Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και το επανεφερα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, αλλα καμμια αλλαγη.

 

Άρα είναι hardware το πρόβλημα....άρα θες επίσκεψη σε service....

Edited by staurakis
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τότε ενδεχομένως να μιλάμε για hardware πρόβλημα. Να υποθέσω ότι είσαι εκτός εγγύησης; Μπορείς ούτως η άλλως να απευθυνθείς στο επίσημο service μιας και η επισκευή / αλλαγή ακουστικού είναι από τις πιο οικονομικές (αν είναι όντως αυτό το πρόβλημα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι εκτος εγγυησης. Το εχω απο το 2009. Σας ευχαριστω πολυ παιδια. Θα το κοιταξω. Για service στην HTC, η μηπως γνωριζετε κανενα αλλον στα νοτια προαστια/Πειραια?

 

Ο.Κ. βρηκα απο την ΗΤC οτι εχουν δωρεαν courrier service. Απιστευτο!!!

Edited by argal
Αρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα to επισημο σερβις μου ζητησε €245+ΦΠΑ για αλλαγη πλακετας (λογω χαμηλομενου ηχου στην συνομιλια), οποτε το ξεχασα.

Αγορασα ενα 2ο χερι αλλα εχει ελληνικο μενου (1.66 Rom ELL) και εχω συνηθισει τo αγγλικο.

Υπαρχει κανενας τροπος να το γυρισω σε αγγλικο μενου χωρις να φλασαρω αγγλικη rom?

Ευχαριστω.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν εχει κανενας το file 20100204.cab για να αλλαξω το ονομα "καρτα αποθηκευσης" σε "storage card" , θα ημουν υποχρεος. Δεν υπαρχει πια στο filefactory.com
Αρης
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν εχει κανενας το file 20100204.cab για να αλλαξω το ονομα "καρτα αποθηκευσης" σε "storage card" , θα ημουν υποχρεος. Δεν υπαρχει πια στο filefactory.com

 

Οριστε το cab!

 

https://rapidshare.com/files/2802311536/20100204.zip

Link to comment
Share on other sites

Τελικα to επισημο σερβις μου ζητησε €245+ΦΠΑ για αλλαγη πλακετας (λογω χαμηλομενου ηχου στην συνομιλια), οποτε το ξεχασα.

Αγορασα ενα 2ο χερι αλλα εχει ελληνικο μενου (1.66 Rom ELL) και εχω συνηθισει τo αγγλικο.

Υπαρχει κανενας τροπος να το γυρισω σε αγγλικο μενου χωρις να φλασαρω αγγλικη rom?

Ευχαριστω.

 

Στις ρυθμίσεις γλώσσας δεν μπορείς να επιλέξεις Αγγλικα; Όλα, συμπεριλαμβανομένου και του μενού θα "γυρίσουν" στα Αγγλικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,προσπαθω να φλασαρω ενα leo που ειχε κολλησει απο λαθος εγκαταδταση android,μετα το hspl 2.08 και φλας απο microsd σταματαει η εγκατασταση και μου βγαζει rom code error try again,ενω μεσω ruu μου δινει σφαλμα 260/294 καμια γνωμη?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,προσπαθω να φλασαρω ενα leo που ειχε κολλησει απο λαθος εγκαταδταση android,μετα το hspl 2.08 και φλας απο microsd σταματαει η εγκατασταση και μου βγαζει rom code error try again,ενω μεσω ruu μου δινει σφαλμα 260/294 καμια γνωμη?

 

Δεν έχεις κάποιο nandroid backup να επαναφέρεις;

Σκέφτομαι μήπως το αρχείο που πήγες να φλασάρεις ήταν "χαλασμένο", κάτι που προκάλεσε το error.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,προσπαθω να φλασαρω ενα leo που ειχε κολλησει απο λαθος εγκαταδταση android,μετα το hspl 2.08 και φλας απο microsd σταματαει η εγκατασταση και μου βγαζει rom code error try again,ενω μεσω ruu μου δινει σφαλμα 260/294 καμια γνωμη?

