Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω το παθαινω αυτο (με athineos v.4).....

 

γιατι???

 

Μηπως εχετε πειραξει κατι στις ρυθμισεις του ηχου που βρισκονται στο advanced configuration tool? Θυμαμαι να ειχα αναλογο προβλημα παλιοτερα στο tp2 μου πειραζοντας κατι απο εκει...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την κεραια του hd2 ποια ειναι η γνωμη σας?

μετα απο 4 μηνες χρησης και μεσα απο τη διαδικασια των "καλοκαιρινων αποδρασεων" εχω διαπιστωσει το εξης:

Εχω σημα ασθενεστερο η και μηδενικο σε περιοχη οπου φιλος με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας πιανει 2-3 γραμμες σηματος!!!

το θεωρω απαραδεκτο να εχω κινητο αξιας hd2 και αλλος με ενα απλο κινητο να πιανει μια χαρα σημα στις παραλιες!!!!

να σημειωσω οτι το τεστ εγινε με δικτυο gsm και οχι 3g...αυτο ελειπε δλδ να μη πιανεις gsm και να πιανεις 3g!!!!!

 

Η δική μου εμπειρία είναι αντίθετη. Δηλαδή ευρισκόμενος αυτές τις μέρες μαζί με πέντε ακόμα συνεργάτες μου που όλοι διαθέτουμε την ίδια εταιρική σύνδεση, σε υπόγειο χώρο, με ασθενές σήμα, οι κλησεις από το HD2 είναι οι μόνες με άψογη και αδιάλειπτη επικοινωνία. Αυτό το γεγονός έχει εντυπωσιάσει τους άλλους αλλά και εμένα που κανονικά δεν θα είχα την απαίτηση αυτή η πολυτάλαντη συσκευή να υπερέχει ακόμα και στην ποιότητα κλήσεων από άλλες γνωστής αξίας (ονόματα δε λέμε- υπολήψεις δε θίγουμε).

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!! Την έβαλα και μου αρέσει πολύ μπορώ να πω. Είναι πιό γρήγορη και πλησιάζει αρκετά στην μαμά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Πολύ καλή δουλειά. Μπράβο στα παιδιά:clap::up:

Βαλε και το 2.12 radio και θα ξεχνας να το φορτισεις... Με αυτο το radio και την omega v.3 extreme με cookie 1.8.5, μου έβγαζε μεχρι και 3 μέρες με normal χρήση...:shifty:

 

σχετικα με την κεραια του hd2 ποια ειναι η γνωμη σας?μετα απο 4 μηνες χρησης και μεσα απο τη διαδικασια των "καλοκαιρινων αποδρασεων" εχω διαπιστωσει το εξης:Εχω σημα ασθενεστερο η και μηδενικο σε περιοχη οπου φιλος με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας πιανει 2-3 γραμμες σηματος!!!το θεωρω απαραδεκτο να εχω κινητο αξιας hd2 και αλλος με ενα απλο κινητο να πιανει μια χαρα σημα στις παραλιες!!!!να σημειωσω οτι το τεστ εγινε με δικτυο gsm και οχι 3g...αυτο ελειπε δλδ να μη πιανεις gsm και να πιανεις 3g!!!!!

Ποιο radio εχεις? Μηπως να δοκιμαζες κανενα αλλο?;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατεβαζεις απο εδω :

Ελληνική

http://rapidshare.com/files/40277158...LL_XT.rar.html

 

Αγγλική

http://rapidshare.com/files/40275868...WE_XT.rar.html

 

Διόρθωσε τα link αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! επανερχομαι για νεα απορια η οποια ειναι φλεγουσα μιας και ΔΕΝ μπορω να ανοιξω το htc μου. ειχα ηδη ενεργοποιησει, γιατι μου το παιρνει ο μικρος μου αδερφος και το ψαχνει, προστασια τηλεφωνου με τετραψηφιο PIN. πριν λιγο που εψαχνα στο CHTEditor για να κανω καποιες αλλαγες, ενεργοποιησα το chte lockscreen (η καπως ετσι) εκανε το τηλεφωνο επανεκκινηση και το θεμα τωρα ειναι οτι πληκτρολογω το τετραψηφιο ΡΙΝ μου και το τηλεφωνο ΔΕΝ ξεκλειδωνει. εβαλα το ΡΙΝ της καρτας sim και τωρα δεν μπορω, παροτι το πληκτρολογω, να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο! τι φταιει??????:blink::blink::blink::blink: βοηθεια:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον πας για hard reset. Είναι γνωστό θέμα ότι ΔΕΝ βάζουμε pin ξεκλειδώματος όταν χρησιμοποιούμε το lockscreen του CHT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πας για hard reset. Είναι γνωστό θέμα ότι ΔΕΝ βάζουμε pin ξεκλειδώματος όταν χρησιμοποιούμε το lockscreen του CHT.

