Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας. Μετέφερα πριν από λίγο κάποια τραγούδια στην κάρτα μνήμης της συσκευής και θέλω να τα αποθηκεύσω τώρα στην μνήμη της συσκευής, να εμφανίζονται στην μουσική βιβλιοθήκη του sense. Με ποιόν τρόπο μπορώ να το πετύχω? (Τα τραγούδια τα έχω αποθηκευμένα και στον υπολογιστή μου, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό στην διαδικασία). Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Μετέφερα πριν από λίγο κάποια τραγούδια στην κάρτα μνήμης της συσκευής και θέλω να τα αποθηκεύσω τώρα στην μνήμη της συσκευής, να εμφανίζονται στην μουσική βιβλιοθήκη του sense. Με ποιόν τρόπο μπορώ να το πετύχω? (Τα τραγούδια τα έχω αποθηκευμένα και στον υπολογιστή μου, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό στην διαδικασία). Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Γιατί πρέπει να μεταφερθούν στη μνήμη της συσκευής; Δεν εμφανίζονται ήδη στο Sense;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να μεταφερθούν στη μνήμη της συσκευής; Δεν εμφανίζονται ήδη στο Sense;

Δίκιο έχεις φίλε μου, δεν το είχα κοιτάξει καν, γιατί το θεωρούσα δεδομένο πως δεν θα εμφανίζονται, μιας που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, είστε ευχαριστημένοι απο τις φωτογραφίες που βγάζει ο Λέοντας?... Εγώ να πώ την αλήθεια, όχι κ τόσο... Σίγουρα δεν βγάζει χάλια φωτογραφίες, αλλα πίστευα πως θα βγάζει πολύ πιό καθαρές...

 

Έκανα κάποιες ρυθμίσεις στην φωτογραφική, και ψιλοέφτιαξε... Και ήθελα να ρωτήσω... Παίρνει κ άλλο φτιάξιμο?... Υπάρχουν τρόποι πέρα του μενού?

 

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό το "ξεθώριασμα" στην εικόνα... Δεν είναι συμπαγής η εικόνα...

 

Σε γενικές γραμμές και με καλό φωτισμό το αποτέλεσμα των φωτογραφιών είναι αρκετά καλό. Όταν λες "ξεθώριασμα" τι εννοείς; Μπορούμε να δούμε κάποιο παράδειγμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sorry για το off topic αλλά έχω θολώσει:worry:

 

πήρα αυτή εδώ την καρτούλα

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260550766060

 

πλήρωσα με paypal,έστειλα μήνυμα στον πωλητή από χτες το πρωί και απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα

 

ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

τα κλαίω τα 16 ευρώ λέτε??:shock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια καλή ROM? :)

 

καλησπερα, eχω δοκιμασει 2 καλες wm 6.5 manila 2,5

 

a) Energy ROM (latest FEB 2010)

b) Dutty

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Όταν πάω στο tab του email και κάνω αποστολή-παραλαβή λαμβάνω μια χαρά τα email μου.Στο λογαριασμό hotmail όμως έχω φτιάξει κάποιους φακέλους που ενω τους βλέπω σαν φακέλους στο παραπάνω tab δε μου δείχνει τα περιεχομενά τους.Έχω δοκιμάσει διάφορα αλλά τiποτα.Υπάρχει τρόπος να τα εμφανίσω και εκεί?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sorry για το off topic αλλά έχω θολώσει:worry:

 

πήρα αυτή εδώ την καρτούλα

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260550766060

 

πλήρωσα με paypal,έστειλα μήνυμα στον πωλητή από χτες το πρωί και απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα

 

ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

τα κλαίω τα 16 ευρώ λέτε??:shock:

 

