Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα και εγω την νεα official....οταν εχεισ topix ειναι απλα topix....πεταει....καμια σχεση...τα ελεγε ο Δημητρης.....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο εύκολο το εγχείρημα σου. Δεν θα το γλυτώσεις το hard reset εάν τα πειράξεις αυτά γιατί σίγουρα θα πειράξεις και πράγματα που δεν θα πρέπει.

 

 

 

Όταν θα βγει επίσημα από το HTC.com, θα το δεις και εκεί.

 

απο τη ρομ θα αφαιρεσω τα dll με ενα προγραμμα htc rom editor και σου δεινει ρην ευχαιεεια να το κανεις αυτο.. για αυτο τα θελω γ να γβαλω μια κ καλη τον internet explorer

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Χθές, η NDRIVE μου έστειλε email με το οποίο μου γνωστοποίησε ότι διόρθωσε το πρόβλημα με το serial number. Έτσι, ενεργοποίησα κανονικά τον αναβαθμισμένο χάρτη. Διαπίστωσα ότι είναι πολύ βελτιωμένος σε σχέση με τον παλαιό και είχαν διορθωθεί όλες οι ανακρίβειες που τουλάχιστον εγώ είχα εντοπίσει. Συστήνω σε όποιον έχει τη συσκευή της ACE Hellas που περιέχει το πρόγραμμα και δεν έχει προχωρήσει σε αναβάθμιση να το κάνει οπωσδήποτε :)

 

πως κανω αναβαθμιση το ndrive,η το χαρτη του?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο τη ρομ θα αφαιρεσω τα dll με ενα προγραμμα htc rom editor και σου δεινει ρην ευχαιεεια να το κανεις αυτο.. για αυτο τα θελω γ να γβαλω μια κ καλη τον internet explorer

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7zip.org

To κλασσικο.. ;)

 

Ευχαριστώ κι εσένα Δημήτρη.

 

Το κατέβασα κι επιτέλους φλάσαρα το 2.07.51.05!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα PL toggle: Screen Rotation με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου αποδοχής κλήσης, που δίνεται κάτω-κάτω στο πρώτο post, ενώ είναι πολύ χρήσιμο παρουσιάζει το πρόβλημα στις εισερχόμενες κλήσεις δεν μπορούμε να απαντήσουμε με το κουμπι γιατί αντ' αυτού γυρίζει την οθόνη. Υπάρχει καμμιά λύση ?
Link to comment
Share on other sites

τελικα οπως φενεται το hd2 :

 

1) εχει και 576mb ram

 

Blimey! All HTC HD2 smartphones out there pack 576MB of RAM

http://www.gsmarena.com/blimey_all_htc_hd2_smartphones_out_there_pack_576mb_of_ram-news-1415.php

 

2) και υποστηριζει και το προτυπο Wi-Fi 802.11n

 

HTC HD2 gets Wi-Fi 802.11n with a registry tweak

http://blog.gsmarena.com/htc-hd2-gets-wi-fi-802-11n-with-a-registry-tweak/

 

απ'οσο διαβαζω αρκετο καιρο το gsmarena ειναι αρκετα αξιοπιστο site και συνηθως οταν για κατι δεν ειναι 100% σιγουροι γραφουν παντα οτι ειναι rumors (φημες).

και για τα 2 παραπανω γραφουν οτι ειναι πλεον δεδομενα.

 

ενταξει, για το προτυπο Wi-Fi 802.11n ισως να ηταν καπως λογικο που το εχει απανεργοποιημενο, λογω του οτι θα εχει ισως λιγο μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας οταν το δουλευουμε σε Wi-Fi 802.11n αλλα για 576mb της ram δεν βρισκω καποιον λογο που το εχουν κανει.

εκτος και αν ειχαν σκοπο να δωσουν στο hd2 μια μελλοντικη rom που να ενεργοποιει και τα 576mb δινωντας ισως μαζι και ενα update στα windows 7.

δεν ξερω κατι. απλα υποθεσεις κανω. μην παρεξηγηθω κιολας :))))

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα ενα HTC HD2 και θέλω λιγη βοήθεια.

1) Πως απενεργοποιούμε το κλείδωμα οθόνης (κουμπί ''ολίσθηση'') ?

2) Πώς μπαινουμε στην registry για να κάνουμε αλλαγές ?

3) Υπάρχει κάποιο καλό site για αγορά προγραμμάτων ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπέρα σε όλους. Απέκτησα και εγώ το hd2 το περιμένω αύριο. Θα ήθελα από εσάς που το έχετε δουλέψει , αν μπορείτε φυσικά, να κάνετε μια μικρή λίστα με το τι χρειάζετε το τηλέφωνο για να βελτιωθεί και να είναι λειτουργικό. Ποια προγράμματα είναι απαραίτητα να εγκατασταθούν?

 

Σαν πρώτες αλλάγες σκέφτομαι

 

1 να περάσω την τελευταία rom.

2 να βάλω το spb keyboard.

