Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανοτατα εχεις δικιο και στα δυο.

 

ευχαριστω:)

 

edit: παρ'ολα αυτα, το ΗD2 αξιζει να το παρει καποιος ακομα και αν δεν ειναι του "wm"

η συσκευη αυτη αποτελει λαμπρη εξαιρεση κατ' εμε.

 

Κι εγω απο χρονια λατρης των symbian προερχομουν, αλλα δε μετανιωσα στιγμη που το πηρα. Το hd2 απλα...δεν εχει σχεση με αυτα που ξερεις εως τωρα απο nokia (και χωρις παρεξηγηση). Κι επειδη κι εγω βαριεμαι το πολυ πειραγμα, εχω αφησει μια rom (energy) και αυτο ηταν. Απολυτως σταθερο, γρηγορο και λειτουργικοτατο! Δεν επεται δηλαδη οτι ειναι αναγκαιο να φλασαρεις μονιμως νεες rom απαξ και το αγορασεις! :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο χρονια λατρης των symbian προερχομουν, αλλα δε μετανιωσα στιγμη που το πηρα. Το hd2 απλα...δεν εχει σχεση με αυτα που ξερεις εως τωρα απο nokia (και χωρις παρεξηγηση). Κι επειδη κι εγω βαριεμαι το πολυ πειραγμα, εχω αφησει μια rom (energy) και αυτο ηταν. Απολυτως σταθερο, γρηγορο και λειτουργικοτατο! Δεν επεται δηλαδη οτι ειναι αναγκαιο να φλασαρεις μονιμως νεες rom απαξ και το αγορασεις! :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

μη το λες... και το Ν900 που εχω ειναι στην ουσια το HD2 της Νοκια (απο αποψη "πειραγματος"):)

 

αλλα οι 3.5'' ειναι το μονο μειον (κυριως στο κατα τα αλλα τελειο σερφαρισμα του)

 

φανταζομαι πως με το HD2, το internet θα ειναι απολαυση

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φανταζομαι πως με το HD2, το internet θα ειναι απολαυση

 

Με Android. Γιατί με τον Opera στα windows mobile, αδικείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μη το λες... και το Ν900 που εχω ειναι στην ουσια το HD2 της Νοκια (απο αποψη "πειραγματος"):)

 

αλλα οι 3.5'' ειναι το μονο μειον (κυριως στο κατα τα αλλα τελειο σερφαρισμα του)

 

φανταζομαι πως με το HD2, το internet θα ειναι απολαυση

 

 

Πολυ καλη συσκευη το Ν900! Αντιστοιχο απολυτα ομως του hd2 στην "πολυμορφικοτητα", δεν ειναι. :) (το εχει ο αδερφος μου, δε μιλαω αυθαιρετα) Στο θεμα σερφαρισμα, η μεγαλυτερη οθονη, κανει τη διαφορα κι εξυπηρετει καλυτερα. Απο αποψη ταχυτητας κι αποκρισης ομως, λιγο πολυ ιδιες αντιδρασεις εχουν.

Συν αυτα που προσθεσε ο Γιαννης πιο πανω. Οντως, με android (γι αυτο αλλωστε κυμαινεται στα ιδια περιπου πλαισια με το Ν900 απο αποψη ταχυτητας, κατι που δε δικαιολογει το hardware και των 2. Απλως φθινει ο opera στα wm)..

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη συσκευη το Ν900! Αντιστοιχο απολυτα ομως του hd2 στην "πολυμορφικοτητα", δεν ειναι. :) (το εχει ο αδερφος μου, δε μιλαω αυθαιρετα) Στο θεμα σερφαρισμα, η μεγαλυτερη οθονη, κανει τη διαφορα κι εξυπηρετει καλυτερα. Απο αποψη ταχυτητας κι αποκρισης ομως, λιγο πολυ ιδιες αντιδρασεις εχουν.

Συν αυτα που προσθεσε ο Γιαννης πιο πανω. Οντως, με android (γι αυτο αλλωστε κυμαινεται στα ιδια περιπου πλαισια με το Ν900 απο αποψη ταχυτητας, κατι που δε δικαιολογει το hardware και των 2. Απλως φθινει ο opera στα wm)..

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

 

Καλημέρα!

