Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το επιβεβαιωνω και εγω.μαλιστα σε μενα απο τη χρηση εχει ξεφτισει το χρωμα απο το καπακι αλλα δε με πολυαπασχολει μιας και καπακια πουλανε στο ebay αν καποια στιγμη θελησω να το δωσω
Link to comment
Share on other sites

Ok λοιπόν.

Ας προσέχω ακόμα περισσότερο κατά την τοποθέτηση-αφαίρεση της συσκευής από τη βάση και ας περιορίσω τη χρήση της βάσης (που ευτυχώς μπαίνει-βγαίνει στο πιτς-φυτίλι) στην απολύτως απαραίτητη. Διαφορετικά, θα σκεφτώ να την :kill:

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ωραία που δεν προξενεί φθορές είναι αυτή που είπε ο athanaso77, η φτηνή με τα μαξιλαράκια. Είχα μια τέτοια αγορασμένη από μαύρο σε φανάρι, όμως μετά από χρόνια χάλασε η βεντούζα. Επίσης ήταν και πολύ μακριά και το τηλέφωνο ήταν στη σκιά.

Θέλω να ξαναπάρω αλλά δεν έχει τύχει να περάσω από Πέτρου Ράλλη και λοιπά σημεία.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα θετικό με αυτή την βάση είναι ότι έχει από πίσω τα 4 κλιπάκια που κουμπώνει με αποτέλεσμα να βρίσκεις και άλλα αξεσουάρ εύκολα.Από τα mediamarkt πήρα μόνο το κλιπάκι της hama που κουμπώνει στον αεραγωγό και έτσι με την ίδια βάση το χρησιμοποιώ και στο παρμπριζ και στον αεραγωγό.Το καλοκαίρι και ειδικά τις ώρες 11.00-20.00 το είχα μόνιμα στον κεντρικό αεραγωγό(κλειστός αυτός που το είχα και ο άλλος ελαφρά ανοιχτός με το air condition στην πρώτη σκάλα) και πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα μη φόρτισης λόγω υπερθέρμανσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η πιο ωραία που δεν προξενεί φθορές είναι αυτή που είπε ο athanaso77, η φτηνή με τα μαξιλαράκια. Είχα μια τέτοια αγορασμένη από μαύρο σε φανάρι, όμως μετά από χρόνια χάλασε η βεντούζα. Επίσης ήταν και πολύ μακριά και το τηλέφωνο ήταν στη σκιά.

Θέλω να ξαναπάρω αλλά δεν έχει τύχει να περάσω από Πέτρου Ράλλη και λοιπά σημεία.

 

Στο ebay θα βρεις μεγάλη ποικιλία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay θα βρεις μεγάλη ποικιλία.

 

Το ξέρω αλλά στο φανάρι τη παίρνεις με 3 €.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το ebay πόσο την παίρνεις; :rolleyes:

 

Τόσο αλλά δεν τη βλέπεις και σου έρχεται μετά από 15 μέρες.:)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το WeatherCitiesGR του πρώτου post το εγκαθιστούμε στην κάρτα ή στο τηλέφωνο?

Όσο θυμάμαι κατά καιρούς το αρχείο των πόλεων ενημερωνόταν από τον panosha και τον jolas. Το συγκεκριμένο αρχείο του link του πρώτου post είναι το πιο πρόσφατα ενημερωμένο? Γίνεται με κάποιο τρόπο να προσθέσουμε άλλες πόλεις ή χωριά?

 

