Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ευχαριστω. Αυτο σημεινει οτι δεν εχω εγγυηση ετσι? και τον ρωτησα μου ειπε ΝΑΙ απο την Ace Hellas 2 χρονια.

 

Από που το έχεις αγοράσει; Κάτι δεν πάει καλά με αυτούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

το core το εχω περασει. το tcpmp μου κρασαρει. σαν player για μουσικη εχω βαλει το Nitrogen. πιο πολυ ρωτησα αν εχει κι αλλος το ιδιο προβλημα. ειδα ενα αλλο κατοχο που το ανεφερε στο xda. θελω να το κανω να παιξει μιας και νομιζω οτι συνεργαζεται καλα με τα κουμπια του clip d-radio. ισως φταιει κατι που περασα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αυτο σημεινει οτι δεν εχω εγγυηση ετσι? και τον ρωτησα μου ειπε ΝΑΙ απο την Ace Hellas 2 χρονια.

 

Αυτοκολητο ACE Hellas....είχε??? Αν οχι μαλλον είναι απο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

το core το εχω περασει. το tcpmp μου κρασαρει. σαν player για μουσικη εχω βαλει το Nitrogen. πιο πολυ ρωτησα αν εχει κι αλλος το ιδιο προβλημα. ειδα ενα αλλο κατοχο που το ανεφερε στο xda. θελω να το κανω να παιξει μιας και νομιζω οτι συνεργαζεται καλα με τα κουμπια του clip d-radio. ισως φταιει κατι που περασα.

 

 

Αν ειχες διαβασει το ποστ μου στους xda θα σου ειχε λυθει μια και καλη η απορια αυτη φιλε μου..

Δεν συνεργαζεται σε κανενα τηλ μετα του καιζερ κανενα bl handsfree για χειρισμο του media player/core player η default audio manager στα τηλ της htc...

 

Στο thread του hd ειδικα ειχε ξεκινησει μια προσπαθεια ωστε να βρεθει λυση για αυτο το προβλημα αλλα τα ειχαν παρατησει τα παιδια εκει μια και καλη...

Και εγω το itech radio εχω κ μετα το καιζερ μου εχει σταματησει να με συντροφευει στην ακροαση μουσικης ...

Παντως δωσε μια ευκαιρια στον player του tf3d και ασχησου με αυτον.

Εχει καλα στοιχεια και καλη αποδοση. Σιγουρα δεν φθανει σε αποδοση ποιοτητα το ipod/iphone αλλα πιστευω πως θα την κανεις την δουλεια σου ικανοποιητικα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα αρχιζω να ψαχνομαι για το συγκεκριμενο τηλ. θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η τιμη του στην ελλαδα και ποια στο εξωτερικο και απο που συμφερει η αγορα του με εγγθηση κτλ. ευχαριστω προκαταβολικα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

το βασικό μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι η ακρόαση και ομιλία με bleutooth. 6 διαφορετικά έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και τα 6 έχουν πολύ χαμηλό ήχο ακρόασης και ο συνομιλητής δεν με ακούει δυνατά.τα έκανα σύνδεση με άλλη συσκευή και ακούγεται μια χαρά.

 

αντιμετωπίζει κανεις το ίδιο πρόβλημα ή υπάρχει κάποιος που βρήκε λύση???

 

rom 1.48.482.2 ell

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το βασικό μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι η ακρόαση και ομιλία με bleutooth. 6 διαφορετικά έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και τα 6 έχουν πολύ χαμηλό ήχο ακρόασης και ο συνομιλητής δεν με ακούει δυνατά.τα έκανα σύνδεση με άλλη συσκευή και ακούγεται μια χαρά.

 

αντιμετωπίζει κανεις το ίδιο πρόβλημα ή υπάρχει κάποιος που βρήκε λύση???

 

rom 1.48.482.2 ell

 

Με ένα πανάρχαιο Jabra που το δουλεύω δεν έχω παρατηρήσει κάτι και πάντα με την rom που αναφέρεις ποιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Επειδή παρατηρώ ότι το θέμα και οι απορίες για την Ελληνική σε σχέση με την Αγγλική rom επανερχονται ξανά και ξανά, και έχοντας ασχοληθεί με τις δύο εκδόσεις αρκετά εκτεταμένα θα ήθελα να παραθέσω τις παρατηρήσεις μου σχετικά, για όποιον ενδιαφέρεται:

1) Θεωρώ ότι τα fonts της Ελληνικής rom είναι πολύ καλύτερα (πχ στο manila όταν αλλάζουμε tabs τα αγγλικά είναι σε πολλά σημεία θολά ή στις ρυθμίσεις/settings πάλι το ίδιο - ειδικά μέσα στο wireless controls). Η αγγλική έκδοση που έχω χρησιμοποιήσει είναι από το htcpedia (η wwe 1.48.405.2). Θα δοκιμάσω σήμερα και την original από htc.com αν και συγκρίνοντας τις δύο βάση μεγέθους φαίνονται ολόιδιες!