Ειρήνη το Ν900 δε το είχα αλλά σχεδόν ΌΛΑ τα κορυφαία symbian τα είχα αγοράσει με τελευταίο δείγμα το Ν8 που ο φίλος σίγουρα γνωρίζει τις δυνατότητες του..λοιπόν στο θέμα internet ταχύτητας συσκευής και απόλαυσης ΔΕΝ έχουν καμία σχέση το Leo είναι σε δική του κλάση!

ακόμα κ με μαμα ROM και τον opera στα wm είναι πραγματικά σφαιρατο μπροστά στο Ν8 βεβαίως οπότε αν θέλει ο φίλος μπορεί να το πάρει κ μέχρι να μπει στη φιλοσοφία των wm ας μείνει με τη stock μιας και δουλεύει απροβληματιστα και σίγουρα καλύτερα απ το Ν8 που είχα.

Το ίδιο ισχύει στο social κομμάτι του νετ που το Ν8 χωλαίνει ενώ το HD2 όπως βλέπω τελευταία(:p) πάει αέρα(βοηθαει και η μεγάλη οθόνη):)

 

Και για όποιον βαρεθεί τα wm βάζει android,έχει απ όλα το μενού :D

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ειρήνη το Ν900 δε το είχα αλλά σχεδόν ΌΛΑ τα κορυφαία symbian τα είχα αγοράσει με τελευταίο δείγμα το Ν8 που ο φίλος σίγουρα γνωρίζει τις δυνατότητες του..λοιπόν στο θέμα internet ταχύτητας συσκευής και απόλαυσης ΔΕΝ έχουν καμία σχέση το Leo είναι σε δική του κλάση!

ακόμα κ με μαμα ROM και τον opera στα wm είναι πραγματικά σφαιρατο μπροστά στο Ν8 βεβαίως οπότε αν θέλει ο φίλος μπορεί να το πάρει κ μέχρι να μπει στη φιλοσοφία των wm ας μείνει με τη stock μιας και δουλεύει απροβληματιστα και σίγουρα καλύτερα απ το Ν8 που είχα.

Το ίδιο ισχύει στο social κομμάτι του νετ που το Ν8 χωλαίνει ενώ το HD2 όπως βλέπω τελευταία(:p) πάει αέρα(βοηθαει και η μεγάλη οθόνη):)

 

Και για όποιον βαρεθεί τα wm βάζει android,έχει απ όλα το μενού :D

 

Δεν εχω παρα να συμφωνησω Μανο, απλως για την ιστορια, το Ν900, επιμενω λογω αδερφου, στο θεμα browsing, κυμαινεται στα ιδια λιγο πολυ με το leo μας (με μια μικρη υπεροχη του leo). Παντως παιζοντας λιγακι με το leo, θα διαπιστωσει τη διαφορα ο οποιοσδηποτε (μιας και δε κολλαμε μονο στο browsing αλλα συνολικα στη συμπεριφορα της συσκευης)

Μανο by the way, καλως μας ηρθες στο social networking! Enjoy.. ;) :lol:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτό που κάνει το HD2 να εξακολουθεί να αποτελεί μια ξεχωριστή συσκευή είναι ουσιαστικά δύο πράγματα...

 

1. Το γεγονός ότι απέχει "αιώνες" από οποιαδήποτε άλλη windows mobile συσκευή σε όλους τους τομείς. Και έτσι θα μείνει και στην ιστορία για τους λάτρεις (αλλά και μη) του λειτουργικού!

 

2. Ο Cottula και η DFTeam που με την ενασχόλησή τους κατάφεραν και έκαναν το HD2 να παίρνει όλα τα λειτουργικά της αγοράς ανεβάζοντας στα ύψη την δημοτικότητα αλλά και το "κύρος" της συσκευής.

 

Κατά τα άλλα δεν είναι η μοναδική συσκευή με τόσο καλή ποιότητα κατασκευής και σε απόλυτα χαρακτηριστικά το Desire HD αποτελεί δυνατότερη και καλύτερη συσκευή αλλά παίζει σε διαφορετικό γήπεδο με διαφορετικό ανταγωνισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει το HD2 να εξακολουθεί να αποτελεί μια ξεχωριστή συσκευή είναι ουσιαστικά δύο πράγματα...

