Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το android συζητάμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4050039#post4050039

για το πρόβλημά σου τώρα δοκίμασε να πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχείριση εφαρμογών--->όλα--->κάμερα και κάνε εκκάθαριση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Για το android συζητάμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4050039#post4050039

για το πρόβλημά σου τώρα δοκίμασε να πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχείριση εφαρμογών--->όλα--->κάμερα και κάνε εκκάθαριση δεδομένων

 

Οκ τωρα ολα καλα.Σ'ευχαριστω πολυ να'σε καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Πηγα χθες να περασω την νεα εκδοση (3.14.707.3) της htc και το κινητο μενει μονιμα στην ασπρη οθονη που γραφει htc με κατι κοκκινα γραμματα κατω κατω τα οποία λένε:

R 2.15.50.14

G15.42.50.11U

D3.14.04666

 

Το πήγα στο σερβισ του γερμανου και μου ειπαν δεν περναει η ρομ (σιγά το νέο...)

Δεν ξεκιναει με τιποτα!! Hard reset δεν ακουει!

Βοηθεια παιδια γιατι το χρειαζομαι αμεσα το τηλεφωνο.....

Προσοχη στο πως θα το πειτε γιατι ειμαι ασχετος.....

 

 

και για να καταλαβετε ισως καλυτερα τι συμβαινει, η ρομ που περναγα, διακοπηκε σε καποια φαση εκει οπου το κινητο βρισκοτανε σε πρασινη κοκκινη και ασπρη οθονη, και το προγραμμα μου εγραψε οτι υπαρχει προβλημα συνδεσης με το usb. Έτσι ξεκινησε το προβλημα και οσες φορες και αν ξαναπροσπαθησα, μετα εμενε στην άσπρη οθονη το κινητο.

Επισης, οταν βγαλω την μπαταρια και σβησει το κινητο, βαζω παλι το καλωδιο και την μπαταρια και δειχνει οτι φορτιζει. Αν το ξανα αναψω το κινητο δεν δειχνει να φορτιζει....

Το μονο που ακουει ειναι το reset απο πισω. Τιποτα αλλο δεν κανει το κινητο....:(:(

 

Την βοηθεια σας παιδια.......:(:(:(:(

 

Βρε παιδια κανεις???????????????

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Αν "χτύπησε" ο bootloader δε μπορείς να κάνεις κάτι.Στην οθόνη με τα 3 χρώματα μπορεί να μπει; Αν πατήσεις όπως ειναι κλειστό power + volume down για να μπει στον bootloader δεν κάνει κάτι;

Kαι το κινητό σου από ποια χώρα ειναι; Γιατί αν δε κάνω λάθος η 3.14.707 δεν ειναι ούτε ελληνική,ούτε αγγλική

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εισαι φοβερός!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μπηκα οπως μου ειπες στον bootloader, περασα πρωτα την 1.66.482.1 ,μετά πηγα να περάσω την 3.14.707.3 όπου απο την αρχη ηθελα και με την οποία εγινε το πρόβλημα, αλλά και πάλι δεν την πέρασε (μήπως ξέρουμε γιατί???) και μετά πέρασα την 3.14.482.2, και το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά τώρα!!!!

Ενα πολύ μεγάλο ευχαριστώ φιλε μου!!!!!!!

Νάσαι καλα!!!

Edited by sfinas_HD2
αλλαγή καταστάσεων

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που την βρήκες αυτή την 3.14.707 αλλά προφανώς δεν προοριζόταν για το hd2 σου λόγω γλώσσας.Για να σου πέρασε οκ την 3.14.482 σημαίνει ότι το hd2 σου ειναι ελληνικό και χωρίς ξεκλείδωμα του spl μόνο επίσημες ελληνικές wm rom μπορεί να δεχτεί.
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα ομως να βαλω android.... μπορω να το κανω? Ποια ειναι τα βηματα??

 

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω το εξής: Είχα ενα HD2 (μου επεσε από την μηχανή και το κλαίω) από το οποίο μου εμεινε η κάρτα μνήμης η οποία έχει πάρα πολλά αρχεία jpg, pdf, 3gp, mp4 και mp3 τα οποία τα έχει κάνει με κατάληξη menc. Π.Χ. Record 2011_02_03 10_31_59.mp3.2ca94b5b.menc ή PICT9778.JPG.2ca94b5b.menc κλπ.΄Μήπως ξέρετε κανένα κόλπο ή κανέναν converter για να σώσω τουλάχιστον αυτά τα αρχεία μια που έχασα το τηλέφωνο? Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να δώσω ιντερνετ απο το hd2 μέσω του internet sharing σε ενα android tablet αλλα το tablet δεν το βλεπει καν το δικτυο...

μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο hd2 ή είναι θέμα ασυμβατότητας???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Κοιταω για ενα hd2 και εχω βρει ενα σε αψογη κατασταση,αγρατζουνιστο,που τρεχει την CM9 rom.

O πωλητης ζηταει 170 euros,ειναι λογικη τιμη η ειναι ακριβο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να δώσω ιντερνετ απο το hd2 μέσω του internet sharing σε ενα android tablet αλλα το tablet δεν το βλεπει καν το δικτυο...

μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο hd2 ή είναι θέμα ασυμβατότητας???

To hd2 έχει windows mobile ή android; Κάποιες android rom έχουν θέμα με το wifi tether που λύνεται με εφαρμογές τρίτων.Αν τώρα έχει wm και δε το βλέπει το tablet σημαίνει κατά πάσα πιθανότητα ότι το tablet δε βλέπει wifi ad-hoc δίκτυα και χρειάζεται να κοιτάξεις αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις το tablet να βλέπει τέτοια δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

To hd2 έχει windows mobile ή android; Κάποιες android rom έχουν θέμα με το wifi tether που λύνεται με εφαρμογές τρίτων.Αν τώρα έχει wm και δε το βλέπει το tablet σημαίνει κατά πάσα πιθανότητα ότι το tablet δε βλέπει wifi ad-hoc δίκτυα και χρειάζεται να κοιτάξεις αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις το tablet να βλέπει τέτοια δίκτυα

 

ναι μάλλον αυτό συμβαίνει οπότε χρειάζομαι τέτοια εφαρμογή...αν εχει υπ'όψιν κάποιος χρήστης android τέτοια εφαρμογή ας μου πει

βρήκα μια στο μαρκετ (wifi ad hoc enabler)αλλά όταν πάω να μπω μου βγάζει μήνυμα ''unable to gain root access''

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε τελείως εκτός θέματος.Ανάλογα το tablet που έχεις κάνε μια αναζήτηση και ίσως βρεις λύση.Τέτοιου είδους πειράγματα στο android,πράγματι απαιτούν root
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε τελείως εκτός θέματος.Ανάλογα το tablet που έχεις κάνε μια αναζήτηση και ίσως βρεις λύση.Τέτοιου είδους πειράγματα στο android,πράγματι απαιτούν root

 

ναι έχεις δίκιο συγνώμη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4059959#post4059959

 

μπορώ να κάνω share internet απο το hd2 μέσω bluetooth????

με mw 6.5 εννοείτε...

 

στις επιλογές για μοίρασμα σύνδεσης ιντερνετ μου εμφανίζει μόνο usb.φοράω την energy rom

υπάρχει τρόπος να κάνω μοίρασμα ιντερνετ μέσω bluetooth???

έχω την εντύπωση οτι μου έβγαζε αυτή την επιλογή...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Τις τελευταίες μέρες η Storage Memory του HD2 έχει γεμίσει. Δεν μιλάω για την Storage Card αλλά για την εσωτερική Storage Memory (Συνολικό Μέγεθος 176.49 mb, για να καταλάβετε για ποιά μιλάω).

 

Πώς μπορώ να την "καθαρίσω", και αν μπορώ, ποιούς φακέλους πρέπει να "καθαρίσω"?

Τί μπορεί να φταίει που γέμισε? Και ποιά είναι τα φυσιολογικά επίπεδα μνήμης χωρίς το κινητό να "κάνει" κάτι το ιδιαίτερο? Τα περισσότερα από τα προγράμματά μου είναι εγκατεστημένα στην κάρτα και όχι στην μνήμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ένα navigation να είναι στην μνήμη... γέμισε. Επίσης κοίτα μήπως οι φωτογραφίες δεν είναι στην κάρτα και τα wallpaper επίσης δεν χρειάζονται εκεί. Κατέβασε το clear temp αν θυμάμαι καλά και δες στην πρώτη σελίδα του νήματος πως μπορείς να ξαλαφρωσεις την μνήμη. Μετά από soft reset δεν αυξάνεται;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Όμως δεν έχω navigation software στο HD2 και όλες οι φωτογραφίες είναι αποθηκευμένες στην κάρτα.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Τις τελευταίες μέρες η Storage Memory του HD2 έχει γεμίσει. Δεν μιλάω για την Storage Card αλλά για την εσωτερική Storage Memory (Συνολικό Μέγεθος 176.49 mb, για να καταλάβετε για ποιά μιλάω).

