Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις βάλει screen protector;;; Σε κάποιες μάρκες δεν δουλεύει ο proximity sensor!!!

 

Οχι είναι γυμνό όπως το έκανε η μάνα του :)

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα τυχαιο μαγαζι με υπολογιστες στη γειτονια μου,αγορασα 2...

2,60 ευρω συνολο και τα 2 μαζι...(1,30 ευρω το ενα)..;)

 

Που μένεις ρε αδερφέ, γαιτί εγώ ψάχνω στην Αθήνα να τα βρω και δεν υπάρχουν πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποριες παιδια.....

 

Χρησιμοποιω μερικες φορες ενα bluetooth και οταν με καλουν μπορω να απαντησω ή απο το κινητο ή απο το bluetooth. Οταν καλω ομως εγω απο το κινητο δεν ακουω τιποτα και μπορω να ακουσω μονο απο το ακουστικο του bluetooth. Υπαρχει καποιος τροπος να μπορω "να παρω" την κλιση απο το bluetooth με το κινητο ???

 

Και κατι αλλο...Ορισμενες επαφες μου φαινοντε με το εικονιδιο της sim διπλα ενω οι πιο πολλες με το "κεφαλακι" . Συγχρονιζω με το outlook. Μπορω να κανω αυτες τις επαφες να τις βλεπω απο το κινητο και οχι την sim ?

 

Οι επαφες μας απο το κινητο μπορουν να αντιγραφουν και στην sim ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μετά από πολύωρο ταξίδι παρέα με το Leo, έχω να πω τα εξής: Ακόμη και μέσα από αθερμικό παρμπρίζ και στο κέντρο του αυτοκινήτου, το GPS του ήταν απλά κορυφαίο. Καμπάνα! Επίσης, συνδέεται πλέον άνετα με το εργοστασιακό bluetooth και των δύο αυτοκινήτων που έχω και δείχνει κανονικά και τις επαφές και τις τελευταίες κλήσεις. Τέλος, έχω να πω ότι αντικατέστησα και το i-pod με το κινητό, αφού συνδέεται άνετα με βύσμα 3.5mm (θύρα AUX) στο ηχοσύστημα των αυτοκινήτων και παίζει τα πάντα!!!

Χρηστικότατο...:happy:

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς γιατί σε όσες επαφές υπάρχει το κεφαλαίο ελληνικό Α, το δείχνει σαν κουτάκι; Κάτι πρέπει να έχει με την κωδικοποίηση του συγκεκριμένου γράμματος κάπου είχα διαβάσει... Αν το αλλάξω μέσω Outlook, θα φτιάξει αυτό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μετά από πολύωρο ταξίδι παρέα με το Leo, έχω να πω τα εξής: Ακόμη και μέσα από αθερμικό παρμπρίζ και στο κέντρο του αυτοκινήτου, το GPS του ήταν απλά κορυφαίο. Καμπάνα! Επίσης, συνδέεται πλέον άνετα με το εργοστασιακό bluetooth και των δύο αυτοκινήτων που έχω και δείχνει κανονικά και τις επαφές και τις τελευταίες κλήσεις. Τέλος, έχω να πω ότι αντικατέστησα και το i-pod με το κινητό, αφού συνδέεται άνετα με βύσμα 3.5mm (θύρα AUX) στο ηχοσύστημα των αυτοκινήτων και παίζει τα πάντα!!!

Χρηστικότατο...:happy:

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς γιατί σε όσες επαφές υπάρχει το κεφαλαίο ελληνικό Α, το δείχνει σαν κουτάκι; Κάτι πρέπει να έχει με την κωδικοποίηση του συγκεκριμένου γράμματος κάπου είχα διαβάσει... Αν το αλλάξω μέσω Outlook, θα φτιάξει αυτό ή όχι;

Πράγματι εκπληκτικό το κινητό... και όσο πάει μόνο θα βελτιώνεται!!!

