Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βραδυ θα δοκιμασω του Λαυρεντη...:cool:

 

 

περιμενω αποψεις και συμπερασματα :)

 

οχι οτι δεν τα ξερω ,απλα με ενδιαφερει και το τι βλεπετε και εσεις,αναλογα με το τι αναγκες εχει ο καθενας απο την συσκευη του ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτηνν την στιγμη 2 ρομς μονο αξιζουν πραγματικα και ειναι ετοιμες να ζησεις με αυτες πολυ καιρο:)

 

του Laurentius26 (ειναι η ρομ με τα καλυτερα ever benchmarks απο καθε αλλη που εχει παρουσιαστει μεχρι τωρα!!)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614311

 

και του Kwbr η topix 1.1.2

που ΔΕΝ υπαρχει πλεον :p

 

Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη rom αυτή τη στιγμή είναι η official 1.61.

Γι'αυτό και όσες cooked roms στηρίζονται στην 1.61 είναι σταθερές και γρήγορες.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τρομερο δίκιο... Μιλησα 3:26 και απο 96% επεσε στο 66% :(ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....

Πως γυρναμε πίσω...????:help:

 

!!!!!! Στο δικό μου πάντως δεν έκανε διαφορά!!!!.... Έβαλα το Zenonia και έπαιζα περίπου 1,5 ώρα (btw φοβερό παιχνίδι... μου θυμίζει το zelda που έπαιζα μικρός!!!), μίλησα και στο κινητό κανα 10λεπτο και η μπαταρία έπεσε 20-25% α και του wifi ανοιχτό... χωρίς browsing ομως... απλά ανοιχτό!!! Βέβαια έχω απενεργοποιημένο το 3G αν αυτό παίζει ρόλο....

 

φιλικά Σάκης.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

περιμενω αποψεις και συμπερασματα :)

 

οχι οτι δεν τα ξερω ,απλα με ενδιαφερει και το τι βλεπετε και εσεις,αναλογα με το τι αναγκες εχει ο καθενας απο την συσκευη του ;)

 

μεχρι στιγμης καλες εντυπωσεις.

καλυτερη αυτονομια απο τις αλλες, γρηγορη, δεν εχει κολλησει (με την τοπιξ ανεφερα 3 freeze).

 

Δε μου αρεσει που εχει λιγο χωρο μετα μιας και εχει κατι εφαρμογες που δε μας ειναι και πολυ χρησιμες (e9tx dictionary κτλ)

 

Αλλα σε γενικες γραμμες οκ μου φαινεται.

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι,σκεφτομαι να περασω την rom Laurentius26 παιζει ρολο αν το τηλ ειναι απο εξω η πρεπει να ειναι ελληνικο?

Πρεπει να προσεξω κατι κατα την εγκατασταση?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

 

 

 

 

 

 

HTC X7510 προς πωληση σφραγισμενο

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το θυμάμαι ότι το έψαχνες καιρό αλλά νομίζω ότι το είχαμε ξανασυζητήσει το ενδεχόμενο εάν έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το HTC Messaging!

 

Γιαννη καθυστερησα λιγο γιατι εψαχνα τροπο πειραζοντας συνεχεια τη registry και κανοντας δοκιμες ωστε να δουλεψει και με το sense αλλα τιποτα οποτε εκανα απλα απενεργοποιηση το htc messaging και δουλευει τελεια με το spb οποτε καλα ειναι και ετσι!:)

 

Α και κατι αλλο με την ευκαιρια να πω οτι το HD2 ειναι το 1ο htc που με ικανοποιη τοσο πολυ η μαμισια ΡΟΜ και σα ταχυτητα αλλα ΚΥΡΙΩΣ σα σταθεροτητα τουλαχιστον ετσι που το εχω στηση!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εαν αφήσουμε επί 30 ημέρες το GPRS ενεργό, επί 24 ώρες το 24ωρο, θα χρεωθούμε 1GB μέσα σε έναν μήνα, εφόσον δεν ανοίγουμε σελίδες? Απλά να είμαστε συνέχεια online.
Link to comment
Share on other sites

Εαν αφήσουμε επί 30 ημέρες το GPRS ενεργό, επί 24 ώρες το 24ωρο, θα χρεωθούμε 1GB μέσα σε έναν μήνα, εφόσον δεν ανοίγουμε σελίδες? Απλά να είμαστε συνέχεια online.

 

Οχι βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Με βαση προηγουμενα posts για το θεμα της μπαταριας. Ποια ειναι η ορθη φορτηση της μπαταριας την πρωτη φορα αλλα και για τις επομενες πρωτες μερες? Γιατι εχω ακουσει πολλες αποψεις οπως του οτι πρεπει να το φορτησουμε στην αρχη για 13 ωρες τουλαχιστον και μετα πρεπει να αποφορτιζεται τελειως η μπαταρια τουλαχιστον για 2-3 φορες τις πρωτες μερες ωστε να πετυχουμε την μεγιστη διαρκεια της.
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε πρωτη φορα το φορτισα απο τον υπολογιστη γυρω στις 4 ωρεσ.....και τωρα ειναι μια χαρα η μπαταρια του...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ισχύει η λογική των μεγάλων φορτίσεων αυτές τις συσκευές. Την φορτίσεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Σε γενικές γραμμές μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο update απο την HTC περιεχει κρυφή αναβάθμιση του radio απο την εκδοση 2.05.51.05_2 στην 2.06.51.07. Ειδε κανεις καμια διαφορα στο κινητο του?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το άρθρο φαίνεται να είναι ψαγμένο στο θέμα των μπαταριών....

 

http://blog.tech-spot.gr/2009/11/06/3656/

φαινεται πολυ καλο αρθρο...επιβεβαιωνει τα λεγομενα του athanasso..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το τελευταιο update απο την HTC περιεχει κρυφή αναβάθμιση του radio απο την εκδοση 2.05.51.05_2 στην 2.06.51.07. Ειδε κανεις καμια διαφορα στο κινητο του?

 

Οι απόψεις διίστανται. Μπορείς πάντως να το δοκιμάσεις και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος να επιστρέψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κορυφαιο και κατατοπιστικοτατο το αρθρο...

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το άρθρο φαίνεται να είναι ψαγμένο στο θέμα των μπαταριών....

 

http://blog.tech-spot.gr/2009/11/06/3656/

 

Διαβαζοντας το αρθρο μιλαει για καποιο προγραμμα batery care για pc υπαρχει κατι αντοιστιχο για το htc

 

Επισης θελω να πω για την πληρη απογοητευση μου σχετικα με το Windows Mobile Device Center 6.1 θεωρω οτι ειναι μια πολυ προχειρη λυση τησ microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το αρθρο μιλαει για καποιο προγραμμα batery care για pc υπαρχει κατι αντοιστιχο για το htc

 

Επισης θελω να πω για την πληρη απογοητευση μου σχετικα με το Windows Mobile Device Center 6.1 θεωρω οτι ειναι μια πολυ προχειρη λυση τησ microsoft.

πεσ μασ γιατι εισαι απογοητευμενος??

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...