Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι για την εξαγωγη των επαφων σε αρχειο .pst

 

Οι παρακατω επιλογες τι διαφορες εχουν ??? Εγω θελω σε μια καρτελα να εχω ολα τα στοιχεια μιας επαφης και οχι να δημιουργουντε χωριστες επαφες για καθε πληροφορια.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι για την εξαγωγη των επαφων σε αρχειο .pst

 

Οι παρακατω επιλογες τι διαφορες εχουν ??? Εγω θελω σε μια καρτελα να εχω ολα τα στοιχεια μιας επαφης και οχι να δημιουργουντε χωριστες επαφες για καθε πληροφορια.Ευχαριστω.

 

Ολα τα στοιχεία της επαφής σου θα είναι κανονικά σε μία καρτέλλα, από τι βλέπω στη φωτο εξαγωγή πας να κάνεις οπως και να έχει, δες και εδώ : http://support.microsoft.com/kb/287070

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του προγράμματος στον υπολογιστή υπάρχει η επιλογή του τι να μην συγχρονίζεις. Τα απενεργοποιείς όλα.

Οταν τα απενεργοποιω και δινω οκ μου λεει οτι εχω συγχρονισει με το τηλεφωνο θα χαθουν και τα σβηνει. Μηπως ειναι καμια χαζομαρα τισ microsoft εχω win 7 και Windows Mobile Device Center 6.1 ενω στο γραφειο με χρ και active sync εχει επιλογη να μην συγχρονισει και δεν τα σβηνει?

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα απενεργοποιω και δινω οκ μου λεει οτι εχω συγχρονισει με το τηλεφωνο θα χαθουν και τα σβηνει. Μηπως ειναι καμια χαζομαρα τισ microsoft εχω win 7 και Windows Mobile Device Center 6.1 ενω στο γραφειο με χρ και active sync εχει επιλογη να μην συγχρονισει και δεν τα σβηνει?

 

Στο έκανε αυτό προφανώς γιατί είχες κάνει το πρώτο συγχρονισμό έχοντας επιλέξει και το συγχρονισμό επαφών.

Μετά έβγαλες την επιλογή των επαφών και με το επόμενο συγχρονισμό που έκανες, φύγαν και οι επαφές από την συσκευή σου

 

Σε ευχαριστω πολυ.

 

Επειδή φεύγουμε για φαγητό, μόλις επιστρέψουμε θα προσπαθήσω να γράψω για τον συγχρονισμό και τα .pst που θα σε βοηθήσουν. Μόνο ας πει ο Athanasso σε ποιο thread μήπως εδώ θα είμαστε off topic

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φεύγουμε για φαγητό, μόλις επιστρέψουμε θα προσπαθήσω να γράψω για τον συγχρονισμό και τα .pst που θα σε βοηθήσουν. Μόνο ας πει ο Athanasso σε ποιο thread μήπως εδώ θα είμαστε off topic

 

 

Καλη ορεξη και θα ειναι πολυ χρησιμο.Νομιζω μπορει να γραφτει κι εδω μιας και ειναι κατι 100 % απαραιτητο για το κινητο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ & ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ

 

Ζαχαράκη (συγνώμη αλλά δεν γνωρίζω το μικρό σου), χρόνια πολλά και σε σένα (τον δικαιολογημένα τις περισσότερες φορές ¨γκρινιάρη" της παρέας μας) αλλά και στον Athanaso & τον echidna, μπράβο σας σε ρε παιδιά για την υπομονή σας και τη διαθεση αλληλοβοήθειας που δείχνετε συνέχεια.

