Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,τελικα εφαγα πορτα απο την ACE μ αυτο το κολο ταμπελακι,τελος παντων ξερετε κανενα καλο ηλεκτρονικο να μου πει ποια απο τις δυο οθονες δε δουλευει??????και να την φερω απ εξω που τη βρηκα και να μου την βαλει?????????με το αζιμιωτω βεβαια
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙΡΟΣ

παιδια καλησπερα.Μια απορια.Οταν παω στον καιρο για να κανω ενημερωση δεν μου ενημερωνη την θεση μου.Ολες τις πολεις τις ενημερωνη κανονικα.Επισης οταν παταω μενου ενω βρισκομαι στον καιρο δεν μου βγαζει τιποτα.Κανονικα δεν επρεπε να μου ανοιγει καποια καρτελα.Πως διαγραφω την θεση μου???

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα,τελικα εφαγα πορτα απο την ACE μ αυτο το κολο ταμπελακι,

 

Είχες αφαιρέσει εσύ το σχετικό "ταμπελάκι" στη βίδα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχες αφαιρέσει εσύ το σχετικό "ταμπελάκι" στη βίδα;

 

ναι φιλε ειμαι ψιρας ειχε ψιλο γρατζουνιστη το πλαστικο γυρω απο το κινητο και εφερα απ εξω αλλο και τ αλλαξα,και το βγαλα αυτο δε περιμενα να σου πω να παθει κατι γιατι το προσεχα πολυ αλλα την πατησα,εχεις κανα ηλεκτρονικο?????????

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι φιλε ειμαι ψιρας ειχε ψιλο γρατζουνιστη το πλαστικο γυρω απο το κινητο και εφερα απ εξω αλλο και τ αλλαξα,και το βγαλα αυτο δε περιμενα να σου πω να παθει κατι γιατι το προσεχα πολυ αλλα την πατησα,εχεις κανα ηλεκτρονικο?????????

 

Δες τα pm σου...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙΡΟΣ

παιδια καλησπερα.Μια απορια.Οταν παω στον καιρο για να κανω ενημερωση δεν μου ενημερωνη την θεση μου.Ολες τις πολεις τις ενημερωνη κανονικα.Επισης οταν παταω μενου ενω βρισκομαι στον καιρο δεν μου βγαζει τιποτα.Κανονικα δεν επρεπε να μου ανοιγει καποια καρτελα.Πως διαγραφω την θεση μου???

 

Την θεση τη διαγραφεις με την καρτελα που δε σου ανοιγει, ενω θα πρεπε, στον καιρο. Δε νομιζω οτι ειναι normal αυτο. :OΤωρα αλλο τροπο προσωπικα, δε γνωριζω! Σε παλιοτερα ποστ, που κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα με την ενημερωση της τοποθεσιας μου, τα παιδια εδω μου 'παν οτι προκειται για "bugs" του accuweather γενικοτερα! Και τωρα ακομα που γραφω, το Leo θεωρει οτι ειμαι στην Τριπολη, ενω ειμαι στην Αθηνα και δη, στην Κυψελη απο το απογευμα. :) Με hard reset, εμφανιστηκε παλι το προβλημα σ εμενα, αλλα "εφυγε" μονο του κανα 2 μερες μετα. :confused:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δηλ ειρηνη δεν το γλιτωνω το hard reset.ευχαριστω

 

Οχι Δημητρη και για τα 2 "προβληματακια" σου ομως! Απεναντιας ειπα οτι το προβλημα της ενημερωσης δε μου το διορθωσε το hard reset (με custom rom αν εχει σημασια). Τωρα γιατι δε σου εμφανιζει menu στον καιρο, εκει ισως να χρειαστει

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την καινουργια καρτα μνημης ειναι καλο να την φορμαρουμε μεσω Windows?

Σε fat ή Fat32?

 

Όπου θες την φορμάρεις... FAT32.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετοιμες προς χρηση οι καινουριες sd? Πρεπει να τις φορμαρουμε πρωτα? :wacko:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ειναι ετοιμες.Εγω παντως την εβαλα κατευθειαν χωρις φορματ.Δεν ξερω αν εκανα καλα η οχι και αν υπαρχει θεμα αμα μπει κατευθειαν.Αυτο θα μας το πει ο φιλος ο athanaso77.Παλι σε στριμωξα ε:p:D

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ειναι ετοιμες προς χρηση οι καινουριες sd? Πρεπει να τις φορμαρουμε πρωτα? :wacko:

 

Δεν υπάρχει θέμα, είτε τις φλασάρεις είτε όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω της εριξα ενα φορματακι ετσι για να'χει..

Εκανα και hard reset και γυρισε στην 3,14 οχι στην 1,66 που ειχε οταν το αγορασα..

 

Ελπιζω να μην εχω παλι τα ιδια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το hard reset δεν αλλάζει rom. Επαναφέρει στην αρχική της κατάσταση τη rom που υπάρχει ήδη στη συσκευή μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν δάγκωνα την γλωσσα μου...

Εβαλα την καινουργια sd και μολις το συνδεσα με το pc για ν'αρχισω να περναω προγραμματα παλι τα ιδια εκλεισε και ξανανοιξε στην οθονη με το λογοτυπο..

 

Τι μπορει να ειναι ρε παιδια?

Ειναι θεμα hardware?

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορει να ειναι ρε παιδια?

Ειναι θεμα hardware?