Ψάχνοντας λίγο στο Navimania, θέλω να κάνω μια ακόμα διαπίστωση/ερώτηση σχετικά με τα παραπάνω αναφερόμενα. Όταν κλικάρουμε πάνω στο link του πρώτου post στο myphone (HD2 forum) μας πηγαίνει αυτόματα στο Navimania και μας δίνεται ένα cab προς αποθήκευση. Αυτό το cab είναι το τελευταίο? (ξαναρωτήθηκε και παραπάνω το ίδιο :P). Ρωτάω γιατί σε συγκεκριμένο thread του Navimania (http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15820&highlight=weathercitiesgr&page=51), στη σελίδα 51 και στο post 507 με ημερομηνία 21-06-2010 φαίνεται να υπάρχει το πιο πρόσφατα ενημερωμένο αρχείο (από τον jolas). Επειδή αυτό που μας δίνεται εμάς προς αποθήκευση δεν φαίνεται από ποιο post το δεχόμαστε, για αυτό και ρωτάω. Αν είναι ότι ουσιαστικά το κατεβάζουμε από αυτό το post, όλα οκ. Αν όμως το link που κλικάρουμε στην πρώτη σελίδα του myphone (HD2 forum) μας οδηγεί σε άλλο προγενέστερο αρχείο, να κατεβάσω το τελευταίο.

Στο συγκεκριμένο post του Navimania φαινέται και ένα ακόμα cab με ονομασία WeatherCitiesGR_HD2. Το έχει χρησιμοποιήσει κάνεις? Δουλεύει κανονικά? Είναι προτιμότερο να εγκαταστήσουμε αυτό από το απλό cab του ίδιου post?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by htc_oriented
Ακόμα μια ερώτηση

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το πιο πρόσφατο.

Καλησπέρα,

 

Το WeatherCitiesGR το εγκαθιστούμε στην κάρτα ή στο τηλέφωνο?

 

Στο συγκεκριμένο post του Navimania φαινέται και ένα ακόμα cab με ονομασία WeatherCitiesGR_HD2. Το έχει χρησιμοποιήσει κάνεις? Δουλεύει κανονικά? Είναι προτιμότερο να εγκαταστήσουμε αυτό από το απλό cab του ίδιου post?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το WeatherCitiesGR το εγκαθιστούμε στην κάρτα ή στο τηλέφωνο?

 

Στην κύρια μνήμη.

 

Στο συγκεκριμένο post του Navimania φαινέται και ένα ακόμα cab με ονομασία WeatherCitiesGR_HD2.

 

Όποιο και να βάλεις θα δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ δοκιμάζω έναν καινούργιο για 'μένα συνδυασμό στο HD2.

 

1. Energy Rom Titanium edition (την τελευταία έκδοση)

2. Spb Mobile Shell v3.5.5 (+fb connect fix)

3. S2U2 v2.43

 

Όλα φαίνεται να πηγαίνουν ρολόι και κάτι παραπάνω...

Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις σε κάθε ένα από τα παραπάνω, αλλάζει πραγματικά η εμπειρία χρήσης του Leo προς το καλύτερο νομίζω. Θα σας ενημερώνω για τυχόν προβλήματα στην καθημερινότητα.

Δεν το κρύβω ότι έχω απογοητευτεί αρκετά από τις cooked roms, αφού τώρα τελευταία δε μπορώ να βρω κάποια που να είναι δίχως σημαντικά bugs. Για να δούμε...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ δοκιμάζω έναν καινούργιο για 'μένα συνδυασμό στο HD2.

 

1. Energy Rom Titanium edition (την τελευταία έκδοση)

2. Spb Mobile Shell v3.5.5 (+fb connect fix)

3. S2U2 v2.43

 

Όλα φαίνεται να πηγαίνουν ρολόι και κάτι παραπάνω...

Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις σε κάθε ένα από τα παραπάνω, αλλάζει πραγματικά η εμπειρία χρήσης του Leo προς το καλύτερο νομίζω. Θα σας ενημερώνω για τυχόν προβλήματα στην καθημερινότητα.

Δεν το κρύβω ότι έχω απογοητευτεί αρκετά από τις cooked roms, αφού τώρα τελευταία δε μπορώ να βρω κάποια που να είναι δίχως σημαντικά bugs. Για να δούμε...

