Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγοντας το μήνυμα πατάς το κάτω αριστερό εικονίδιο (καρτέλα επαφής)και εκεί σου δίνει επιλογή κλήσης.

 

 

Ευχαριστω αλλα κατω αριτερα γραφει Προηγ. και δεξια Μενου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα κατω αριτερα γραφει Προηγ. και δεξια Μενου.

 

Γιαννη καλημερα αλλα κατεβηκες πολυ ακριβως απο πανω απο το προηγ. ειναι

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλημερα αλλα κατεβηκες πολυ ακριβως απο πανω απο το προηγ. ειναι

 

 

Δεν υπαρχει τιποτα πιο πανω απο το Προηγ......Λευκη οθονη και πανω ψηλα το μηνυμα.

 

Εχω επιλεγξει συμβατικη λειτουργια στην εμφανιση sms.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

- 20 shortcuts for Manila 2.5

* Με το cab των 20 εικονιδίων δημιουργούνται διπλές συντομεύσεις στο Start menu. Εδώ περιγράφονται οδηγίες πως θα διαγραφούν ή απλά τρέχεις αυτό το cab.

 

Θα διαγράψεις τα shortcuts HTC_ (με κάτω dash) από το Programs folder

Μετά θα πας HKLM\Security\Shell\StartInfo\Start και θα κάνεις copy από τα keys HTC_ (με κάτω dash) τα strings Icon στα ομώνυμα Keys HTC (χωρίς dash).

Μπορεί να χρειαστεί soft reset

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με το autolock ας δοκιμάσουν να βάλουν regional settings τα ίδια με τη rom τους (π.χ. English (UK) αν έχουν αγγλική rom ή Ελληνικά αν έχουν ελληνική). Μετά soft reset και δε θα ξαναπαρουσιαστεί..

 

 

 

Έβαλα το cab αλλά δεν μου σβήνουν τα διπλά εικονίδια ενω το παραπάνω δεν το καταλαβαίνω .:confused: μπορεις αρχηγε να μου πεις λίγο πιο ελληνικά πως γίνεται και αν ειναι δυνατόν να μπει η βοήθεια στο παραπάνω ποστ για να ειναι πιο κατανοητή απο εμάς τους μη επιστήμονες....:lol:

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, απλα πατα το πληκτρο κλησης και θα στο βγαλει επανω ετοιμο να το καλεσεις...

 

Ευχαριστω Νικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιστεύετε πως το HD2 θα πέσει καθόλου σε τιμή? Και αν ναι, κατα πότε ? Μπας και το πάρουμε κ εμείς ?.. :lol:
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιστεύετε πως το HD2 θα πέσει καθόλου σε τιμή? Και αν ναι, κατα πότε ? Μπας και το πάρουμε κ εμείς ?.. :lol:

 

εγω νομιζω οτι θα αργησει να πεσει η τιμη καθως δεν αναμενεται κατι καλυτερο συντομα απο αποψη χαρακτηριστικων.. οποτε γιατι να πεσει η τιμη.. περυσι τετοιο καιρο εβλεπες οτι το hd εκτοξευοταν.. μεχρι τον αυγουστο η τιμη δεν επεσε εχω την εντυπωση.. μονο οταν βγηκε το iphone αρχισε να πεφτει λιγο ενω η πτωση η πραγματικη ξεκινησε οταν αρχισαν τα νεα μοντελα της htc και οι φημες για hd2..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε

1.γιατί δεν μπορώ να πραγματοποιήσω σύνδεση με το Clip Naro Bluetooth που έχω?

Έχω ενεργοποιημένο το Bluetooth στο κινητό και πραγματοποιεί αναζήτηση, αλλά ποτέ δεν το βρήκε.

 

2. υπάρχει τρόπος για να χρωματίσουμε τα εικονίδια από τις κλήσεις μας ώστε με μιά ματιά να ξεχωρίζουν οι αναπάντητες από τις εισερχομένες και τις εξερχόμενες? (στο Treo 750 ήταν δυνατό και πολύ χρήσιμο...)

 

3. είναι δυνατό να αλλάξει το φόντο και το χρώμα των γραμμάτων στο ημερολόγιο, ώστε να είναι καλύτερα ορατά τα ραντεβού και τα κενά ανάμεσά τους? Δηλαδή εννοώ, ότι είτε υπάρχει μηδενικό κενό μεταξύ 2 ραντεβού είτε κενό πολλών ωρών, αυτό δεν είναι ορατό με το μάτι σαν σε γραπτό ημερολόγιο, αλλά πρέπει να κοιτάξεις τις ώρες έναρξης και πέρατος για να συνειδητοποίσεις εάν υπάρχει δυαντότητα να προσθέσεις ενδιάμεσα ραντεβού....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:wacko:

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 1. Επειδή δεν έχω τον χρόνο να δοκιμάσω trials από τα διάφορα προγράμματα πλοήγησης και θα πάω να αγοράσω κάποιο από αυτά, μπορείτε να μου προτείνετε αυτό που κατά την γνώμη σας είναι το καλύτερο? Ενδιαφέρομαι μόνο για εντός Ελλάδας διαδρομές. 2. Αν μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει αρκετά από αυτά, να μου έγραφε τα υπέρ και τα κατά του καθενός. (destinator, garmin, tom tom, Ndrive, copilot, iGO)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 1. Επειδή δεν έχω τον χρόνο να δοκιμάσω trials από τα διάφορα προγράμματα πλοήγησης και θα πάω να αγοράσω κάποιο από αυτά, μπορείτε να μου προτείνετε αυτό που κατά την γνώμη σας είναι το καλύτερο? Ενδιαφέρομαι μόνο για εντός Ελλάδας διαδρομές. 2. Αν μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει αρκετά από αυτά, να μου έγραφε τα υπέρ και τα κατά του καθενός. (destinator, garmin, tom tom, Ndrive, copilot, iGO)

 

Αντωνη μιας και δεν δεχεσαι pm σου εχω στειλει απο χθες email.

