Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν αγαπητέ Zaharaki ίσως να υπήρχε τρόπος να το επαναφέρει όπως λες.....αλλά μάλλον χλωμό το βλέπω.....γιατι με την συγκεκριμένη βλάβη αλλάχθηκαν οθόνη και καλωδιοταινία (μέσα στην εγγύηση).....και το κινητό ήταν μαμάς και απείραχτο. Έτσι αν τα 2 αυτά components τα έχουν παίξει....πως να το επαναφέρεις;

 

να κολησεις το κινητο απο φλασαρισμα και να σου χαλασει η οθονη και η "καλωδιοταινια" μου φανεται απιστευτο...μηπως αλλαξαν μητρικη ?(motherboard?)που το συνηθιζουν τωρα τελευταια ??:lol:

 

Κατά τα άλλα και αφού λοιπόν μου απαντήσατε τις "βιαστικές" και "χωρίς βάση" ερωτήσεις μου, .

 

ελπιζω να μην ηταν ειρωνια αυτη γιατι θα με επιβεβαιωσεις και εσυ για ακομη μια φορα....:O

 

O μόνος λόγος να πάρει κανείς το Ελληνικό είναι γιατί έχει κάποια αναβάθμιση - επιδοτηση και θα του έρθει φθηνότερα. Εγώ το πήρα 380 πουχου

 

 

 

ή του αρέσει στα Ελληνικά.

 

και γω μαζι σου,300ε:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω μάλλον από VnP Shop που απ'ότι ξέρω και αναβαθμίσεις σε Vodafone κάνει και έτσι μπορώ να εκμεταλλευτώ την επιδότηση που έχω, και καλύπτεται από εγγύηση της Ace Hellas για 2 χρόνια όπως το ελληνικό. Από ότι ξέρω τα εισάγει από Αγγλία. Αν ξέρεται και κάποιο άλλο μαγαζί (με καλές κριτικές), ευπρόσδεκτο.

 

Περιμένω σχόλια και εντυπώσεις από χρήστες αγγλικών HD2 (μαμά)....καθώς και προβλήματα.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

 

Περιμένω σχόλια και εντυπώσεις από χρήστες αγγλικών HD2 (μαμά)....καθώς και προβλήματα.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

μαλλον μας κανεις πλακα φιλε μου....

 

γιατι δεν κανεις τον κοπο να διαβασεις και πιο πισω καμια σελιδα?

 

μετα σας φταιει ο zaharakis που ειναι "καυστικος":cool:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω μάλλον από VnP Shop που απ'ότι ξέρω και αναβαθμίσεις σε Vodafone κάνει και έτσι μπορώ να εκμεταλλευτώ την επιδότηση που έχω, και καλύπτεται από εγγύηση της Ace Hellas για 2 χρόνια όπως το ελληνικό. Από ότι ξέρω τα εισάγει από Αγγλία. Αν ξέρεται και κάποιο άλλο μαγαζί (με καλές κριτικές), ευπρόσδεκτο.

 

Περιμένω σχόλια και εντυπώσεις από χρήστες αγγλικών HD2 (μαμά)....καθώς και προβλήματα.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι αυτή η εγγύηση 2 χρόνια....λες και πολλοί από τους συνforumίτες κρατάνε το κινητό 2 χρόνια...σαν αιώνας θα φαίνεται!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ποτέ δεν ειρωνεύομαι....γιατί όπως απαιτώ να μην το κάνουν....δεν το κάνω....Έτσι το "βιαστικές" και το "χώρις βάση" ήταν απλά καυστικά σχόλια....γιατί μόλις τόλμησα να ρωτήσω.....πέσατε όλοι μαζί και αρχίσατε τα σχόλια.....

