Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον του λαυρεντιου η 4 (δεν εχω δοκιμασει την 4.5) ειναι με μεγααααααααλη διαφορα η καλυτερη

Σταθερη και γρηγορη

Μονο μειον δεν εχει τα hack για 1ghz και 512mb ram

Αλλα με το τερατακι που εχουμε ποιος νοιαζεται

Ετσι και αλλιως εχοντας δοκιμασει ΟΛΕΣ τις ρομ δεν αξιζει η λιγη μνημη παραπανω το σπασιμο νευρων που προκαλει...:shifty:

 

Και για το απο πανω ερωτημα με προγραμματα που γυρνανε την οθονη οπως το gyrator (φολα)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστώ δούλεψε μια χαρά... Μία ακόμα ερώτηση.. Υπάρχει τρόπος να βάλουμε mp3 κομμάτι να χτυπάει ως ήχος κλήσης;

:O:O:O:O

www.epiploxitas.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη και πάλι

Έχω 2 απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας

1) remote desktop από πού το ενεργοποιούμε και εάν με αυτό το πρόγραμμα μπορώ να μπαίνω στο pc μου από οπουδήποτε σημείο που έχει wifi

2) δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το e-mail μου από hotmail καθώς επίσης να ανοίγουν όλες οι φωτογραφίες από τα e-mail

 

1)

2) Πρώτο post, link *Leo Hints, Tips and Registry Tweaks*, tweak 43.

 

Ευχαριστώ δούλεψε μια χαρά... Μία ακόμα ερώτηση.. Υπάρχει τρόπος να βάλουμε mp3 κομμάτι να χτυπάει ως ήχος κλήσης;

:O:O:O:O

 

Βάλε τα mp3 σου στον φάκελο /Storage Card/My Documents/My Ringtones και θα τα βλέπεις κανονικά εκεί που αλλάζεις τους ήχους στο ξυπνητήρι. Σαν ξυπνητήρι πάντως συνιστώ να βάλεις το G-Alarm v2.3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κάποιος να μου πει μια έκδοση spb backup παίζει καλά στο hd2. κάπου το είχε γράψει ο ζαχαράκης αλλα δεν μπορώ να το βρω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάποιος να μου πει μια έκδοση spb backup παίζει καλά στο hd2. κάπου το είχε γράψει ο ζαχαράκης αλλα δεν μπορώ να το βρω...

 

 

μαλλον αυτο πρεπει να ειναι Spb.Backup.v2.1.0.build.3536

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Και για το απο πανω ερωτημα με προγραμματα που γυρνανε την οθονη οπως το gyrator (φολα)

 

Εγω παντος εχω το gyrator2 και το θεωρω απο τα καλυτερα του ειδους

Link to comment
Share on other sites

την Topix 1.2 από που την κατεβάζουμε?

Στο .txt που ειναι εδώ έχει μια διεύθυνση την κάνω copy paste στο firefox και λέει address not found.

μπορεί κάποιος που την έχει να την ανεβάσει κάπου?

εδω υπαρχουν ολες οι ρομ του kwbr

http://blog.celogeek.com/mobile/cooked-rom/mirror-for-all-kwbrs-roms/

παιδια μια ερωτηση! εχο βαλει την καινουργια 1.66 ρομ..αξιζει να βαλω μια απο τισ μαγειρεμενεσ που λετε?εχει διαφορα?γιατι το τηλεφωνο το βλεπω αριστο με χρι στιγμησ!τελικα παιδια το εργαλειο αξιζει τα τοσα λεφτα?εσεισ που κατεχεται καλα το αθλημα σιγουρα θα ξερετε!γιατι τα 700 ειναι πολλα και λογω αυτου δεν το εχω χαρει οσο πρεπει!

η δουλεια που κανετε ειναι τελεια και και προσφερεται πολλεσ γνωσεισ σε μασ τουσ οχι τοσο σχετικουσ!

αφου εσυ εισαι ευχαριστημενος δεν το πειραζεις (ετσι το χαιρεσαι κιολας)

κάποιος να μου πει μια έκδοση spb backup παίζει καλά στο hd2. κάπου το είχε γράψει ο ζαχαράκης αλλα δεν μπορώ να το βρω...

spb backup 2.0.2. build 3255

σε μενα τρεχει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα δει σε ενα φιλο ενα προγραμμα το οποιο οταν περναγεσ το χερι σου απο την οθονη αυτη εσβηνε... το ιδιο γινοταν και οταν το εωαζεσ στη θηκη του... γνωριζει κανεις ποιο ειναι αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω παντος εχω το gyrator2 και το θεωρω απο τα καλυτερα του ειδους

 

 

Προσωπικά δεν συνιστώ κανένα από τα προγράμματα αυτού του είδους. Περισσότερους μπελάδες δημιουργούν παρά προβλήματα λύνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Βοήθειας και υποστήριξης

Windows XP Home Edition

'' Για να δημιουργήσετε μια νέα σύνδεση

Ανοίξτε την Σύνδεση απομακρυσμένης επιφάνειας εργασίας κλπ........

Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη σύνδεση απομακρυσμένης επιφάνειας εργασίας για να συνδεθείτε με υπολογιστές που χρησιμοποιούν Windows XP Home Edition ''.

