Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πήγαινε στο πρώτο ποστ στο σημείο που λέει

Οδηγίες για flashing το HD2 με unofficial/cooked ROMs

- [HSPL] HowTo flash everything

 

Εκτός αυτού υπάρχουν και ελληνικές οδηγίες από τον Δημήτρη. Νομίζω ότι είναι να περιττό να δίνουμε και link. Δεν είναι και τόσο δυσανάγνωστο το πρώτο post. :rolleyes:

 

Edit: Γιάννη με πρόλαβες lol

 

Καλό είναι να παραθέτουμε τις απόψεις μας ανάλογα με το πως τα βλέπει τα πράγματα ο καθένας. ;)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω επιδοτηση 350 καταστορικα....μαμακια να τα χασω!!!αλλα στο καινουργιο καταλογο απο τον γερμανο το εχει και σε τιμη ψosmote αλλα ακομα αναμενεται....δεν ξερω τι να πω!!!παντοσ σε ευχαριστω!!!

 

Εχεις επιδοτηση 35000 ευρω; :shock: :D

 

Περα απο την πλακα οντως απο οτι εμαθα και εγω ερχεται και επισημα και απο την cosmote εστω και αρκετα καθυστερημενα..

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου σε ολους:)

 

επειδη προτεινεται συχνα ο skyfire σαν εναλλακτικος browser,λογω full flash support, θα ηθελα να διευκρινισω για να μην υπαρχουν παρερμηνειες,οτι

 

ο skyfire ειναι μια εναλλακτικη του οπερα μονο και μονο για την ικανοτητα του να υποστηριζει flash content .

ΔEN μπορει να αντικαταστησει τον οπερα,ακομη τουλαχιστον.εχει πολλες ελλειψεις και καποιες λειτουργιες που στον οπερα ειναι δεδομενες,σε αυτον δεν υποστηριζονται!πχ

pintch to zoom,διαχειριση συνημενων σε φορουμς και καποια αλλα παρομοια εργαλεια του στυλ add content κλπ.

 

ειναι ομως ενας καλος browser που μπορει να συμπληρωσει τους οπερα και ιντερνετ explorer της συσκευης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως έχω ξαναπεί, το σημαντικότερο θέμα με τον skyfire είναι ότι χρησιμοποιεί proxy δικό τους που αναδιαμορφώνει τα δεδομένα και τα στέλνει στο browser. Γι αυτό δουλεύει και τόσο απλά και παντού. Ο proxy όμως χρειάζεται πρόσβαση σε στάνταρ πόρτες και δε μπορείς να έχεις τέτοια πρόσβαση από παντού. Αν πχ. ανοίξω skyfire σε κάποιο (δοκιμασμένο) πανεπιστήμιο μου λέει ότι δεν έχει πρόσβαση στο service του στην τάδε πόρτα και δε δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, το σημαντικότερο θέμα με τον skyfire είναι ότι χρησιμοποιεί proxy δικό τους που αναδιαμορφώνει τα δεδομένα και τα στέλνει στο browser. Γι αυτό δουλεύει και τόσο απλά και παντού. Ο proxy όμως χρειάζεται πρόσβαση σε στάνταρ πόρτες και δε μπορείς να έχεις τέτοια πρόσβαση από παντού. Αν πχ. ανοίξω skyfire σε κάποιο (δοκιμασμένο) πανεπιστήμιο μου λέει ότι δεν έχει πρόσβαση στο service του στην τάδε πόρτα και δε δουλεύει.

 

αυτο ακριβως που λες Γιαννη το ειχα αντιμετωπισει την 1η

φορα που ειχα εγκαταστησει τον skyfire...

επρεπε να δηλωσω proxy μεσω των συνδεσεων του τηλ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω βαλει την καινουρια rom 1.66 και οταν παω να προσθεσω στισ τοποθεσιες Πειραιας το βαζει με λαθος ωρα (διαφορα 12ωρες π.χ 07:10 Πειραιας Αθηνα 19:30) ενω την Αθηνα Θεσσαλονικη και Πατρα που εχει απο την αρχη ειναι ενταξει.

Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Παράξενο, σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να το ψάξω λίγο και καλό θα ήταν να είχαμε αναφορές και από άλλους χρήστες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο καθένας μπορεί να το κάνει, αρκεί να ρίξει μια ματιά στο πρώτο post. Σε γενικές γραμμές πάντως, θα έλεγα να μην αναλαμβάνεις εύκολα τέτοια πράγματα σε ξένες συσκευές γιατί δεν αργεί να βρεθείς προ εκπλήξεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο, σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να το ψάξω λίγο και καλό θα ήταν να είχαμε αναφορές και από άλλους χρήστες.

 

Ναι. Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Φαίνεται πως όταν καθορίσουμε τις πόλεις που θα θέλαμε να παρακολουθούμε την τοπική ώρα, με ένα περίεργο τρόπο δημιουργείται μιά διαφορά ώρας αυθαίρετη ή οποία και δεν αναιρείται...

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα είναι ότι αυτό δεν παρατηρείται σε όλες τις συσκευές/ROMs. Ποια ROM έχεις στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνεχιζω να εχω προβλημα με τα SMS.

Φευγουν οταν και οποτε θελουν.

Αν βαλω την καρτα μου σε άλλη συσκευη στελνει κανονικα

 

Ειχε παρει το ματι μου παλιοτερα καποια ποστ εδω για προβληματα στα sms.

