Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ, ευχαριστούμε!

Το έχει ψάξει κανείς όμως? Τι είναι αυτή η ROM και πως ξέρουμε ότι βελτιώνει κάτι (π.χ. το θέμα των φωτογραφιών)?

Το πρόβλημα με την κάμερα δεν διορθώνεται σ' αυτή τη ρομ!

Κάποια προβλήματα διορθώνονται με το ημερολόγιο και τις επαφές!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

όταν κατεβάσεις το αρχείο έχει αναλυτικές οδηγίες το ίδιο το πρόγραμμα εγκατάστασης.

 

Sorry αλλά αυτή δεν είναι απάντηση....

 

Αυτή είναι όμως..... ;)

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Από το γνωστό site:

"They´re all Shipped roms, newest update from HTC to HD2 users. The diff between the 1.48 and the 1.43 is that some bugs found on 1.43, such as calendar bug, are now fixed, there´s also some updated apps in there, (Messaging, IME, Manila, Social networking, etc..)."

 

Δε λένε βέβαια που τις βρήκαν αυτές τις πληροφορίες..

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε φλασαρισμα την ελληνικη...αν προλαβω γιατι πρεπει να φυγω θα σας πω εντυπωσεις...:)

το μονοπωλιο της ace νομιζω τελειωνει εδω...

Link to comment
Share on other sites

Ποιό Resco explorer χρησιμοποιείτε? Το 7.02 που βρήκα που είναι για WM6 κάνει?

Ευχαριστώ.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά αυτή δεν είναι απάντηση....

 

Αυτή είναι όμως..... ;)

 

το αρχειο που ειναι η ελληνικη ειναι σε .exe απλα το τρεχεις συνδεεις το κινητο και κανεις την αναβαθμιση. τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει εγω δεν το εχω κανει ακομα ομως. δεν νομιζω να χρειαζονται αυτα που λεει αυτο που εδωσες με την sd card.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο που ειναι η ελληνικη ειναι σε .exe απλα το τρεχεις συνδεεις το κινητο και κανεις την αναβαθμιση. τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει εγω δεν το εχω κανει ακομα ομως. δεν νομιζω να χρειαζονται αυτα που λεει αυτο που εδωσες με την sd card.

 

Κάντε το extract κανονικά, και εγκατάσταση από το pc.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για να βάλεις την Ελληνική ROM αν δε θες Ελλ. μενού?
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για να βάλεις την Ελληνική ROM αν δε θες Ελλ. μενού?

 

Μπορείς να βάλεις την WWE αν δεν θέλεις τα ελληνικά..... γενικά αναβάθμιση είναι..... κάποιος που θα τη βάλει, θα μας πει....αν π.χ. έχουν διορθωθεί τα προβλήματα με το ημερολόγιο, κτλ.....

 

Κάντε το extract κανονικά, και εγκατάσταση από το pc.

 

Χωρίς GoldCard? Δεν νομίζω..... όσοι το κάνανε στο xda με goldcard το κάνανε.....ας μας πει κάποιος που το έκανε εδώ.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια ενημερωση ποτε θα ερθει στην Vodafone? Το εχω προπαραγγειλει (προφορικα) και το περιμενω αλλα δεν εχουν ενημερωση...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς GoldCard? Δεν νομίζω..... όσοι το κάνανε στο xda με goldcard το κάνανε.....ας μας πει κάποιος που το έκανε εδώ.....

 

παιδια για ελληνικη rom προς το παρον μια ειναι η λυση...goldcard ! ! !

τωρα στηνω την ελληνικη...η camera δεν εχει τα χαλια που ειχε...μου φενεται ενταξει με καθε επιφυλαξη γιατι θελω να το στησω και να φυγω για δουλεια... το βραδυ θα κοιταξω για bugs κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ελληνικη rom προς το παρον μια ειναι η λυση...goldcard ! ! !