2) Τα διαθέσιμα πληκτρολόγια ελληνικών για την αγγλική rom καλύπτουν πλήρως την χρήση ελληνικών χαρακτήρων (και φυσικά είμαστε ευγνώμονες στα παιδιά που ασχολήθηκαν και τα έφτιαξαν). Αν θέλουμε όμως να γράψουμε μήνυμα ελληνικών τότε πρέπει να πατήσουμε το 12# για να πάμε σε ελληνικά κεφαλαία 160 χαρακτήρων και αν θέλουμε νούμερα πρέπει - μετά - να πάμε στην 2η σελίδα του 12#. Έτσι αν κάποιος γράφει ελληνικά μηνύματα που μπορεί να περιέχουν και νούμερα τότε ίσως χρειαστεί λίγη περισσότερη προσπάθεια. Συγκριτικά στην ελληνική rom, τα ελληνικά 160 χαρακτήρων είναι στο κανονικό πληκτρολόγιο (1η οθόνη) και τα νούμερα - μαζί με τα σύμβολα ',' και '.' είναι στην οθόνη 12#. Σίγουρα τελικά είναι και θέμα συνήθειας, απλώς περιγράφω την εμπειρία μου για όσους προσπαθούν να αποφασίσουν για το τι rom θέλουν να επιλέξουν. Σίγουρα το πληκτρολόγιο της ελλ. rom είναι πιο εύχρηστο.

3) Η μπάρα (δεξιά) των επαφών στο manila ακολουθεί την γλώσσα του manila. Οπότε για να έχουμε ελληνικη μπάρα γραμμάτων, πρέπει να έχουμε ελληνικό manila. Αυτό είναι εφικτό και στην αγγλική rom, αλλά τότε όλα τα μενού είναι αγγλικά, αλλά ορισμένα κουμπιά και μενού του manila είναι ελληνικά. Σε μερικούς αυτό ίσως δεν αρέσει.

4) Δυστυχώς αν και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στα ελληνικά μενού, σε ορισμένα σημεία χρησιμοποιούνται κομμένες λέξεις, πχ. στις Ρυθμισεις/Προσαρμογή λέει 'Ρύθμ. ταπετσ.,καρτ.προσάρμ. και λογ/μοι' - άντε να καταλάβεις(!) - (αγγλ.: 'Set wallpaper, customise tabs'), στο Ηχος και οθόνη λέει 'Ρύθμιση εντασ., κουδούν., κι ειδοπ.' (αγγλ.: 'Set volume,ringtone and notifications') ενώ, τέλος, στις μετοχές θα δείτε 'Καθυστέρ. κοθορ. τιμής μετ.' ενώ στην αγγλική είναι 'Quotes delayed'. Λογικό αφού η γλώσσα μας έχει πολλές φορές μεγαλύτερες λέξεις (αν και μελωδικότερες :).

5) Μίλησα με την ace και 'θεωρητικά' όποιος flash-άρει rom άλλης γλώσσας, χάνει την εγγύηση.

6) Ξέχασα να προσθέσω επίσης ότι το Τ9 δουλεύει στα μηνύματα μόνο στην ελληνική rom (δεν το έχω δοκιμάσει με το πληκ/γιο του kplr) στην οποία οι πεζοί χαρακτήρες (μικρά) μετατρέπονται αυτομάτως σε κεφαλαία όταν γράφουμε μηνύματα.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και να βοήθησα στην απόφασή σας. Σίγουρα πάντως η ace θα χάσει πολλές πωλήσεις αν δεν βγάλει πάλι κάτι αντίστοιχο με το lang. switch που είχε.

