Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
δεν καταλάβες καλα. δεν εξαρτωμαστε απο την ace εννοει οτι βαζεις την ελληνικη rom της ace οπου εχει κατεβασει οχι απο την ace αλλα απο site της htc.com

πληρης ελληνικη rom.;)

 

Στο θέμα της εγγύησης όμως... εξαρτάσαι άμεσα από την ACE Hellas. Ας είμαστε λίγο πιο διακριτικοί λοιπόν.

 

ειναι καλη?φλασ,αναγνωριση προσοπου,αυτοματη εστιαση?

 

Για τα δεδομένα της κατηγορίας (windows mobile συσκευή)... πολύ καλή.

 

Για πειτε μου παιδια τι ρυθμιση πρεπει να κανω ωστε να μπαινει το κινητο σε Internet μονο μεσω του Wifi δικτυου που ειναι δωρεαν και να αποφυγω τρελες χρεωσεις ???

 

Αφού πήρες απάντηση στο thread του Diamond 2 που έκανες την ίδια ερώτηση... έπρεπε να κάνεις την ίδια συζήτηση και εδώ; :wacko:

 

@Γιάννης:

Σε ενημερώνω ότι τα thank you μηνύματα, μιας και έχεις αρκετά τέτοια, σβήνονται στα πλαίσια καθαρισμού του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αφού πήρες απάντηση στο thread του Diamond 2 που έκανες την ίδια ερώτηση... έπρεπε να κάνεις την ίδια συζήτηση και εδώ; :wacko:

 

@Γιάννης:

Σε ενημερώνω ότι τα thank you μηνύματα, μιας και έχεις αρκετά τέτοια, σβήνονται στα πλαίσια καθαρισμού του forum.

 

Sorry αλλα δεν ηξερα οτι ηταν η ιδια εφαρμογη...Νεουλης σς windowsphone..Οσο για τα ευχαριστω το καταλαβαινω απολυτα και δεν εχουν σκοπο να ανεβαζουν το ...κοντερ μου αλλα το θεωρω αγενεια να μην ευχαριστησω καποιον που με βοηθαει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταγραφω κλησεις στο λεο οπως και στα αλλα wm τηλ μου!

Οσοι εχουν την ελληνικη ρομ δεν χρειαζεται να βαλουν τπτ παραπανω απο το vito audio notes για να ακουν και τις δυο πλευρες κανονικοτατα!!!!

 

Στην αγγλικη ΔEN ακουγονται κ οι δυο συνομιλητες καθαρα....

 

Και δεν χρειαζεται η 1.03 αλλα η 1.02 του vito!

 

Ναι, όντως και εγώ το έχω δοκιμάσει ότι με VITO Audio Notes γράφει καλύτερα από ότι με το άλλο cabάκι, αλλά και πάλι όχι πολύ καθαρά.....

 

Ξέρεις τί διαφορά έχει η ελληνική ROM με την WWE (όσο αφορά αυτό το κομμάτι speaker/mic) και γράφει καθαρά και τις 2 πλευρές?

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρεις τί διαφορά έχει η ελληνική ROM με την WWE (όσο αφορά αυτό το κομμάτι speaker/mic) και γράφει καθαρά και τις 2 πλευρές?

 

Πολύ παράξενο αυτό! Μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το προγραμμα πλοηγησης η αδεια που εχω απο το Πλαισιο εχει 3 πεδια χαρακτηρων ενω το CoPilot ζηταει 5 πεδια....Τι γινεται ?????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο αυτό! Μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες;

 

 

Γιαννη ειχα το αγγλικο με τις πρωτες ρομ οταν πρωτοκυκλοφορησε,το ξερεις :)

 

απο χθες εχω ενα λεο ελληνικο με την νεα οεμ ελληνικη 1.48 ρομ ενος φιλου για στησιμο και δοκιμη...

 

στο 1ο οτι και αν ειχα δοκιμασει (και καταλαβαινεις οτι το εξαντλησα) δεν μπορεσε να γραψει καλα την 2η φωνη.