 

Έπειτα δεν είπα εγώ ποτέ ότι το φλάσαρε και κόλλησε....αν παρακολούθησες τι έλεγα....είπα ότι φαντάσου να ήταν φλασαρισμένο και να κόλλαγε.....να μην μπορούσες να το επαναφέρεις....και να το πήγαινες στην Ace Hellas έτσι......Μαυρίλα!!.......Τελικά, και αυτό μου διέφυγε πριν....το πήγε για κόλλημα οθόνης (δεν ανταποκρινόταν) και του άλλαξαν εκτός από οθόνη, καλωδιοταινία και μητρική νομίζω (με κάθε επιφύλαξη).

 

Αυτά.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα βγει το Hacking SPL (ήδη έχει αργίσει, πέρσυ είχε βγει 17 Δεκ. για το HD) και ήδη υπάρχουν έτοιμες αρκετές custom rom για όλα τα γούστα. Όλο και κάποιος Onkolog θα βρεθεί να φτιάξει την ιδανική lite να φλασάρουμε.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το νεο sktools λεει οτι εχει ειδικεσ ρυθμισεις για το leo...μηπως ξερει κανεισ σε τι αναφερετ ακριβωσ???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν φορτιστή αυτοκινήτου απο SAMSUNG που βγάζει 5V- 700mA .... κάνει για το HD2 ??

 

χρησιμοποιησε γνησιο απο Νοκια,δοκιμασμενος απο εμενα και του αυτοκινητου αλλα και του ρευματος :)

 

 

Και κατι αλλο...Το 3G πως το απενεροποιουμε ?

 

Ευχαριστω.

 

Τις επιλογες ψαχνω κι εγω αλλα δεν τις βρισκω....Αν τις βρω μαλλον θα τα καταφερω.Ευχαριστω.

 

βαλε αυτο το cab που σου εμφανιζει την επιλογη ενεργοποιησης /απενεργοποιησης 3g στον commanager ;)

Touch X add 3G commmanager.cab

 

οπως επισης και αυτο που σου οριζει το send button(πρασινο πληκτρο κλησης ) με παρατεταμενο πατημα να σου ανοιγει τον commanager ;)

Touch X send button commmanager.cab

ετσι με 2 πατηματα εχεις ενεργοποιησει /απενεργοποιησει το 3g.

φυσικα επανεκινηση μετα την εγκατασταση των cabs!

 

αλλη λυση (η κλασικη )ειναι να πας

start/settings/personal/phone/services/band/get settings/

και στο 1ο tab να βαλεις

για 3g auto για μη 3g GSM

και στο 2ο tab

την ρυθμιση που θα αφηνεις μονιμα ετσι για τα δικτυα μας στην ελλαδα

GSM(900+1800)+UMTS(2100+900)

 

αλλα μαλλον αυτη ειναι λιγο βαβουρα ε?:happy:

 

=======================================

πολλα τετοια cabs θα βρειτε εκει

[REF] [sense 2.5 tweaks & mods] [CABS] Last updated 20/12 -09 -00:40

 

 

επισης για καποιον φιλο που ρωτησε πριν πως μπορει να βελτιωσει την αναλυση στα εικονιδια του μανιλα των συντομευσεων του οπερα

 

3. Increase Resolution of Back Thumbnails

Go to HKLM\Software\Opera\Prefs\User Prefs and change History Thumbnail Size from 128 to 512.

 

 

ολα αυτα τα registry settings ειναι εκει

 

[REF] *Leo Hints & Tips* - Things you may not have known. Updated 20th December.

 

===================================

θα το ξαναπω και ελπιζω να το καταλαβετε οι περισοτεροι...

 

διαβαστε,ψαξτε ασχοληθειτε και μονο αν δεν μπορειτε να βρειτε αυτο που θελετε ποσταρετε και ζητηστε το....

μην επαναλαμβανετε τα ιδια και τα ιδια....καποια στιγμη θα παψουν να σας απαντανε....;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki θα τοποθετησω screen protector....συνηθιζα να βαζω ενα υγρο που στην οθονη μετα να το κανω με σπατουλα και να μην κανει φουσκαλες......να το χρησιμοποιησω εδω???νερο με λιγο σαπουνι ειναι...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

3. Increase Resolution of Back Thumbnails

Go to HKLM\Software\Opera\Prefs\User Prefs and change History Thumbnail Size from 128 to 512.