 

ΥΣ. Συνεχίζοντας την έρευνα με τα fonts επισημαίνω ότι τα fonts είναι περίεργα (κάπως τετραγωνισμένα) μέσα στην επιλογή wireless networks ή Ασυρματα δίκτυα και στις δύο εκδόσεις Ελληνική/Αγγλική rom. Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

4) Δυστυχώς αν και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στα ελληνικά μενού, σε ορισμένα σημεία χρησιμοποιούνται κομμένες λέξεις, πχ. στις Ρυθμισεις/Προσαρμογή λέει 'Ρύθμ. ταπετσ.,καρτ.προσάρμ. και λογ/μοι' - άντε να καταλάβεις(!) - (αγγλ.: 'Set wallpaper, customise tabs'), στο Ηχος και οθόνη λέει 'Ρύθμιση εντασ., κουδούν., κι ειδοπ.' (αγγλ.: 'Set volume,ringtone and notifications') ενώ, τέλος, στις μετοχές θα δείτε 'Καθυστέρ. κοθορ. τιμής μετ.' ενώ στην αγγλική είναι 'Quotes delayed'. Λογικό αφού η γλώσσα μας έχει πολλές φορές μεγαλύτερες λέξεις (αν και μελωδικότερες :).

 

H μετάφραση ειναι θεική!!! Δεν θα ξεχασω την αντιδραση μου οταν διαβασα το πύρινo τειχoς....δηλαδη τo firewall :rotfl:

 

Ερωτηση: Οταν πχ: είμαι μέσα στις ρυθμίσεις και πατησω το κάτω δεξι κουμπί(κοκκινο τηλεφωνάκι)...το τηλέφωνο κλειδωνει...οταν το ξεκλειδωνω πάλι με βγαζει μεσα στις ρυθμισεις ή οπου ημουν πριν το κλειδώσω.Εχω την εντυπωση οτι στην αρχη(πριν περάσω τα hotfix)...παντα με εβγαζε στην αρχικη σελιδα...σωστά η απλα το φανταστηκα? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το κλειδώσεις από το Start / Lock σε βγάζει στην αρχική οθόνη μετά το ξεκλείδωμα.

 

 

Α ωραία...Σε ευχαριστώ ειχα αρχησει και αναρωτομουνα αν το φανταστηκα...τελικά το ειχα φαντάστει! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη τωρα αρχιζω να ψαχνομαι για το συγκεκριμενο τηλ. θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η τιμη του στην ελλαδα και ποια στο εξωτερικο και απο που συμφερει η αγορα του με εγγθηση κτλ. ευχαριστω προκαταβολικα

 

Για τα Ελληνικά καταστήματα είναι ευνόητο το πως θα βρεις την τιμή τους. Για αγορά από το εξωτερικό δες στο expansys.com.gr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νεο hotfix από τη htc. Βελτίωση για το calendar

 

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=828&news_id=441

 

Αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει το 1ο Post με όλα τα Hotfixes. Περιέχει μόνο αυτό για τη κάμερα

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Να ρωτησω κατι..

 

-- Η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων επαναφερει το τηλ οπως το αγορασαμε ακριβως ???

 

Αν δηλ χρειαστει να το παμε για service μπορουμε με αυτο τον τροπο να σβησουμε τυχον σπασμενα προγραμματα που εχουμε ωστε να μην υπαρχει προβλημα με την εγγυηση ?

 

-- Συνοψη κλισης μετα τον τερματισμο της μπορουμε να εχουμε ?

 

-- Εικονιδιο με ποσοστο απομενουσας μπαταριας γινεται να βαλουμε ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων επαναφερει το τηλ οπως το αγορασαμε ακριβως ???

 

Αν δηλ χρειαστει να το παμε για service μπορουμε με αυτο τον τροπο να σβησουμε τυχον σπασμενα προγραμματα που εχουμε ωστε να μην υπαρχει προβλημα με την εγγυηση ?

Ναι εξαφανίζονται όλα τα προγραμματα, εκτός αυτών στη storage card, Αμα έχεις βάλει άλλη rom όμως πρόσεξε γιατί παραμένει σε αυτή και θα πρέπει να περάσεις ξανα τη rom με την οποία το αγόρασες. Ελληνική ή Αγγλική για λόγους εγγύησης

 

Συνοψη κλισης μετα τον τερματισμο της μπορουμε να εχουμε ?

Νομίζω στο βγάζει για λίγο όταν τελειώνει η κλήση, αλλιώς θα πρέπει να βρεις κάποιο 3rd party app

 

Εικονιδιο με ποσοστο απομενουσας μπαταριας γινεται να βαλουμε ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584772 και επειδή κάτι είχες πει για αγγλικά σου πάρτο και σε google translate http://translate.google.gr/translate?js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D584772&sl=en&tl=el

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εξαφανίζονται όλα τα προγραμματα, εκτός αυτών στη storage card, Αμα έχεις βάλει άλλη rom όμως πρόσεξε γιατί παραμένει σε αυτή και θα πρέπει να περάσεις ξανα τη rom με την οποία το αγόρασες. Ελληνική ή Αγγλική για λόγους εγγύησης

 

 

Νομίζω στο βγάζει για λίγο όταν τελειώνει η κλήση, αλλιώς θα πρέπει να βρεις κάποιο 3rd party app

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584772 και επειδή κάτι είχες πει για αγγλικά σου πάρτο και σε google translate http://translate.google.gr/translate?js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D584772&sl=en&tl=el

 

 

Ευχαριστω πολυ.Εκτιμω ιδιαιτερα την μεταφραση...Τι να κανουμε παιδια...Εμεις οι ...λιγο μεγαλυτεροι δεν ειχαμε τις ευκαιριες που εχουν σημερα τα παιδια για ξενες γλωσσες.

