Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO Update for HTC HD2 SIM Contacts ΔΕΝ πειράζει τίποτα στο τηλέφωνο από τις ρυθμίσεις / επαφές . ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΕΙ και το Radio, πράγμα μάλλον καλό...
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη απλα συνδεοντας το HD2 με το Jeyo mobile εχοντας απενεργοποιηση τα threded sms μπορεις να κανεις νεους φακελους!

 

Αλλα εγω τωρα κανω κατι δοκιμες και καταφερα επιτελους να κανω νεους φακελους και μεσα απ τη συσκευη!

 

Η δυνατοτητα υπαρχει αλλα η htc εκρινε σκοπιμο να μας τη στερηση και να μας παιδευει!

Δυστυχως ομως πρεπει να μη δουλευεις το Sense για να το πετυχης.

Βεβαια εγω απλα απενεργοποιω το sense κανω οτι φακελους θελω και μετα ξανα on!Το ψαχνω λιγο ακομα ομως!!

Μπορειτε να δειτε στις φωτο παρακατω...

Α,και ετσι δουλευει ΤΕΛΕΙΑ και το PIM Backup!!

 

Μάνο σε ευχαριστώ πολύ, αλλά μάλλον πρέπει να κάνω κάποια βλακεία!

Ακόμα και οταν απενεργοποιήσω το sence δεν μου βγάζει πουθενά διαχείρηση φακέλλων στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων.

Εκεί έχει μόνο τις καρτέλες των επιλογών και της λειτουργίας συζήτησης.

Στις επιλογές ανοίγει η κλασσική καρτέλα με τις ρυθμίσεις που υπήρχαν και όταν το sence ήταν ενεργό.

Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Σε ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο εδω αυτη http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-HD2-THiki-Silikonis-Silicone-case.122063.html χθες πολυ καλη με καλη εφαρμογη. μια καλη επιλογη απο ελλαδα. λογικα απο εξωτερικο θα ειναι πιο φτηνα αλλα για ελλαδα ειναι πολυ καλη λυση απο την ερευνα αγορας που εκανα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη και δεν την αλλαζω με τπτ!λιγοι καταλαβαινουν αν δεν εχουν ξαναδει το τηλ οτι εχει θηκη!

Και απο προστσια δεν το συζηταω,εφαρμογη αψογη και δεν σου γλυστραει το τηλ απο τα χερια με τπτ!

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2455.html?cPath=80_731

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη και δεν την αλλαζω με τπτ!λιγοι καταλαβαινουν αν δεν εχουν ξαναδει το τηλ οτι εχει θηκη!

Και απο προστσια δεν το συζηταω,εφαρμογη αψογη και δεν σου γλυστραει το τηλ απο τα χερια με τπτ!

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2455.html?cPath=80_731

 

Απο αυτο το μαγαζι την αγορασες? Επειδη ψαχνω για τον αδερφο μου, να την παραγγειλω αφοβα δηλαδη? Τιποτα αλλο παιζει? Εγω για PDAir ελεγα να παρω...

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το μαγαζι την αγορασες? Επειδη ψαχνω για τον αδερφο μου, να την παραγγειλω αφοβα δηλαδη? Τιποτα αλλο παιζει? Εγω για PDAir ελεγα να παρω...

 

 

Παιδια ο καθενας κανει τις δικες του επιλογες αναλογα με το γουστο του αλλα και τι θελει.

Για μενα ειναι η καλυτερη θηκη απο οσες εχω δει(και εχω ψαξει αρκετα...)!

 

Δεν μπορω να επηρεασω κανεναν οι αποφασεις ειναι δικες σας...

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο καθενας κανει τις δικες του επιλογες αναλογα με το γουστο του αλλα και τι θελει.

Για μενα ειναι η καλυτερη θηκη απο οσες εχω δει(και εχω ψαξει αρκετα...)!

