Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια προβλημα.Κατι επαθε το wifi και δεν δουλευει.Εκανα επαναφορα αρχικων ρυθμισεων και δουλεψε αψογα.Οταν εκανα restore απο spb buckup παλι δεν δουλευε.Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει για να αποφυγω το στησιμο εκ νεου????

 

να διευκρινησω οτι ενω συνδεεται αμεσως κλεινει και λεει μη συνδεδεμενο ή αλλες φορες μενει συνδεδεμενο αλλα ιντερνετ γιοκ.

Καμια ιδεα κανεις???

Link to comment
Share on other sites

φιλε Δημητρη καλως ηρθες στην παρεα μας:)

 

φιλε μου η καταγραφη συνομιλιας στην ελληνικη ρομ και η συνεχιση ψαξιματος για αυτο εχει τελειωσει για μενα..

δεν δουλευω πλεον την ελληνικη ρομ,για αυτο και το λεω αυτο.

ηταν οντως καλυτερη η ποιοτητα της 2ης φωνης αλλα οχι σε ικανοποιητικο βαθμο.

το ψαχνω γιατι με ενδιαφερει κ εμενα πολυ και να ειστε σιγουροι οτι καποια στιγμη θα βρεθει λυση.

 

παντως ΔENεχει καμια σχεση η καταγραφη της κλησης σε ποιοτητα με του hd...και αυτο ειναι δυστυχως το μονο σιγουρο...

 

Ευχαριστώ Δημήτρη. Θα το ψάξω και εγώ λίγο με τη νεότερη έκδοση και αν πάλι δεν, θα βάλω κάποιο άλλο.

 

 

 

Ενημερωτικά... επειδή η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο που flashάρουμε μια ROM, μην φοβηθείτε το ενδεχόμενο hard reset, δεν πειράζει τίποτα το update.

 

Παρόλο τον παραπλανητικό τίτλο (!)... το συγκεκριμένο update βάζει στη συσκευή το Radio 2.06.51.07.

 

(Ενημερώθηκε και το πρώτο post)

 

Είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχει κίνδυνος διαγραφής δεδομένων με την εγκατάσταση ?

 

Σιγουρότατο.

 

Τελικά μπερδεύτηκα... Διαγράφονται ή όχι? Και στην πρώτη σελίδα κατά την εγκατάσταση γράφει : Caution installing this update will delete all information on your pda phone.

 

Και εκτός από τις sims που δε με ενδιαφέρουν, αξίζει για το radio να γίνει το update?

Edited by jim_koug
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει τι προγραμματα τρεχουν κ ενδεχομενως να κλεινουμε κ οποια θελουμε?να δουλευει με spb mobile shell διοτι το task button της πρωτης σελιδας δεν εμφανιζεταΙ..ευχαριστω
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!

Λοιπον πολυ χαιρομαι που βλεπω οσους εχουν το μηλαρακι να το βαζουν διακριτικα στην τσεπη οταν βλεπουν μπροστα τους το HD2...

ομως!

Καμια εφαρμογη οπως αυτες που εχουν τα iphone πχ. αυτοματη ευρεση internet hotspot ή κ οτι αλλο που θα βρουμε??????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από jim_koug

( Τελικά μπερδεύτηκα... Διαγράφονται ή όχι? Και στην πρώτη σελίδα κατά την εγκατάσταση γράφει : Caution installing this update will delete all information on your pda phone)

 

Μην μπερδεύεσαι καθόλου. Εγώ, έκανα την εγκατάσταση και δεν διαγράφτηκε τίποτα, όπως ακριβώς με είχε διαβεβαιώσει ο athanaso77.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

εχετε δει την topix 1.1.3? Εχει και το radio 206
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εχετε δει την topix 1.1.3? Εχει και το radio 206

 

για οσους εχουν βαλει ηδη την 1.1.2 δεν ειναι απαραιτητο μονο και μονο για το ραδιο η καποιες μικροαλλαγες που εχει,να στηνουν απο την αρχη ;)

 

πλεον μπορειτε να φλασαρετε και οποιο ραδιο θελετε χωρις να στηνετε το τηλ σας απο την αρχη,μιας και με αλλαγη ραδιο,δεν αλλαζει και δεν χανεται τπτ στην συσκευη σας ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχουμε νεα για τα wm 7 http://www.pestaola.gr/windows-mobile-7-demo-at-mwc-2010/ .

