Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε το recuva και προσπαθησε να διασωσεις τιποτα απο την sd αν καταστραφηκε, η στειλε τα αρχεια μεσω bt σε αλλη συσκευη αν τη διαβαζει το τηλεφωνο ακομα. Επειτα να την κανεις format σε FAT32, αλλα δε βλεπω να διορθωνει και πολλα. Μαλλον αστοχια υλικου η sd σου. Τουλαχιστον σε usb flash που το ειχα παθει, παρα το φορμαρισμα, εξακολουθουσε να μη τo διαβαζει κανενα pc.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Ευχαριστώ.. τα έσωσα, σχεδόν όλα! :D Έκανα low-level format στην κάρτα και τη χρησιμοποιώ πάλι από σήμερα.. μη τη ματιάσω καλά πάει ως τώρα :X

Επίσης μου άρεσε αυτό! Το έχει ψάξει κανείς;;;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης μου άρεσε αυτό! Το έχει ψάξει κανείς;;;

 

Μπορείς να το δοκιμάσεις άφοβα, αρκεί να έχεις στη συσκευή σου εγκατεστημένα CHT2.0 και CHTEditor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. τα έσωσα, σχεδόν όλα! :D Έκανα low-level format στην κάρτα και τη χρησιμοποιώ πάλι από σήμερα.. μη τη ματιάσω καλά πάει ως τώρα :X

Επίσης μου άρεσε αυτό! Το έχει ψάξει κανείς;;;

Αυτο ειναι δικο σου θεμα βεβαια, αλλα εγω στη θεση σου θα αλλαζα sd εντελως... :) Με cht το τηλεφωνο παιρνει τελειως αλλη τροπη! Αν δε σε κουραζουν πειραγματα και παραμετροποιησεις, ειναι τζετ! :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δοκιμάσεις άφοβα, αρκεί να έχεις στη συσκευή σου εγκατεστημένα CHT2.0 και CHTEditor.

 

Αυτο ειναι δικο σου θεμα βεβαια, αλλα εγω στη θεση σου θα αλλαζα sd εντελως... :) Με cht το τηλεφωνο παιρνει τελειως αλλη τροπη! Αν δε σε κουραζουν πειραγματα και παραμετροποιησεις, ειναι τζετ! :)

 

Χρόνο δεν έχω.. όρεξη έχω.. ελπίζω μέσα στο 3μερο να το ψάξω!

Με τρομάζεις πάντως με την sd card :cry: Θα την κάνω back-up κάθε βδομάδα..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρόνο δεν έχω.. όρεξη έχω.. ελπίζω μέσα στο 3μερο να το ψάξω!

 

Προτείνω να βάλεις μια Omega XT που έχει ήδη το CHT εγκατεστημένο. Θα δεις βελτίωση σε όλους τους τομείς της συσκευής σου και θα μπορέσεις να περάσεις ευκολότερα και το skin που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έχω αγοράσει ένα HTC HD2 T-Mobile από Αμερική

μπορώ με κάποιο τρόπο να του προσθέσω ελληνικό μενού?

 

ευχαριστώ

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έχω αγοράσει ένα HTC HD2 T-Mobile από Αμερική

μπορώ με κάποιο τρόπο να του προσθέσω ελληνικό μενού?

 

ευχαριστώ

 

 

Για πλήρως Ελληνικό μενού μόνο αλλάζοντας ρόμ, ρίξε μια ματιά στο από πάνω πόστ :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έχω αγοράσει ένα HTC HD2 T-Mobile από Αμερική

μπορώ με κάποιο τρόπο να του προσθέσω ελληνικό μενού?

 

ευχαριστώ

 

H αλλαζοντας rom (για πληρη εξελληνοποιηση), η αλλαζοντας μεσω registry η cab, τη γλωσσα του manila.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να κανουμε ενα προγραμμα να μην ξεκιναει καθε φορα που ανοιγει το τηλεφωνο?

ψαχνω να βρω κανα φακελο startup αλλα δεν..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψαχνω να βρω κανα φακελο startup αλλα δεν..

 

Αν μπεις με το resco explorer στον φάκελο /Windows και ενεργοποιήσεις να βλέπεις τα hidden & rom files, θα βρεις τον φάκελο startup.

 

Καλησπέρα

 

έχω αγοράσει ένα HTC HD2 T-Mobile από Αμερική

μπορώ με κάποιο τρόπο να του προσθέσω ελληνικό μενού?

 

ευχαριστώ

 

Βάλε μια Omega... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μολις εγκατεστησα το τομτομ (εκδοση TT_7.916.9189_VGA_WVGA ). Το προβλημα είναι ότι όταν προσπαθώ να σύρω τον χάρτη πανω-κατω, αντι να μετακινειται ο χαρτης, ανοιγει το μενου?! Γενικά όταν κάνω κλικ οπουδήποτε πάνω στο χαρτη, ανοιγει το μενου... Επειδή δεν έχω εμπειρία με το τομτομ, είναι φυσιολογικό αυτό?

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι γίνεται στο tomtom.Για να κινήσεις το χάρτη πρέπει να πας στο ειδικό μενού browse map
Link to comment
Share on other sites

Thanks!! Παιδευόμουν τόση ώρα... Μου φαινόταν πολύ κουλό για να είναι φυσιολογικό...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

και μεσα στα specifications ενω αρνηθηκε οτι ηταν κινεζικο, ειπε και dual sim αλλα και tv! Αλλη μια...αυθεντικη απομιμηση! :lol:

 

το πρόβλημα δεν είναι ότι η συσκευή είναι μαϊμού αλλά οτι ο αλήτης κοροϊδεύει τον κόσμο λέγοντας ότι είναι αυθεντικό.

