Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο κωδικός για την topix 1.2 είναι kwbr version 1.2

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι να βαλετε την 1.1.2 αφου υπαρχει η 1.1.7. και ειναι πολυ καλυτερη.......

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα δεν θυμαμε και δεν το ειχα χρησιμοποιηση κιολας στο

οτι στην μαζικη αποστολη sms σε ποσους παραληπτες μπορουσε να σταλη 1 μηνυμα

αλλα τωρα με το νεο fixακι τις htc ολα ειναι οκ κανενα προβλημα με το γραψιμο μηνυματος αλλα εχη περιορισμο ΜΟΝΟ σε 10 παραληπτες , καλα που δεν στελνω

μηνυματα για ευχες :p

PS.

Δεν με στεναχωρεσε που σβηστηκανε τα post μου και του Δημητρη (πιστευω)

αλλωστε αυτο ειχα ζητηση να γινη απλα και για Ολα :shoot: τα χαζα χαμενα που υπαρχουνε και

απλα τρωνε τζαμπα σελιδες :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι να βαλετε την 1.1.2 αφου υπαρχει η 1.1.7. και ειναι πολυ καλυτερη.......

 

 

καλημερα σε ολους!

νομιζω οτι ο φιλος δεν ρωταει 1,1,2 αλλα για την 1,2 που ειναι πιο καινουρια απο την 1,1,7

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι να βαλετε την 1.1.2 αφου υπαρχει η 1.1.7. και ειναι πολυ καλυτερη.......
αυτη που λεω ειναι ποιο κανουργια εκδοση απο αυτη που γραφεις Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

αν ρωταει για 1.1.2 τοτε συγγνωμη λαθος...αν θελεις βαλε 1.2 ειναι η ιδια με την 1.1.7.στησε αφοβα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να δώσεις ένα λινκ για την 1.1.7.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=610548

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera an mporei kapoios na me voithisei sto pws mporw na allaksw thesi H na svisw ena quick link sto home??

διαβασε πρωτα τους κανονες του φορουμ και επειτα τον εγχειριδιο χρησης.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

@twist3r

Oταν λέει να διαβάσεις τους κανονες του φορουμ, εννοεί να γράφεις ελληνικά, όσο για να διαγράψεις ένα quick link, πήγαινε στο μενού και "αφαίρεση γρήγορων συνδέσεων" (για να μην μπαίνει στο κόπο να διαβάσει το manual... :)

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κανεις η άλλες εταιρίες ποτε θα το φέρουν?? cosmote και wind

πρωτο 10 ημερο φεβρουαριου η cosmote...ρωτατε και τισ ιδιεσ βεβαια θα ξερουν καλυτερα.....η wind δεν ξερω.......

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

μια που γραψαμε πολλοι εδω για την υπαρξη πολλων μηνυματων που γραφονται εδω και ειναι ηδη απαντημενα, και σε αρκετα μηνυματα off topic, εχω να κανω κι'αλλο ενα σχολιο αλλα πριν το πω εκ'των προτερων εξηγω σε ολους οτι το λεω με καλο και θετικο σκοπο και με ολη την ειλικρινια που με διακρινει.

 

στο φορουμ εδω οπως και σε σχεδον ολα τα φορουμ, υπαρχουν πολλοι που χρησιμοποιουν το κομματι της υπογραφης και βαζουν διαφορες φωτογραφιες απο αγαπημενα τους πραγματα οπως αυτοκινητα, μηχανες, κινητα, ομαδες κ.τ.λ.

πολλοι μαλιστα βαζουν και μεγαλες φωτογραφιες οι οποιες η αληθεια ειναι οτι καταλαμβανουν μεγαλο μερος της απαντησης τους. δηλαδη πολλες φορες η απαντηση ειναι 1 γραμμη αλλα το μηνυμα μαζι με την υπογραφη πιανεις ενα χωρο που θα αντιστοιχουσε σε 8-10 γραμμες.

 

παρατηρωντας λοιπον, εχω δει οτι τελικα ενα μεγαλο μερος καθε σελιδας (υπολογιζω ενα 20-30 %) ειναι το κομματι των φωτογραφιων και ολων αυτων που περιεχονται στις υπογραφες ολων μας).

 

η γνωμη μου ειναι οτι το νοημα της υπογραφης ειναι για να μπορει καθενας να γραφει ενα μικρο σχολιο, ισως το ονομα του η τι κινητο εχει (rom, radio κ.τ.λ) και ισως καποιο link απο κατι χρησιμο.

 

το ριχνω σαν ιδεα λοιπον ισως να κοιταζαμε ολοι την υπογραφη μας και να αφηναμε εκει ισως τα πιο αναγκαια. και αν καποιος θελει να βαλει καποιες φωτογραφιες υπαρχουν αρκετα προγραμματακια που μπορουμε να φτιαξουμε ενα μικρο ισως banner με 2-3 φωτο που να πιανει λιγο χωρο.

