Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ενεργη ειναι! αλλωστε αν δεν ηταν δε θα ενημερωνοταν το απογευμα που εφυγα απο κυψελη... :) τελος παντων το αφηνω ως την παρασκευη που θα φυγω απο την Αθηνα να δω αν το συνεχισει, κι αν ειναι θα κανω hard reset...:cry:

Εκτος απο την Κρητη εχει και διπλα στην Κυψελη Ηρακλειο. Μηπως σου δειχνει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτος απο την Κρητη εχει και διπλα στην Κυψελη Ηρακλειο. Μηπως σου δειχνει αυτο?

 

Σίγουρα αυτό δείχνει. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την Κρητη εχει και διπλα στην Κυψελη Ηρακλειο. Μηπως σου δειχνει αυτο?

 

Σίγουρα αυτό δείχνει. :rolleyes:

 

το γνωριζω πως υπαρχει και το Ν Ηρακλειο, αλλα πρωτον δεν ειναι η κοντινοτερη τοποθεσια για να το δειξει (εαν δεν υπηρχε η Κυψελη στο accu weather) κι επιπλεον τη λιγη ωρα που συγχρονισε χτες, εγραψε κανονικα, Κυψελη. :) επομενως, δεν ειναι αυτο...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει μέσω wifi ή μέσω του internet του PC σου; Ποια rom έχεις;

 

Ναι το έχω δοκιμάσει και τίποτα δύστυχος.

 

rom έχω την official 1.66.482.1 ell

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ξερει κανεις πως θα κανω οταν μπουταρει το κινητο να τρεχει συγγεκριμενα προγραμαρα ωστε να μην τα ανοιγω χειροκινητα;; επισεις ψαχνω προγραμα για αποριψη κλησεων & σμς εκτος απο τα callfirewall & magiccall καθε προταση δεκτη!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για το πρώτο βάλε ένα shortcut του προγράμματος που θέλεις στον φάκελο /Windows/Startup.

 

Όσον αφορά το δεύτερο... γιατί όχι MagiCall; Είναι το καλύτερο στο είδους του κατά τη γνώμη μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ξερει κανεις πως θα κανω οταν μπουταρει το κινητο να τρεχει συγγεκριμενα προγραμαρα ωστε να μην τα ανοιγω χειροκινητα;; επισεις ψαχνω προγραμα για αποριψη κλησεων & σμς εκτος απο τα callfirewall & magiccall καθε προταση δεκτη!

 

εγω το magicall χρησιμοποιω και το βρισκω πολυ καλο.. δε με ενδιαφερει το οτι δειχνει στον αποστολεα πως παραδοθηκε το sms του παροτι μπλοκαρισμενος..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εδω και δυο μερες εχω και εγω ενα προβληματακι με την ενημέρωση καιρου, ενω ολες οι στανταρ τοποθεσιες (αθηνα,θεσσαλονικη κτλ) ενημερώνονται κανονικα η "θεση μου" σταματησε να ενημερώνεται απο της 13/12 και επισης δεν γραφει την περιοχη που ειμαι αλλα "η θεση μου"

 

μηπως ειναι καποιο γενικο bug?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εδω και δυο μερες εχω και εγω ενα προβληματακι με την ενημέρωση καιρου, ενω ολες οι στανταρ τοποθεσιες (αθηνα,θεσσαλονικη κτλ) ενημερώνονται κανονικα η "θεση μου" σταματησε να ενημερώνεται απο της 13/12 και επισης δεν γραφει την περιοχη που ειμαι αλλα "η θεση μου"

 

μηπως ειναι καποιο γενικο bug?

 

μηπως εχεις forthnet?

και γω το ιδιο εχω αλλα αν δοκιμασω μεσω vodafone mobile ανανεωνει κανονικα;)

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον! γιατι σε ενα connx που συνδεθηκα παλι εκανε κανονικα ανανεωση! και εχω δοκιμασει με 3 διαφορετικες ρομ.

 

Για να σου βγαζει τον καιρο μπροστα, πατα πανω στο ρολοι και αλλαξε πολη, βαλε καποια απο αυτες που σου ανανεωνει τον καιρο δλδ....αν δεν εχεις τη δικη σου πηγαινε στον καιρο πρωτα και προσθεσε την!

Link to comment
Share on other sites

Ναι forthnet εχω!!

Αλλα δεν εχω mobile internet για να δοκιμασω!

Ειναι προβλημα της forthnet δλδ?

 

Έχω ακούσει και απο άλλους ότι έχουν πρόβλημα αυτές τις ημέρες με την Forthnet

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,το προβλημα μου ειναι οτι οταν απαντησω σε μια κληση και τελειωσω, το κλειδωμα των πληκτρων που υπηρχε πριν την κληση δεν γινεται αυτοματα και αμεσως , παρα μετα απο ενα προκαθορισμενο χρονο, και πρεπει εγω να ξανακλειδωσω τα πληκτρα,ενω σε ολα τα τηλεφωνα γινεται αυτοματα με το που θα τερματιστει η κληση.

Ετσι μπορει να πατηθουν πληκτρα χωρις λογο

Link to comment
Share on other sites

εγω το magicall χρησιμοποιω και το βρισκω πολυ καλο.. δε με ενδιαφερει το οτι δειχνει στον αποστολεα πως παραδοθηκε το sms του παροτι μπλοκαρισμενος..