 

Δεν μπορω να επηρεασω κανεναν οι αποφασεις ειναι δικες σας...

 

ΟΚ εφυγε παραγγελια για 15 πραγματακια που βρηκα! Ελπιζω να μην αργησει πολυ γιατι λεει 4-30 μερες!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ εφυγε παραγγελια για 15 πραγματακια που βρηκα! Ελπιζω να μην αργησει πολυ γιατι λεει 4-30 μερες!

 

Γύρω στις 10 ημέρες να υπολογίζεις, κυρίως εξαρτάται από το τελωνείο και τα ΕΛΤΑ (έρχεται συστημένο), το συγκεκριμένο "μαγαζί" αποστέλλει άμεσα και είναι πολύ αξιόπιστο.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ εφυγε παραγγελια για 15 πραγματακια που βρηκα! Ελπιζω να μην αργησει πολυ γιατι λεει 4-30 μερες!

 

 

αν διαλεξεις αποστολη με κουριερ το πολυ σε 3μερες ειναι στα χερια σου το πακετο!

με απλη αποστολη ταχυδρομειου εμενα δεν μου εχει κανει ποτε πανω απο 5 εργασιμες!

 

ειναι αξιοπιστο φθηνο και εχει κ καλα πραγματα το netimes.αοομα και αν χρειαστεις κατι να μιλησεις μαζι τους,θα παρεις απαντηση αμεσα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αγορασα απο εδω αυτη http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-HD2-THiki-Silikonis-Silicone-case.122063.html χθες πολυ καλη με καλη εφαρμογη. μια καλη επιλογη απο ελλαδα. λογικα απο εξωτερικο θα ειναι πιο φτηνα αλλα για ελλαδα ειναι πολυ καλη λυση απο την ερευνα αγορας που εκανα.

 

Η συγκεκριμένη θήκη σιλικόνης καλύπτει και το πληκτρολόγιο ή όχι; Πάντως όπως έχω ξαναπεί σε αυτά τα χρήματα παίρνεις πακέτο με πολλά πράγματα από το ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν βαλει ακομη το νεο ραδιο (2.06) απο την htc:

 

μεινετε με το 2·05!

Το πως καταπινει την μπαταια απλα δεν περιγραφεται....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν βαλει ακομη το νεο ραδιο (2.06) απο την htc:

 

μεινετε με το 2·05!

Το πως καταπινει την μπαταια απλα δεν περιγραφεται....

 

Αναφέρεσαι σ΄ αυτούς που έχουν την official rom ή και για τις μαγειρεμένες?

Για την Topix το radio που προτείνεται είναι το 2.06.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν βαλει ακομη το νεο ραδιο (2.06) απο την htc:

 

μεινετε με το 2·05!

Το πως καταπινει την μπαταια απλα δεν περιγραφεται....

 

Aλλαζει τιποτα το ουσιαστικο η μονο ρουφαει την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη θήκη σιλικόνης καλύπτει και το πληκτρολόγιο ή όχι; Πάντως όπως έχω ξαναπεί σε αυτά τα χρήματα παίρνεις πακέτο με πολλά πράγματα από το ebay.

 

οχι δεν το καλυπτει. ειναι καλη . για ελλαδα ειναι μια καλη λυση. οντως απο εξωτερικο εχεις παρα πολλες επιλογες. απλα οσοι θελουν αμεσα κατι και μονο απο ελλαδα ειναι μια παρα πολυ καλη λυση αυτη.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος task manager οπως το x-button που να δουλευει με το spb mobile shell?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν βαλει ακομη το νεο ραδιο (2.06) απο την htc:

 

μεινετε με το 2·05!

Το πως καταπινει την μπαταια απλα δεν περιγραφεται....