αντιθετα σε αυτο (το ελληνικο) γραφονται καθαροτατα και οι 2 πλευρες μονο με το audio notes 1.02. ?(το 1.03 δεν δουλευε και παλιοτερα στο hd καλα και παντα χρησιμοποιουσα το1. 02)

 

ειναι θεμα ρομ build....

το ιδιο προβλημα ειχαμε και με τα πρωτα οεμ builds στο HD με την καταγραφη κλησεων αν θυμασαι :)

 

 

Ρε παιδια για το προγραμμα πλοηγησης η αδεια που εχω απο το Πλαισιο εχει 3 πεδια χαρακτηρων ενω το CoPilot ζηταει 5 πεδια....Τι γινεται ?????

 

R.T.F.M

 

το προγραμμα που εχει το τηλ ειναι το co-pilot...και ειναι trial...

η αδεια που εχεις στο φακελακι ....ειναι του NDrive :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο χθες εχω ενα λεο ελληνικο με την νεα οεμ ελληνικη 1.48 ρομ ενος φιλου για στησιμο και δοκιμη...

 

στο 1ο οτι και αν ειχα δοκιμασει (και καταλαβαινεις οτι το εξαντλησα) δεν μπορεσε να γραψει καλα την 2η φωνη.

αντιθετα σε αυτο (το ελληνικο) γραφονται καθαροτατα και οι 2 πλευρες μονο με το audio notes 1.02. ?(το 1.03 δεν δουλευε και παλιοτερα στο hd καλα και παντα χρησιμοποιουσα το1. 02)

 

ειναι θεμα ρομ build....

το ιδιο προβλημα ειχαμε και με τα πρωτα οεμ builds στο HD με την καταγραφη κλησεων αν θυμασαι :)

 

Δεν αμφιβάλω για τα λεγόμενα σου. Απλά για να εξασφαλίσουμε ασφαλή συμπεράσματα καλό είναι να επαληθευτεί και από άλλους χρήστες εάν και εφόσον αυτό είναι δυνατό.

 

Για να καταλάβω όμως... μιλάς για σύγκριση της ελληνικής 1.48 με την αγγλική 1.48 ή την προηγούμενη 1.43;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω για τα λεγόμενα σου. Απλά για να εξασφαλίσουμε ασφαλή συμπεράσματα καλό είναι να επαληθευτεί και από άλλους χρήστες εάν και εφόσον αυτό είναι δυνατό.

 

Για να καταλάβω όμως... μιλάς για σύγκριση της ελληνικής 1.48 με την αγγλική 1.48 ή την προηγούμενη 1.43;

 

δεν ειχα λεο με την αγγλικη 1.48...την 1.43 ειχε το δικο μου.

μιλαω για αγγλικη 1.43 και ελληνικη 1.48 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λογικά τα ίδια αποτελέσματα με την ελληνική θα έχουμε και με την αγγλική 1.48.

 

Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν για αυτούς που αμφιβάλλουν για το εάν αξίζει να κάνουν την αναβάθμιση ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόσο η 1.43 όσο και η 1.48 έχουν πολλά bugs (διαφορετικά μεν αλλά έχουν).

Η rom που πραγματικά ανεβάζει τη συσκευή σε άλλα επίπεδα είναι η 1.61, η οποία έχει integrated και όλα τα τελευταία updates της htc (τα οποία αν τα εγκαταστήσεις στις 1.4x σου τρώνε > 10mb storage)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα ίδια αποτελέσματα με την ελληνική θα έχουμε και με την αγγλική 1.48.

 

Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν για αυτούς που αμφιβάλλουν για το εάν αξίζει να κάνουν την αναβάθμιση ή όχι.

 

Γιαννη εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχουν προβει ηδη στην αναβαθμιση της 1.48 οσοι εχουν το λεο με την 1.43....

 

το τηλ απλα ειναι αλλη συσκευη!!!

