Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μήπως ξερει κανεις να μου πει πως κλεινει το 3g; Θέλω δηλαδη να το βάλω σε απλο gms mode

 

ψαξε για το ''touch x add 3g commmanager"

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς Θα πας sto tab settings θα πατήσεις menu>all settings>personal>phone>GSM/UMTS settings> Band και θα πατήσεις Get settings
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο Μητσαρα;;

Ειμαι δουλεια και δεν λεει να δω ενα βιντεο 37΄απο το τηλεφωνο...

 

Μπα τπτ το αξιοσημειωτο, παραπλανητικος ειναι ο τιτλος μια παρουσιαση 3 μοντελων htc ειναι απο το τεκζιλα, απλα μου αρεσει να βλεπω αμερικανικα video podcasts να μιλανε με κολακευτικα λογια για htc και να ζηλευουν που δεν ειναι ακομη εμπορικα διαθεσιμα στην χωρα τους.. :p

Link to comment
Share on other sites

Μπα τπτ το αξιοσημειωτο, παραπλανητικος ειναι ο τιτλος μια παρουσιαση 3 μοντελων htc ειναι απο το τεκζιλα, απλα μου αρεσει να βλεπω αμερικανικα video podcasts να μιλανε με κολακευτικα λογια για htc και να ζηλευουν που δεν ειναι ακομη εμπορικα διαθεσιμα στην χωρα τους.. :p

 

Όντως δεν είναι τίποτα, 3 λεπτά μιλάνε μόνο για το hd2. Κάπου στο 29:30 ξεκινάνε αν θυμάναι καλά. εμένα πάντως μου άρεσε που ο παρουσιαστής αν και μηλοφωνάκιας, ζήλευε που δε μπορούσε να το έχει.

Που θα πάει Δημήτρη(zaharaki), θα βγει ένας γαμάτος browser και θα μπορέσεις επιτέλους και εσύ να πετάξεις τη παιχνιδομηχανή (just kidding),

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ετσι μας ειχαν πει επισημα:)

ολη η διαφημιστικη καμπανια του λεο ειχε στηριχτει στο οτι θα ηταν το μοναδικο απο τις υπαρχουσες συσκευες οτι θα ειχε τα 7αρια σαν επισημη αναβαθμιση....:mad:

 

Που το είχες δει αυτό; Ποτέ δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο επίσημα. Αυτό που ειπώθηκε είναι ότι λόγο υποστήριξης multitouch θεωρητικά θα μπορεί να σηκώσει και τα 7 και αυτό μάλιστα όχι από επίσημες ανακοινώσεις.

 

ψαξε για το ''touch x add 3g commmanager"

 

...και μετά πας στο Start / Settings / Communications και υπάρχει εκεί το σχετικό κουμπί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι! Χθες το βράδυ το LEO μου με official rom αποφάσισε να μετονομάσει την κάρτα μνήμης του από "Storage Card" σε "Storage Card2" και φυσικά όλες τις συντομεύσεις που είχα από την κάρτα και όλα τα apps που είχα εγκαταστήσει σε αυτή να μείνουν ανενεργά! :(

Δοκίμασα απλά να την μετονομάσω μέσα από τον explorer της HTC αλλά δεν το επιτρέπει. Της έκανα διαμόρφωση μέσα από τα WM και πάλι την βλέπει ως "Storage Card2" καμιά ιδέα;;;

 

Πριν από λίγο και το δικό μου αποφάσισε να το κάνει με τα ίδια αποτελέσματα. Μάλλον εγώ φταίω γιατί πάντα βαριέμαι να κάνω ασφαλή κατάργηση σε στικάκια και μου έμεινε και στο leo (δε το ξανακάνω στο leo το υπόσχομαι!). Έγινε όταν έβγαλα το κινητό χωρίς ασφαλή κατάργηση.

 

Προσπάθησα να αλλάξω το όνομα στο κανονικό και δε με άφηνε. Το σύνδεσα με τον υπολογιστή μπας και το αλλάξω όνομα από εκεί και είδα ότι στον file explorer του κινητού, ενώ δεν αναγνώριζε πλέον την κάρτα, υπήρχε ένας απλός φάκελος με όνομα "storage card". Δε θυμάμαι αν υπήρχε και πριν, όσο είχα τη storage card2 μέσα, απλά λέω τα βήματα που έκανα.

Εσβησα τον απλό φάκελο "storage card"(είχε μέσα ένα φάκελο του opera μέσα, άδειο), έκανα soft reset και η κάρτα ονομάστηκε από μόνη της σε "storage card" και όλες οι συντομεύσεις λειτουργούσαν κανονικά.

 

Ελπίζω αν τύχει σε κανένα άλλο, αυτή η λύση να βοηθήσει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εσβησα τον απλό φάκελο "storage card"(είχε μέσα ένα φάκελο του opera μέσα, άδειο), έκανα soft reset και η κάρτα ονομάστηκε από μόνη της σε "storage card" και όλες οι συντομεύσεις λειτουργούσαν κανονικά.

