Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως μπορω να προσθεσω το Facebook στα tabs του Manilla?Φοραω την επισημη 1.66

 

Facebook Tab - v1.6

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ κανεις πως μπορω να κανω να μην φενονται οι φωτο απο το parlingo μεσα στα αλπουμ της καμερας???πολλυ σπαστικο!!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ κανεις πως μπορω να κανω να μην φενονται οι φωτο απο το parlingo μεσα στα αλπουμ της καμερας???πολλυ σπαστικο!!! :wacko:

 

Διαβασε εδω:

http://www.bytheway.gr/showpost.php?p=74557&postcount=16

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου κοπηκα τα ακουστηκα....εκτος απο τα αυθεντικα εχετε να προτεινεται καποα αλλα???εγω μονο μουσικη θελω να ακουω δεν με ενδιαφερει να μιλαω...τα αυθεντικα τα εχω βρει στο netimes στα 8 ευρω αλλα αν εχετε να μου ειτε καποια αλλα δοκιμασμενα για μουσικη???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακόμα δεν έχεις κάνει soft reset;

 

Όχι ακόμα .......

 

Το soft reset δεν είναι τίποτε άλλο από επανεκκίνηση. Αυτό που λες λέγεται hard reset.

 

Με το soft reset δηλαδή δεν διαγράφεται τίποτα από την μνήμη της συσκευής ;

Για να ξέρω αν είναι να κάνω ένα back up !

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Με το soft reset δηλαδή δεν διαγράφεται τίποτα από την μνήμη της συσκευής ;

Για να ξέρω αν είναι να κάνω ένα back up !

 

το soft reset ειναι απλα μια επανεκκινηση του κινητου -τιποτα αλλο

αρα δεν χανεις τιποτα

το hard reset ειναι αυτο που σβηνει τα παντα και φερνει το κινητο σε κατασταση αρχικη

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πωw μπορω να εχω μονο 3g δυκτιο και οχι gsm!τι ρυθμιση πρεπει να κανω?

ευχαριστω

Edited by aeras_junior
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!θα ηθελα να με βοηθησετε εαν μπορειτε πριν στειλω το κινητο στην αντιπροσωπεια!εδω και 3 βδομαδες ενω το κινητο ειναι ανοιχτο οταν με περνουν τηλεφωνο λεει οτι ειναι κλειστο!και ενω πιανει και σημα!δεν το κανει συνεχεια αλλα τις περισσοτερες φορες !τι θα μπορουσα να κανω γι αυτο???εχω τρελαθει!μηπως υπαρχεια καμια ρυθμιση?

ευχαριστω!

 

Καλησπέρα

Ρυθμίσεις όπως και προγράμματα που δημιουργούν κάποια προβλήματα υπάρχουν πολλά, αλλά αν δεν βγάλεις άκρη το τελευταίο πριν την αντιπροσωπεία είναι να το δοκιμάσεις μετά από Hard reset η και με άλλη κάρτα sim να δεις αν θα συνεχίζει να το παρουσιάζει.

Με πια Rom - Radio είσαι;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα στην cosmote και μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο προβλημα και να ρυθμισω το τηλεφωνο μονο σε 3g δυκτιο γιατι το gsm στην περιοχη που ειμαι εχει προβλημα!πως το ρυθμιζω αυτο μπορεις να μου πεις?θα με βοηθησεις παρα πολυ!
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα στην cosmote και μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο προβλημα και να ρυθμισω το τηλεφωνο μονο σε 3g δυκτιο γιατι το gsm στην περιοχη που ειμαι εχει προβλημα!πως το ρυθμιζω αυτο μπορεις να μου πεις?θα με βοηθησεις παρα πολυ!

 

Ρυθμίσεις-Περισσότερα-Τηλέφωνο-tab(Ζώνη)

Και στα 2 βάζεις τις τελευταίες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

μετα το τηλεφωνο που παω ακριβως γιατι δεν το βρισκω!τι εννοεις ζωνη?

 

Στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχουν επιλογές (tabs).

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα στην cosmote και μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο προβλημα και να ρυθμισω το τηλεφωνο μονο σε 3g δυκτιο γιατι το gsm στην περιοχη που ειμαι εχει προβλημα!πως το ρυθμιζω αυτο μπορεις να μου πεις?θα με βοηθησεις παρα πολυ!