Όπως λέει κι ο Γιάννης, δεν το γλυτώνεις το service... Το δικό μου HD2 το έχω πάνω από ένα χρόνο και το δουλεύω σκληρά και δεν είχα ποτέ τέτοιου είδους κολλήματα... Μόνο πολύ σπάνια μπορεί να κολλήσει μια εφαρμογή αλλά δεν επηρεάζεται το υπόλοιπο σύστημα. Γενικά είναι σκυλί μαύρο, πολύ αξιόπιστο.

 

Πάντως ρε παιδιά είναι απίστευτο πώς μπορεί να αλλάξει κανείς γνώμη για μια συσκευή όταν διορθώνονται τα προβλήματά της. Το γνωστό θέμα με τα ελληνικά SMS με είχε χαλάσει απίστευτα σε σημείο να σκεφτόμουν αλλαγή συσκευής. Τώρα που το πρόβλημα έχει πλέον λυθεί, είναι πραγματικά απόλαυση να δουλεύεις με το HD2, κι ας έχει το "απαρχαιωμένο" (αλλά για μένα πολύ δυνατό) WM 6.5 OS. Η τελευταία official 3.14 WWE ROM είναι super σταθερή σε μένα και δεν έχω βρει κάτι που να με χαλάει μέχρι στιγμής. Ακόμα και η αυτονομία της συσκευής είναι για μένα μια χαρά. Φορτίζω μέρα παρά μέρα, ή και κάθε μέρα αν κάνω σκληρή χρήση, αλλά ποτέ δεν με έχει αφήσει, πάντα το βράδυ έχω 30-60% απόθεμα.

 

Την περασμένη Παρασκευή ήμουν στο νοσοκομείο για ένα θέμα υγείας. Καθόμουν στο κυλικείο και άκουγα χαλαρά τον 1.FM Euro 80s μέσω Resco Pocket Radio (internet radio), έχοντας πάντα το IM+ να τρέχει στο περιθώριο, μόνιμα logged-in σε MSN, Yahoo! και Skype. Σε μια φάση μου στέλνει μήνυμα μέσω Skype ένας φίλος μου και με ενημερώνει ότι έγινε μεγάλος σεισμός στην Ιαπωνία. Τα λέμε για λίγο και μετά τρέχω το Spb TV και ενημερώνομαι live για το σεισμό. Επιστρέφω στο Resco Pocket Radio και σε λίγη ώρα με παίρνει ο γιατρός μου να μου πει να ανέβω στο ιατρείο. Το Resco Pocket Radio κάνει παύση, απαντάω την κλήση και ανεβαίνω να δω το γιατρό. Όλα αυτά χωρίς κανένα κόλλημα εννοείται! :cool:

 

Μία από τις πολλές περιπτώσεις που πραγματικά αξίζει να έχεις smartphone (και ειδικά το HD2). :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ε και κατόρθωμα είναι να τρέχει ένα κινητό σωστά;

Εμένα πάλι μερικές φορές όταν είμαι στο ιστορικό κλησεων και πατάω πίσω με βγάζει στην αφύπνηση, αλλά οκ minor.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό θέμα με τα ελληνικά SMS με είχε χαλάσει απίστευτα σε σημείο να σκεφτόμουν αλλαγή συσκευής.,

 

μόνιμα logged-in σε MSN, Yahoo! και Skype. ). :up:

κωστα περισυ που ημουν 20 μερες αμερικη και καναδα msn και skype με εξυπηρετησαν αφανταστα με το hd2.

οσον αφορα το προβλημα με τα sms δεν αντεχα να περιμενω ενα χρονο για να διορθωσει το προβλημα η htc,και βολευθηκα με την energy που το εχει λυσει εδω και κατι μηνες με αλλο τροπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία official 3.14 WWE ROM είναι super σταθερή σε μένα και δεν έχω βρει κάτι που να με χαλάει μέχρι στιγμής

 

Mε ενδιαφερει πολυ αυτο!

 

Επειδη ειμαι Maemo/symbian τυπος και κατι αλλαγες ROM δεν τις γουσταρω να σου πω την αληθεια... η ερωτηση μου ειναι η απλη.

 

Αξιζει η τελευταια επισημη RΟM??

Θα εχω σοβαρο λογο να βαλω μια custom?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη ειμαι Maemo/symbian τυπος και κατι αλλαγες ROM δεν τις γουσταρω να σου πω την αληθεια...

 

Τότε τα windows mobile δεν είναι για σένα.

 

Αξιζει η τελευταια επισημη RΟM??

Θα εχω σοβαρο λογο να βαλω μια custom?

 

Δεν έχει προβλήματα αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο από θέμα ταχύτητας, free ram κτλ. Αργά ή γρήγορα θα βάλεις και εσύ μια Omega. Και όταν θα βάλεις θα πεις όπως όλοι... "μα πως έμεινα τόσο καιρό με την official"!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε τα windows mobile δεν είναι για σένα.

 

 

 

Δεν έχει προβλήματα αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο από θέμα ταχύτητας, free ram κτλ. Αργά ή γρήγορα θα βάλεις και εσύ μια Omega. Και όταν θα βάλεις θα πεις όπως όλοι... "μα πως έμεινα τόσο καιρό με την official"!

 

Πιθανοτατα εχεις δικιο και στα δυο.

 

ευχαριστω:)

 

edit: παρ'ολα αυτα, το ΗD2 αξιζει να το παρει καποιος ακομα και αν δεν ειναι του "wm"

η συσκευη αυτη αποτελει λαμπρη εξαιρεση κατ' εμε.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit: παρ'ολα αυτα, το ΗD2 αξιζει να το παρει καποιος ακομα και αν δεν ειναι του "wm"

η συσκευη αυτη αποτελει λαμπρη εξαιρεση κατ' εμε.

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...