 

 

Λες καπως ετσι(μέσω registry) να μπορω να ανεβαω την αναλυση και σε αλλα icon τοσο στον φάκελο των windows όσο και σε καποιες εφαρμογες που έχω περάσει?

Link to comment
Share on other sites

με screen protector, σαν του brando, δεν χρειάζεται νερό και σαπουνι, μόνο καθαρισμα της οθόνης και μετά βάζεις την προστασίας :)

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ποτέ δεν ειρωνεύομαι....γιατί όπως απαιτώ να μην το κάνουν....δεν το κάνω....Έτσι το "βιαστικές" και το "χώρις βάση" ήταν απλά καυστικά σχόλια....γιατί μόλις τόλμησα να ρωτήσω.....πέσατε όλοι μαζί και αρχίσατε τα σχόλια

 

 

Συγνώμη αμα σε προσέβαλα αθελά μου, ένα αστείο έκανα για τη πατέντα που βρήκες να πάρεις το αγγλικό με επιδότηση.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

στο λεο που εχω με ελληνικη ρομ οποτε παω να παιξω ενα κομματι με το media player που εχει αμεσως "σκαει" και βγαζει μυνημα οτι παρουσιαστηκε προβλημα με το audiomanager_eng.exe .

το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ? εχω την 1.48.482.2(71294)ELL

 

βαλε το tcpmp

http://picard.exceed.hu/tcpmp/test/tcpmp.pocketpc.0.72RC1.cab

 

ή τον core player

http://coreplayer.com/

Link to comment
Share on other sites

zaharaki θα τοποθετησω screen protector....συνηθιζα να βαζω ενα υγρο που στην οθονη μετα να το κανω με σπατουλα και να μην κανει φουσκαλες......να το χρησιμοποιησω εδω???νερο με λιγο σαπουνι ειναι...

 

για μενα αποφυγε οποιο νερο στην οθονη...ο φοβος ειναι να μην παει υγρασια στο ακουστικο ...

αν χρησιμοποιησεις καλο screen protector δεν χρειαζεται νερο.

παντως ειναι κριμα να σκεπασεις αυτην την οθονη ;)δεν χαραζει και δεν σημαδευεται,γιατι να το κανεις?

 

Λες καπως ετσι(μέσω registry) να μπορω να ανεβαω την αναλυση και σε αλλα icon τοσο στον φάκελο των windows όσο και σε καποιες εφαρμογες που έχω περάσει?

 

δεν το βλεπω ευκολο...

 

με screen protector, σαν του brando, δεν χρειάζεται νερό και σαπουνι, μόνο καθαρισμα της οθόνης και μετά βάζεις την προστασίας :)

 

ετσι ακριβως :)

 

για να βελτιωσετε καπως την κατασταση κατα το browsing στον οπερα

 

πληκτρολογηστε στην μπαρα διευθυνσεων του οπερα

opera:config

 

και μετα αλλαξτε τις τιμες που θα βρειτε με αυτες που σας δινω:)

στην κατηγορια

user prefs

 

adaptive zoom frames 90-120(εγω το εχω 120)

 

cash directory

\storage card\opera9\profile\cashe\

 

download directory

\storage card\opera9\profile\download\

 

history thumbnail size

512

 

maximum allowed tabs

9

 

temporary download directory

\storage card\opera9\profile\tmpdownload\

 

turbo mode

τσεκαρετε το τετραγωνακι διπλα στην "προεπιλογη"

 

τελος πατηστε αποθηκευση και επιβεβαιωση στο παραθυρο που θα σας εμφανισει και επανεκινηση του τηλ.

 

για να μην μπαινετε στην σκεψη οτι κατι μπορει να μην παει καλα,γραψτε καπου τις οεμ τιμες οποτε θα μπορειτε να τις αλλαξετε αργοτερα αν κατι δεν σας αρεσει.