 

Εμενα η Vodafone μου ειπε το ακριβως αντιθετο! Οτι να 'ναι λεμε! Δεν το εχω κανει παντως, το αφησα ετσι προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μολις πηρα στην cosmote και μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο προβλημα και να ρυθμισω το τηλεφωνο μονο σε 3g δυκτιο γιατι το gsm στην περιοχη που ειμαι εχει προβλημα!πως το ρυθμιζω αυτο μπορεις να μου πεις?θα με βοηθησεις παρα πολυ!

 

Μόνο 3G δεν γίνεται. Όταν δεν βρίσκει 3G η συσκευή κάνει αναζήτηση για GSM και αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 3G δεν γίνεται. Όταν δεν βρίσκει 3G η συσκευή κάνει αναζήτηση για GSM και αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις.

 

Σωστα!

Μηπως και εσενα σου ειπαν το αντιθετο οπως εμενα? Αν και εγω το επαθα πολυ εντονα αυτο τον Αυγουστο εκτος Αθηνας με iphone.Τωρα με το hd2 δεν εχω παρατηρησει ακομα κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως και εσενα σου ειπαν το αντιθετο οπως εμενα?

 

Για ποιο πράγμα; Αυτό που είπα παραπάνω είναι δεδομένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα ψαχνω τα αρχεια για να το κανω και android .

ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 3G δεν γίνεται. Όταν δεν βρίσκει 3G η συσκευή κάνει αναζήτηση για GSM και αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις.

 

Γίνεται κανονικότατα. Στην περιοχή μου έχω αδύναμο 3g δίκτυο, με αποτέλεσμα την συνεχή ενναλαγή του με g. Με τις παραπάνω ρυθμίσεις έχω καταφέρει να έχω σταθερότητα στο 3g.

 

Το παραπάνω προϋποθέτει ύπαρξη 3g δικτύου, έστω και αδύναμου. Σε περίπτωση, που η συσκευή, με τις παραπάνω ρυθμίσεις, βρεθεί σε περιοχή εκτός 3g δικτύου, θα μπει σε ατέρμονη αναζήτηση (εκτός δικτύου). Δε θα συνδεθεί ποτέ σε g.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μου κοπηκα τα ακουστηκα....εκτος απο τα αυθεντικα εχετε να προτεινεται καποα αλλα???εγω μονο μουσικη θελω να ακουω δεν με ενδιαφερει να μιλαω...τα αυθεντικα τα εχω βρει στο netimes στα 8 ευρω αλλα αν εχετε να μου ειτε καποια αλλα δοκιμασμενα για μουσικη???

 

Αν μπορείς να βρεις τα Shure SE315 είναι τα καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πράγμα; Αυτό που είπα παραπάνω είναι δεδομένο.

 

Ναι αυτο ειναι δεδομενο, για το αλλο παιδι εννουσα μηπως δεν καταλαβε καλα και πρεπει να γυρισεις σε gsm και οχι 3g μονιμα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που "παιζουμε" και με τα android η προσφοροτερη μεθοδος σωσιμου των pim της συσκευης ειναι το google φανταζομαι , το microsoft my phone δεν φανταζομαι να "παιζει" , αποκλείει ή εμποδιζει όμως η χρηση του ενος την χρηση ΚΑΙ του αλλου ; και ποιο ειναι το ποιο πληρες σε backup ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Όλα πλήρη είναι. Καλό είναι να τα έχεις σε διάφορα εργαλεία backup για να είσαι σίγουρος.

 

τωρα αυτα που λενε διαφοροι περι συγκεντρωσης προσωπικων δεδομενων κλπ φανταζομαι ειναι "αλλου παπα βαγγελιο" και offtopic ?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τωρα αυτα που λενε διαφοροι περι συγκεντρωσης προσωπικων δεδομενων κλπ φανταζομαι ειναι "αλλου παπα βαγγελιο" και offtopic ?

 

Σε αυτό δεν μπορώ να τοποθετηθώ, εξάλλου εισβολή στα προσωπικά δεδομένα μπορεί να γίνει από παντού σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...