 

Καλυτερους χαρτες για Ελλαδα εχει η http://www.ngi.gr και τους εχει το destinator αλλα με προβληματα σε αναβαθμισεις και το Ginius driver.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση στην WWE_1.66.405.2 rom,και χαθηκε το volyme απο την οθονη.καπου ειχα δει οτι χρειαζεται μια αλλαγη στη registry αλλα δεν θυμαμαι που το ειδα.μπορει να βοηθησει κανεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης, οποιος την εγκαταστησει και περασει καποιο custom taskbar, θα δει οτι το εικονιδιο του ηχου, εξαφανιζεται... Αυτο διορθωνεται, διαγραφοντας τα παρακατω, δυο reg-keys:

[HKLM/Software/HTC/VolumeOverlay]

LoadIconFromResDLL & SoundIconLink

Απλα διαγραφεις αυτα...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. 1. Επειδή δεν έχω τον χρόνο να δοκιμάσω trials από τα διάφορα προγράμματα πλοήγησης και θα πάω να αγοράσω κάποιο από αυτά, μπορείτε να μου προτείνετε αυτό που κατά την γνώμη σας είναι το καλύτερο? Ενδιαφέρομαι μόνο για εντός Ελλάδας διαδρομές. 2. Αν μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει αρκετά από αυτά, να μου έγραφε τα υπέρ και τα κατά του καθενός. (destinator, garmin, tom tom, Ndrive, copilot, iGO)

 

Επειδή εδώ μιλάμε για το HD2 και όχι για προγράμματα πλοήγησης, καλύτερα να απευθυνθείς στο σωστό μέρος... Windows Mobile Navigation.

 

παιδια χαρτη της ελλαδας για το igo ? που να ψαξω ?

 

Εάν ρωτάς για σπασμένο πρόγραμμα, ψάχνεις σε λάθος μέρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, πιστεύετε πως το HD2 θα πέσει καθόλου σε τιμή? Και αν ναι, κατα πότε ? Μπας και το πάρουμε κ εμείς ?.. :lol:

 

Θα πέσει όταν βγει ο αντικαταστάτης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Ndrive ήταν μαζί με τα HD2 τα οποία ήταν αγορασμένα από την vodafone, παρόλα αυτά, το δικό μου το HD2 δεν το έχει πουθενά. Έχει μόνο μία δοκιμαστική έκδοση του copilot. Στην μνήμη της συσκευής, ή στην κάρτα μνήμης της συσκευασίας ήταν εγκατεστημένο? Έχει μέσα η συσκευασία μου έναν αντάπτορα και ένα χαρτί του ndrive, αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά το πρόγραμμα. Που να κοιτάξω? Υπάρχει περίπτωση το δικό μου να μην το έχει?
Link to comment
Share on other sites

το εχει στην καρτα μνημης,

που ειναι μαζι με ενα ανταπτορα.

το serial το εχει σε ενα φακελο μικρο λευκο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχει στην καρτα μνημης,

που ειναι μαζι με ενα ανταπτορα.

το serial το εχει σε ενα φακελο μικρο λευκο.

Έβαλα πάλι την κάρτα μνήμης της συσκευασίας, αλλά δεν υπάρχει το ndrive πουθενά. Γίνεται να μην το έχει η κάρτα μνήμης? Μπορώ να πάω τώρα, μετά από 1,5 μήνα και να τους πω, πως δεν το είχα εξ' αρχής?

Link to comment
Share on other sites

εβαλες την καρτα μνημης στο pc??

ειναι τελειως αδεια??

δεν εχει φακελο ndrive??

2577 autorun??

μηπως τα εσβησες καταλαθος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πάλι την κάρτα μνήμης της συσκευασίας, αλλά δεν υπάρχει το ndrive πουθενά. Γίνεται να μην το έχει η κάρτα μνήμης? Μπορώ να πάω τώρα, μετά από 1,5 μήνα και να τους πω, πως δεν το είχα εξ' αρχής?

 

Νομίζω και αν κάνω λάθος διόρθωσταιμε δεν χρειαζεται να πας. θα κατεβασεις το προγραμμα σε δοκιμαστικη μορφη απο εδώ http://www.ndriveweb.com/downloads/file/trial/GRC_NT/PocketPC/ . Γραφεις οτι εχεις το φακελάκι του προγράμματος.Μεσα εχει κωδικο για ενεργοποίηση.:shifty:

 

Κυριάκος

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

εβαλες την καρτα μνημης στο pc??

ειναι τελειως αδεια??

δεν εχει φακελο ndrive??

2577 autorun??

μηπως τα εσβησες καταλαθος?

Δεν έβαλα την κάρτα μνήμης στο pc. Την έβαλα πριν από λίγο στην συσκευή μου και δεν υπάρχει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...