τωρα στηνω την ελληνικη...η camera δεν εχει τα χαλια που ειχε...μου φενεται ενταξει με καθε επιφυλαξη γιατι θελω να το στησω και να φυγω για δουλεια... το βραδυ θα κοιταξω για bugs κ.τ.λ

 

επειδη ειμαι καινουργιος οταν λες goldcard εννοεις το κολπο με την sd card;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι καινουργιος οταν λες goldcard εννοεις το κολπο με την sd card;

 

ναι...αλλα δεν κανουν ολες οι micro sd καρτες. αυτη η sandisk που εχει μεσα στο κουτι του κανει ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι...αλλα δεν κανουν ολες οι micro sd καρτες. αυτη η sandisk που εχει μεσα στο κουτι του κανει ;)

 

εκανα extract το αρχειο της ρομ και μεσα ειχε ενα word αρχειο με οδηγιες στο οποιο ελεγε αλλα οτι τρεχουμε οπως ειναι το αρχειο απο τον υπολογιστη και εχει τα βηματα ακριβως. ετσι απο τον υπολογιστη χωρις την καρτα οπως λενε και οι οδηγιες δεν γινετε;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εκανα extract το αρχειο της ρομ και μεσα ειχε ενα word αρχειο με οδηγιες στο οποιο ελεγε αλλα οτι τρεχουμε οπως ειναι το αρχειο απο τον υπολογιστη και εχει τα βηματα ακριβως. ετσι απο τον υπολογιστη χωρις την καρτα οπως λενε και οι οδηγιες δεν γινετε;

 

αυτο θα γινει αν το αγορασεις απο ελλαδα(δηλαδη να ειναι απο την Ace hellas)

για να γυρισεις απο wwe σε ελληνικα μονο με goldcard γινεται...;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει γινει ενα τεραστιο μπερδεμα αν μπορει καποιος που ξερει πως γινετε ας φτιαξει εναν οδηγο στα ελληνικα
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

όταν έχεις την Αγγλική πάντως, τρέχεις το .exe στο PC και ακολουθείς μετά τα κλασικά βήματα αναβάθμισης. Δε χρειάζεται gold card για να πας από 1.43 Αγγλική σε 1.45.408.2 WWE. Μόλις το έβαλα και αναβαθμίζει.
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση χανονται ολα τα αρχεια και θελει απο την αρχη στησιμο το τηλεφωνο?προγραμματα τα παντα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσε η αναβάθμιση, μια χαρά είναι ακόμα το HD2. Αν δω κάτι περίεργο (θετικό ή αρνητικό θα σας ενημερώσω). Τώρα στο software information (ROM version) γράφει: 1.48.405.2 (71294) WWE.

 

Ναι, χάνεις όλα τα αρχεία (όχι της κάρτας όμως). Καλύτερα να έχεις πάρει backup πρώτα.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση χανονται ολα τα αρχεια και θελει απο την αρχη στησιμο το τηλεφωνο?προγραμματα τα παντα?

 

ναι ολα.

παιδια θα ηθελα να βοηθησω αλλα φευγω για δουλεια...:(

Link to comment
Share on other sites

εχουμε το λινκ γι την επισημη αγγλικη ρομ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχουμε το λινκ γι την επισημη αγγλικη ρομ?

 

Είναι αυτό! Χρειάζεται να είσαι μέλος για να την κατεβάσεις, αλλιώς πες μου να την ανεβάσω σε rapidshare!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσε η αναβάθμιση, μια χαρά είναι ακόμα το HD2. Αν δω κάτι περίεργο (θετικό ή αρνητικό θα σας ενημερώσω). Τώρα στο software information (ROM version) γράφει: 1.48.405.2 (71294) WWE.

 

Ναι, χάνεις όλα τα αρχεία (όχι της κάρτας όμως). Καλύτερα να έχεις πάρει backup πρώτα.

 

Ρε παιδιά, αυτό με το back up το έχω ρωτήσει ένα κάρο φορές, δεν μπορώ να το καταλάβω.... back up για τα πάντα υπάρχει, δηλ. και για τις ρυθμίσεις που έχω κάνει, τα backgrounds, τα shortcuts, τα registry settings που έχω πειράξει, κτλ..... πώς το κάνετε εσείς?

 

Μετά κάθεστε και τα κάνετε από την αρχή?

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...