Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα μια απαντηση απο cosmote για οποιον αλλον ενδιαφερεται για το ποτε θα γινει διαθεσιμο

 

"Καλημέρα σας, η συσκευή αναμένεται το πρώτο 10ημερο του Φεβρουαρίου."

 

Για να δουμε για να δουμε!Πολυ το καθυστερει..ας ελπισουμε να αξιζε η αναμονη και να μην δουμε κανα 699€ παλι...(δυσκολο βεβαια για την cosmote..)..

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ξερει κανεις να μου πει ποξα .dll αρχεία χρησιμοποιει ο internet explorer για να τον αγαιρεσω απο τη ρομ? εχω 23518 εκδοση..

 

Δεν είναι τόσο εύκολο το εγχείρημα σου. Δεν θα το γλυτώσεις το hard reset εάν τα πειράξεις αυτά γιατί σίγουρα θα πειράξεις και πράγματα που δεν θα πρέπει.

 

Κανενα νεο ακομη απο την 1.66 ελληνικη γιατι σε διαθεσιμο direct link λεει comming soon !

 

Όταν θα βγει επίσημα από το HTC.com, θα το δεις και εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω το destinator 7 που ειναι στην καρτα χωρις εγκατασταση. τωρα ετσι οπως το εχω ειναι σε portrait και θελω να το βλεπω σε landscape . τι πρεπει να αλλαξω και σε ποιο sys αρχειο ; (δεν θελω το rotation στην πρωτη σελιδα το δοκιμασα και εχει ενα θεμα με το οτι οταν με παιρνουν τηλ δεν δουλευει το hard key να απαντησω.)
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

 

Δημήτρη υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν χρησιμοποιείς την έκδοση 1.2.3; (http://www.brothersoft.com/mobile/cleartemp-59079.html)

 

καλημερα Γιαννη :)

 

οχι φιλε μου κανενας,απλα αυτο το λινκ βρηκα στα freeware και εδωσα,αν θελεις αλλαξε το .:)

εγω παντως χρησιμοποιω την 0.9.7.1,χωρις κανενα προβλημα και δεν εχω σκεφτει ποτε να κοιταξω αν εχει βγει νεωτερη...ειμαι της σκεψης "οτι δουλευει αξιοπιστα δεν το πειραζεις" :)

θα την δοκιμασω παντως ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω παντως χρησιμοποιω την 0.9.7.1,χωρις κανενα προβλημα

 

Έτσι εξηγείται γιατί τα screenshots σου είναι (λίγο) διαφορετικά από τις πιο τελευταίες εκδόσεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρώτο post στο forum αν και το παρακολουθώ καιρό (ειδικά από τη στιγμή που αποφάσισα πως θα πάρω το HD2).

 

Χτες λοιπόν παρέλαβα το κινητό μου και έπιασα να το ετοιμάσω ρυθμίζοντας τα πιο βασικά πρώτα. Ένα από αυτά ήταν και το Voice Speed Dial. Έβαλα τα cab από το πρώτο post έκανα και τις αλλαγές στο registry, όμως το Voice Speed Dial δε φαίνεται να συνεννοείται με το Samsung Wep200. Το Voice Dial γίνεται μόνο με το Hold Button, γεγονός που με δυσκολεύει αφάνταστα. Έχει κανείς σας αντίστοιχο Bluetooth για να μου πει αν βρέθηκε λύση; Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω ίσως το i-teck Clip D-Radio, αλλά και πάλι προβληματίζομαι διαβάζοντας κάποια post εδώ μέσα με προβλήματα.

 

Τι μπορώ να κάνω;

 

Λουίζα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρώτο post στο forum αν και το παρακολουθώ καιρό (ειδικά από τη στιγμή που αποφάσισα πως θα πάρω το HD2).

 

Χτες λοιπόν παρέλαβα το κινητό μου και έπιασα να το ετοιμάσω ρυθμίζοντας τα πιο βασικά πρώτα. Ένα από αυτά ήταν και το Voice Speed Dial. Έβαλα τα cab από το πρώτο post έκανα και τις αλλαγές στο registry, όμως το Voice Speed Dial δε φαίνεται να συνεννοείται με το Samsung Wep200. Το Voice Dial γίνεται μόνο με το Hold Button, γεγονός που με δυσκολεύει αφάνταστα. Έχει κανείς σας αντίστοιχο Bluetooth για να μου πει αν βρέθηκε λύση; Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω ίσως το i-teck Clip D-Radio, αλλά και πάλι προβληματίζομαι διαβάζοντας κάποια post εδώ μέσα με προβλήματα.