 

Edit

παιδια ακυρο αυτα που σας δινω, μετα απο restore δεν επαναφερονται ολες οι αλλαγες του οπερα και θα πρεπει να τις περνατε χειροκινητα...

Κατι δεν παει καλα με το backup restore στο λεο και υπαρχει μεγαλη ασταθεια και ασαφεια...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki εγω ειχα αλλαξει μονο τα cach και τα ειχ βαλει στη καρτα και μετα απο λιγη ωρα κρασαρε ο οπερα...δεν ανοιγε με τιποτα...οταν διεγραψα τα cache ττε ανοιξε....ξερεισ γιατι??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

zaharaki εγω ειχα αλλαξει μονο τα cach και τα ειχ βαλει στη καρτα και μετα απο λιγη ωρα κρασαρε ο οπερα...δεν ανοιγε με τιποτα...οταν διεγραψα τα cache ττε ανοιξε....ξερεισ γιατι??

 

αν εχεις ανοιχτον το οπερα και το τηλ συνδεμενο σε pc σε usb κατασταση και οχι active synch ειναι λογικο γιατι το προγραμμα δεν μπορει να διαβαζει την

καρτα εκεινη την στιγμη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οχι.....και εγω αυτο νομιζα.....την μια ειχα active synch και την αλλη προσπα8ουσα να μπω απο την ιδια την συνδεση μου...και δεν ανοιγε με τιποτα ο οπερα ουτε με επανακκινηση..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μετά 1 εβδομάδας χρήσης ( ACE-Hellas. ROM: 1.48.482.2(71294)ELL) επισημαίνω κάποια προβλήματα/παράξενα:

1) Πρώτο και σοβαρότερο πρόβλημα η σχεδόν αδύνατη ευχερής πληκτρολόγηση SMS λόγω του προβλήματος όπου κατα τη δακτυλογράφηση, μετά απο κάποια space ή μετά χρήση back space οι λέξεις (ή πιο συχνά οι καταλήξεις τους) γράφονται λάθος ή διπλές κλπ.

2) Κάποιες αναφορές παράδοσης μηνυμάτων φτάνουν πολύ καθυστερημένα ( μετά απο 1 εως 6 ώρες)

3) 4-5 φορές την ημέρα αλλάζει η ώρα και η ημερομηνία (συνήθως μια ημέρα πίσω) ή αλλάζει την επιλογή της θέσης μου ( μένω και επιλέγω Λάρισα και μου βάζει απο μόνο του Νίκαια που είναι ένα χωρίο λίγο πιο δίπλα- Σημειωτέον έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες ενημερώσεις και το gprs το έχω μπλοκάρει). Επιπλέον βρίσκω συνέχεια αλλαγμένη την ώρα που ρυθμίζεται έτσι-Έναρξη/Ρυθμίσεις/Μενού/Περισσότερα/Ρολόι και αφυπνίσεις- και το Time zone αντί GMT +2 Αθήνα το βρίσκω GMT -12 Κουάτζαλέϊν).:wacko:

Δεν έχω καταφέρει να συνδυάσω τις αυτόματες αυτές αλλαγές με κάποια ενέργειά μου (π.χ. γίνεται είτε μπάινω στο internet είτε όχι και είτε συνδέομαι στον υπολογιστή είτε όχι)

4) Άλλο κουλό που μόλις παρατήρησα: Μου ήρθε τώρα sms (ώρα 7:40) (επιβεβαίωσα ότι ο αποστολέας μόλις μου το έστειλε) αλλά στα μηνύματα γράφει ότι ήρθε 2 ώρες νωρίτερα ( 5:40) ΠΑΡΟΤΙ παραδόξως τώρα η ώρα του κινητού είναι η σωστή (7:40)

Κάθε βοήθεια/συμβουλή για τα παραπάνω ευπρόσδεκτη.:p

 