 

ειρηνη το προβλημα μου με το magicall ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει πρεπει να φτιαξω ενα προφιλ;; και μετα πρεπει να φτιαξω rules;; αλλα δεν ξερω να φτιαξω τα rules για αποριψη κλησεων :X:X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κανένα ψηφιακό ρολόι widget στο cht 2.0 χωρίς πρόβλημα?? Γιατί εγώ όσα βρήκα και τα δοκίμασα με ελληνική rom, είχαν πρόβλημα... Ή δεν έβγαιναν οι ελληνικοί χαρακτήρες στην ημερομηνία, ή σε ένα άλλο, το σηματάκι ":" που αναβοσβήνει, ήταν σε λάθος θέση και δεν φαινόταν ωραίο...:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,το προβλημα μου ειναι οτι οταν απαντησω σε μια κληση και τελειωσω, το κλειδωμα των πληκτρων που υπηρχε πριν την κληση δεν γινεται αυτοματα και αμεσως , παρα μετα απο ενα προκαθορισμενο χρονο, και πρεπει εγω να ξανακλειδωσω τα πληκτρα,ενω σε ολα τα τηλεφωνα γινεται αυτοματα με το που θα τερματιστει η κληση.

Ετσι μπορει να πατηθουν πληκτρα χωρις λογο

 

 

Απαντάς στην κλήση με bluetooth hands free ? γιατί τότε το κάνει σε όλες τις συσκευές, δεν κλειδώνει αυτόματα και αμέσως...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απαντάς στην κλήση με bluetooth hands free ? γιατί τότε το κάνει σε όλες τις συσκευές, δεν κλειδώνει αυτόματα και αμέσως...

 

Και με το bluetooth hands free μου πάντως κλειδώνει αυτόματα και αμέσως μετά την κλήση (είμαι με Omega ROM φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και με το bluetooth hands free μου πάντως κλειδώνει αυτόματα και αμέσως μετά την κλήση (είμαι με Omega ROM φυσικά).

 

ναι με blue tooth απανταω,αλλα και με το χερι το ιδιο κανει.

τι προβλημα υπαρχει λετε? λυνεται?

Link to comment
Share on other sites

Και με το bluetooth hands free μου πάντως κλειδώνει αυτόματα και αμέσως μετά την κλήση (είμαι με Omega ROM φυσικά).

 

Γιάννη και εγώ με Omega είμαι αλλά δεν μου κλειδώνει με αποτέλεσμα να πατιούνται διάφορα κουμπιά όταν είναι στην τσέπη...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη και εγώ με Omega είμαι αλλά δεν μου κλειδώνει με αποτέλεσμα να πατιούνται διάφορα κουμπιά όταν είναι στην τσέπη...

 

ναι,και ειναι πολυ ενοχλητικο πατιεται οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη και εγώ με Omega είμαι αλλά δεν μου κλειδώνει με αποτέλεσμα να πατιούνται διάφορα κουμπιά όταν είναι στην τσέπη...

 

Αν έχεις τη rom της υπογραφής σου, έχουμε την ίδια. Έχω απενεργοποιήσει το CHT lockscreen και λειτουργεί άψογα όπως σου περιέγραψα με το κλασσικό lock της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μολις το πηρε και μου ζητησε μια βοηθεια.. Αλλαζει συνεχως η ωρα χωρις να ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ. τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

το igo8 μπορει με καποια αλλαγη σε ολα τα αρχεια που περιεχουν την λεξη storage card να παιξει χωρις να αλλαξουμε με το cabακι την ονομασια της καρτας αποθηκευσης σε storage card?

δηλαδη να παιξει και με την ελληνικη ονομασια "καρτα αποθηκευσης"

 

ουδεις?:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη το προβλημα μου με το magicall ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει πρεπει να φτιαξω ενα προφιλ;; και μετα πρεπει να φτιαξω rules;; αλλα δεν ξερω να φτιαξω τα rules για αποριψη κλησεων :X:X:X:X:X

 

Κι εγώ χρησιμοποιώ Magicall και είναι μια χαρά. Στην αρχή μου φαινόταν πολύ δύσκολο να το παραμετροποιήσω αλλά τελικά το έμαθα και τώρα μου φαίνεται πολύ ευκολο. Το μόνο πρόβλημα που βρίσκω είναι οτι τα κουμπιά για όλες τις ρυθμίσεις του είναι πολύ μικρά για να τα πατάς με το δάχτυλο.

 

Αν θες να μπλοκάρεις κάποιες κλήσεις απο κόσμο που έχεις στις επαφές σου πατάς New και συμπληρώνεις ως εξής:

 

rule name - οτι θες εσύ (και να μη βάλεις δεν υπάρχει πρόβλημα)

 

rule type - incoming call

 

filter type - contacts

 

phone # - πατάς το βελάκι που έχει στα δεξιά και μετά menu και outlook contacts αν οι επαφές είναι στο τηλέφωνο η sim contacts αν είναι στην κάρτα.

Κάνεις tick στο κουτάκι όσων θες να μπλοκάρονται και πατάς οκ και μετά ξανά οκ που θα σε επαναφέρει στη δημιουργία του rule.

 

Ύστερα πας στο tab "operation" και συμπληρώνεις ως εξής:

 

Action 1 - Ignore αν δε θες να ακούγεται τίποτα όταν παίρνουν, hang up αν θες να τους το κλείνει κατ' ευθείαν η pick up and drop αν θες να το σηκώνει πρώτα και να τους κλείνει μετά (έχει κι άλλες επιλογές αλλά νομίζω οτι με αυτές που έγραψα καλύπτει τις περισσότερες περιπτώσεις)

 

Action 2 - Do nothing

 

Τέλος πατάς save και είσαι έτοιμος. Το μόνο που σου μένει είναι να το ενεργοποιήσεις οπότε πατάς πάνω αριστερά εκεί που λέει stopped και αλλάζει σε running που σημαίνει οτι έχει ξεκινήσει.

Αυτά! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...