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αυτοί συνήθως δεν είναι συνεπείς στην επικοινωνία αλλά δεν παύουν να είναι αξιόπιστοι. Ενημέρωσε μας αν θέλεις για την έκβαση του αποτελέσματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ενα αγαπημενο στη καρτελα του ιντερνετ και θελω να αλλαξω τη φωτογραφια γιατι δεν ειχε φορτωσει ολη η σελιδα και δεν φαινεται ωραια...ενω διαγραφω το αγαπημενο και αφαιρω και την γρηγορη συνδεση οταν προσθετω ξανα τοτε εμφανιζεται η παλια φωτογραφια....πωσ μπορω να την αλλαξω???????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια μια βοηθεια.ενεργοποιω το wi fi αλλα δεν βρισκει το connex.αλλα δκτυα τα βλεπει.ειχε κανεις παρομοιο προβλημα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές μια χαρά βλέπει όλα τα connex. Δεν βρίσκει καθόλου την ύπαρξη του δικτύου; Με άλλη συσκευή το βλέπεις κανονικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές μια χαρά βλέπει όλα τα connex. Δεν βρίσκει καθόλου την ύπαρξη του δικτύου; Με άλλη συσκευή το βλέπεις κανονικά;

 

καθολου δεν το βλεπει.αλλη συσκευη το βλεπει κανονικοτατα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Αν μπορει καποιος για δυο πραγματακια που θελω..

 

1) Να μπορω να παιξω .mkv αρχειο για τον λογο του οτι καποια επεισοδια που εχω ειναι 720ρ και ειναι .mkv..ο coreplayer μου λεει για σφαλμα για ac3 audio και δεν τα τρεχει καν.

 

2) Ειναι ευκολο καθε φορα που παταω εναρξη και μετα αρχικη οθονη να μη μου βγαζει τα συννεφα απο πισω να κινουνται

 

Ευχαριστω πολυ ολους!

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Ειναι ευκολο καθε φορα που παταω εναρξη και μετα αρχικη οθονη να μη μου βγαζει τα συννεφα απο πισω να κινουνται

 

Με έναν registry editor:

 

HKCU/Software/HTC/manila/Home.WallpaperMode

 

και αλλάζεις το dword από 0 σε 1.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιω το clean ram η το freeup ram του sktools μετα δεν πατιεται η εναρξη.....δεν μπαινει δηλαδη στο start menu....εχω topix 1.5.2 ....εχει παρατηρησει κανεισ κατι??

 

Το clean ram & free ram που τα βρίσκεις στο sktools το έχω και εγώ και αυτές τις επιλογές δεν τις έχω δεί.....

 

Στη συσκευη σου(οχι στη storage card) πηγες στη διαδρομη..

Application data

HTC

HTC ALBUM

και να διαγραψεις τη Cashe και οτι αλλο εχει εκει?

Αν οχι καντο και πες μας!

 

Το έκανα ότι υπήρχε μέσα στο cashe τα διέγραψα αλλά δεν απελευθερώθηκε ούτε 1mb παραπάνω, και εννοείται ότι αφού τα διέγραψα έκανα επανεκίννηση.....

Βέβαια δεν διέγραψα όλο το φάκελο απλά οτι είχε μέσα....

Εσείς απο τα 178mb που λέει ότι έχει storage memory πόσο έχεται ελεύθερο;

:O

 

ΡΕΒΕΚΚΑ.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το clean ram & free ram που τα βρίσκεις στο sktools το έχω και εγώ και αυτές τις επιλογές δεν τις έχω δεί.....

 

 

 

Το έκανα ότι υπήρχε μέσα στο cashe τα διέγραψα αλλά δεν απελευθερώθηκε ούτε 1mb παραπάνω, και εννοείται ότι αφού τα διέγραψα έκανα επανεκίννηση.....

Βέβαια δεν διέγραψα όλο το φάκελο απλά οτι είχε μέσα....

Εσείς απο τα 178mb που λέει ότι έχει storage memory πόσο έχεται ελεύθερο;

:O

 

ΡΕΒΕΚΚΑ.

 

γιατι δε κανεις ενα hard reset να δεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το clean ram & free ram που τα βρίσκεις στο sktools το έχω και εγώ και αυτές τις επιλογές δεν τις έχω δεί.....