"

 

Επιτρέψει μου να συμφωνήσω σε όλα αλλά να προσθέσω κ το τρίτο πράγμα τουλάχιστον για μας τους ελληνες χρήστες του Leo..εσένα μιας χωρίς την τρομερή υποστήριξη και βοήθεια που δίνεις σε όλους μας οι περισσότεροι δε θα χαμε μυριστεί καν τι εστί λεο!;):D:D

 

@Ειρήνη

Σε ευχαριστώ για το καλοσώρισμα!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

2. Ο Cottula και η DFTeam που με την ενασχόλησή τους κατάφεραν και έκαναν το HD2 να παίρνει όλα τα λειτουργικά της αγοράς ανεβάζοντας στα ύψη την δημοτικότητα αλλά και το "κύρος" της συσκευής.

 

ε όχι και όλα!! :p δεν παίρνει ios και symbian.. και επί της ουσίας για καθημερινή χρήση μόνο 3 κάνουν.wm,android.άντε και τα wp7..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιτρέψει μου να συμφωνήσω σε όλα αλλά να προσθέσω κ το τρίτο πράγμα τουλάχιστον για μας τους ελληνες χρήστες του Leo..εσένα μιας χωρίς την τρομερή υποστήριξη και βοήθεια που δίνεις σε όλους μας οι περισσότεροι δε θα χαμε μυριστεί καν τι εστί λεο!;):D:D

 

Σε ευχαριστώ πολύ Μάνο αν και η αλήθεια είναι ότι έχουν μείνει αρκετά αξιόλογα παιδιά εδώ που ασχολούνται με το HD2 και με γνώσεις που καλύπτουν όλους τους τομείς. ;)

 

ε όχι και όλα!! :p δεν παίρνει ios και symbian.. και επί της ουσίας για καθημερινή χρήση μόνο 3 κάνουν.wm,android.άντε και τα wp7..

 

Παίρνει όμως Ubuntu και Meego! Τι άλλο θέλεις! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ε όχι και όλα!! :p δεν παίρνει ios και symbian.. και επί της ουσίας για καθημερινή χρήση μόνο 3 κάνουν.wm,android.άντε και τα wp7..

Τα wp7 τα εβαλα με τη βοηθεια του αντιστοιχου thread, και τα μισα πραγματα πανω δε μου δουλευαν. Ηθελαν διαφορες αλχημειες για το καθε τι, και παλι καποια υπολειτουργουσαν (επιπλεον δυσκολευτηκα και στο να τα απεγκαταστησω). Ουσιαστικα μαλλον, περα απο το default λειτουργικο, το android μονο τρεχει καλα (τουλαχιστον προς στιγμην).

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μηνα ομως το Ν900 θα παιρνει και επισημως 2 λειτουργικα (μαεμο/meego),,, συν τα android froyo , gingerbread κλπ που ειναι ανεπισημα.

 

Αρα σας τρωμε και εδω :p :p

 

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας. και αν παρω το HD2 θα το εχω εχω μαζι με το Ν900.

εκτος πια και αν μου κανει τετοιο κλικ...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα wp7 τα εβαλα με τη βοηθεια του αντιστοιχου thread, και τα μισα πραγματα πανω δε μου δουλευαν. Ηθελαν διαφορες αλχημειες για το καθε τι, και παλι καποια υπολειτουργουσαν (επιπλεον δυσκολευτηκα και στο να τα απεγκαταστησω). Ουσιαστικα μαλλον, περα απο το default λειτουργικο, το android μονο τρεχει καλα (τουλαχιστον προς στιγμην).