 

Δεν βλέπω να λέει κάτι καινούργιο.

 

Τελικά μπερδεύτηκα... Διαγράφονται ή όχι? Και στην πρώτη σελίδα κατά την εγκατάσταση γράφει : Caution installing this update will delete all information on your pda phone.

 

Και εκτός από τις sims που δε με ενδιαφέρουν, αξίζει για το radio να γίνει το update?

 

Εάν με άκουγες δεν θα μπερδευόσουν. :rolleyes:

 

Γνώμη μου είναι ότι το νέο radio είναι βελτιωμένο στα σημεία και αξίζει να το περάσεις στην συσκευή.

 

Μια γρηγορη ερωτηση...φοραει την ιδια μπαταρια με το aplo HD????

 

Όχι.

 

O Coreplayer Snapdragon επεξεργαστες.

Δεν ξερω αν εχει ξαναεμφανιστει. Δεν ειναι δικο μου βεβαια. Το βρηκα αλλου και σας το δινω. Αλλα πρεπει να γυρισετε το Video σε GDI για να παιξει.

Απο οτι λενε, βασιζετε στην εκδοση 1.31.

Οποιος το θελει ας μου στειλει πμ.

 

Coreplayer For Snapdragon devices (accelerated)

 

Το συγκεκριμένο Core Player είναι αυτό που υπάρχει στα Toshiba TG01. Από εκεί έχει γίνει exported. Δεν έχω δει κάτι το ιδιαίτερο όσον αφορά το αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!εχω ενα προβλημα:πηγα να δοκιμασω το shake and wake που ενεργοποιει το κινητο με το κουνημα και οταν απεγκατεστησα το προγραμματακι, επειδη δεν μου αρεσε, νεκρωσε το το κουμπι απορριψης(end key or power key)!ουτε καν αναβει οταν το παταω!εκανα soft and hard reset μεχρι και rom αλλαξα!τιποτα!βοηθηστε με σας παρακαλω......
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν βαλει ηδη την 1.1.2 δεν ειναι απαραιτητο μονο και μονο για το ραδιο η καποιες μικροαλλαγες που εχει,να στηνουν απο την αρχη ;)

 

πλεον μπορειτε να φλασαρετε και οποιο ραδιο θελετε χωρις να στηνετε το τηλ σας απο την αρχη,μιας και με αλλαγη ραδιο,δεν αλλαζει και δεν χανεται τπτ στην συσκευη σας ;)

 

topix 1.1.2 ή 1.1.3 ή laurentious ?

για πες μας την γνωμη σου μιας και εχεις δοκιμασει τουλαχιστον τις 2.

ερχεται και ΣΚ...:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!εχω ενα προβλημα:πηγα να δοκιμασω το shake and wake που ενεργοποιει το κινητο με το κουνημα και οταν απεγκατεστησα το προγραμματακι, επειδη δεν μου αρεσε, νεκρωσε το το κουμπι απορριψης(end key or power key)!ουτε καν αναβει οταν το παταω!εκανα soft and hard reset μεχρι και rom αλλαξα!τιποτα!βοηθηστε με σας παρακαλω......

Αν δεν δουλεύει ούτε μετά από hard reset, τότε υπάρχει κατά πάσα πιθανότητα πρόβλημα στο hardware! Δεν οφείλεται στο πρόγραμμα που έβαλες, μάλλον προϋπήρχε και δεν το κατάλαβες πιο πριν! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

με το που εβαλα το προγραμματακι δεν ξαναδουλεψε ενω λιγο πριν δουλευε κανονικοτατα και απροβληματιστα και δεν μου ειχε δειξει προβλημα καμια φορα!
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!

sas grafo apo hd2 giauto sunxoresteme gia ta greeklish..

ekana mia malakioula k den kserw pws na to ftiaksw twra!

