Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εγκαταστηση το igo8 αγορασμενο κανονικα. Οταν πηγαινω στην ευρεση εχω προβλημα σε ολα πεδια. Βασικα ειναι σαν να εχει μεινει το α πατημενο, τα ολα αλλα δουλευουν μια χαρα

 

Εχει κανεις ιδεα τι συμβαινει?

 

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Προσπαθώ να το συνδέσω με το bluetooth του αυτοκινήτου (Ford) μου και συνέχεια μου βγάζει πρόβλημα!

Την μία δεν μου συνδέεται καθόλου, την άλλη δεν μπορώ να δω τις επαφές στην οθόνη του αυτοκινήτου και για το μητρώο κλήσεων ούτε καν το συζητάω...ανύπαρκτο!:wacko:

Mε το προηγούμενο μου κινητό (μια μπαχατέλα Nokia 6085) ποτέ δεν είχα πρόβλημα!!!:blink:

 

Είχε κανείς άλλος πρόβλημα με το bluetooth;

 

Καμία βοήθεια κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια κανείς;;;;

 

Δοκίμασες να συνδέσεις το κινητό με κάτι άλλο(κινητό ή PC),για να δεις που είναι το πρόβλημα;Μπορεί να φταίει το bluetooth του αυτοκινήτου σου.Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις "λειτουργία κιτ αυτοκινήτου".Πείραξε εκεί τις ρυθμίσεις,ίσως βρεις άκρη

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι φοβερο απ'οσο εχω δει,το μονο που με χαλαει ειναι τα Windows menus που ειναι πολυυυυυυυ πισω σε σχεση με το interface του Sense,λες και ειναι λειτουργικο δεκαετιας.Ανυπομονω να το φερει η Cosmote και να παω να το τσιμπησω :)
Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια κανείς;;;;

 

 

Προσπάθησε να κάνεις κάνεις το HTC ανιχνεύσιμο από τα settings του bluetooth και κάνε πάλι προσπάθεια εγκατάστασης στο αυτοκίνητο. Το δικό μου δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα σε αυτοκίνητο:O

Link to comment
Share on other sites

Βάση του forum της ace αναφέρει ότι :

 

Αγαπητά μέλη,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως απο αυτή την εβδομάδα ξεκινάει η διάθεση του HD2, απο τις αλυσίδες καταστημάτων Vodafone και Πλαίσιο.

 

Η συσκευή θα διατίθεται με ελληνικό μενού χωρίς δυνατότητα αλλαγής στα αγγλικά.

Επιπλέον δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει εφαρμογή language switcher λόγω αυξημένων τεχνικών δυσκολιών με τα WM 6.5.

Το ίδιο ισχύει για κάθε επερχόμενο μοντέλο. Η τελευταία συσκευή με την δυνατότητα προσθήκης του language switcher είναι το HTC Touch Pro2.

 

Τρίχες..

Οι φίλοι μας οι Τούρκοι μια χαρά τα κατάφεραν να έχουν language switch..

Χάνει και το τελευταίο πλεονέκτημα που είχε η ace έναντι των wwe roms..

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις κάνεις το HTC ανιχνεύσιμο από τα settings του bluetooth και κάνε πάλι προσπάθεια εγκατάστασης στο αυτοκίνητο. Το δικό μου δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα σε αυτοκίνητο:O

 

Μια-δυο φορές μου συνδέθηκε και την μία φορά έβλεπα επαφές από την οθόνη που έχει μπροστά στο τιμόνι. Δεν έβλεπα μόνο το μητρώο. Μετά έφαγε κόλλημα και άρχισε να μου ζητά ξανά κωδικό για να συνδεθεί και μετά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια!

παιρνωντας καποιος την ελληνικη βερσιον γιατι θα θελει να εχει και την δυνατοτητα να αλλαξει την γλωσσα σε αγγλικη;

εαν θελει την αγγλικη μπορει να το παραγγειλει απο τα γνωστα μαγαζια του εξωτερικου να τουρθει και φθηνοτερο.

οχι οτι δεν ειναι καλο να υπαρχει και αυτη η επιλογη,αλλα ενταξει,το θεωρω λιγο βιτσιο να παιρνεις την συσκευη με το ελληνικο μενου και μετα να χτυπιεσαι να βαλεις την αγγλικη.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια!

παιρνωντας καποιος την ελληνικη βερσιον γιατι θα θελει να εχει και την δυνατοτητα να αλλαξει την γλωσσα σε αγγλικη;

εαν θελει την αγγλικη μπορει να το παραγγειλει απο τα γνωστα μαγαζια του εξωτερικου να τουρθει και φθηνοτερο.

οχι οτι δεν ειναι καλο να υπαρχει και αυτη η επιλογη,αλλα ενταξει,το θεωρω λιγο βιτσιο να παιρνεις την συσκευη με το ελληνικο μενου και μετα να χτυπιεσαι να βαλεις την αγγλικη.

 

Απλό. Γιατί θέλεις να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση και να κόψεις τιμολόγιο..

Link to comment
Share on other sites

Το patch Driver Patch v1.1 - FAST ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592663 ) το έχει εγκαταστήσει κανείς; Κάνει όλα αυτά που υπόσχεται;;; :blink:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το patch της κάμερας...