μου φαινεται απιστευτο που καποιοι ειναι ακομη με την 1.43 και μπορουν να δουλευουν καθημερινα αυτο το εκτρωμα,(οπως ειναι με την 1.43 το τηλ) :blink:

 

ειναι πολυ βελτιωμενο το τηλ με την 1.48...

εγω προσωπικα δεν εχω κανενα ενδοιασμο να το αφησω ως εχει και να το χαιρομαι καθημερινα(μετα φυσικα απο οποιες αλλαγες που κανω σε καθε wm συσκευη μου :p)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για πολλούς πάντως... οι διαφορές δεν είναι τόσο αισθητές όσο αναφέρεις Δημήτρη. Γούστα είναι αυτά βέβαια και εξαρτώνται από το πως κρίνει ο καθένας την εκάστοτε ROM ανάλογα με τις δικές του απαιτήσεις.

 

Η αλήθεια είναι ότι καινούργια builds όπως το 1.61 ή 2.01 δεν θα αργήσουν να κάνουν την εμφάνιση τους. Παράξενο βέβαια για τα δεδομένα της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλες δυο τρεις ερωτησουλες

 

Το Ndrive πως το εγκαθιστουμε ?

 

Οταν θελουμε μια εικονα ή γενικα ενα μικρο αρχειο να το στειλουμε με bluetooth (εννοειται σε ανιχνευσιμη συσκευη) πως το κανουμε ??

 

Πηρα μια καρτα 8GB για το κινητο.Απλα αντιγραφουμε τα περιεχομενα της παλιας στην νεα ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παίζοντας με το HD2 δυο μέρες που το έχω μου βγήκαν κάποιες απορίες.

1)Στο cab Spike's _MicNeo... για χρώμα στην top bar στο πράσινο εικονίδιο του σήματος δεν βγάζει τις μπάρες για να ξέρεις πόσο σήμα έχεις κάθε φορά...Απλά κάνει πράσινο το μισό τετραγωνάκι...Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

2) Βάζοντας τα cab Start Menu 4 Columns και Vovichek_Jamrecords...δημιουργεί στο start menu 5 shortcuts για δεύτερη φορά...Footprints-Music-People-Twitter-Calendar...Δηλαδή τα έχει δύο φορές. Μπορούμε να τα σβήσουμε αυτά?

3)Πάνω δεξιά πως μπαίνει εκείνη η παύλα που βλέπουμε ποια προγράμματα τρέχουν κάθε φορά? Έτσι ήταν στο diamond που είχα...

4)Προγράμματα όπως το eortologio μπορούν να μπουν μόνο σε second today? Το έβαλα αλλά δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά για να το βάλω στο start menu...

5)Μπορώ να βάλω το SPB Weather2 που είχα και στο diamond? Θα τρέξει? Κατεβάζει από το meteo και νομίζω ότι είναι καλύτερο από αυτό που έχει στο sense...

6)Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το συγχρονισμό με το ActiveSync...Vista έχω...Συνεχώς βάζω-βγάζω το usb και κάνω επανεκκινήσεις. Συνδέεται σπάνια και όποτε θέλει.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή μιας πολύ χρήσιμης αναβάθμισης σχετικά με το sence!

Σε μια ρομ που διέρρευσε για την αμερικανική έκδοση του HD2 πρόκειται να προστεθεί νέο tab στο sence με προ-επισκόπηση εγγράφων! Θα υποστηρίζονται έγγραφα του office και pdf αρχεία! :)

 

http://pocketnow.com/rumor/t-mobile-hd2-to-have-documents-tab?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+pocketnow+%28pocketnow.com%29

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος ωστε το marketplace να δειχνει τις US εφαρμογες??? Διοτι τωρα ζήτημα να βλέπει 10!

Εψαξα και το μόνο που πλησιαζε αυτο που θέλω να κάνω είναι αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=577627

Αλλα δεν μπορεις να μπεις με το wifi και το προτεινει για developers...

 

Επίσης εχω βγάλει στην αρχική συντομευση για το destinator...αλλα το icon είναι χαλια...πως μπορω να το αλλάξω καινα βάλω κατι άλλο καλυτερης ποιότητας???