 

katevasa ton opera 10 beta alla den marese m ton ekana uninstall!

ela omos twra pou sto internet tab tou sense mou anigi o internet explorer :-(

ti na kanw gia na ginei opos palia? foraw rom topix..

pantos sto start/internet/ uparxei kanonika oikonidio opera k douleuei kanonika!!

 

επειδη εχω την topix επανω ο opera που εχει ειναι ο 9.7.35627

πηγαινε εδω και κατεβασε τον και εγκατεστησε τον στην μνημη

μετα λογικα θα ειναι ολα οκ (εκδοση wvga)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5186058&postcount=1182

 

ναι βγηκε rom Laurentius26 HD2 [LEO] V1 WWE Ultimate serie

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το HD2. Είναι πάρα πολύ ωραίο. Το έχω και φορτίζει για 16 ώρες.:):):

 

γιατι ετσι φιλε μου?μολις φορτισει πληρως το αποσυνδεεις.:D

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως γινεται να σωζω τα sms μου κατευθειαν στη καρτα κ οχι στη sim οπως γινεται τωρα.

 

Τώρα δεν σώζονται στην SIM αλλά στη συσκευή.

 

με το που εβαλα το προγραμματακι δεν ξαναδουλεψε ενω λιγο πριν δουλευε κανονικοτατα και απροβληματιστα και δεν μου ειχε δειξει προβλημα καμια φορα!

 

Εάν μετά από hard reset δεν δουλεύει, δεν μπορεί κανένα πρόγραμμα να το χαλάσει. Είναι hardware πρόβλημα.

 

Το έχω και φορτίζει για 16 ώρες.:):):

 

Κακώς... όταν γεμίσει μπορείς να παίξεις κανονικά. Σε αυτές τις συσκευές επίσης καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κ πως μπορω να τα σωζω στη καρτα μνημης default??γιατι φανταζομαι οτι τα σωζει τωρα στη μνημη της συσκευης...επισεις τα ονοματα που σωζωντε στο τηλ. η στη καρτα μνημης?? Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα στην συσκευή εγκαθιστώνται. Δεν μπορείς στην κάρτα μνήμης και κατά τη γνώμη μου δεν βρίσκω και το λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελεια, φλασαρω την ωρα που γραφω!

 

Κριμα για τον Λαυρεντη, ελπιζω να μην του στοιχισει...

 

Ερωτηση λιγο noobιστικη αλλα καλο ειναι να το διευξρηνησω. Εχω εγκατεστημενα σχεδον ολα τα προγραμματα (εξαιρουντε Power Tools τυπου SKtools κλπ) στη καρτα μνημης. Θα πρεπει να τα κανω εγκατασταση ενα ενα απο πανω για να ξαναεμφανιστουν? Και αποια save που εχω κανει πχ στο Zenonia (RPG παιχνιδδακι το οποιο συνιστω ανεπιφυλακτα) θα τα ξαναβρω? (ειναι η πρωτη φορα που εγκαθιστω προγραμματα στη καρτα μνημης καθως στο HD τα εβαζα ολα στη μνημη τ ου τηλεφωνου και για αυτο ρωταω):X

 

Ευτυχώς κάποιοι έχουν προβλήματα ή στην προκειμένη φλασάρουν και μαθαίνουμε κάτι τέτοια...

 

Βαγγέλη φοβερό το zenonia! άλλα 2 3 τέτοια παιχνίδια να βρω και θα αλλάξω γνώμη για την παιχνιδομηχανή (μηλόφωνο...). Έχεις κάτι άλλο να προτείνεις γιατί με πασιέντζες, ναρκαλιευτές και τα συνήθη puzzle games που υπάρχουν για τα wb θα μας κοροιδεύουν!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν σώζονται στην SIM αλλά στη συσκευή.

 

Κακώς... όταν γεμίσει μπορείς να παίξεις κανονικά. Σε αυτές τις συσκευές επίσης καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

Εχω που το φορτίζω απο τις 9:00 το βράδυ. Να το βγάλω;

Link to comment
Share on other sites

περναω λαβρεντιους ρομ

 

οχι τιποτα αλλο

να δω γιατι ο ζαχαρακης μας τα πε καλα...

 

μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει αρκετες με οντως καλυτερη την topix

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...