 

Εσείς τι λέτε?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει και να μηδενίζει την διάρκεια των εξερχομένων κλήσεων :cry:

 

Βαλε το KD Power Meters kαι ρυθμισε το αναλογα με το προγραμμα κινητης που εχης θα σου δινη με μεγαλη ακριβεια υπολοιπο και θα μηδενιζη την ημερομηνια που θα του

ζητησης ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ ;)

Θα το βρης εδω στα προγραμματα.

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είναι το πρώτο μύνημά μου σε αυτό το forum. θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ με HSPL να περάσω μία άλλη official rom. Ευχαριστώ.

 

ΗΛΙΑΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο καλο προγραμμα που να χρησιμοποιει το λεοντα σαν web camera??????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

εγκατεστησα το garmin και μου άλλαξε το αρχείο autorun.exe του φακέλου 2577 και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το ndrive.μπορει μήπως κάποιος να μου το στείλει ή να μου πει αν υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνω εγκατάσταση.ευχαριστώ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

εγκατεστησα το garmin και μου άλλαξε το αρχείο autorun.exe του φακέλου 2577 και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το ndrive.μπορει μήπως κάποιος να μου το στείλει ή να μου πει αν υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνω εγκατάσταση.ευχαριστώ

 

φιλε μου βγαλε τον φακελο 2577 απο την καρτα σου και δοκιμασε να ανοιξεις το ndrive.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Nικο ειλικρινα δεν πιστευω να αλλαξει κατι.....παλι ο καθενας θα ποσταρει οτι του κατεβει..............
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

εγκατεστησα το garmin και μου άλλαξε το αρχείο autorun.exe του φακέλου 2577 και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το ndrive.μπορει μήπως κάποιος να μου το στείλει ή να μου πει αν υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνω εγκατάσταση.ευχαριστώ

 

φιλε μου βγαλε τον φακελο 2577 απο την καρτα σου και δοκιμασε να ανοιξεις το ndrive.

 

παλι τα ιδια.μου βγαζει μυνημα οτι για να εγκαταστησω το ndrive πρέπει να τρέξω το αρχειο autorun του φακελου 2577.μαλλον ηταν συνδεδεμενο το αρχειο αυτο με το setup του ndrive

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με οπερα οταν τον ανοιγω 1η φορα φωρτονει το σαιτ χωρις τις εικονες ενω στις ρυθμισεις το εχω τσεκαρει οταν ομως το ξετσεκαρω και μετα το τσεκαρω ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω 1 ερωτησουλα :

εχω περασει την τοπιχ 1,2 ,ε ραδιο 2,07,51,05_2 κ το κινητο πραγαματικα "πεταει"

το μονο προβλημα μου ειναι οτι οταν αλαξω wallpaper μετα ενεργοποιητε το ανιμεσιον του καιρου , κ ενω βαζω το .cab που το απενεργοποιει δεν γινετε τπτ κ επανερχετε μονο με hard reset.

 

 

ευχαριστω για την οποια βοηθεια

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις να υπαρχει κανενα προγραμματακι σαν το resco photo manager αλλα για τα βιντεο?
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω πιστευω πως 1 FAQ οπως λεει και ο Τonyk θα βοηθησει πααααρα πολλους,θα γλιτωσει πολλες σελιδες χιλιοειπομενων ερωταπαντησεων και ισως σωσει και το Γιαννη μαζι με το Δημητρη απο κανα πιθανο εγκεφαλικο!!:cry::ninja::lol::p

 

Παραδειγμα υπαρχει στο φορουμ των Νοκια με τα συμπιαν!:)

 

@konomi21

Βαλε τον core player!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ με HSPL να περάσω μία άλλη official rom.

 

Ναι. Δες στο πρώτο post.

 

Παντως και εγω πιστευω πως 1 FAQ οπως λεει και ο Τonyk θα βοηθησει πααααρα πολλους,θα γλιτωσει πολλες σελιδες χιλιοειπομενων ερωταπαντησεων και ισως σωσει και το Γιαννη μαζι με το Δημητρη απο κανα πιθανο εγκεφαλικο!!:cry::ninja::lol::p

 

Για αυτό το λόγο έχω ξεκινήσει αυτή την προσπάθεια στο πρώτο post και νομίζω ότι έχει φτάσει να βρίσκεται σε ένα καλό επίπεδο.

 

Μηπως να ανοιγαμε και ενα δευτερο γιατι και οι 350 σελιδες για διαβασμα και ψαξιμο

 

Δεν είναι το δεύτερο αλλά το τρίτο. Δεν νομίζω ότι ένα ακόμα θα έλυνε κάτι. Μετά θα ψαχνόμαστε για απαντήσεις και στα υπόλοιπα thread και αυτό θα έκανε τη δουλειά μας εδώ ακόμα πιο δύσκολη.

 

@zaharakis, powerser, koklas:

Σχετικά με το θέμα που αναφέρετε, για το λόγο αυτό υπάρχει το πρώτο post. Εάν θέλετε να συνεισφέρεται να γίνει ακόμα πιο πλούσιο και με περισσότερο χρήσιμο περιεχόμενο, είναι όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες. Τέλος θέλω να δείξετε κατανόηση για την αφαίρεση των post σας σχετικά με το θέμα του FAQ μιας και δεν αφορά άμεσα τη συσκευή για την οποία μιλάμε εδώ. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...