Με τη ευχή (εμείς τα "γαιδούρια") να βοηθάμε πιο συχνά σε πράγματα που γνωρίζουμε αλλά και οι έχοντες απορίες να το ψάχνουνε και λίγο περισσότερο

 

 

Εχει απαντηθεί και πιο πάνω: στις επιλογές συγχρονισμού έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις πια στοιχεία θα συγχρονίσεις, αν θες να είσαι ακόμα πιο ασφαλής με τις επαφές σου και γενικά με τα PIM στοιχεία σου πάρε ενα backup στο .pst αρχείο σου

 

δεν θα σχολιασω το "γαιδουρια" γιατι κανενας δεν ειπε κατι τετοιο;)

 

το αρχειο που πρεπει να παρει backup λεγεται pim και ειναι στο my device/pim.

μπορειτε απλα να το αντιγραφετε σε εναν φακελο στην καρτα μνημης σας μετα απο καθε αλλαγη που κανετε στις επαφες σας/ημερολογιο και αφου επανεκινησετε πρωτα την συσκευη σας.

το pimbackup2.8 δεν δουλευει σωστα στο λεο και πρεπει να χρησιμοποιειτε μονο την τελευταια εκδοση του sprite backup (η μοναδικη εφαρμογη που μπορει να επαναφερει το backup που εχετε παρει )με την επιλογη pim μονο τσεκαρισμενη!!

 

φυσικα ειναι πραγματα που εχουν ξαναειπωθει εδω μεσα ;)

αλλα...μην λεμε παλι τα ιδια...γιατι θα με λετε παλι γκρινιαρη:O

 

οχι οτι με νοιαζει...δεν δινω βαση πλεον σε τετοια σχολια ειδικα αν ερχονται απο ατομα που ΔΕΝ με ξερουν...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το απαισιο αποτελεσμα της καμερας μηπως φταινε καποιες ρυθμισει παιδια ???? Ειναι απαραδεκτη φωτο για ενα κινητο των 700 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το απαισιο αποτελεσμα της καμερας μηπως φταινε καποιες ρυθμισει παιδια ???? Ειναι απαραδεκτη φωτο για ενα κινητο των 700 ευρω.

 

 

Γιαννη αν πηρες το τηλ για camera phone συγγνωμη φιλε μου αλλα λαθος συσκευη πηρες!!

Σιγουρα δεν ειναι η πραγματικη αποδοση αυτη της φωτο σου που μπορει να δωσει η καμερα του τηλ!

Δεν χρησιμοποιεις φλας σε σημεια που φωτιζονται!

Το μονο που θα κερδισεις ειναι να εχεις τετοιο αποτελεσμα ..

Παιξε λιγο με τις ρυθμισεις της καμερας και τραβα κανα δυο φωτος παραπανω στο ιδιο σημειο με διαφορετικες ρυθμισεις .θα δεις απο μονος σου τι ενοω..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν πηρες το τηλ για camera phone συγγνωμη φιλε μου αλλα λαθος συσκευη πηρες!!

Σιγουρα δεν ειναι η πραγματικη αποδοση αυτη της φωτο σου που μπορει να δωσει η καμερα του τηλ!

Δεν χρησιμοποιεις φλας σε σημεια που φωτιζονται!

Το μονο που θα κερδισεις ειναι να εχεις τετοιο αποτελεσμα ..

Παιξε λιγο με τις ρυθμισεις της καμερας και τραβα κανα δυο φωτος παραπανω στο ιδιο σημειο με διαφορετικες ρυθμισεις .θα δεις απο μονος σου τι ενοω..

 

Ευχαριστω φιλε μου.Σιγουροτατα δεν το πηρα για καμερα οπως και κανενα τηλεφωνο που ειχα μεχρι τωρα αλλα το αποτελεσμα το θεωρω απαραδεκτο.

 

Θα δοκιμασω αυτα που λες και ελπιζω σε κατι πιο αξιοπρεπες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το απαισιο αποτελεσμα της καμερας μηπως φταινε καποιες ρυθμισει παιδια ???? Ειναι απαραδεκτη φωτο για ενα κινητο των 700 ευρω.

Καλη χρονια με ΥΓΕΙΑ και ευτυχια σε ολους.