 

Τι μπορώ να κάνω;

 

Λουίζα

 

Καλησπέρα Λουίζα, πρώτα απ'όλα καλορίζικο το τηλεφωνάκι.

Εγώ έχω το i-tech και δεν έχω κανένα προβλημα με το voice dialing. Έχεις την δυνατότητα να το δοκιμάσεις με κάποια άλλη συσκευή εκτός του Samsung να δεις αν έχεις ακόμη το ίδιο πρόβλημα?

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω το web video downloader που υποστηρίζει κι άλλα sites ;)

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-w-v-d-web-video-downloader.html

 

Επίσης με τη παρατήρηση του vanzelvoul θα συμφωνήσω κι εγώ. Μάλιστα διάβασα σε ένα άρθρο ότι τα 6.5.3 έχουν τρομερή διαχείρηση μνήμης ωστε όταν χρειαστείς παραπάνω να κλείνει από μόνο του τις εφαρμογες ktl ktl. Πραγματικά στη συσκευή καλύτερα είναι να μην ασχολείσαι με το τι έχει ξεμείνει ανοιχτό και δείχνει έτσι να λειτουργεί καλύτερα.

Ένας task manager βέβαια χρησιμεύει και στην εύκολη εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών

 

ειναι προβληματικο προγραμμα,με πολλα κοληματα και δυσλειτουργιες...ηταν πολλα υποσχομενο οταν παρουσιαστηκε απο τον developer του στους xda,αλλα δυστυχως μετα απο 2-3 αναβαθμισεις,παρεμεινε στασιμο με οποια bugs να ειναι αλυτα ακομη...για αυτο και δεν το προτεινα ουτε εδω στο φορουμ αλλα δεν το περιελαβα και στα add ons μου :)

φυσικα ειναι μια εναλλακτικη λυση για να κατεβαζετε βιντεακια και απο αλλα sites(adult επι των πλειστων :happy:)

 

παντως αν θελει καποιος να το δοκιμασει ας χρησιμοποιησει την εκδοση 1.6 (και οχι την 1.7) που ταιριαζει στην αναλυση οθονης του HD2 ;)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα! Πρώτο post στο forum αν και το παρακολουθώ καιρό (ειδικά από τη στιγμή που αποφάσισα πως θα πάρω το HD2).

 

Χτες λοιπόν παρέλαβα το κινητό μου και έπιασα να το ετοιμάσω ρυθμίζοντας τα πιο βασικά πρώτα. Ένα από αυτά ήταν και το Voice Speed Dial. Έβαλα τα cab από το πρώτο post έκανα και τις αλλαγές στο registry, όμως το Voice Speed Dial δε φαίνεται να συνεννοείται με το Samsung Wep200. Το Voice Dial γίνεται μόνο με το Hold Button, γεγονός που με δυσκολεύει αφάνταστα. Έχει κανείς σας αντίστοιχο Bluetooth για να μου πει αν βρέθηκε λύση; Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω ίσως το i-teck Clip D-Radio, αλλά και πάλι προβληματίζομαι διαβάζοντας κάποια post εδώ μέσα με προβλήματα.

 

Τι μπορώ να κάνω;

 

Λουίζα

 

Καλώς ήρθες.

 

Με έναν registry editor πήγαινε στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule και άλλαξε την τιμή σε \windows\BTAGExt.dll.

 

Κάνε μια επανεκκίνηση και πες μας εάν σου δούλεψε.

 

(Να υποθέσω ότι έχεις εγκαταστήσει και τα δύο αρχεία που βρίσκονται στο πρώτο post, σωστά;)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!

 

Νέος και γω στην παρέα σας (χτες παρέλαβα τη δική μου συσκευή)...

Θα ήθελα να μου πείτε πια hot fixes πρέπει να περάσω..

Η συσκευή μου φοράει την 1.48.482.4 (71294) ELL official rom...