 

Στις επαφές μάλλον πρόβλημα έχεις με το τονισμένο 'Α και όχι με το απλό Α

Για ρίξε μια ματιά και αν είναι τονισμένα (προφανώς από κάποιο παλιό τηλέφωνο) άλλαξέ το και μην βάζεις τόνο!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στον καιρό κάνει ενημέρωση;;;

Αν ναι τότε πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του opera και να βάλεις τη σωστή σύνδεση, μάλλον αυτό πειράχτηκε! :)

 

Όχι δεν κάνει ενημέρωση:mad:

 

πρεπει να βαλεις wep key,ip adress,

πηγαινεις Network adapters

Το πρωτο 192 168 0 χ

Το δευτερο μπαινει μονο του

το τριτο είναι 192 168 0 1.

μετα πηγαινεις name servers και γραφεις τα εξης

Dns 194 219 227 2

Alt dns 193 92 150 3

Πηγαινεις στο ρουτερ και το αποδεχεσαι,κανεις restart και τελος

 

Τα έκανα όλα κατά γράμμα ( κάποια νούμερα ήταν διαφορετικά απο αυτά που μου δίνεις) αλλά τίποτα- ΌΜΩΣ δεν έκανα αποδοχή στο router διότι δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Μπορείς να μου πεις πως το κάνω;;:O

EDIT:

Το βρήκα. Απλά ξετίκαρα την επιλογή "Συγκεκριμενη διεύθυνση IP" όπου έπρεπε να βάλω όλα αυτα τα νούμερα και επέλεξα το: ¨Διεύθυνση IP απο το διακομιστή¨:D

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εναλλακτική. Το ίδιο το windows mobile device center όμως έχει επιλογή για το προς τα που θα γίνεται ο συγχρονισμός. Εάν επιλέξεις από τη συσκευή στον υπολογιστή, δεν θα σου σβήσει τις επαφές της συσκευής και θα περάσει όσες έχεις και στον υπολογιστή. Ψάξε το λίγο στις ρυθμίσεις.

 

Ενταξει στο να αλλαξω το τροπο συνχρονισμου το προβλημα ειναι οταν το βαζω σε αλλο pc εκτος του σπιτιου τι κανω δεν θελω να συγχρονιζω τις επαφες μου οπου και εαν βρισκομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει στο να αλλαξω το τροπο συνχρονισμου το προβλημα ειναι οταν το βαζω σε αλλο pc εκτος του σπιτιου τι κανω δεν θελω να συγχρονιζω τις επαφες μου οπου και εαν βρισκομαι.

 

Όταν το συνδέεις πρώτη φορά σου βγάζει επιλογές συγχρονισμού! Μπορείς να επιλέξεις να μην συγχρονίζει τίποτα! Επίσης μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου σαν disk drive ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει δυο καλωδια data στις 24/12 και μου ηρθαν σημερα.Τελικο ποσο με μεταφορικα 34,21 ευρω.

 

Με προεκταση καλωδιου usb φορτιζει το κινητο ???? Το μηλοφωνο δεν φορτιζε.

 

Edit

 

Νομιζα οτι δεν ειχα προεκταση και ρωτησα για να αγορασω αλλα τελικα βρηκα μια και δουλευει κανονικα η φορτιση απο πριζα με προεκταση usb.

 

Το Πλαισιο πουλαει τα ιδια καλωδια 3.25 Ευρω και δουλευουν κανονικα.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαισιο πουλαει τα ιδια καλωδια 3.25 Ευρω και δουλευουν κανονικα.

 

Απο το Πλαισιο πηρα το κινητο αλλα οταν το πηρα δεν ειχαν καλωδια επι πλεον...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Που μένεις ρε αδερφέ, γαιτί εγώ ψάχνω στην Αθήνα να τα βρω και δεν υπάρχουν πουθενά

Το καλωδιο αυτο υπαρχει σχεδον παντου..Σε οποιο μαγαζι υπολογιστων και να πατε,ζητηστε ενα καλωδιο USB σε microUSB...