 

Αυτή είναι η λύση που προτείνουμε και εμείς. Σε ορισμένες περιπτώσεις μάλιστα ο storage card φάκελος είναι hidden και πρέπει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του file explorer για να τον βρεις. Συμβαίνει συνήθως σε προσπάθειες να διαβάσει η συσκευή την κάρτα και για κάποιο λόγο στιγμιαία δεν την βρίσκει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιαννη θα συμβαινει συνεχεια οταν το συνδεω σαν storage device στον υπολογιστη και ανοιγω τον opera στο κινητο γιατι το cache το αποθηκευει εκει. τωρα θα μου πεις γιατι opera οταν εχεις τον υπολογιστη;

ημουν σε νετ καφε,τους επεσε το ιντερνετ και μπηκα απο το κινητο...

Edited by jim_koug
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Μπορει να μου πει καποιος ποιες εφαρμογες απαιτουν συνδεση στο GPRS?

Εχω απενεργοποιησει καιρο,χρηματιστηριο,facebook αλλα αυτο απο μονο του συνδεεται στο δικτυο κ βλεπω ο λογαριασμος να ερχεται υπερφουσκομενος!

Χθες βραδυ πχ επεσα για υπνο κ ξυπνησα το πρωι κ ηταν 7 ωρεσ συνδεδεμενο..

Στην Vodafone εχουν απλως αγνοια....

Πηρα χθες κ απενεργοποιησα το GPRS σαν συνδεση κ εβγαζε συνεχως το μυνημα οτι δεν καταφερα να συνδεθω κ εκει κολλουσαν τα παντα!Εβγαινε αυτο συνεχεια κ δεν μπορουσα οθτε στο μενου να μπω..

Αν εχετε καμια ιδεα θα το εκτιμουσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Μπορει να μου πει καποιος ποιες εφαρμογες απαιτουν συνδεση στο GPRS?

Εχω απενεργοποιησει καιρο,χρηματιστηριο,facebook αλλα αυτο απο μονο του συνδεεται στο δικτυο κ βλεπω ο λογαριασμος να ερχεται υπερφουσκομενος!

Χθες βραδυ πχ επεσα για υπνο κ ξυπνησα το πρωι κ ηταν 7 ωρεσ συνδεδεμενο..

Στην Vodafone εχουν απλως αγνοια....

Πηρα χθες κ απενεργοποιησα το GPRS σαν συνδεση κ εβγαζε συνεχως το μυνημα οτι δεν καταφερα να συνδεθω κ εκει κολλουσαν τα παντα!Εβγαινε αυτο συνεχεια κ δεν μπορουσα οθτε στο μενου να μπω..

Αν εχετε καμια ιδεα θα το εκτιμουσα!

Bαλε το nodata και θα εισαι οκ.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Bαλε το nodata και θα εισαι οκ.

 

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση,αλλα μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο??

Που θα το βρω κτλ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα φυγω εξωτερικο, το nodatα με καλυπτει η θα τρεχω και δε θα φτανω?

 

περα απο το nodata προσθετα μπορεις να αλλαξεις και τις ρυθμισεις στις συνδεσεις (και αν θελεις να μπεις να τις επαναφερεις)

start/settings/connections/connections/manage existing connections/edit

και μετα στην δευετρη καρτελα (access point name) προσθτεις πχ στο τελος μια τελεια ,πατας μετα next και μετα finish

ετσι εχουν αλλαξει οι ρυθμισεις και δε μπορει να συνδεθει μεσω provider

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση,αλλα μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο??

Που θα το βρω κτλ?

 

Οριστε..

Αφησε μονο τα mms και εισαι οκ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια!

Το εγκατεστησα ηδη!Τωρα οποια συνδεση θελω να εχω κλειστη την διαλεγω κ κανω toggle απλα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Μπορει να μου πει καποιος ποιες εφαρμογες απαιτουν συνδεση στο GPRS?

Εχω απενεργοποιησει καιρο,χρηματιστηριο,facebook αλλα αυτο απο μονο του συνδεεται στο δικτυο κ βλεπω ο λογαριασμος να ερχεται υπερφουσκομενος!

Χθες βραδυ πχ επεσα για υπνο κ ξυπνησα το πρωι κ ηταν 7 ωρεσ συνδεδεμενο..

Στην Vodafone εχουν απλως αγνοια....

Πηρα χθες κ απενεργοποιησα το GPRS σαν συνδεση κ εβγαζε συνεχως το μυνημα οτι δεν καταφερα να συνδεθω κ εκει κολλουσαν τα παντα!Εβγαινε αυτο συνεχεια κ δεν μπορουσα οθτε στο μενου να μπω..

Αν εχετε καμια ιδεα θα το εκτιμουσα!