+1 zaharakis

εαν ηθελες φωτογραφικο κινητο επρεπε να κοιταξεις απο sony ericsson μερια...

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι οι παρακατω ρυθμισεις απο xda και θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα.;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=602234

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!:)

 

Παιδια μην εχετε πολλες προσδοκειες απο τις καμερες των htc σε εσωτερικο ειδικα χωρο!

Ειδικα ομως απ τη καμερα του Leo μου ειμαι ευχαριστημενος μιας και στα snap shots που κυριως για αυτα ειναι τα κινητα ειναι καλη και ειδικα μου αρεσει που αποθηκευει ταχυτατα και βεβαια εχει πολυ καλη προβολη στην οθονη του κινητου!

Για παραπερα ομως(π.χ. προβολη αξιωσεων σε PC,η φωτος σε εσωτερικους χωρους απλα κρατατε μικρο καλαθι!)

 

Παντως προσωπικα απ το Αινο που εχω για 2ο(8ΜΡ αν κ μικρο ρολο παιζει) ΜΕ ΤΟ λεο μου αρεσει πιο πολυ αν τυχει να τραβηξω μια φωτο μιας και κανει το 1/4 του χρονου να εστιασει και να την αποθηκευση!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους παιδια!

να κανω την πρωτη ερωτηση μου της χρονιας!εχω βαλει την τελευταια αγγλικη ρομ και το sms hot fix.δεν εχω πλεον τα ενοχλητικα κενα στο γραψιμο μηνυματων,αλλα εξακολουθει να υπαρχει το εξης:τις περισσοτερες φορες οταν παω να απαντησω σε ενα μηνυμα,η δεν γραφει τιποτα ενω παταω τα γραμματα,η ενω το πληκτρολογιο ειναι στα γραμματα,γραφει αριθμους!και αναγκαζομαι να βγω απο το μηνυμα,να ξαναμπω και τοτε γραφει κανονικα,και οχι ολες τις φορες με την πρωτη.συμβαινει και σε αλλους αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους και απο μενα.

 

Θα συμφωνησω και εγω με τους προλαλησαντες για την καμερα.. Και σιγουρα μπορει να τραβηξει καλυτερη φωτο απο αυτη. Εχω τραβηξει αρκετες και εχω βγαλει πολυ καλυτερες την νυχτα. Η φωτογραφια θελει και τεχνικη..

Απο την αλλη. Κινητο και "ποιοτικη" φωτο δεν μπορουν να συνυπαρξουν γενικοτερα κατα την γνωμη μου εχωντας δοκιμασει ολα τα πολυ καλα κινητα (pixon 12,satio και το ομνια hd που ειχα και εμεινα ανικανοποιητος σε γενικοτερα πλαισια)

 

Σορρυ για το οφφτοπικ ας μην γεμισουμε αλλο το thread με ανουσια ποστς.

Καλη χρονια και παλι..

 

Φιλε Ζαχαρακη περιμενουμε ινφο για igo και την νεα ρομ.. Δωσε feedback στο λαο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω οταν ενωνω το τηλεφωνω με το pc και ειμαι σε αλλο απο το δικο μου ή ακομα και στο δικο μου και δεν θελω να κανει συνχρονισμο χωρις να κινδινευω να χασω τις επαφες μου βασικά.

όταν συνδέσεις για πρώτη φορά τη συσκευή με ένα pc σου βγάζει έναν οδηγό για να ρυθμίσεις την σύνδεση. Αμα πατήσεις άκυρο, δεν συγχρονίζει τίποτα, αλλά και να ακολουθήσεις τον οδηγό, σου δείχνει τι θα συγχρονίσε και σε αφήνει να επιλέξεις.

Αν δεν το ελεγες πρωτος δεν νομιζω οτι θα ακουγοντουσαν εδω μεσα συντομα

Ρε γκρινιάρη μόνο ένα μηνυμα από την άλλαγη πρόλαβε να έρθει χώρις χρονια πολλά

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους και απο μενα.