Update στη rom απ' ότι κατάλαβα δε μπορώ να κάνω ακόμη, οπότε να σας ρωτήσω για το radio..

Το κινητό διαθέτει την έκδοση 2.05.51.05_2 του radio... Ποια είναι η καλύτερη που μπορώ να περάσω, που μπορώ να τη βρω και πώς την περνάω στο κινητό?

 

(Το πρώτο post το έχω διαβάσει)

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!

 

Νέος και γω στην παρέα σας (χτες παρέλαβα τη δική μου συσκευή)...

Θα ήθελα να μου πείτε πια hot fixes πρέπει να περάσω..

Η συσκευή μου φοράει την 1.48.482.4 (71294) ELL official rom...

Update στη rom απ' ότι κατάλαβα δε μπορώ να κάνω ακόμη, οπότε να σας ρωτήσω για το radio..

Το κινητό διαθέτει την έκδοση 2.05.51.05_2 του radio... Ποια είναι η καλύτερη που μπορώ να περάσω, που μπορώ να τη βρω και πώς την περνάω στο κινητό?

 

(Το πρώτο post το έχω διαβάσει)

 

,Χρήστος

 

καλως ηρθες φιλε Χρηστο στην παρεα μας και καλοριζικο το τηλ σου :)

 

φιλε μου ΔΕΝ εχεις διαβασει το 1ο ποστ καλα ;)

ολα οσα χρειαζεσαι ειναι εκει ;)

 

[HSPL] HowTo flash everything

[TUT]Flashing your First LEO Rom (For Noobs) UPDATED COMPLETELY FOR HARDSPL!!

Οδηγός φλασαρίσματος ROM/Radio από την κάρτα μνήμης της συσκευής

 

Επαναφορά stock SPL σε συσκευές που έχει γίνει HSPL για λόγους εγγύησης

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Λουίζα, πρώτα απ'όλα καλορίζικο το τηλεφωνάκι.

Εγώ έχω το i-tech και δεν έχω κανένα προβλημα με το voice dialing. Έχεις την δυνατότητα να το δοκιμάσεις με κάποια άλλη συσκευή εκτός του Samsung να δεις αν έχεις ακόμη το ίδιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ για τις ευχές. Θα προσπαθήσω με ένα δανεικό bluetoothaki το βράδυ. Προς το παρόν δεν έχω άλλο διαθέσιμο.

 

 

Καλώς ήρθες.

 

Με έναν registry editor πήγαινε στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule και άλλαξε την τιμή σε \windows\BTAGExt.dll.

 

Κάνε μια επανεκκίνηση και πες μας εάν σου δούλεψε.

 

(Να υποθέσω ότι έχεις εγκαταστήσει και τα δύο αρχεία που βρίσκονται στο πρώτο post, σωστά;)

 

Μα αυτό είναι το θέμα. Όπως έγραψα έχω ήδη κάνει και την αλλαγή στο registry και δε μου δουλεύει... :(

 

Λουίζα

 

Υ.Γ.: Έχω την τευταία WWE Rom επάνω, αν παίζει ρόλο...1.66.405.2

Edited by clsfox
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε Χρηστο στην παρεα μας και καλοριζικο το τηλ σου :)

 

φιλε μου ΔΕΝ εχεις διαβασει το 1ο ποστ καλα ;)

ολα οσα χρειαζεσαι ειναι εκει ;)

 

[HSPL] HowTo flash everything

[TUT]Flashing your First LEO Rom (For Noobs) UPDATED COMPLETELY FOR HARDSPL!!

Οδηγός φλασαρίσματος ROM/Radio από την κάρτα μνήμης της συσκευής

 

Επαναφορά stock SPL σε συσκευές που έχει γίνει HSPL για λόγους εγγύησης

 

Ωραία όλα αυτά και σε ευχαριστώ Δημήτρη..

Απλά ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το ποιο radio είναι καλύτερο και να μου δώσετε κάποιο link για να το κατεβάσω...

Επίσης τα hot fixes της πρώτης σελίδας πρέπει να τα περάσω στη rom που έχω?

Τέλος, Δημήτρη ποιόν από τους task managers που έχεις στο rar με τα add-ons να περάσω?

 

(Υπόψιν είμαι τελείως noob με τα smartphones)

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην παρέα σας από χθες.

