Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επειδή κι εμένα με απασχόλησε, δυστυχώς, λύση δεν έχει βρεθεί ακόμα αλλά μια εναλλακτική είναι η απενεργοποιηση της "θέσης μου" από τη λίστα των περιοχών με το Duttys Disable Current Location.cab (από http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4935494&postcount=2 ) κ επιλογή της κοντινότερης σας μεγάλης πόλης. Έτσι τουλαχιστον δεν θα λαμβάνετε σφάλμα συγχρονισμού καιρού (αφού το πρόβλημα είναι με το "η θεση μου") κ θα έχετε και κατά προσέγγιση το δελτίο καιρού της θέσης σας (από την πλησιέστερη σας τοποθεσία).

 

Αν δεν απενεργοποιήσεις το My Location και επιλέξεις "καρφωτά" μια συγκεκριμένη πόλη στον καιρό δεν σου την κάνει ανανέωση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια και λεμε για την τοποθεσια, εμεις να προσθεσουμε δικη μας πολη (που δεν συμπεριλαμβανεται στο αντιστοιχο .cab με ελληνικες πολεις) ή να μετονομασουμε την τρεχουσα τοποθεσια που μας δινει, γινεται;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι απλό, πρέπει να μπεις σε μια χρονοβόρα διαδικασία "πειράγματος" και δεν το συνιστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλό, πρέπει να μπεις σε μια χρονοβόρα διαδικασία "πειράγματος" και δεν το συνιστώ.

 

:( σε περιπτωση ομως που θελησω να το κανω, υπαρχει καποιος οδηγος; η μια γενικοτερη χειρα βοηθειας; :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απενεργοποιήσεις το My Location και επιλέξεις "καρφωτά" μια συγκεκριμένη πόλη στον καιρό δεν σου την κάνει ανανέωση;

 

Εμένα τελικά διορθώθηκε αυτόματα μετά από μερικές ώρες κι έτσι δεν χρειάστηκε να πειραματιστώ πολύ...

Εάν επιλέξεις μια συγκεκριμένη πόλη κάνει την ανανέωση, αλλά βγάζει μήνυμα σφάλματος συγχρονισμού (λόγω μη ανανεωσης του my location)... αυτό τουλαχιστον όταν ανανεώνεις χειροκίνητα (δεν πρόλαβα να δοκιμάσω εάν βγάζει σφάλμα και όταν είσαι στη home screen κ προσπαθεί να ανανεώσει αυτόματα). Άρα ίσως να περιττεύει το .cab, αλλά μια και το βρήκα είπα να το ποσταρω (άλλωστε για να το χουν βγάλει, μάλλον κάποιοι το χρειάστηκαν).

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:( σε περιπτωση ομως που θελησω να το κανω, υπαρχει καποιος οδηγος; η μια γενικοτερη χειρα βοηθειας; :O

 

Απευθύνσου εδώ στον δημιουργό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πάλι πρόβλημα έχω.Σε ανύποπτο χρόνο καί σε τακτά χρονικά διαστήματα ο Λέοντας μού σβήνει καί παρουσιάζει λευκή οθόνη.Καί μετά από ώρα μπαίνει πάλι σε λειτουργία μόνο τού αφού τού κάνω καμιά δεκαριά hard resets.Έκανα unzip σε ένα φάκελλο το task29 μαζί με το radio το τελευταίο.Αν κάνω κλικ πάνω στο task29 αφού πριν έχω συγχρονίσει κινητό με pc δεν κάνει τίποτα και αφού κάνω κλικ πάνω στο RUU_signed.nbh. ξεκινάει καί περνάει πάλι την radio.Εκτός των άλλων όταν ξεκινάει μού εμφανίζει την εικόνα της rom τού dexter ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797812 ) πού είχα βάλει πριν βάλω την τελευταία της omega.Τι να κάνω γιά να μην έχω όλα αυτά τα προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε την official με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης για να επανέλθει η συσκευή σου σε stock κατάσταση και παρακολούθησε τη συμπεριφορά της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε. Το πρόγραμμα κάνει ότι του πείς να κάνει. Αν θές να απορρίψει την κλήση πριν κάν χτυπήσει τοτε θέτεις το Action 1 σε hang up. Αν θές να δείχνει στον άλλο οτι χτυπάει αλλά να μη χτυπάει σε σένα το βάζεις στο ignore. Εκτός απο αυτές έχει κι άλλες επιλογές όπως το να απαντήσει και να βάλει τον άλλο σε αναμονή η να απαντήσει και μετά να το κλείσει αμέσως (για να τους χρεώνεις κιόλας). :D

 

Χμμ ενδιαφέρον φαίνεται! Για να δούμε...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ MAGICALL ακομα και εαν ρυθμισετε να απορριπτει την κληση ΠΑΝΤΑ προλαβαινει ο αλλος να ακουσει ενα χτυπημα οποτε νομιζει οτι του το κλεισατε...
Link to comment
Share on other sites

Πέδες σας έχει συνέβη ποτε να ασπρισει η οθονη του κινητου και να τα διχνη ολα πολυ αχνα; εμενα μου το εχει κανει μερικες φορες με τα windows αλλα και με τα android αλλα μετα απο επανεκκινηση στρώνει!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέδες σας έχει συνέβη ποτε να ασπρισει η οθονη του κινητου και να τα διχνη ολα πολυ αχνα; εμενα μου το εχει κανει μερικες φορες με τα windows αλλα και με τα android αλλα μετα απο επανεκκινηση στρώνει!