Αν θες δικτυακο μαγαζι,παρηγγειλε το απο Msystems...Κανε ομως τηλεφωνικη παραγγελια και πες τους τι ακριβως θελεις γιατι δεν το βλεπω στο καταλογο τους,η περνα απο εκει...ΣΙΓΟΥΡΑ εχουν...Πηρα πριν λιγες μερες για ενα φιλο στα 2 ευρω νομιζω...Ειναι πανω στη Φραντζη στο Νεο Κοσμο...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis

αντε να ρωτησω και εγω,η τελευταια ρομ ειναι η 1.48.482.2 ;επισης τα 4 hotfix που εχει βγαλει η htc παιζει ρολο απο που τα κατεβαζω;ευρωπη1 η ευρωπη2;

ευχαριστω εκ των προτερων τον φιλο που θα απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

αντε να ρωτησω και εγω,η τελευταια ρομ ειναι η 1.48.482.2 ;επισης τα 4 hotfix που εχει βγαλει η htc παιζει ρολο απο που τα κατεβαζω;ευρωπη1 η ευρωπη2;

ευχαριστω εκ των προτερων τον φιλο που θα απαντηση:)

 

Όχι, η τελευταία είναι 1.48.482.4

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο!

Καλού κακού πριν περάσεις τα hotfix κράτα ένα backup, ποτέ δεν ξέρεις!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης τα 4 hotfix που εχει βγαλει η htc παιζει ρολο απο που τα κατεβαζω;ευρωπη1 η ευρωπη2;

 

Γιάννη το ίδιο πράγμα είναι, o server από όπου θα το κατεβάζεις αλλάζει.

 

(Βάλε την τελευταία έκδοση)

 

Επίσης μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου σαν disk drive ;)

 

Έτσι όμως, δεν έχεις πρόσβαση από την συσκευή σου σε ότι έχει να κάνει με την κάρτα μνήμης για όση ώρα είναι συνδεδεμένη κατά αυτό τον τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis

οταν εννοεις γιαννη τελευταια εκδοση;:Xεχει βγει και πιο νεα ρομ;:Oκαι τα fix ε;..ωωωπ ναι απαντησε ο φιλος πιο πανω

 

Όχι, η τελευταία είναι 1.48.482.4

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο!

οκ ευχαριστω:)εχει και τα ελληνικα;θα παω σε λιγο στο site να δω;:)

συγνωμη για τα 2 συνεχομενα ποστ παιδια

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω:)εχει και τα ελληνικα;θα παω σε λιγο στο site να δω;:)

συγνωμη για τα 2 συνεχομενα ποστ παιδια

 

Ναι, έχει και την ελληνική rom!

Κράτα καλού κακού ένα backup πριν περάσεις τα hotfix!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε επισης στους xda SSPL(SoftSPL) με το οποιο βαζεις οποια cooked ROM θες χωρις να εχεις προβλημα να χασεις την εγγυηση.

Προσωπικα εβαλα την Touch-IT του itje και ειναι σουπερ!

Πολυ γρηγορη κ πολυ πρακτικη με το νεο manila 2.5.1922 που εχει προστεθει κ documents tab.

 

Υ.Γ.:Καλυτερα να μην το προσπαθησει καποιος ο οποιος δεν το εχει ξανακανει στο παρελθον ή τουλαχιστον αν δεν γνωριζει τα βασικα περι SPL.

 

Καλες γιορτες!

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγηκε επισης στους xda SSPL(SoftSPL) με το οποιο βαζεις οποια cooked ROM θες χωρις να εχεις προβλημα να χασεις την εγγυηση.

Προσωπικα εβαλα την Touch-IT του itje και ειναι σουπερ!

Πολυ γρηγορη κ πολυ πρακτικη με το νεο manila 2.5.1922 που εχει προστεθει κ documents tab.

 

Υ.Γ.:Καλυτερα να μην το προσπαθησει καποιος ο οποιος δεν το εχει ξανακανει στο παρελθον ή τουλαχιστον αν δεν γνωριζει τα βασικα περι SPL.

 

Καλες γιορτες!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3026272#post3026272

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ναι, έχει και την ελληνική rom!

Κράτα καλού κακού ένα backup πριν περάσεις τα hotfix!

η συσκευη ειναι αδεια,δεν εχω περασει τιποτα μεσα οποτε τι να το κανω το backup;γιατι το λες;κανουν κολπακια τα hotfix;αμα κανω hard reset δεν φευγουν;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κράτα καλού κακού ένα backup πριν περάσεις τα hotfix!