 

Έχω ετοιμάσει τα πάντα, έστησα την topix 1.1.7 μετά τα καλά σχόλια που διάβασα εδώ, ένα μόνο πρόβλημα δεν μπορώ να ξεπεράσω:

 

Ό,τι και να έχω δοκιμάσει, δεν μπορώ με τίποτα να φλασάρω ράδιο. Κάνω τη μετονομασία κανονικά, αλλά όταν τρέχω το custom ruu μου λέει πάντα failure.

 

Τι δεν κάνω καλά άραγε;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην παρέα σας από χθες.

 

Έχω ετοιμάσει τα πάντα, έστησα την topix 1.1.7 μετά τα καλά σχόλια που διάβασα εδώ, ένα μόνο πρόβλημα δεν μπορώ να ξεπεράσω:

 

Ό,τι και να έχω δοκιμάσει, δεν μπορώ με τίποτα να φλασάρω ράδιο. Κάνω τη μετονομασία κανονικά, αλλά όταν τρέχω το custom ruu μου λέει πάντα failure.

 

Τι δεν κάνω καλά άραγε;

 

Μεσω καρτας πας να φλασαρεις?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι, από τον υπολογιστή. Μπορώ να φλασάρω και radio από την κάρτα;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, από τον υπολογιστή. Μπορώ να φλασάρω και radio από την κάρτα;

 

Μπορεις και rom και radio να φλασαρεις μεσω της καρτας.

Οταν λες Κάνω τη μετονομασία κανονικά,

τι κανεις μετονομασια?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και rom και radio να φλασαρεις μεσω της καρτας.

Οταν λες Κάνω τη μετονομασία κανονικά,

τι κανεις μετονομασια?

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda, μετονομάζω το αρχείο μορφής χχχχχχχχχ.7z που έχω κατεβάσει σε ruu_signed.nbh ή κάπως έτσι.

 

Εκεί κάπου την κάνω την πατάτα, ε;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έβαλα την 1.2 του topix αλλά ο opera μου λέει ότι χρειάζεται flash player. Τι πρέπει να εγκαταστήσω? (έψαξα με το search αλλά δε βρήκα κάποια απάντηση, αν και θυμάμαι ότι έχει συζητηθεί..).

Επίσης, το hotfix για τα SMS μπαίνει στην 1.2 topix?

 

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda, μετονομάζω το αρχείο μορφής χχχχχχχχχ.7z που έχω κατεβάσει σε ruu_signed.nbh ή κάπως έτσι.

 

Εκεί κάπου την κάνω την πατάτα, ε;

 

Μπες εδω κατεβασε ποιο radio θελεις, καντο unrar και δοκιμασε.

 

Φανταζομαι εχεις περασει HSPL?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ευχαριστώ πολύ, μόλις κατάλαβα το λάθος που κάνω.

 

Αντί να αποσυμπιέσω το αρχείο, εγώ μετονόμαζα το συμπιεσμένο αρχείο. Φταίνε τα χθεσινοβραδινά ουισκάκια μάλλον. :)

 

Αργότερα που θα πάω σπίτι θα βρω ένα πρόγραμμα αποσυμπίεσης των .7z, αν και το winrar πρέπει να κάνει.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ευχαριστώ πολύ, μόλις κατάλαβα το λάθος που κάνω.

 

Αντί να αποσυμπιέσω το αρχείο, εγώ μετονόμαζα το συμπιεσμένο αρχείο. Φταίνε τα χθεσινοβραδινά ουισκάκια μάλλον. :)

 

Αργότερα που θα πάω σπίτι θα βρω ένα πρόγραμμα αποσυμπίεσης των .7z, αν και το winrar πρέπει να κάνει.

 

7zip.org

To κλασσικο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης, το hotfix για τα SMS μπαίνει στην 1.2 topix?

 

Εάν δεν χρειάζεται στο λέει μόνο του όταν το τρέχεις. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις αν και νομίζω ότι επειδή βασίζεται στην 1.61 πρέπει να το βάλεις.

 

Θα ήθελα να μου πείτε πια hot fixes πρέπει να περάσω..

Η συσκευή μου φοράει την 1.48.482.4 (71294) ELL official rom...

 

Όλα όσα θα βρεις στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...