συντόμευση το πρόγραμμα

όπερα κάτω από την συντόμευση να γράφει

Opera ). γίνετε αυτό ?

Ναι με το co0kies home editor βάζεις την αντίστοιχη επιλογή, αλλά πρέπει να έχεις επιλέξει μέχρι 5Χ4 εικονίδια και όχι 5Χ5 γιατί δεν χωράνε τα ονόματα και δεν τα εμφανίζει!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το co0kies home editor βάζεις την αντίστοιχη επιλογή, αλλά πρέπει να έχεις επιλέξει μέχρι 5Χ4 εικονίδια και όχι 5Χ5 γιατί δεν χωράνε τα ονόματα και δεν τα εμφανίζει!! :)

 

 

το πρόγραμμα το έχω περασμένο

που είναι η συγκεκριμένη επιλογή?

εχω επιλέξει τα εικονίδια 5χ4

 

 

 

οκ φίλε μου σε ευχαριστώ

το βρήκα να είσαι καλά

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε τα παιχνίδια Ferrari Gt Evolution και Guitar Hero 5 που υπάρχουν στα της T mobile??
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολους Καλλη Ανασταση.

 

 

Πριν κανα δυο μερες ειχε γινει μια συζητηση για βασεις αυτοκινητου.

Επειδη αλλαζω πολυ συχνα συσκευες δεν με παιρνει να αγοραζω ακριβες βασεις οποτε εχω βρει μια πολυ πρακτικη λύση.

 

Καθοτι απαιχθανομαι τις βεντουζες για τους γνωστους λογους, προτιμω βασεις αεραγωγου ωστε να ψυχεται η συσκευη οταν δουλευει το gps και να αφαιρειται ευκολα.

 

Εχω λοιπον μια υποδοχη που κουμπωνει στον αεραγωγο απο μια παλια universall βαση και πανω σ αυτην τοποθετω μια φτηνη ειδικη βαση που αγοραζω παντα απο το netimes και η οποια ταιριαζει στην υποδοχη αφου το κουμπωμα ειναι στανταρ.

Δινω περιπου 6 ευρω καθε φορα που αλλαζω τηλεφωνο και απλα πεταω τον βραχιωνα και την βεντουζα που την συνοδευει.

http://img.skitch.com/20100402-gnbut5anejf2hsp2m4ijwimr92.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

 

http://img.skitch.com/20100402-jdd79k7m293ci5btrnn6cshc3q.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Στην δευτερη φωτο ειναι η υποδοχη και αυτο που μενει στον αεραγωγο οταν αφαιρειται η βαση, η οποια βγαινει μια απλη κινηση προς τα πανω.

 

Μειονεκτημα οτι ειναι για landscape τοποθετηση του τηλεφωνου, αλλα με το HD2 δεν με πειραζει καθολου γιατι κλησεις μπορω να κανω ανετα απο τα τεραστια εικονιδια των αγαπημενων.

Συν οτι σε landscape μπορων να διαβασω πολυ ανετα ενα sms η mail που λαμβανω ενω οδηγω η να δω τους τιτλους των ειδησεων.

 

 

Οσο περνα ο καιρος τοσο περισσοτερο με ικανοποιει το Leo.

To οτι θα το αλλαξω καποια στιγμη κοντα στα Χριστουγεννα θα ειναι μονο και μονο για την τρελα που εχουμε και τιποτα αλλο.

 

Δεν χρησιμοποιω πλεον κανενα extra task manager.

Εχω βαλει το AMeBa για να κλεινουν με το Χ οι εφαρμογες και εχω ρυθμισει με το CHTEditor να ανοιγει ο official task manager πατοντας στο alarm, για να βλεπω μην τυχον εχω ξεχασει καποια εφαρμογη ανοικτη.

Πατοντας την ημερομηνια, εχω ρυθμισει να ανοιγει το Informant στην εισαγωγη νεας εργασιας μιας και το χρησιμοποιω πολλες φορες την ημερα για υπενθημισεις και tasks.

Μαζι με καποιες εφαρμογες οπως το Resco Photo viewer και τα Office 2010 συν την τεραστια οθονη, μπορω να πω οτι αυτο το τηλεφωνο με αξηπηρετει στην δουλεια μου πολυ περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο ειχα πριν.

 

Με το resco photo viewer μπορω με 3 πατηματα να δω την φωτογραφια καθενος απο τα 600 ειδη που παραγουμε και με το search Documents του Tab Recent Documents μπορω σε μηδεν χρονο να δω το PDF με τις λεπτομεριες καθε προιοντος.

 

Ειναι τρομερο εργαλειο στην δουλεια μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Mε την μαμά ROM 1.66 δεν έχεισ βάλει άλλο radio αλλά άφησεσ αυτό που ήταν μέσα, σωστά?? Για δεσ τι Ράδιο έχεισ και πεσ μασ.

 

Δεν πιστεύω να είναι η συσκευή.

 

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεισ με άλλη sim κάρτα κατά προτίμησή και από άλλη εταιρεία.

 

Αν θυμάμαι καλά έχεισ VODAFONE, δοκίμασε από κάποιον γνωστό σου WiND.

Όταν βάλεισ την άλλη SIM κανε hard reset ώστε να πάρει σωστά τισ ρυθμίσεισ τισ νέασ SIM και ενημέρωσε μασ.

 

. Οντωσ με cosmote στελνει αρα τηλεφωνο οκ, επομενωσ αλλαγη καρτασ.Αφου γραφει panafon ειναι παλια.Παντωσ με ομνια ι 900 η καρτα δουλευει αρα το τηλεφωνο μασ δεν στελνει sms με καρτεσ παλιεσ.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...