 

φιλικα παντα,

Αντωνης.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κανεις η άλλες εταιρίες ποτε θα το φέρουν?? cosmote και wind

φιλε μου η wind το εχει αλλα ανεπισημα κ το δινει σε οποιος θελει.... (κατωχος hd2 μεσω wind) δλδ αν εχεισ δικο σου ατομο το παιρνεις αν οχι η απαντηση τους ειναι:

οτι θα το παραλαβουμε συντωμα....

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@TonyK:

Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχει το myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση. Μπορείς να απευθυνθείς εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η wind το εχει αλλα ανεπισημα κ το δινει σε οποιος θελει.... (κατωχος hd2 μεσω wind) δλδ αν εχεισ δικο σου ατομο το παιρνεις αν οχι η απαντηση τους ειναι:

οτι θα το παραλαβουμε συντωμα....[/Q καλησπερα παιδια.εχω διαβασει και σε αλλο ποστ οτι η wind το δινει ανεπισημα εκει που θελει.χτες μου ειπαν απο το κεντρικο καταστημα wind τις κηφισσιας οτι μπορει και να μην ερθει.υπαρχει καποιο τρυπακι να τους πιεσουμε για να το παρουμε αν οντως το εχουν.αν υπαρχει κατι ας μου απαντησει καποιος με πμ.γιατι η wind εδω και αρκετο καιρο την εχει δει πολυ περιεργα την δουλεια και ειμαι ετοιμος να φυγω αλλα δεν θελω να τους χαρισω την επιδοτηση η οποια ειναι αρκετα καλη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

πριν απο λιγο σχολασα και για να χαλαρωσω λεω να ασχοληθω το απογευματακι μου με το λεο και την ρομ topix 1.2 ! ειναι στην λιστα με τα downloads αυτη τη στιγμη!

 

γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον το ρομ update να γινει απο macbook pro η ζηταω πολλα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

"To install this HSPL there must be SPL 1.42.0000 on your device"

 

Εχω ήδη κάνει upgrade στην official 1.66.

1) Πρέπει να κάνω downgrade 1.48?

2) Η 1.48 είναι του τύπου 1.42.0000? Προφανώς όχι, άρα που θα βρω την 1.42.0000?

 

Ευχαριστώ

 

"Άκυρο βρήκα αυτό που ζητούσα"

Edited by anastassis
Επίλυση προβλήματος

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια γιατι δεν μπορει καποιος να κατεβασει αυτη την στιγμη την τελευταια επισημη ρομ στο site της htc;τι στο διαβολο συμβαινει; Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν μπορει καποιος να κατεβασει αυτη την στιγμη την τελευταια επισημη ρομ στο site της htc;τι στο διαβολο συμβαινει;

 

Αν εννοείς την ελληνική 1.66 δεν έχει διατεθεί ακόμα, αν θέλεις όμως WWW μπορείς να κατεβάσεις από εδώ http://www.4shared.com/dir/22189940/b8552fa0/Shipped_Leo_ROMs.html

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αν εννοείς την ελληνική 1.66 δεν έχει διατεθεί ακόμα, αν θέλεις όμως WWW μπορείς να κατεβάσεις από εδώ http://www.4shared.com/dir/22189940/b8552fa0/Shipped_Leo_ROMs.html
ναι το ξερω δεν την εχουν ανεβασει ακομα,απλα μου εχει αφησει ενας φιλος την συσκευη του να του περασω την τελευταια που υπαρχει γιατι εχει την πρωτη ακομα:O
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω δεν την εχουν ανεβασει ακομα,απλα μου εχει αφησει ενας φιλος την συσκευη του να του περασω την τελευταια που υπαρχει γιατι εχει την πρωτη ακομα:O

 

Η 1·48 δεν έχει πρόβλημα κατεβαίνει κανονικά αρκεί να βάλεις το S/N

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από το προηγούμενο Σάββατο έχω 2 hd2 (για στήσιμο) και τα δυο είχαν τις τελευταίες ρομ, λειτουργώντας τα διαπίστωσα οτι το ένα δεν έστελνε σμς η μονή διαφορά τους ήταν οτι στο ένα είχα περάσει το wktask από την πρώτη σελίδα, το έκανα απεγκατάσταση και τα sms πάνε κανονικά.

Ας το δοκιμάσει κανείς με το ίδιο πρόβλημα να δούμε αν είναι τυχαίο.

 

ΥΓ. Το HD μου το έδωσα, είναι θέμα χρόνου το HD2.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ψαχνω για μια βάση αυτοκινήτου για το HD2, η οποία να είναι custom για αυτό.

Δε με εδνδιαφέρουν οι universal βάσεις.

Έχω εντοπίσει αρκετές στο ebay, ωστόσο αναρωτιέμαι αν υπάρχει καμιά η οποία να το χωράει με τη θήκη σιλικόνης για να αποφεύγουμε το βάλε - βγάλε καάθε τρεις και λίγο.

Έχετε κάτι υπόψη σας;

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ότι και στα δύο HD (HD1, HD2) όταν είναι πατημένο το πλήκτρο της έντασης δεν μπορεί να γίνει υπολογισμός διαδρομής στο iGo 8.3;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...