Κατά τα άλλα, όλα δείχνουν super. Έχω εγκαταστήσει τα ακόλουθα προγράμματα (έχουν αναφερθεί αλλά επιβεβαιώνω και εγώ) με απόλυτη επιτυχία: Agenda One 2.3.9039 ( κορυφαία agenda κατά τη γνώμη μου), SBB Time 3.0.1, SlovoED 7.1, Resco Explorer 2010 BETA, Destinator v7.0.0.588.11 ( Το δοκίμασα στη βεράντα του σπιτιού μου και δουλεύει αλλα δεν το χρησιμοποίησα ακόμα στο δρόμο), Modaco Nodata, SPB Backup2.1.0, Task Manager v2.9

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε christav, εκτος του 1ου θέματος, για το οποίο έχει βγαλει επιδιόρθωση η htc (διάβασε το 1ο post.

όλα τ΄ άλλα γίνονται από τη αλλαγή της ώρας.

Δες στο ActiveSync στο pc, εχει 1 επιλογή για να συγχρονίζει την ώρα, βγάλτη. Αλλιώς φταίει το destinator

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

3) 4-5 φορές την ημέρα αλλάζει η ώρα και η ημερομηνία (συνήθως μια ημέρα πίσω) ή αλλάζει την επιλογή της θέσης μου ( μένω και επιλέγω Λάρισα και μου βάζει απο μόνο του Νίκαια που είναι ένα χωρίο λίγο πιο δίπλα- Σημειωτέον έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες ενημερώσεις και το gprs το έχω μπλοκάρει). Επιπλέον βρίσκω συνέχεια αλλαγμένη την ώρα που ρυθμίζεται έτσι-Έναρξη/Ρυθμίσεις/Μενού/Περισσότερα/Ρολόι και αφυπνίσεις- και το Time zone αντί GMT +2 Αθήνα το βρίσκω GMT -12 Κουάτζαλέϊν).:wacko:

Δεν έχω καταφέρει να συνδυάσω τις αυτόματες αυτές αλλαγές με κάποια ενέργειά μου (π.χ. γίνεται είτε μπάινω στο internet είτε όχι και είτε συνδέομαι στον υπολογιστή είτε όχι)

 

 

 

Φίλε christav, εκτος του 1ου θέματος, για το οποίο έχει βγαλει επιδιόρθωση η htc (διάβασε το 1ο post.

όλα τ΄ άλλα γίνονται από τη αλλαγή της ώρας.

Δες στο ActiveSync στο pc, εχει 1 επιλογή για να συγχρονίζει την ώρα, βγάλτη. Αλλιώς φταίει το destinator

στο diamond 1 και σε καποια αλλα htc που ειχα μου εμφανιζε το προβλημα με την αλλαγη ωρας καθε τοσο. το προβλημα λυθηκε με τον εξης τροπο :

1) στις ρυθμισεις του ρολογιου (εναρξη-->ρυθμισεις-->ρολοι&ξυπνητηρι η αλλιως πατωντας πανω στην ωρα), εκει εχει τοπικη ωρα και 2η ωρα. επελεγα στην 2η ωρα το GMT +2 ελσινκι, ριγα και στην τοπικη ωρα φυσικα το GMT +2 Αθηνα, Κωνσταντινουπολη.

2) επισης στις ρυθμισεις τηλεφωνου (εναρξη-->ρυθμισεις-->προσωπικο-->τηλεφωνο), στην καρτελα ζωνη ωρας, εχω ΟΧΙ επιλεγμενο το "Αυτοματη αλλαγη ζωνη ωρας και ρολοι'

 

δεν ξερω αν βοηθησει και στο HD2 αλλα λογικα αφου δουλεψε σε ολα τα προηγουμενα υποθετω οτι θα λειτουργησει κι'εδω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω το serial number, μου λεει οτι θα κατεβασει WWE. Εχει παντως ελληνικη ROM. Αυτο σημαινει οτι δεν εχω εγγυηση? Σημερα το αγορασα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω την ελληνικη ROM 1.48.482.4? Εκτος απο το official site...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας.Ειμαι στο ψαξιμο για καινουριο κηνιτο μεχρη αρχες του αλου μηνα πρεπει να παρω νεα σησκευη.Ειχα το 905i της sony αλλα δεν μου βγηκε τοσο καλο οσο περιμενα.