 

Πώς μπορώ να την "καθαρίσω", και αν μπορώ, ποιούς φακέλους πρέπει να "καθαρίσω"?

Τί μπορεί να φταίει που γέμισε? Και ποιά είναι τα φυσιολογικά επίπεδα μνήμης χωρίς το κινητό να "κάνει" κάτι το ιδιαίτερο? Τα περισσότερα από τα προγράμματά μου είναι εγκατεστημένα στην κάρτα και όχι στην μνήμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

 

Έχει απαντηθεί παλαιότερα, στο παρόν αλλά επειδή δεν έχω τώρα τη δυνατότητα να σου απαντήσω αναλυτικά ρίξε μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ γιατί εδώ πιστεύω ταιριάζει καλύτερα

 

Απο χθες το βράδυ δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου!!!

Τον ακούω με διακοπές. Γύρισα στην ics απο την κάρτα και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Πέρασα πάλι clk και την typhoon και δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Μάλλον το ακουστικό την...άκουσε για τα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το t-mobile; Θα ελεγα να δοκιμάσεις και με wm για να βεβαιωθείς ότι δεν φταίει κάτι στο software.

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Είναι το t-mobile; Θα ελεγα να δοκιμάσεις και με wm για να βεβαιωθείς ότι δεν φταίει κάτι στο software.

 

Sent from my HTC HD2

 

Nαι για το T-Mobile λεω.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind γιατί πέρασα την sim σε ένα touch diamond 2 που έχω και έκανε τα ίδια.

Το παλικάρι εκεί μου είπε πως φταίει το 3g και να το απενεργοποιήσω. Το έκανα ,πέρασα android και ήταν όλα κανονικά. Πέρασα πάλι wp την tiger και πάλι τα ίδια. Τώρα έκλεισα απο τα τα δίκτυα το 3g και άφησα Η και φαίνεται πως δουλεύει κανονικά. Τουλάχιστον δεν είναι hardware πρόβλημα ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας -μολις απέκτησα ενα μεταχειρισμενο HTC HD2 8585 ΜΕ ROM 3.14.482.2 GR- RADIO 2.15.50.14

με το HTC SENCE εχω προβλημα main memory ( ειναι κατειλημμενη 165mb)με αποτέλεσμα στο primo2 δεν παιζουν καθολου τα TTS (στο IGO8 3.4 παιζουν κανονικά)

δεν είναι θέμα primo η sys γιατι το ιδιο primo τρεχει κανονικα σε garmin asus m20 wm6.5

Διαβασα για ΟΜEGA ROM LITE και λεω να την δοκιμάσω ( εαν βρω τα αρχεία γιατι τα περισσότερα links εχουν σβηστεί)

Υπάρχει κατι σε tips για να εχω περισσοτερη μνημη ?( εψαξα απο το 1 post αλλα δεν βρηκα κατι )

ευχαριστω

Edited by exoristos
Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Για την omega δες http://omega.jointelecom.com/?p=568 ο γιάννης ο δημιουργός της ρομ έχει βάλει και ένα script στην ρομ με το οποίο κλείνει αυτόματα το sense όση ώρα τρέχεις το primo και ξανανοίγει μόλις κλείσεις το primo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα προβλημα στο παλιο καλο μου HD2 και παρ' ολο που εχω ψαξει παντου δεν βρισκω λυση.

Εδω και ενα μηνα περιπου η ενταση του ηχου οταν μιλαω στο τηλεφωνο εχει πεσει τρομερα. Με το ζορι ακουω τι λεει ο συνομιλητης μου, ακομα και σε ησυχο περιβαλλον.

Ξερει μηπως ή εχει διαβασει κανενας, καμμια λυση?

Θα ειναι κριμα να παει στα αζητητα γιατι ακομα δουλευει υπεροχα κατα τα αλλα.

Εχω την original Rom 1.66.405.2 WWE και Radio 2.06.5107

 

Ευχαριστω

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...