 

Λοιπόν...εχθές μου εμφάνισε και σε εμένα το φαινόμενο που δεν έφευγαν τα SMS... παρατήρησα όμως ότι εκείνη την στιγμή πήγα να ενημερώσω τον καιρό με το My Location γιατί είχε άλλη περιοχή απο αυτήν που ήμουν εκείνη την στιγμή και δεν άλλαζε το My Location με την περιοχή που ήμουν εκείνη την στιγμή ενώ ενημέρωνε κανονικά τον καιρό της Αθήνα-Θεσ/κης κ.α

Το εικονίδιο για το σήμα της κεραίας ήταν φουλ (VODAFONE) και δεν έδειχνε ότι υπήρχε θέμα...

Μόλις το έκανα soft reset αμέσως ενημερώθηκε το My Location με την καινούργια τοποθεσία και έφυγαν και τα SMS.

 

Γι αυτό ίσως το νεο radio να έχει σχέση με το πρόβλημα των SMS, μπορούν να το δοκιμάσουν όσοι έχουν το πρόβλημα αρκετά συχνά να δούμε εαν όντως έτσι είναι ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μάνο σε ευχαριστώ πολύ, αλλά μάλλον πρέπει να κάνω κάποια βλακεία!

Ακόμα και οταν απενεργοποιήσω το sence δεν μου βγάζει πουθενά διαχείρηση φακέλλων στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων.

Εκεί έχει μόνο τις καρτέλες των επιλογών και της λειτουργίας συζήτησης.

Στις επιλογές ανοίγει η κλασσική καρτέλα με τις ρυθμίσεις που υπήρχαν και όταν το sence ήταν ενεργό.

Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Γιαννη σημερα αυριο θα γραψω το πληρες τροπο τον οποιο βρηκα τελικα στο XDA(που αλλου?:lol:)με πολυ ψαξιμο αλλα και πειραματισμους που εκανα πριν μονος μου στη ρετζιστρη!

Και μεσα απ τη συσκευη πλεον μιας και δε χρειαζετε το jeyo!

 

Παντως δε δουλευει εως τωρα με το sense η δημιουργια φακελων αλλα με το default η με το spb shel 3.5 ειναι jet:)

 

Και μπορεις να εχεις το sense και οταν θες να φτιαξεις φακελους το απενεργοποιης!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σ΄ αυτούς που έχουν την official rom ή και για τις μαγειρεμένες?

Για την Topix το radio που προτείνεται είναι το 2.06.

 

Aλλαζει τιποτα το ουσιαστικο η μονο ρουφαει την μπαταρια?

 

ειδα καποιες διαφορες που για μενα δεν ειναι αξιες ωστε να θυσιασω την ηδη μικρη αυτονομια του λεο μου!

Οσο για το οτι ειναι προτεινομενο το 2.06 για την topix,μην ξεχναμε οτι εδω εμεις εχουμε αλλους παροχους και αλλες συνθηκες δικτυων απο του εξωτερικου...

Εμενα με την topix (αυτην εχω) το 2.05 ηταν πολυ καλυτερο ...

Εχω cosmote και δουλευω 3g τουλαχιστον 9 Ωρες την ημερα...

1η μου δουλεια μολις παω σπιτι εναι να αλλαξω ραδιο(δεν το εχω μαζι μου να το φλασαρα απο την καρτα..δεν την εχω ξαναπατησει ετσι..)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειδα καποιες διαφορες που για μενα δεν ειναι αξιες ωστε να θυσιασω την ηδη μικρη αυτονομια του λεο μου!

Οσο για το οτι ειναι προτεινομενο το 2.06 για την topix,μην ξεχναμε οτι εδω εμεις εχουμε αλλους παροχους και αλλες συνθηκες δικτυων απο του εξωτερικου...

Εμενα με την topix (αυτην εχω) το 2.05 ηταν πολυ καλυτερο ...

Εχω cosmote και δουλευω 3g τουλαχιστον 9 Ωρες την ημερα...