 

Το FreeUpRam βρίσκεται embedded στο SKTools. Στην τελευταία του έκδοση, την πρώτη φορά που θα το τρέξεις σε ρωτάει εάν θέλεις τα σχετικά shortcuts για άμεση πρόσβαση.

 

Το cleanRAM είναι διαφορετική εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Αν μπορει καποιος για δυο πραγματακια που θελω..

 

1) Να μπορω να παιξω .mkv αρχειο για τον λογο του οτι καποια επεισοδια που εχω ειναι 720ρ και ειναι .mkv..ο coreplayer μου λεει για σφαλμα για ac3 audio και δεν τα τρεχει καν.

μπορεις να κανεις μετατροπη γιαν να το βλεπει το κινητο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

(hd και hd2 εχουν την ιδια αναλυση)

sorry για το off topic αλλά έχω θολώσει:worry:

 

πήρα αυτή εδώ την καρτούλα

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260550766060

 

πλήρωσα με paypal,έστειλα μήνυμα στον πωλητή από χτες το πρωί και απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα

 

ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

τα κλαίω τα 16 ευρώ λέτε??:shock:

γιατι να επικοινωνησεις με το πωλητη-εγω δεν το κανω ποτε οταν εχω ηδη αγορασει

(με 99,3% θετικα σχολια μην φοβασαι )

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε κανεις ενα hard reset να δεις τι γινεται?

 

Γιατί βαριέμαι φριχτά να ξαναστήσω το κινητό.....

Βρήκα όμως στο sktools εκεί που λέει clean ram, clean registry.....κλπ.

Και μου βρισκει dead shortcuts, invalid registry entries, bad shortcuts, αυτά που βρίσκει πρέπει να τα σβήσω;

Δεν βγάζει τίποτα που αν σβηστεί θα δημιουργήσει πρόβλημα σε κάποιο πρόγραμμα;

 

Sorry..... cleaup λέει όχι clean ram...:O

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μου βρισκει dead shortcuts, invalid registry entries, bad shortcuts, αυτά που βρίσκει πρέπει να τα σβήσω;

Δεν βγάζει τίποτα που αν σβηστεί θα δημιουργήσει πρόβλημα σε κάποιο πρόγραμμα;

 

Τα συγκεκριμένα που αναφέρεις δεν βρίσκονται στην ram αλλά στη rom. Θα έλεγα να μην τα πειράξεις γιατί μπορεί να μην το γλυτώσεις το hard reset μετά. Σε αυτά πειράζουμε μόνο ότι γνωρίζουμε.

 

Το clean ram όμως μπορείς να το κάνεις άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βαριέμαι φριχτά να ξαναστήσω το κινητό.....

Βρήκα όμως στο sktools εκεί που λέει clean ram, clean registry.....κλπ.

Και μου βρισκει dead shortcuts, invalid registry entries, bad shortcuts, αυτά που βρίσκει πρέπει να τα σβήσω;

Δεν βγάζει τίποτα που αν σβηστεί θα δημιουργήσει πρόβλημα σε κάποιο πρόγραμμα;

αν δεν το λυσεις θα πας αναγκαστικα και ασχετου χρονου σε hard reset

κοιτα τι θα κανεις

αφου το προβλημα δεν τοχεις στην καρτα αλλα στο κινητο θα παρεις backup (εγω χρησιμοποιω το spb backup) -το αποθηκευεις στην καρτα

μετα βγαζεις την καρτα ,κανεις hard reset και τσεκαρεις το χωρο αν εχεις παλι μικρο χωρο στειλτο στο service αν οχι χρησιμοποιησε το δυο μερες (στηστο με τα βασικα -μην βαλεις την καρτα μεσα) και τσεκαρε το

οταν τελειωσεις και βγαλεις συμπερασμα κανεις hard reset ,βαζεις την καρτα περνας και το backup που εχεις αποθηκευσει στην καρτα και ετοιμη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα εδώ.

 

@virland:

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από το Start / Settings / Menu / All settings / System / Memory ;

 

ΥΓ. Ένας από τους πολλούς τρόπους για να το κάνεις αυτό είναι με το Spb Screenshot.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...