 

Όσοι το έχουμε΄πάρει από Αγγλία πού ανήκουμε; Europe 1 ή Europe 2;

Επίσης, έχω την ROM 1.43.405.1 wwe. Μπορώ να βάλω το patch, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Απλό. Γιατί θέλεις να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση και να κόψεις τιμολόγιο..

 

Ακριβώς έτσι kplr! Επίσης λάβετε υπ' όψιν ότι όλες οι αναφορές του διαδικτύου είναι για την αγγλική rom.

Πάντως αφού οι Τούρκοι τα καταφέρανε με το Language Switch, ελπίζω ότι σύντομα κάποιος (αν όχι η ace) θα το κάνει και για την Ελληνική rom.

Τέλος έψαξα να βρω πώς γίνεται να μην κατεβάζει υλικό από το διαδίκτυο το τηλέφωνο αυτόματα (όταν βρίσκει τον καιρό ή στις μετοχές κτλ). Δεν βρήκα κάτι, θα μπορούσε κανείς να βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το patch της κάμερας...

 

Όσοι το έχουμε΄πάρει από Αγγλία πού ανήκουμε; Europe 1 ή Europe 2;

Επίσης, έχω την ROM 1.43.405.1 wwe. Μπορώ να βάλω το patch, έτσι;

 

Φυσικα μπορεις. Οι Europe 1, 2 αναφερονται στους servers για το download και δεν εχει καμια σημασια ποιον θα επιλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με τον ήχο των sms. ενώ έχω επιλέξει ήχο όταν έρχεται sms και έχω επιλέξει να κάνει και δόνηση, τίποτα απο τα δύο δεν κάνει. απλά μένει αθόρυβο.

 

τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!μια βοηθεια!

Ξερει κανενας αν εχει βγει κανενα προγραμμα σαν το ipvision pro που ειναι για iphone.για να μπει στο λεωντα μου!!!!!!!Ειναι ο μονος λογος που εχω ακομα το κ....Iphone!!!!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το patch Driver Patch v1.1 - FAST ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592663 ) το έχει εγκαταστήσει κανείς; Κάνει όλα αυτά που υπόσχεται;;; :blink:

 

υπάρχει πράγματι τρομερή διαφορα στις αποδόσεις! Βέβαια δημιουργεί και κάποια προβλήματα σε κάποια προγράμματα, αλλά μπορείς να τα αποφύγεις κι αυτα! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!μια βοηθεια!

Ξερει κανενας αν εχει βγει κανενα προγραμμα σαν το ipvision pro που ειναι για iphone.για να μπει στο λεωντα μου!!!!!!!Ειναι ο μονος λογος που εχω ακομα το κ....Iphone!!!!!

Ευχαριστω

 

Μερικά που βρήκα με ένα γρήγορο search.....

Kinoma FreePlay v5.0.60

Mobile Cam Viewer Standard v3.0

View Commander Mobile Pro v4.11

ACTi Mobile Explorer v2.1.03

:)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεα rom 1.61 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=598935&page=5

 

και ο τυπος λέει ότι σε αφήνει να επιλέξεις τη γ΄λώσσα της rom. Το κακό είναι οτι οι γλώσσες είναι τουρκικά και wwe. Φαίνεται ότι η htc αλλάζει πολιτική

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συγκεκριμένη δεν είναι επίσημη WWE αλλά επίσημη τούρκικη. Δεν μπαίνει σε αγγλικές ή ελληνικές συσκευές χωρίς goldcard. Κάντε λίγο υπομονή και θα βγει και για τις υπόλοιπες χώρες.

 

υπάρχει πράγματι τρομερή διαφορα στις αποδόσεις! Βέβαια δημιουργεί και κάποια προβλήματα σε κάποια προγράμματα, αλλά μπορείς να τα αποφύγεις κι αυτα! :)

 

Αμφιβάλω πολύ για την ποιότητα των αποτελεσμάτων. Δεν με έχει πείσει. Σε ορισμένες εφαρμογές υπάρχουν αναφορές ότι κάνει τα πράγματα χειρότερα από πριν.

 

έχω πρόβλημα με τον ήχο των sms. ενώ έχω επιλέξει ήχο όταν έρχεται sms και έχω επιλέξει να κάνει και δόνηση, τίποτα απο τα δύο δεν κάνει. απλά μένει αθόρυβο.

 

τι πρέπει να κάνω?

 

Πως πας να επιλέξεις ήχο στα sms; (Για να δω εάν κάνεις τη διαδικασία σωστά.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικά που βρήκα με ένα γρήγορο search.....

Kinoma FreePlay v5.0.60

Mobile Cam Viewer Standard v3.0

View Commander Mobile Pro v4.11

ACTi Mobile Explorer v2.1.03

:)

Ευχαριστω !!!!να εισαι καλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος έψαξα να βρω πώς γίνεται να μην κατεβάζει υλικό από το διαδίκτυο το τηλέφωνο αυτόματα (όταν βρίσκει τον καιρό ή στις μετοχές κτλ). Δεν βρήκα κάτι, θα μπορούσε κανείς να βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Θες δηλαδή να κόψεις τη σύνδεση στο internet με ένα πρόγραμμα σαν το NoData της MoDaCo, ή να αποκλείσεις μόνο οποιαδήποτε αυτόματη ενημέρωση και να την κάνεις μόνο χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...