1η μου δουλεια μολις παω σπιτι εναι να αλλαξω ραδιο(δεν το εχω μαζι μου να το φλασαρα απο την καρτα..δεν την εχω ξαναπατησει ετσι..)

 

Δημητρη, γινεται να αλλαξει ραδιο και πως? Δεν νομιζω οτι γινεται uninstall οπως τα hot fixes.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη, γινεται να αλλαξει ραδιο και πως? Δεν νομιζω οτι γινεται uninstall οπως τα hot fixes.

 

το κατεβασα απο το τηλ και το φλασαρα ηδη:)

 

φυσικα και γινεται! αν ειναι hspl'ed το τηλ φλασαρεις απο την καρτα...ο υπολογιστης ειναι αχρηστος!

 

χρονια τωρα ετσι φλασαρω...με το λεο λογω καθυστερησης του hspl δουλεψα υπολογιστη ,αλλα τερμα πια:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο το τηλ και το φλασαρα ηδη:)

 

φυσικα και γινεται! αν ειναι hspl'ed το τηλ φλασαρεις απο την καρτα...ο υπολογιστης ειναι αχρηστος!

 

χρονια τωρα ετσι φλασαρω...με το λεο λογω καθυστερησης του hspl δουλεψα υπολογιστη ,αλλα τερμα πια:p

 

απο καρτα πως φλασαριες; το βαζεις καπου χημα στην καρτα πατας vol down και επανεκινηση και μπαινει στα τρια χρωματα; ή καπως ετσι;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στέλνω sms και δε φεύγουν από το κινητό μου, μένουν στο outbox. Έχω βάλει και το hotfix. Συμβαίνει και σε άλλον αυτό?
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του εν λόγω τηλ. Άψογο πραγματικά, μόνο που μου κακοφαίνεται η λιγοστή διάρκεια της μπαταρίας. Παρατηρώ πάντως το ActiveSync να δουλεύει στο παρασκήνιο ενώ δεν θα'πρεπε.

Μπορώ πειράζοντας την registry ή με άλλον τρόπο να το σταματήσω αυτό;

Σε ένα MIO είχα βάλει το eortologio today plug in και μου έδινε τις γιορτές και γενέθλια των επαφών μου στο καθημερινό ημερολόγιο. Δοκίμασα του παπαδημητρίου αλλά δεν το κάνει αυτό. Υπάρχει ρύθμιση γι'αυτό ή καποιο άλλο εορτολόγιο;

Τέλος, με το igo8, είχα δοκιμάσει τα πάντα με το αρχείο sys.txt και δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει έως που το έσβησα τελείως. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα ολοκληρωμένο αρχειο sys; Για να κάνω προσθήκες στο sys, παίζει ρόλο η σιρά με την οποία τα περνάω στο αρχείο αυτό δηλ. θέλει να είναι πάνω πάνω το interface και τα άλλα να ακολουθούν ή κάτι τέτοιο;;;

 

Ξέρω ότι μπορεί να κούρασα αλλά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα. Στέλνω sms και δε φεύγουν από το κινητό μου, μένουν στο outbox. Έχω βάλει και το hotfix. Συμβαίνει και σε άλλον αυτό?
αν ριξεις μια ματια στις προηγουμενες σελιδες εχει αναφερθει αυτο το προβλημα απο πολλους
Link to comment
Share on other sites

Dear Ervin,

 

Due to the adverse weather conditions few orders have been backlogged, yours included.

 

As such, your order while packed already will be dispatched once the weather conditions clear up, early next week on Monday.

 

Do accept my apologies for any inconvenience caused and hoping this arrangement is alright with you.

 

 

Kind Regards,

 

Vanessa Carroll

Customer Service Manager

αντε ρε γμτ, ποσο να περιμενει πια κανεις?? :(

αφου ειμαστε καψουρια... τι να κανουμε :D

 

δημητρη, για ρομ γνωριζω πως γινεται απο την καρτα

για radio ειναι ιδια η διαδικασια?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...