Ουπς... :(

Μειονέκτημα από τη χρήση της συγκεκριμένης έκδοσης των Windows XP

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εγκατάσταση αυτό "Jaguaralani Simple MaxM for Sense 2.5.1922 clocks+20 FIXED HANDS.cab" (που το είχε μοιραστεί μαζί μας ένας άλλος "συμφουρίστας" από εδώ), το οποίο εκτός των 20 shortcuts προσθέτει + 1 πολύ ωραίο αναλογικού τύπου ρολογάκι το οποίο και θα ήθελα να κρατήσω :ninja:

 

Τελικά μετά από πολλές δοκιμές το πρόβλημα μου (διπλές συντομεύσεις στο start menu) λύθηκε απλά όταν επέλεξα (πατώντας παρατεταμένα πάνω στην συντόμευση που θέλω) να "μετακινηθεί στο τέλος"..... Απλά όσες ήταν διπλές τις εξαφάνισε :ninja: οι υπόλοιπες μετακινούνται κανονικά :D

Όσο για την 1.66 official έχω να πω μόνο τα καλύτερα και ότι εκ πρώτης όψεως μπορεί να μην κατάλαβα την διαφορά, αλλά με χρήση 2 ημερών δείχνει ότι η htc πραγματικά την βελτίωσε εκεί που έπρεπε. :up: Να σημειώσω ότι σαν νέος χρήστης WM δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με φλασάρισμα cooked rom, άρα τα κριτήρια μου αφορούν καθαρά τις official roms.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παρακαλώ...Στο JETCET PRINT πως μπορώ να εγκαταστησω τον εκτυπωτή μου? Εχω ένα lexmark του οποίου βρίσκω την ΙΡ αλλα δεν τον έχει στους προεπιλεγμένους.....

 

καποια βοήθεια??????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσο για την 1.66 official έχω να πω μόνο τα καλύτερα και ότι εκ πρώτης όψεως μπορεί να μην κατάλαβα την διαφορά, αλλά με χρήση 2 ημερών δείχνει ότι η htc πραγματικά την βελτίωσε εκεί που έπρεπε. :up: Να σημειώσω ότι σαν νέος χρήστης WM δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με φλασάρισμα cooked rom, άρα τα κριτήρια μου αφορούν καθαρά τις official roms.

 

Απλά γνώμη μου είναι ότι εάν είχε και ένα από τα 2.07 Radios που κυκλοφορούν τα οποία είναι πολύ ανώτερα του 2.06 που συμπεριλαμβάνεται στην επίσημη ROM, για εμένα δεν θα υπήρχε λόγος να κάνει κάποιος hard-spl στη συσκευή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είχα ρωτήσει από που προτείνετε να πάρω το HD2, να είναι γνήσιο και με τελευταία version...

Αν είναι και οικονομικότερο, ακόμα καλύτερα,

 

Το έχετε συνδυάσει με κάποιο μόνιμο BT carkit?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είχα ρωτήσει από που προτείνετε να πάρω το HD2, να είναι γνήσιο και με τελευταία version...

Αν είναι και οικονομικότερο, ακόμα καλύτερα,

 

Το έχετε συνδυάσει με κάποιο μόνιμο BT carkit?

 

Γιατι υπαρχει και HD2 μαιμου? :blink:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απλά γνώμη μου είναι ότι εάν είχε και ένα από τα 2.07 Radios που κυκλοφορούν τα οποία είναι πολύ ανώτερα του 2.06 που συμπεριλαμβάνεται στην επίσημη ROM, για εμένα δεν θα υπήρχε λόγος να κάνει κάποιος hard-spl στη συσκευή του.

 

Συμφωνω απολυτα.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είχα ρωτήσει από που προτείνετε να πάρω το HD2, να είναι γνήσιο και με τελευταία version...

Αν είναι και οικονομικότερο, ακόμα καλύτερα,

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην official 1.66 rom εγκαθιστώ αυτό το hotfix?

http://www.htc.com/uk/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=812

 

....Update for HTC HD2 – New SMS Function Update (Note: This update is only applicable to ROM versions less than 1.66.XXX.X.)

 

Ρωτάω γιατί έχει κυκλοφορήσει μια ημέρα ΠΡΙΝ την κυκλοφορία της 1.66 :blink:

 

Ευχαριστώ :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Kατι εγινε λαθος...:(

Χθες πηγα να κανω HSPL, αλλα μου εβγαλε σφαλμα... Οποτε, πιστευα οτι δεν πετυχε και το αφησα...

Σημερα που μπηκα στον bootloader, ειδα οτι γραφει SPL-1.42.HSPL... Αυτο δεν σημαινει οτι πετυχε το HSPL??

Αλλα περασα το τελευταιο radio στην καρτα, μπαινω στον bootloader, αλλα δεν ξεκιναει το φλασαρισμα...

Τι να κανω πλεον?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν το εχετε πει αλλα στο igo 8 ti com βαζω?και ταχυτητα?

ευχαριστω

 

Το δικό μου δουλεύει σε θύρα 4 ταχύτητα 38400

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δουλεύει σε θύρα 4 ταχύτητα 38400

 

57600 ;)

 

Kατι εγινε λαθος...:(

Χθες πηγα να κανω HSPL, αλλα μου εβγαλε σφαλμα... Οποτε, πιστευα οτι δεν πετυχε και το αφησα...

Σημερα που μπηκα στον bootloader, ειδα οτι γραφει SPL-1.42.HSPL... Αυτο δεν σημαινει οτι πετυχε το HSPL??

Αλλα περασα το τελευταιο radio στην καρτα, μπαινω στον bootloader, αλλα δεν ξεκιναει το φλασαρισμα...

Τι να κανω πλεον?:worry:

 

να διαβασεις πιο καλα τις οδηγιες στον αναλογο οδηγο στο 1ο ποστ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν το εχετε πει αλλα στο igo 8 ti com βαζω?και ταχυτητα?

ευχαριστω

 

Θυρα 4 και ταχυτητα μεταδοσης 57600

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...