Link to comment
Share on other sites

Οντως στο audio notes touch 1.03 ο συνομιλητής δεν ακούγεται καλά ,ειδικά όταν έχει θόρυβο. (εχω την Αγγλική rom)

Αν και υπάρχει και το resco audio recorder 4.60

 

"Η αλήθεια είναι ότι καινούργια builds όπως το 1.61 ή 2.01 δεν θα αργήσουν να κάνουν την εμφάνιση τους"

Ερώτηση : αυτες οι rom σε ποιες χώρες απευθύνονται ? κυκλοφορούν ήδη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν θελουμε μια εικονα ή γενικα ενα μικρο αρχειο να το στειλουμε με bluetooth (εννοειται σε ανιχνευσιμη συσκευη) πως το κανουμε ??

 

Μέσω του resco explorer γίνεται πανεύκολα. Με παρατεταμένο πάτημα πάνω στο εν λόγω αρχείο σου δίνει τη δυνατότητα για αποστολή όπου επιλέγεις μέσω bluetooth.

 

Πηρα μια καρτα 8GB για το κινητο.Απλα αντιγραφουμε τα περιεχομενα της παλιας στην νεα ??

 

Ναι.

 

Ερώτηση : αυτες οι rom σε ποιες χώρες απευθύνονται ? κυκλοφορούν ήδη ?

 

Δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα, εν καιρώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος ωστε το marketplace να δειχνει τις US εφαρμογες??? Διοτι τωρα ζήτημα να βλέπει 10!

Εψαξα και το μόνο που πλησιαζε αυτο που θέλω να κάνω είναι αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=577627

Αλλα δεν μπορεις να μπεις με το wifi και το προτεινει για developers...

 

Μια χαρά παίζει από wifi, αυτό έχω βάλει κι εγώ. Ο τύπος απλά προσπαθεί να καλύψει τον κλο του νομικά και λέει αυτα για τους developers.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

με την 1.48 (wwe 1.48)το κινητο ειναι αριστο,στεινοντας το δε με ολα τα cab της αρχικης σελιδας του φορουμ το τηλεφωνο ειναι πληρες.εγω προσωπικα θα αναβαθμισω μονο οταν βγει ρομ με πολυ διαφορετικα δεδομενα.

η 1.43 ειναι αληθεια ειχε προβληματα.παρρενθεση τα 6.5 δεν παιζονται

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως στελνουμε αρχεια σε υπολογιστη ή αλλο κινητο ???? Ψαχνω πολη ωρα αλλα δεν το βρισκω παρολο που ανιχνευει την αλλη συσεκυη...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως στελνουμε αρχεια σε υπολογιστη ή αλλο κινητο ???? Ψαχνω πολη ωρα αλλα δεν το βρισκω παρολο που ανιχνευει την αλλη συσεκυη...

 

από τον file explorer, παρατεταμένο κλικ στο αρχείο, αποστολή μέσω bluetooth.Για να το στείλεις στο pc, συνδεσε το και θα το βρεις στο my computer

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

από τον file explorer, παρατεταμένο κλικ στο αρχείο, αποστολή μέσω bluetooth.Για να το στείλεις στο pc, συνδεσε το και θα το βρεις στο my computer

 

Φφφφφφ..Το παρατεταμενο που δεν φανταστηκα εφταιγε...Σε pc δεν μπορω μεσω bluetooth αν εχει και το pc ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχω βγάλει στην αρχική συντομευση για το destinator...αλλα το icon είναι χαλια...πως μπορω να το αλλάξω καινα βάλω κατι άλλο καλυτερης ποιότητας???

 

εχει κανεις να προτεινει καποιο καλο data/sms counter???

 

εχουμε κατι γι'αυτα:rolleyes: ???

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης εχω βγάλει στην αρχική συντομευση για το destinator...αλλα το icon είναι χαλια...πως μπορω να το αλλάξω καινα βάλω κατι άλλο καλυτερης ποιότητας???

 

Παιρνει και destinator το HD2 ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...