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε την επίσημη και επανέφερε τη συσκευή στην stock κατάσταση και παρατήρησε τη λειτουργία της συσκευής. Αν συνεχιστεί... επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέδες σας έχει συνέβη ποτε να ασπρισει η οθονη του κινητου και να τα διχνη ολα πολυ αχνα; εμενα μου το εχει κανει μερικες φορες με τα windows αλλα και με τα android αλλα μετα απο επανεκκινηση στρώνει!
Μου το έχει κάνει μια φορά με τα android αλλά δεν έδωσα σημασία.
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου εδώ στον δημιουργό.

 

ευχαριστω Γιαννη!;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσουμε το hotmail όπως τους άλλους λογαριασμούς? Συγκεκριμένα, ένώ σε όλους τους άλλους (yahoo, gmail) μπορείς να επιλέξεις να έχεις στο κινητό τα μειλ των τελευταιων 3 ή 5 ή... ημερών , το hotmail είναι σταθερά ρυθμισμένο στα 50 τελευταια μειλ!?... Επίσης στις ρυθμίσεισ>υπηρεσιες δεδομένων, ο λογαριασμός hotmail είναι γκρι και non-clickable (ενώ οι άλλοι, μια χαρα) ?!...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ MAGICALL ακομα και εαν ρυθμισετε να απορριπτει την κληση ΠΑΝΤΑ προλαβαινει ο αλλος να ακουσει ενα χτυπημα οποτε νομιζει οτι του το κλεισατε...

 

Έτσι κάνουν όλα τα παρόμοια προγράμματα.

Το συγκεκριμένο όμως έχει και την επιλογή να απαντά στην κλήση και αμέσως μετά να κλείνει.Και επειδή έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη ρύθμιση, ο καλών ακούει μετά την απάντηση ένα βόμβο και φαντάζομαι νομίζει ότι συνδέθηκε με τον ET. ;) :D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν όλα τα παρόμοια προγράμματα.

Το συγκεκριμένο όμως έχει και την επιλογή να απαντά στην κλήση και αμέσως μετά να κλείνει.Και επειδή έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη ρύθμιση, ο καλών ακούει μετά την απάντηση ένα βόμβο και φαντάζομαι νομίζει ότι συνδέθηκε με τον ET. ;) :D

 

ΤΟ κακο του ειναι πως αν θες να μλοκαρεις καπιον που εχει 2 η 3 κινιτα και τα εχεις βαλει σε ενα κοντακτ στο τηλεφονο σου το μαγικ καλλ βλεπει μονο το ενα νουμερο πολυ αρντητικο αυτο ρε γμτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κακο του ειναι πως αν θες να μλοκαρεις καπιον που εχει 2 η 3 κινιτα και τα εχεις βαλει σε ενα κοντακτ στο τηλεφονο σου το μαγικ καλλ βλεπει μονο το ενα νουμερο πολυ αρντητικο αυτο ρε γμτ!!!

 

Εμενα σε επαφες με 2 και 3 αριθμους δεν κανει αυτο που λες αλλα βγαζει το ιδιο ονομα 2-3 φορες με διαφορετικο τηλ διπλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν όλα τα παρόμοια προγράμματα.

Το συγκεκριμένο όμως έχει και την επιλογή να απαντά στην κλήση και αμέσως μετά να κλείνει.Και επειδή έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη ρύθμιση, ο καλών ακούει μετά την απάντηση ένα βόμβο και φαντάζομαι νομίζει ότι συνδέθηκε με τον ET. ;) :D

 

Ενδιαφέρον εφαρμογή! Eκεί που ρυθμίζεις τι να κάνει την εισερχόμενη κλήση στο "Action 2" στο σημείο που λέει "launch application", θα μπορούσε άραγε με κάποιο τρόπο να οριστεί αυτός που καλεί να ακούει ήχο απο κάποιο mp3...;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε επαφες με 2 και 3 αριθμους δεν κανει αυτο που λες αλλα βγαζει το ιδιο ονομα 2-3 φορες με διαφορετικο τηλ διπλα.

 

εμενα βαζει το ενα κινητο και το σταθερο!! το αλλο κινητο αφαντο!! δεν το βρισκω πουθενα!! :X

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μην σβηνει η οθονη καθε φορα που το βαζω στο αυτι μου να μιλησω;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

εμενα βαζει το ενα κινητο και το σταθερο!! το αλλο κινητο αφαντο!! δεν το βρισκω πουθενα!! :X

 

Τι να σου πω, εγω τα βλεπω ολα τα νουμερα κανονικα. Μηπως εχω αλλη εκδοση?

 

πως γινεται να μην σβηνει η οθονη καθε φορα που το βαζω στο αυτι μου να μιλησω;

 

Κρατα το λιγο πιο μακρια. :lol: Πλακα κανω, αν εχεις ROM Energy δοκιμασε να απενεργοποιησεις το proximity sensor. Μπορεις να το βρεις στα toggle switches.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...