το +fb connect fix τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια! ειχα internet unlimited στα 3gb και ημουν επαναπαυμενη. τωρα ελλαξα το συμβολαιο και το internet εγινε 750mb. με λιγο σερφαρισμα οταν δεν εχω wi-fi και ο,τι χρησιμοποιει το τηλεφωνο μονο του, τι λετε θα με καλυψει; ειμαι τελειως ασχετη σχετικα με το ποσο μπορει να καταναλωσει μια συσκευη μηνιαια γι αυτο ρωταω...:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνω και εγω.μαλιστα σε μενα απο τη χρηση εχει ξεφτισει το χρωμα απο το καπακι αλλα δε με πολυαπασχολει μιας και καπακια πουλανε στο ebay αν καποια στιγμη θελησω να το δωσω

 

παντως απο κατι tutorial που εχω δει δεν αλλαζει και τοσο ευκολα οσο αλλα ,μιλαω για τα εξωτερικα πλαστικά του .Εχω και γω κατι βαθουλωματα και εψαξα .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια απορια! ειχα internet unlimited στα 3gb και ημουν επαναπαυμενη. τωρα ελλαξα το συμβολαιο και το internet εγινε 750mb. με λιγο σερφαρισμα οταν δεν εχω wi-fi και ο,τι χρησιμοποιει το τηλεφωνο μονο του, τι λετε θα με καλυψει; ειμαι τελειως ασχετη σχετικα με το ποσο μπορει να καταναλωσει μια συσκευη μηνιαια γι αυτο ρωταω...:O

 

Βάλε στη συσκευή σου το Spb Wireless Monitor για να παρακολουθείς την κίνηση στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στη συσκευή σου το Spb Wireless Monitor για να παρακολουθείς την κίνηση στο internet.

 

Γιαννη αυτο το προγραμμα δε μου δουλευει για καποιο λογο παροτι το εχω απεγκαταστησει και το εχω εγκαταστησει παλι..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

απο ποια διαδρομη σε ποια μπορουμε να μεταφερουμε τα αγαπημενα του opera9 στον 10 ή και σε αλλους browsers ;

 

επισης ο 10 κανει minimize ή μονο κλείνει ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη αυτο το προγραμμα δε μου δουλευει για καποιο λογο παροτι το εχω απεγκαταστησει και το εχω εγκαταστησει παλι..

 

Πολύ παράξενο, δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα στη χρήση του. Έχεις δοκιμάσει και στην κάρτα μνήμης και στην κύρια μνήμη; Δουλεύει κανονικά και σε WM6.5.X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην κύρια μνήμη.

 

 

 

Όποιο και να βάλεις θα δουλέψει.

 

Εχουν αναφερθη καποια θεματακια , καλυτερα βαλε αυτο που αναφερετε ως WeatherCitiesGR_HD2. , περιπου 2 μερες ειναι που το εβαλα στο mini και ειναι οκ .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχουν αναφερθη καποια θεματακια , καλυτερα βαλε αυτο που αναφερετε ως WeatherCitiesGR_HD2. , περιπου 2 μερες ειναι που το εβαλα στο mini και ειναι οκ .

 

Με το απλό weathercitiesgr.cab είχες πρόβλημα; Για εδώ δεν ξέρω, στο HD2 δουλεύουν και τα δύο πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως απο κατι tutorial που εχω δει δεν αλλαζει και τοσο ευκολα οσο αλλα ,μιλαω για τα εξωτερικα πλαστικά του .Εχω και γω κατι βαθουλωματα και εψαξα .

To πίσω καπάκι αλλάζει.Για τα υπόλοιπα δε ξέρω πόσο εύκολο είναι και όσο καιρό το έχω δε παρατήρησα κάποια φθορά σε άλλο σημείο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο, δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα στη χρήση του. Έχεις δοκιμάσει και στην κάρτα μνήμης και στην κύρια μνήμη; Δουλεύει κανονικά και σε WM6.5.X.

 

ναι δοκιμασα σε συσκευη και καρτα! στην προηγουμενη ρομ μου την elegancia, δουλευε απτοβληματιστα. απαξ και περασα την energy standard δε δουλευει πια. ισως να μην εχει σχεση απλως τοτε παρατηρησα προβληματικη συμπεριφορα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου δουλεύει το spb ψάξε για το gprs traffic monitor http://www.efficasoft.com/gprsmonitor/index_ppc.html
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...