 

Εκτός απο αυτά που έχεις κάνει, πρέπει να απενεργοποιήσεις και όλες τις επιλογές που υπάρχουν σε Ρυθμίσεις -> Τοποθεσίες...

και δεν πρόκειται να συνδεθεί πάλι μόνο του...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις σε κάποια θεματάκια όσον αφορά το κινητό...

....

....

....

 

4) έχω ένα προβληματάκι με τον όπερα, όταν πατάω το εικονίδιο σε φόρουμ (όπως καλή ώρα αυτό) να με πάει στο πρώτο αδιάβαστο μνμ σε ένα θέμα δεν το κάνει αυτό αλλά μου ανοίγει μόνο την σελίδα χωρίς να με πηγαίνει στο πρώτο αδιάβαστο πόστ...

 

κατά τα άλλα είναι πολύ καλό κινητό και με φοβερή οθόνη...

 

Το πρόβλημα αυτό λύθηκε αφού εγκατέστησα την έκδοση του Opera που μας έχει δώσει ο Zaharakis

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (αργοπορημένος εδώ...),

 

Είναι δυνατόν μια τέτοια συσκευή και να μη δουλεύει σωστά το ξυπνητήρι?

Έβαλα και το g-alarm, και ούτε αυτό δουλεύει σωστά.

Εσείς τι κάνετε? Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση?

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (αργοπορημένος εδώ...),

 

Είναι δυνατόν μια τέτοια συσκευή και να μη δουλεύει σωστά το ξυπνητήρι?

Έβαλα και το g-alarm, και ούτε αυτό δουλεύει σωστά.

Εσείς τι κάνετε? Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση?

 

Εδώ δε δουλεύουν σωστά τα μηνύματα το ξυπνητήρι θέλεις να δουλεύει :p Στέλνεις σήμερα και φτάνουν κάποια στιγμή αύριο, το hotfix τους μάρανε στην HTC.

 

Εκεί πέρα ρίξανε το βάρος στη συσκευή να δουλεύει σωστά σαν PDA και ξεχάσαν ότι είναι και τηλέφωνο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με το Resco explorer οταν παω να στειλω 1 αρχειο με bluetooth σε αλλη συσκευη μου πεταει eror οπως στα παρακατω συνημενα,ξερει κανεις τι παιζει μιας και ποτε δεν ειχα προβλημα παλια σε αλλες συσκευες!

Εχω συσκευη αγορασμενη απο Πλαισιο

αγαπητε φιλε και εγω το ιδιο προβλημα εχω ...μηπως καπιοσ εχει βρει καπιοα λυση?

επισης στη αποστολη αντικειμενων(εικονες και μουσικη)απο τη συσκευη οταν πηγαινεισ στο menu..

bluetooth ... Αντικειμενο αποστολης ΒΤ και μου βγαζει ολα τα αρχεια οταν παω να επιλεξω μια εικονα ειτε με το δαχτυλο ειτε μεσω του mymobile (καταπληκτικη εφαρμογη) πατωντασ το αρχειο επιλεγει ενα αρχειο επανω ....δηλ τσεκαρει την πανω γραμμη

καμια βοηθεια και για τα 2 ζητηματα

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και τα υπονοουμενα σχετικα με τα Windows Mobile 7 και τη συσκευη μας συνεχιζονται: http://pocketnow.com/tech-news/microsoft-implies-windows-mobile-7-headed-to-htc-hd2
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (αργοπορημένος εδώ...),

 

Είναι δυνατόν μια τέτοια συσκευή και να μη δουλεύει σωστά το ξυπνητήρι?

Έβαλα και το g-alarm, και ούτε αυτό δουλεύει σωστά.

Εσείς τι κάνετε? Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση?

 

Με είχε βολέψει και εμένα το g-alarm σε ένα touch cruise που είχα...αλλά στο HD2 δεν έπαιζε σωστά (μου έτρωγε την μπαταρία για πλάκα, το είχα διαβάσει και κάπου εδώ μέσα μάλλον). Έβαλα το SPBTIME και είναι ok.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο απο Wind πλευρά ??? Πότε θα το φέρει ****το.. ? Θέλω να το πάρω με την επιδότηση... 15 Ιανουαρίου είχαν πεί... αλλά θα είναι έτσι ?. ..

 

Απο εκεί που ήταν να το φέρει πρώτη η Wind, φτάσαμε να περιμένουμε μέσα Ιανουαρίου για να το έχουμε ****το...:lol:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (αργοπορημένος εδώ...),

 

Είναι δυνατόν μια τέτοια συσκευή και να μη δουλεύει σωστά το ξυπνητήρι?

Έβαλα και το g-alarm, και ούτε αυτό δουλεύει σωστά.

Εσείς τι κάνετε? Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη λύση?

Δοκιμασε το PTravel Alarm. Παλιο αλλα δουλευει απροβληματιστα, παιρνει MP3, εχει δικια του ενταση ηχου και μπορεις να βαλεις μεχρι 10 διαφορετικων ωρων alarms.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...