Τωρα λεω να παω για smart phone αλλα ποιο?Οι απετισεις μου ειναι αρκετες δλδ να εχει μια αξιοπρεπη καμερα να εχει οθονη πανω απο 3ιντσες να εχει ενα καλο προγραμα GPS και οχι απλα ενα google maps να βιαβαζει DPF και World κημενα-αρχεια και να εχει wi fi.Στο iphone κολαω γιατι σιγουρα μολις το παρω μεσα σε 3 μηνες θα βγει καινουριο και θα ξενεροσω,δεν ξερω αν μπορεις να δουλεψεις world pdf αρχεια απο καμερα παλι δεν ξερω τι λεει και ουτε το GPS του.εχω ακουσει πολα καλα λογια αλλα δεν ξερω τι δυνατοτητες εχει σαν κηνιτο.Αλλη σησκευη που εχω στο μιαλο μου ειναι το HTC HD2 και SAMSUNG omnia2 και οχι με τοσο ενθουσιασμο το HTC HERO.(για τα HTC δεν εχω ακουσει καλα λογια για την υποστιριξη -εγγιησης στην ελλαδα και οχι καλο sfotware) εχετε να μου προτινετε καπιο αλο κηνιτο?

Πιστευω οτι με την βοηθεια σας κατι θα μπορεσω να ξεμπερδεψω μεσα στο χαμο που γηνετε απο κηνιτα πια.Ευχαριστω εκτον πρωτερον.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά και μόνο στους Διαξιφισμούς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω το serial number, μου λεει οτι θα κατεβασει WWE. Εχει παντως ελληνικη ROM. Αυτο σημαινει οτι δεν εχω εγγυηση? Σημερα το αγορασα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω την ελληνικη ROM 1.48.482.4? Εκτος απο το official site...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=597710

εχει πολλα serial για πολλες rom. εχει και serial για ελληνικη για να την κατεβασεις απο htc.com

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ποτέ δεν ειρωνεύομαι....γιατί όπως απαιτώ να μην το κάνουν....δεν το κάνω....Έτσι το "βιαστικές" και το "χώρις βάση" ήταν απλά καυστικά σχόλια....γιατί μόλις τόλμησα να ρωτήσω.....πέσατε όλοι μαζί και αρχίσατε τα σχόλια.....

 

Έπειτα δεν είπα εγώ ποτέ ότι το φλάσαρε και κόλλησε....αν παρακολούθησες τι έλεγα....είπα ότι φαντάσου να ήταν φλασαρισμένο και να κόλλαγε.....να μην μπορούσες να το επαναφέρεις....και να το πήγαινες στην Ace Hellas έτσι......Μαυρίλα!!.......Τελικά, και αυτό μου διέφυγε πριν....το πήγε για κόλλημα οθόνης (δεν ανταποκρινόταν) και του άλλαξαν εκτός από οθόνη, καλωδιοταινία και μητρική νομίζω (με κάθε επιφύλαξη).

 

Αυτά.

 

Δε χρειάζεται να θυμάσαι τι έγινε στο φίλο σου.

Αν χαλάσει η οθόνη, πολύ εύκολα επαναφέρεις την παλιά rom/bootloader, γιατί πολύ απλά για το rom upgrade δε χρειάζεται η οθόνη.

Αν χαλάσει η mb απλά ποτέ δε μαθαίνουν αν έχεις πειραγμένη rom/bootloader γιατί πετιούνται όλα μαζί με τη mb.

Άρα δε χρειάζεται να ανησυχείς και να αγχώνεσαι με τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...