Ποιο προσπαθείς να φλασάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι μετα απο task 29 δεν εχει τιποτα μεσα προσπαθω να φλασαρω μια stock(wwe 1.48) απλα για να ξεκινησω απο την αρχη,δεν ξερω τι φορουσε πριν μεταχειρισμενο το ειχε παρει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

έχεις πάνω κάποιο hspl; δες επίσης με βάση το serial number αν το κινητό σου ειναι ελληνικό ή αγγλικό,ώστε να φλασάρεις την σωστή ρομ
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει το 2.08 serial χλωμο να βρω λειπει απο το flex το αυτοκολλητο ελπιζω να βγαλω ακρη.Ευχαριστω φιλοι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία; :wacko: αυτό θέλει πολυυυυ μεγάλη προσπάθεια για να ξεκολλήσει.... και δεν βλέπω για ποιο λόγο να το βγάλει κάποιος

όταν λες 2.08 serial,εννοείς ότι δεν γράφει hspl.cotulla ; αν ναι βάλε την συσκευή στον bootloader και τρέξε το hspl4 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5279236&postcount=4 και επέλεξε hspl2.08

με αυτό το hspl θα μπορέσεις να φλασάρεις μια custom wm rom π.χ. omega για να δεις τουλάχιστον ότι δεν υπάρχει βλάβη σε κάτι άλλο και μετά αν ειναι οκ,προχωράς στην εγκατάσταση του android

Link to comment
Share on other sites

Ok ολα καλα τελικα ηθελε την ελληνικη 3.14,επανηλθε μια χαρα ευχαριστω bbbb για ακομα μια φορα,οσο για το αυτοκολητο το πιο πιθανο να χει αλλαχθει το flex. ο δικος μου το πηρε και δεν ξερει τιποτα απο αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να επαναφερω τις επαφες μου που εχασα στο τηλεφωνο μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να επαναφερω τις επαφες μου που εχασα στο τηλεφωνο μου

 

Όταν λες τις "έχασες" τι ακριβώς εννοείς; Τις είχες κάνει κάπου backup;

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τις "έχασες" τι ακριβώς εννοείς; Τις είχες κάνει κάπου backup;

 

οχι δεν τισ εκανα backup αλλα παρατηρησα οτι περνωντας τηλ απο το τηλ τησ συζυγου μου μου την εβγαζε κανονικα

αλλα στις επαφες δεν φενετε

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν τισ εκανα backup αλλα παρατηρησα οτι περνωντας τηλ απο το τηλ τησ συζυγου μου μου την εβγαζε κανονικα

αλλα στις επαφες δεν φενετε

 

Μάλλον είναι οι επαφεσ που είναι αποθηκευμένες στη ΣΙΜ.

Πήγαινέ Επαφές, ρυθμίσεις, ρυθμίσεις εμφάνισής (ή κάπως έτσι) και από εκεί επέλεξε να σου δείχνει τις επαφές της ΣΙΜ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μου θυμίζει κάποιος πως μπορούμε να αλλάξουμε την ημερομηνία σε ελληνική και την ώρα.

γιατί μετά απο hard reset και αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό,ημερομηνία και ώρα παραμένουν αγγλικά:O

energy rom...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eνα κινητο γνωστου μου εσπασε η οθονη πανω πανω, το touch λειτουργει κανονικα, τι προτεινετε;;

Τι πρεπει να αγορασει απο ebay και που να παει να το φτιαξουν; ή ειναι ευκολο να το φτιαξω εγω;

Link to comment
Share on other sites

Digitizer+LCD screen σε ένα κομμάτι γιατί και να πάρεις ξεχωριστά την LCD δεν μπορεί ένας αδαής να αφαιρέσει από την παλιά LCD το digitizer , κατ τ άλλα στο YouTube υπάρχουν tutorials για τα πάντα ... Πάντως και η αλλαγή LCD+digitizer στο Leo δεν είναι τόσο εύκολη όσο σε ένα Nokia ας πούμε . Δοκιμάστε αν μόνο το έχετε χαμένο για χαμένο ή έχετε αντίστοιχη εμπειρία ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μου θυμίζει κάποιος πως μπορούμε να αλλάξουμε την ημερομηνία σε ελληνική και την ώρα.

γιατί μετά απο hard reset και αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό,ημερομηνία και ώρα παραμένουν αγγλικά:O

energy rom...

 

κανείς ρε παιδιά...???όλοι με original rom είστε????:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...