 

το εκανα ηδη το hard reset! γνωστο θεμα? εγω το αγνοουσα παντελως:p (ουτε καν μηνας το Leo στα χερια μου) δεν πειραζει εγινα γνωστης πλεον... ευχαριστω πολυ:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω από το xda-developers (δεν ξέρω αν ισχύει, δεν το έχω ενεργοποιήσει, αλλά σύμφωνα με τα παρακάτω, μάλλον πρέπει να κάνεις hard reset..)

 

"About the CHT lockscreen: Currently, the CHT lock screen does not support any PIN code or password protected unlocking.

Remove any unlock codes before turning on the CHT lockscreen or you will be permanently locked out of your device and you'll have to do a hard reset."

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

Ουπς, με προλάβατε :)

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω από το xda-developers (δεν ξέρω αν ισχύει, δεν το έχω ενεργοποιήσει, αλλά σύμφωνα με τα παρακάτω, μάλλον πρέπει να κάνεις hard reset..)

 

"About the CHT lockscreen: Currently, the CHT lock screen does not support any PIN code or password protected unlocking.

Remove any unlock codes before turning on the CHT lockscreen or you will be permanently locked out of your device and you'll have to do a hard reset."

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

Ουπς, με προλάβατε :)

 

μαλλον πρεπει να κατσω να μελετησω περισσοτερο περι htc γιατι αλλιως μονιμως με το hard reset θα φλερταρω! ευχαριστω κι εσενα φιλε μου :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψάξει, αλλά δεν βρήκα κάποιο άρθρο σχετικά με τις διαφορές του 6.5.5 και 6.5.x Μήπως μπορέι κάποιος φίλος να με παραπέμψει - ψάχνομαι για να βλασσάρω καινούργια ρομ (από την 1.66 WWE που είμαι τώρα) και δεν ξέρω ποιά βερσιον να διαλέξω. Παρακαλώ βοηθήστε!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Βαλε και το 2.12 radio και θα ξεχνας να το φορτισεις...

 

χμμ,ενδιαφερον αυτο που λες,καθως με αυτο το ραδιο και με την athineos v4,με σχεδον καθολου χρηση καθως δεν πολυμιλαω στο κινητο(wifi,bt ουτε για αστειο)μου κραταει μια μερα με το ζορι...με αλλες ρομ και αλλα ραδιο εχω δει μεχρι και 4 μερες...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο προγραμμα!!!

 

Ειναι ασφαλές αυτο το log me in?

ή θα μπορει να ελενχει και κωδικους(χωρις την συγκαταθεση μας?):!::!::!::!:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες... εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω ακολουθησει τους οδηγους σας για τις παραμετροποιήσεις στο HD2. Τα περισσοτερα μου τα εχει κανει σωστα. Τα μοναδικα μου προβληματα ειναι πως αριστερα απο την Εναρξη εχει το εικονιδιο του bluetooth και οχι των windows και πως στην κατω μπαρα δεν εχει τα εικονιδια οπως στα screenshots αλλα γραφει οπως στην αρχη "Τηλεφωνο,Μενου, κλπ."

Κανω attach και 2 pics για να καταλαβετε ακριβως πως φενεται...

Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσουμε? HELP!!

ΥΓ. Screenshots πως βγαζεις? :p

 

μπορεις να περασεις ενα νεο taskbar για να μην εμφανιζεται αλλο το bluetooth...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520547

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..να ρωτησω κατι,υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα π.χ video converter αλλα για το hd2..δηλαδη ν αλλαζεις τα αρχεια μεσα απο τι κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ασφαλές αυτο το log me in?