Συνοψη κλισης παντως δεν ειδα να βγαζει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ανουσια ερωτηση, υπαρχει τροπος να βαλω καποιο βιντεο κλιπ και να μπαινει στην θεση του ηχου κλησης; δηλαδη να παιζει αυτο και να δειχνει και εικονα οταν με παιρνουν τηλ;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Εκτιμω ιδιαιτερα την μεταφραση...Τι να κανουμε παιδια...Εμεις οι ...λιγο μεγαλυτεροι δεν ειχαμε τις ευκαιριες που εχουν σημερα τα παιδια για ξενες γλωσσες.

Συνοψη κλισης παντως δεν ειδα να βγαζει...

 

Αμα πας στο ιστορικό των κλήσεων και πατήσεις στο εικονίδιο που μοιάζει με κάρτα στα δεξια της κάθε κλήσης θα σου δειξει. Για συνολικό πήγαινε στις ρυθμίσεις πληροφορίες λογισμικού.

 

ΟΧΙ δεν μπορείς να βάλεις βίντεο αντί για ringtone

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Αμα πας στο ιστορικό των κλήσεων και πατήσεις στο εικονίδιο που μοιάζει με κάρτα στα δεξια της κάθε κλήσης θα σου δειξει. Για συνολικό πήγαινε στις ρυθμίσεις πληροφορίες λογισμικού.

 

ΟΧΙ δεν μπορείς να βάλεις βίντεο αντί για ringtone

 

Ευχαριστω.Αυτο το ειχα δει...Λεω μηπως γινεται οπως σε symbian μετα τον καθε τερματισμο να πεταει μια εικονα που να λεει ποσο κρατησε η κλιση.

 

Για βιντεο για ringtone δεν ρωτησα εγω αλλα ακομα και να γινοταν δεν θα ητν πολυ ενεργοβορο για την ηδη αδυναμη μπαταρια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα πανάρχαιο Jabra που το δουλεύω δεν έχω παρατηρήσει κάτι και πάντα με την rom που αναφέρεις ποιο πάνω!

 

Καλημέρα και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το i-tech radio,ξεκινά χαμηλά η ένταση ομιλίας .

Η rom είναι η ελληνική ,2 .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα, ΟΚ εψαξα εδω μεσα και βρηκα πως απενεργοποιουν το 3G, το EDGE πως το απενεργοποιουμε? Δηλαδη να μην μπαινει καθολου ιντερνετ γιατι δεν ειχε DATA PLAN ο αδερφος μου και πρεπει να τον εχει καταχρεωσει με τον καιρο που δειχνει κτλ. Στο iPhone ειναι πολυ απλο με τα sbsettings, κατι αντιστοιχο δεν υπαρχει? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα, ΟΚ εψαξα εδω μεσα και βρηκα πως απενεργοποιουν το 3G, το EDGE πως το απενεργοποιουμε? Δηλαδη να μην μπαινει καθολου ιντερνετ γιατι δεν ειχε DATA PLAN ο αδερφος μου και πρεπει να τον εχει καταχρεωσει με τον καιρο που δειχνει κτλ. Στο iPhone ειναι πολυ απλο με τα sbsettings, κατι αντιστοιχο δεν υπαρχει? Ευχαριστω.

 

Εγκαθιστάς το NoData, σε προηγούμενες σελίδες υπάρχει το link.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστάς το NoData, σε προηγούμενες σελίδες υπάρχει το link.

 

Για να μην το ψαχνει...

 

http://www.4shared.com/file/72428200/ebc177b2/MoDaCo_NoData.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νεο hotfix από τη htc. Βελτίωση για το calendar

 

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=828&news_id=441

 

Αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει το 1ο Post με όλα τα Hotfixes. Περιέχει μόνο αυτό για τη κάμερα

 

Ενημερώθηκε σχετικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε σχετικά.

 

Καλημέρα παιδιά. Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνουμε soft reset χωρίς να βγάζουμε το καπάκι της μπαταρίας; Υπάρχει πρόγραμμα που το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...