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Εγώ κατάφερα να τα δουλέψω αμέσως.το πρόβλημα βέβαια ήταν ότι χωρίς κωδικό για τα Live services δεν μπορούσα να μπω στο marketplace.κατά τα άλλα τα υπόλοιπα που δούλευαν ήταν οκ.και δε με δυσκόλεψαν στην απεγκατάσταση.απλά φλάσαρα μια android rom και δε τα ξαναείδα τα windows.γενικά δεν ξέρω αν έχω κάνει σωστά που δεν έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα το task 29 αλλά και ποτέ δεν αντιμετώπισα περίεργα πρόβληματα.ίσως απλά να ήμουν τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάφερα να τα δουλέψω αμέσως.το πρόβλημα βέβαια ήταν ότι χωρίς κωδικό για τα Live services δεν μπορούσα να μπω στο marketplace.κατά τα άλλα τα υπόλοιπα που δούλευαν ήταν οκ.και δε με δυσκόλεψαν στην απεγκατάσταση.απλά φλάσαρα μια android rom και δε τα ξαναείδα τα windows.γενικά δεν ξέρω αν έχω κάνει σωστά που δεν έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα το task 29 αλλά και ποτέ δεν αντιμετώπισα περίεργα πρόβληματα.ίσως απλά να ήμουν τυχερός.

 

Σ εμενα δε δουλευε το wifi, δεν εβλεπε αλλες συσκευες bluetooth εντος εμβελειας, δεν αναβε το led στα sms κλπ κλπ... Οταν πηγα να περασω παλι πανω την energy, δεν εμπαινε στην τριχρωμη οθονη και κατι τετοια. :wacko:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε offtopic

προβλήματα με το wifi στα wp7 στο hd2 από ότι διαβάζω,οφείλονται σε μη συμβατή sd κάρτα.το bluetooth έτσι και αλλιώς είναι "κομμένο" και στις κανονικές wp7 συσκευές.

Για το πρόβλημα που λες όταν πήγες να βάλεις την energy,δεν το αντιμετώπισα γιατί φλάσαρα πάλι μέσω magldr android rom.και κάποια στιγμή αργότερα έβαλα την omega για να δοκιμάσω το νέο primo,χωρίς πρόβλημα.και ξαναέβαλα magldr και nand rom,πάλι χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα το θεμα με την sd. Και ηταν βασικος λογος το wifi που τα εβγαλα σχεδον αμεσως! Μολις γυρισω απο την Αθηνα, θα τα περασω παλι με μια αλλη sd που εχω.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μέσα στην registry βρήκα έναν φέκελο iGO8.(HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\)

Είναι λογικό; Μήπως είναι η νέα εφαρμογή της V25 ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μέσα στην registry βρήκα έναν φέκελο iGO8.(HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\)

Είναι λογικό; Μήπως είναι η νέα εφαρμογή της V25 ;

 

Προφανως ο φακελος αυτος δημιουργειται στον οποιοδηποτε εχει το igo. Τον εχει και το δικο μου τηλεφωνο

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.

'Oταν στο ιστορικό κλήσεων υπάρχει μια κλήση με απόκρυψη, είναι δυνατον να δούμε την ώρα που έγινε αυτή;Πατάω πάνω στην κλήση και το τηλέφωνο βάζει τα γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα να πάρω back up του κινητού με το spb back up και δυστυχώς είδα ότι έληξε και μου ζητά να κάνω εγγραφή με το ανάλογο αντίτιμο. Υπάρχει κάποια λύση παιδιά ή να το αγοράσω και να τελειώνει;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χθες πήγα να πάρω back up του κινητού με το spb back up και δυστυχώς είδα ότι έληξε και μου ζητά να κάνω εγγραφή με το ανάλογο αντίτιμο. Υπάρχει κάποια λύση παιδιά ή να το αγοράσω και να τελειώνει;

 

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον οδηγό του Te Salat στο πρώτο πόστ για συγχρονισμό gmail αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα. Τί κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς;

Έχω την έκδοση 2.1

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρησιμοποιώ τον οδηγό του Te Salat στο πρώτο πόστ για συγχρονισμό gmail αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα. Τί κάνω λάθος;

 

Ο οδηγός δουλεύει δοκιμασμένα. Κάπου όντως πρέπει να κάνεις λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help. Εχω το HTC HD2....

 

Μετα απο ενα χρονο απροβλημάτιστης χρησης , απο εχθες μολις το κλεινω (οχι απενεργοποιηση απλα stand by) σβηνει κανονικα η οθονη και τα κουμπια κατω μενουν αναμενα !!!!!

 

Του εκανα restart, του εβγαλα-εβαλα την μπαταρια κανα δυο φορες και αυτο τα ιδια. Τα κουμπια ολη μερα αναμενα, και βεβαια αυτο μου τρωει την μπαταρια. Μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...