ή θα μπορει να ελενχει και κωδικους(χωρις την συγκαταθεση μας?):!::!::!::!:

 

μια χαρα ασφαλεια προσφερει. μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ασφαλεια προσφερει. μην ανησυχεις

 

@giorgosfil13

Τα συνεχόμενα ποστ δεν επιτρέπονται, καλύτερα να χρησιμοποιείς το edit :rolleyes:

Όσο για το radio περιμένουμε εντυπώσεις αλλά και με πια ρόμ :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χμμ,ενδιαφερον αυτο που λες,καθως με αυτο το ραδιο και με την athineos v4,με σχεδον καθολου χρηση καθως δεν πολυμιλαω στο κινητο(wifi,bt ουτε για αστειο)μου κραταει μια μερα με το ζορι...με αλλες ρομ και αλλα ραδιο εχω δει μεχρι και 4 μερες...

 

φιλε μου, μαλλον εχεις εγκαταστησει καποια εφαρμογη που τρεχει στο backround και σου ξεζουμιζει το κινητο....

 

εγω με χαλαρη χρηση με τον ιδιο συνδιασμο ρομ-ραδιο βγαζω 2 μερες ανετα!!!

 

γνωμη μου να απεγκαταστησεις οτι εξτρα εχεις βαλει και να τα περνας ενα-ενα μεχρι να βρεις τον ενοχο...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και το 2.12 radio και θα ξεχνας να το φορτισεις... Με αυτο το radio και την omega v.3 extreme με cookie 1.8.5, μου έβγαζε μεχρι και 3 μέρες με normal χρήση...:shifty:

 

 

Ποιο radio εχεις? Μηπως να δοκιμαζες κανενα αλλο?;)

 

Εγω με official Rom 1.66.482.1 (76641) ELL και Radio 2.06.51.07 μπορώ να αλλάξω το Radio σε 2.12.50.02.2 ή πρεπει να έχω unofficial για να το αλλάξω??? και πως το αλλάζω αφου το έχω ήδη κατεβάσει?

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας τροπος να μη δειχνει τα μηνυματα και τα mails ανοιχτα (ωστε να διαβαζονται απ το καθενα)? δε θελω να τα αφαιρεσω απο επιλογη ωστε να φαινονται στις καρτελες αρχικης οθονης αλλα και παλι ετσι οπως φαινονται ανοιχτα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω με official Rom 1.66.482.1 (76641) ELL και Radio 2.06.51.07 μπορώ να αλλάξω το Radio σε 2.12.50.02.2 ή πρεπει να έχω unofficial για να το αλλάξω??? και πως το αλλάζω αφου το έχω ήδη κατεβάσει?

 

hspl.... 1o post

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καπιο προγραμα ωστε αν το χασουμε κ του βαλουν αλλη καρτα να μας στειλη σμσ σε ενα τηλεφωνο που του εχουμε προκαθορισει τον αριθμο της καρτας?? το ειχα στο ε90 μου αυτο phone locator νωμιζω λεγοτανε υπαρχει κατι αντιστηχο????????? δεν εχω δει πουθενα!:(

επισεις ηθελα να ρωτησω εμενα που το πηρα με την ταιλευταια επισημη ρομ μεσα θα πρεπει να βαλω το patch που διορθονη τη φωτογραφικη μηχανη ?? η τοχουν βαλει ηδη????

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις εβαλα την 2.12 radio απο την 2.10! ελπιζω να ειναι καλυτερη... θα σας πω εντυπωσεις!

 

To 2.12 radio δεν είναι ported από την 2.10 αλλά από την 3.02. Το χρησιμοποιούμε αρκετό καιρό τώρα και κατά τη γνώμη μου... είναι το καλύτερο.

 

Όσον αφορά τα συνεχόμενα μηνύματα... απαγορεύεται στο forum. Κάνε χρήση της Τροποποίησης ή της Πολλαπλής παράθεσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας τροπος να μη δειχνει τα μηνυματα και τα mails ανοιχτα (ωστε να διαβαζονται απ το καθενα)? δε θελω να τα αφαιρεσω απο επιλογη ωστε να φαινονται στις καρτελες αρχικης οθονης αλλα και παλι ετσι οπως φαινονται ανοιχτα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο :O

 

θα πρέπει να εγκαταστήσεις το κλασσικό windows sms.στην πρώτη σελίδα του thread νομίζω έχει οδηγίες.

για τα email δεν ξέρω κάποιο τρόπο να μην φαίνονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στα παιδια, εμενα με την dinik miri v17.6 και το 2.12 ραδιο με κραταει 2 μερουλες και με μεση χρηση.Σιγουρα το καλυτερο ραδιο μεχρι στιγμης για μενα :)

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...