 

Θα συμφωνησω και εγω με τους προλαλησαντες για την καμερα.. Και σιγουρα μπορει να τραβηξει καλυτερη φωτο απο αυτη. Εχω τραβηξει αρκετες και εχω βγαλει πολυ καλυτερες την νυχτα. Η φωτογραφια θελει και τεχνικη..

Απο την αλλη. Κινητο και "ποιοτικη" φωτο δεν μπορουν να συνυπαρξουν γενικοτερα κατα την γνωμη μου εχωντας δοκιμασει ολα τα πολυ καλα κινητα (pixon 12,satio και το ομνια hd που ειχα και εμεινα ανικανοποιητος σε γενικοτερα πλαισια)

 

Σορρυ για το οφφτοπικ ας μην γεμισουμε αλλο το thread με ανουσια ποστς.

Καλη χρονια και παλι..

 

Φιλε Ζαχαρακη περιμενουμε ινφο για igo και την νεα ρομ.. Δωσε feedback στο λαο :lol:

 

Δημητρη η ρομ ειναι πλεον φουλ στημενη στο λεο μου εδω και δυο μερες και δουλευει απροβληματιστα και ταχυτατα!

Δεν μου επιτρεπεται να την δωσω δημοσια,μιας και αυτο ειναι καθαρα επιλογη του Δημιουργου της!

Αλλα τα πραγματα ειναι σε πολυ καλο δρομο!

Παντως ειλικρινα,και η επισημη ελληνικη ηταν μια χαρα οπως ειχα στημενο το τηλ μου!

Οι διαφορες που δινουν καποιες καλες μαγειρεμενες ρομ,πολλες φορες, δεν ειναι ευκολα διακριτες απο απειρα ματια:)

και δεν το λεω αυτο για να σας το παιξω εξυπνος αλλα θελω να καταλαβετε οτι στην κατασταση που ειναι η συσκευη με την μαμα ελληνικη ρομ, δεν ειναι αναγκη να ψαχνεστε για να φλασαρετε αλλες ρομ!

Μαθετε το τηλ σας πρωτα χαρειτε το και οταν υπαρχουν αξιοπιστες προτασεις να στε σιγουροι οτι θα ενημερωθειτε αμεσα!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη η ρομ ειναι πλεον φουλ στημενη στο λεο μου εδω και δυο μερες και δουλευει απροβληματιστα και ταχυτατα!

Δεν μου επιτρεπεται να την δωσω δημοσια,μιας και αυτο ειναι καθαρα επιλογη του Δημιουργου της!

Αλλα τα πραγματα ειναι σε πολυ καλο δρομο!

Παντως ειλικρινα,και η επισημη ελληνικη ηταν μια χαρα οπως ειχα στημενο το τηλ μου!

Οι διαφορες που δινουν καποιες καλες μαγειρεμενες ρομ,πολλες φορες, δεν ειναι ευκολα διακριτες απο απειρα ματια:)

και δεν το λεω αυτο για να σας το παιξω εξυπνος αλλα θελω να καταλαβετε οτι στην κατασταση που ειναι η συσκευη με την μαμα ελληνικη ρομ, δεν ειναι αναγκη να ψαχνεστε για να φλασαρετε αλλες ρομ!

Μαθετε το τηλ σας πρωτα χαρειτε το και οταν υπαρχουν αξιοπιστες προτασεις να στε σιγουροι οτι θα ενημερωθειτε αμεσα!!

 

Φλασαρω συχνα ρομ σε συσκευες απλα επειδη με τα win mo εχω καιρο να ασχοληθω και μονο το hd2 ηταν ικανο να με φερει πισω στα πατρια εδαφη για αυτο ρωταω.. Ουτως ή αλλως αυτο ειναι και το νοημα αυτων των συσκευων να τις παραμετροποιεις συνεχως.. Σε καταλαβαινω παντως..