φαντάσου τι άλλες κομπίνες κάνει(αυτός και οι υπόλοιποι) στο βωμό του κέρδους

 

σιχαμένοι κλεπταποδόχοι ,

φταίμε και εμείς όμως που δεν κάνουμε καμία καταγγελία

Σόρυ είμαι οφ τοπικ αλλά εκνευρίστηκα πρωί-πρωί

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Ναι Στελιο συμφωνω εν μερη, απλως καπου φταιει και ο καταναλωτης! Δε μπορω να ζηταω μια τοσο προηγμενη συσκευη, και να μην εχω ενδιαφερθει να ψαξω λιγακι παραπανω γι αυτην. Ουτε μπορω να θεωρησω πως μια συσκευη που κανει 500 ευρω, αμα τη βρω εγω 100 πετυχα ευκαιρια. Καποιο λακο εχει η φαβα.. Επομενως, οποιος την παταει ετσι, ειναι εθελοντης στην κοροιδια. Εκτος κι αν, ηθελημενα αγορασει καποιος μια τετοια συσκευη, μονο "για τα ματια". Μου ετυχε περιπτωση γνωστου με iPhone 4. Κι οχι μονο αυτο, αλλα το ειχε παρει και σε λευκο (και καυχιοταν πως ειναι συλλεκτικο).. Ενας που δεν ξερει, εντυπωσιαζεται. Ελα ομως που εκραζε απο μακρια αυτο οτι ειναι σκουπιδι.. :rolleyes:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

στο igo ποιοι χάρτες είναι καλύτεροι για εξωτερικό, navteq η teleatlas? (Sorry για το οφτοπικ, αλλά φεύγω αύριο τα ξημερωματα για γερμανία κ απο χθες εχω καταπιαστεί να βάλω καποιο navigator της προκοπης... )

BTW, στην ελλάδα είναι ανταγωνιστικοί των χαρτών του ginius (γιατί αμα είναι καλοί, θέλω να ξεκολλήσω από τo ginius)...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο igo ποιοι χάρτες είναι καλύτεροι για εξωτερικό, navteq η teleatlas? (Sorry για το οφτοπικ, αλλά φεύγω αύριο τα ξημερωματα για γερμανία κ απο χθες εχω καταπιαστεί να βάλω καποιο navigator της προκοπης... )

 

Όποιους και να βάλεις, δεν θα έχεις πρόβλημα. Είναι εξίσου καλοί. Προσωπικά από την γενικότερη χρήση, για κάποιο λόγο χρησιμοποιώ τους Navteq γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Γιάννη! :) Από Navteq είσαι ικανοποιημένος κ στην Ελλάδα (είχα διαβάσει ότι κάνουν μόνοι τους την χαρτογράφηση και στην Ελλάδα [δηλ. δεν συνεργάζονται με ελλην. εταιρία όπως η ΤΑ], κ ανταγωνίζονται σε σοβαρότητα την gi)?

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. έχω βάλει την ομεγα 25 και παρατηρώ την τελευταία εβδομάδα ότι

1. καταναλώνει ταχύτατα την μπαταρία

2. δεν συνχρονίζει με το outlook (κάνω τεστ και λέει ότι δεν βρίσκει την ip του τηλεφώνου.)

κάποια λύση;

έχω ήδη τσεκάρει ότι δεν τρ΄χει κάποιο πρόγραμμα (ή έτσι νομίζω)

ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. έχω βάλει την ομεγα 25 και παρατηρώ την τελευταία εβδομάδα ότι

1. καταναλώνει ταχύτατα την μπαταρία

2. δεν συνχρονίζει με το outlook (κάνω τεστ και λέει ότι δεν βρίσκει την ip του τηλεφώνου.)

κάποια λύση;

έχω ήδη τσεκάρει ότι δεν τρ΄χει κάποιο πρόγραμμα (ή έτσι νομίζω)

ευχαριστώ θερμά

 

Το προβλημα δεν ειναι απο την ρομ,

κατι εβαλες ή αλλαξες και δημιουργήθηκε το προβλημα,

 

πάρε backup κανε hard reset δοκιμασε το και λογικα δεν θα εχεις προβλημα,

περισσοτερα για την Omega εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να βάλεις μια Omega XT που έχει ήδη το CHT εγκατεστημένο. Θα δεις βελτίωση σε όλους τους τομείς της συσκευής σου και θα μπορέσεις να περάσεις ευκολότερα και το skin που θέλεις.

Omega XT v25 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Αυτήν έβαλα, αν και φοβόμουν πως θα είναι αργή.. απλά ψάχνω πως κάνω τις μόντες μου. Πχ τώρα στη κεντρική οθόνη έχω 2 σελίδες.. θέλω να τις κάνω 1 και να έχω Minimal look στο ρολόι και μερικά εικονιδιάκια.. θα το ψάξω.. μετά θα παίξω κ με το screensaver που τώρα είναι απενεργοποιημένο το cht του...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 αποριες.. Πρωτον, το cab που ειχαμε εγκαταστησει μερικοι για να σταθεροποιηθει η χειμερινη ωρα, επηρεαζει καπου τη συσκευη απο την ερχομενη Κυριακη και μετα, οπου περναμε στη θερινη ωρα? Κι επειτα, υπαρχει για τα wm κανενα προγραμματακι αντιστοιχο του Shazam των android?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Α βγαινει το ιδιο και για wm? Δε το γνωριζα! Ευχαριστω bbbb :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...