 

Για ποιο λόγο;

 

η συσκευη ειναι αδεια,δεν εχω περασει τιποτα μεσα οποτε τι να το κανω το backup;γιατι το λες;κανουν κολπακια τα hotfix;αμα κανω hard reset δεν φευγουν;

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα Γιάννη, βάλε τα άφοβα.

 

(Όντως με το hard reset εξαφανίζονται)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο;

 

 

 

Είχα περάσει μόνο το hotfix για την κάμερα μόλις πρωτοκυκλοφόρησε, χθες πέρασα τα υπόλοιπα και μου δημιουργήθηκε το πρόβλημα με τις διπλές φωτογραφίες στο άλμπουμ (η rom είνα η αγγλική, τα region ελληνικά και δεν έχω αλλάξει γλώσσα στο sense)!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

 

ουπς! συγνωμη δεν το προσεξα λογω του οτι ηταν απλα ενα link. :)

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας.

Εχω το HTC HD 2 με το NDRIVE που δινει η VODAFONE

Οταν δινω μια διευθυνση π.χ. Δαφνη - Αλκιβιαδου - χωρις αριθμο μου τη δειχνει σωστα. Αν βαλω και αριθμο (η αριθμηση τελειωνει στο 28) αντι την Αλκιβιαδου στη Δαφνη μου βγαζει την Αλκιβιαδου κοντα στην Κωσταντινουπολεως.!!!

Μεχρι στιγμης μονο με τον συγκεκριμενο δρομο με παει αλλου. Η Αγγελοτοπουλου που ειναι ο πρωτος παραλληλος μου τη δειχνει κανονικα.

Σε νοκια φιλου με ndrive δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.

Παρακαλω αν καποιος φιλος μπορει να κανει ενα πειραμα και να μου πει το αποτελεσμα. Να δουμε αν φταιει το συγκεκριμενο HTC η αν ειναι γενικο.

 

Ευχαριστω θερμα

Δημητρης

 

 

Γειά σε όλους,

Χαιρετώ το διαχειριστή και όλα τα παιδιά τις απόψεις των οποίων διάβαζα με μεγάλο ενδιαφέρον όλο το διάστημα της δημιουργίας του thread, λόγω ενδιαφέροντος μου για αγορά του HD2 που υλοποιήθηκε τελικά προ 10 ημερών. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για όσα αναλυτικά έχετε παραθέσει και με βοήθησαν πολύ στην επιλογή μου. Θα ήθελα εδώ να αναφέρω χωρίς να σας κουράζω ότι το βασικό κριτήριο με το οποίο επέλεξα το HD2 ήταν μια απλή επαφή μου με το IPHONE. Ναι, καλά διαβάσατε, το IPHONE και κυρίως η capacitive οθόνη του, άλλαξαν άρδην τα βασικά κριτήρια με τα οποία είχα σκοπό να επιλέξω την επόμενη συσκευή μου. Χωρίς να σας κουράσω με αναλυτική παράθεση των σημείων που κατά την εκτίμηση μου υπερτερεί το HD2 και τα οποία είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι κατανοείτε σε βάθος ενώ εγώ μόνο επιδερμικά, θα πω ότι κατέληξα πως σήμερα είναι η καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί.

Αυτά για να παρουσιαστώ και συνεχίζω με αφορμή την επισήμανση του συναδέλφου ''ddelios'' λέγοντας ότι και εγώ από την πρώτη ημέρα παρατήρησα πρόβλημα στον ορισμό της σωστής διεύθυνσης στο NDRIVE που συνόδευε το HD2. Συγκεκριμένα, σε πολλές περιπτώσεις, τοποθετεί λανθασμένα τη διεύθυνση σε άλλο Δήμο από αυτόν που έχει ορίσει ο χρήστης. Ειδικότερα, στον Άλιμο που μένω όλες οι οδοί με διαδεδομένη ονομασία τοποθετούνται σε άλλο Δήμο και απ΄αυτές που δοκίμασα μόνο όσες έχουν σπάνια ονόματα δηλαδή δεν υπάρχουν ίσως αλλού, τοποθετούνται σωστά. Επικοινώνησα με την εταιρία που υποστηρίζει το NDRIVE αλλά δεν πληροφορήθηκα κάτι που θα με διαφώτιζε. Μήπως κάποιος από εσάς μπορεί να βοηθήσει ?

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...