 

Τι ακριβως ηταν το προβλημα; μηπως βρω καμια λυση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνεχιζω να εχω προβλημα με τα SMS.

Φευγουν οταν και οποτε θελουν.

Αν βαλω την καρτα μου σε άλλη συσκευη στελνει κανονικα

 

Ειχε παρει το ματι μου παλιοτερα καποια ποστ εδω για προβληματα στα sms.

 

Τι ακριβως ηταν το προβλημα; μηπως βρω καμια λυση.

 

εγω δεν ειχα σε καμια ρομ προβλημα με τα sms, αλλα καπου ειχα δει στο xda οτι απο το bsb tweaks κανεις on ή off δεν θυμαμαι ακριβως, το sms mode και λυνεται το προβλημα...δεν εχεις να χασεις κατι, δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Φοράς αν θυμάμαι καλά τη rom του kwbr σωστά; Δεν θα έπρεπε να έχεις αυτό το πρόβλημα.

 

Ναι Γιαννη αυτην φοραω, λογικα δεν θα επρεπε να εχω προβλημα.

 

εγω δεν ειχα σε καμια ρομ προβλημα με τα sms, αλλα καπου ειχα δει στο xda οτι απο το bsb tweaks κανεις on ή off δεν θυμαμαι ακριβως, το sms mode και λυνεται το προβλημα...δεν εχεις να χασεις κατι, δοκιμασε το.

 

ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

Αυτο ηταν, ειχα ρυθμισει να φαινονται σε κλασσικη μορφη και wake up at new sms, κατι που δεν γινεται βεβαια και ξεχασα να το απενεργοποιησω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα εχω πρόβλημα αν βαλω 16αρα memory ;

Επίσης μου την εχει σπάσει που τρεις και λιγο εμφανίζεται ειδοποίηση μη δυνατή σύνδεση…

Με το που βγαίνω από το Internet με (wi fi) μου βγαζει συνέχεια ειδοποίηση πως για άγνωστο λογο η σύνδεση δεν είναι δυνατη …

Τι πρεπει να κανω για να μην βγαίνει συνεχεία αυτή η ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

ςβαλα το outlook 2007 και εχω προβλημα με το συγχρονισμο των αρχειων που εχω στην καρτα μου.ενω τα βλεπω μολις παω να μεταφερω κατι απο την καρτα στον desktop hy,κανει οτι το στελνει αλλα δεν πηγαινει!εχει συμβει σε αλλον να με βοηθησει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο, σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να το ψάξω λίγο και καλό θα ήταν να είχαμε αναφορές και από άλλους χρήστες.

 

Για να καταλαβεις τωρα λεει Αθηνα 8:09 και Πειραιας 18:09 ενω Ηρακλειο ειναι σωστο 8:09 και Λαρισα ειναι σωστο.

Προφανως κατι παιζει με τον Πειραια.

Edited by atvelos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να ρωτησω αν συμβαινει σε κανεναν οταν συχρονιζει με itech bluetooth clip d-radio εαν καθε φορα που το ανοιγει θελει να αυξανει την ενταση γιατι η deafolt του ειναι στην μεση.καθε φορα θελει αυξηση η ενταση.το κανει και σε αλλους¨:σε δοκιμη με αλλο τηλεφωνο εαν το εχεισ στο τερμα ειναι παντα ετσι.μονο στο hd2 to κανει .μηπως θελει καποια ρυθμιση το τηλεφωνο?

 

κανεις με bluetooth?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

με οσες ρομ κ αν δοκιμασα (official κ μη) παντα στις γραμμες του σηματος δικτιου η τελευταια εμφανιζεται πιο λεπτη στο today screen.πως γινεται να διορθωθει αυτο κ να μοιαζει σε μεγεθος με τις υπολοιπες??
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αυτό δεν παρατηρείται σε όλες τις συσκευές/ROMs. Ποια ROM έχεις στη συσκευή σου;

 

Έχω την 1.66 Ελληνική. Έβαλα κι εγώ τον Πειραιά στο παγκόσμιο ρολόι και μου τον δίνει πίσω 12 ώρες....Επίσης και την Ζυρίχη μου την δίνει στην ίδια ώρα με τον Πειραιά ενώ είναι μία ώρα πίσω.

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις τωρα λεει Αθηνα 8:09 και Πειραιας 18:09 ενω Ηρακλειο ειναι σωστο 8:09 και Λαρισα ειναι σωστο.

Προφανως κατι παιζει με τον Πειραια.

 

Έχω την 1.66 Ελληνική. Έβαλα κι εγώ τον Πειραιά στο παγκόσμιο ρολόι και μου τον δίνει πίσω 12 ώρες....Επίσης και την Ζυρίχη μου την δίνει στην ίδια ώρα με τον Πειραιά ενώ είναι μία ώρα πίσω.

 

 

καλημερα σε ολους :)

 

αρα το προβλημα εστιαζεται στην πολη του Πειραια..η ευκολη λυση,ειναι να μην επιλεγετε την πολη αυτη,ωστε να αποφυγετε αυτην την δυσλειτουργια...

δοκιμασατε να προσθεσετε τον Πειραια μεσω του weather cities gr και οχι απο τις προεπιλεγμενες(και ηδη υπαρχουσες πολεις του sence) ?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...