Και οκ δεν περιμενω αν εισαι κατω απο "nda" να δωσεις την ρομ..

Για το igo σκεφτεσε τπτ τωρα κοντα ή να το δω μονος ; ;)

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μηνυμα αν ανεβεις:)

 

@Δημητρη με αυτα που βλεπω απο τους Περισσοτερους χρηστες του HD2.... δυσκολο να τους κανω τετοιο δωρο...

Εσυ μην ανυσηχεις ομως, καποια στιγμη που θα μαζευτω σπιτι θα χεις νεα μου!

 

Δημητρη καλημερα

Καλη χρονια να εχεις με υγεια πανω απο ολα :)

Δοκιμασα μια cooked rom(topix) ετσι απο περιεργεια ,για να δω αν λειτουργει καλυτερα το audio vito notes,και αν ειναι τελικα προβλημα με τις oem ρομ που λεγαμε χθες.

 

Επαιζε χειροτερα απο οτι με την ελληνικη :confused:

 

Ετσι επανηλθα στην official ελληνικη.

 

 

Καλη χρονια σε ολους παιδια :)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν βρήκα κάποια λύση αναφορικά με το πρόβλημα των μηνυμάτων. Περίπου 1 στα 3-4 μηνύματα δεν φτάνουν έγκαιρα στον παραλήπτη τους- μπορεί να φτάσουν και μια ημέρα μετά. Έχει διαβάσει πουθενά κανείς κάτι σχετικό;;
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Να και 4 φωτο απο εξωτερικο χωρο που τραβηξα μετα απο τα fix που προτεινατε.Εχουν μεγεθος 600-700 ΚΒ. Πολυ μικρο δεν ειναι για 5 megapixel ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χρονια σας πολλα και καλη χρονια.Eχω ενα προβλημα.

 

Την περασμενη εβδομαδα αγορασα ενα htc hd2.Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να στειλω sms,ενω τα λαμβανω κανονικοτατα.Στην vodafone απο το τμημα εξ.πελατων μου ειπαν να ελενξω τον αριθμο του κεντρου μηνυματων.Δεν τη βρισκω πουθενα αυτη την επιλογη.Μηπως γνωριζει κανεις τι συμβαινει ή πηπως θελει καποια ρυθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,χρονια σας πολλα και καλη χρονια.

 

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο οπως ειπα και μερικες σελιδες πριν. Διαβασα μερικα πραγματα αλλα δεν καταλαβα αλλα. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου τα Ελληνικα σαν γλωσσα ουτε στο μενου ουτε στα sms, αλλα θα ηθελε να μπορω να αλλαξω οπως στο PC μονο για sms μενου μονο στα Αγγλικα, κατι τετοιο ειναι εφικτο? Και δευτερη ερωτηση, εγω δεν κατεχω και πολυ απο αυτα τα ρομ που λετε, αν το αγορασω θα πρεπει να αλλαξω ρομ? Τα βασικα θελω απο το τηλ, και κανενα μαιλ και facebook. Σορρυ αν κουρασε το ποστ μου. Ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Να και 4 φωτο απο εξωτερικο χωρο που τραβηξα μετα απο τα fix που προτεινατε.Εχουν μεγεθος 600-700 ΚΒ. Πολυ μικρο δεν ειναι για 5 megapixel ?

 

Γιαννη εχεις βαλη στης ρυθμισεις να εχει τη ποιοτητα εικονας σε εξαιρετικα λεπτομερης??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ξερι κανεις κανενα προγραμματακι για να κλειδωνω τους φακελουσ μου?

 

Resco file explorer

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εχεις βαλη στης ρυθμισεις να εχει τη ποιοτητα εικονας σε εξαιρετικα λεπτομερης??

 

Δεν εχω βαλει καποια ρυθμιση....Απο που την βαζουμε αυτη ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...