Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρατηρησει απο ολους σας πως γλυκοκοιτατε τα Android και ''μειωνεται'' κατα καποιο τροπο τα windows mobile....και ρωτω εγω,πως ειστε τοσο σιγουροι πως τα windows mobile 7 θα ειναι χειροτερα απο τα Android???? Απ'οσο ξερω η κυκλοφορια τους εχει παρει παραταση 2 φορες που σημαινει πως ειναι αποφασισμενοι να ''χτυπησουν'' τα υπολοιπα λειτουργικα....μην απογοητευεστε λοιπον.;)

 

Από όσα έχουμε δεί μέχρι τώρα, πιστεύω ότι η φυσική συνέχεια για κάποιο χρήστη wm , μετά το θάνατο των 6.5 , είναι το android.

Εγώ έκανα το βήμα και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Βέβαια, χρησιμοποιώ ακόμα και το ipaq 214 , όμως πλέον μοιάζει τόσο απαρχειωμένο μπροστά στο μιλεστονε....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρος δεν είναι κανένας, αλλά έχεις δει τις πρώτες παρουσιάσεις και χαρακτηριστικά; Ψάξτο λίγο και θα πάρεις την απάντηση μόνος σου.

 

ετσι ειναι και για να συμπληρωσω τα λεγομενα σου να πω πως πρακτικα διαφαινεται οτι η ιδια η microsoft δε δειχνει διατεθειμενη να δωσει μαχη για μεγαλο μεριδιο της πιτας, οπως παλια. σε αυτο συνηγορουν οι μεγαλες καθυστερησεις και πολλα αλλα σημαδια, που φανερωνουν πως ισως το project win7 δεν ειναι πρωταρχικο μελημα τους. ο καιρος θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Sprite Terminator v1.2.0.Build.186

Locate your phone using GPS - See exactly where your phone is and track it on via Google Maps, or Virtual Earth.

* Set and Forget – Once configured, Sprite Terminator is unobtrusive and can only be uninstalled with the correct password

* Remote Delete – Send an SMS message to initiate the wipe operation including all external storage cards

* Remote Lock-Down – Send an SMS message to lock all functionality or re-set the device master password

* SIM Change Alert – Receive a notification SMS message if the SIM card has been changed

* Activity Retrieval – Send an SMS message to retrieve call log entries

* Supports all Windows Mobile 5 & 6 Phones :happy::happy:

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φίλε. Να εισαι καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει απο ολους σας πως γλυκοκοιτατε τα Android και ''μειωνεται'' κατα καποιο τροπο τα windows mobile....και ρωτω εγω,πως ειστε τοσο σιγουροι πως τα windows mobile 7 θα ειναι χειροτερα απο τα Android???? Απ'οσο ξερω η κυκλοφορια τους εχει παρει παραταση 2 φορες που σημαινει πως ειναι αποφασισμενοι να ''χτυπησουν'' τα υπολοιπα λειτουργικα....μην απογοητευεστε λοιπον.;)

 

Αυτα που εχουμε δει ως τωρα απο τα διαφορα video που κυκλοφορησε η ιδια η MS, εχουμε διαπιστωσει πως ενα Leo οπως το εχουμε τωρα, ειναι πολυ πιο λειτουργικο σε ολα του.

 

Αν δεν υπήρχε η HTC και το XDA τα WM θα ειχαν πεθανει προ πολλου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν υπήρχε η HTC και το XDA τα WM θα ειχαν πεθανει προ πολλου.

 

Δεν θα πρέπει να παραβλέπουμε όμως ότι τα τελευταία windows builds δουλεύουν πολύ καλά με αποτέλεσμα να μην απαιτείται το tweaking του παρελθόντος. Αν αυτά δεν είχαν βελτιωθεί στο βαθμό που βλέπουμε σήμερα, κανένα shell καμίας HTC δεν θα μπορούσε να κάνει το θαύμα και να "καθίσει" τόσο καλά πάνω στο λειτουργικό. Και αυτό είναι δουλειά της Microsoft (με το contribution βέβαια κάποιων παλιών φίλων από το XDA που έχουν χαθεί επειδή τα τελευταία χρόνια δουλεύουν για την Microsoft).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρέπει να παραβλέπουμε όμως ότι τα τελευταία windows builds δουλεύουν πολύ καλά με αποτέλεσμα να μην απαιτείται το tweaking του παρελθόντος. Αν αυτά δεν είχαν βελτιωθεί στο βαθμό που βλέπουμε σήμερα, κανένα shell καμίας HTC δεν θα μπορούσε να κάνει το θαύμα και να "καθίσει" τόσο καλά πάνω στο λειτουργικό. Και αυτό είναι δουλειά της Microsoft (με το contribution βέβαια κάποιων παλιών φίλων από το XDA που έχουν χαθεί επειδή τα τελευταία χρόνια δουλεύουν για την Microsoft).

 

Σωστος, απλα εγω εννοουσα καθαρα στο θεμα λειτουργικου και οσον αφορα την χρηστικοτητα του interface. Προσωπικα με σκετα windows δεν μπορω να δουλεψω το τηλεφωνο, δεν ειναι καθολου λειτουργικο.

Σιγουρα οι βελτιώσεις στο touching και στις λοιπες καινοτομιες του των 6.5.5 εχει βαλει το χερι της η MS

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικα με σκετα windows δεν μπορω να δουλεψω το τηλεφωνο, δεν ειναι καθολου λειτουργικο.

 

Ούτε το iphone θα μπορούσες να δουλέψεις χωρίς τις εφαρμογές του AppStore, ούτε τα Android χωρίς το market τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας είμαι και εγώ καινούργιος κάτοχος του hd2 .ειχα το hd και μου έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη ,….δε ξανά ασχολήθηκα ….πήρα κατευθείαν το 2..προδσπαθο να εγκαταστήσω τα προγράμματα που είναι στην πρώτη σελίδα..αλλά δεν ξέρω τι δε κάνω καλα…. αποσυμπιέζω από rar στο pc kai meta ta kano copy paste στο storage card…..αλλά δεν μπορώ να κάνω setup…δώστε ρε παιδιά τα φώτα σας….στο παλιό που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα…
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην αποσυμπιέζεις. Πέταξε τα όπως είναι στη συσκευή σου και τρέξτα από εκεί. Αν είχες το HD, αυτό θα έπρεπε να το ήξερες. Καλορίζικο. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω κ εγω μια παρομοια ιστορια με τη βονταφον θα την αναφερω προς γνωσην.. εχω το πακετο 3 γιγα δωρεαν κ ξαφνικα τον ενα μηνα μου ηρθε λογαριασμος 450 ευρω διοτι ειχα κανει χρηση 7 γιγα ιντερνετ με το κινητο...η συνηθης μηνιαια μου χρηση κυμαινετε το πολυ πολυ σε ενα γιγα...φυσικα πηρα τη βοντα κ τους τα εχωσα κανονικα αφου μαλιστα 5 γιγα τα ειχα κανει σε μια μερα..κ με πηρε μια κοπελα απο τεχνικη υποστηριξη μετα απο 2 εβδομαδες να μου πουλησει υποχρεωση πως η βονταφον απο καλη θεληση δεν θα με χρεωσει 340 ευρω για τα 4 εξτρα γιγα...φυσικα η κοπελιτσα δεν ελεγε να εννοησει πως κανενα κινητο στο κοσμο δεν δυναται να κανει χρηση 5 γιγα μεσα σε μια μερα οτι κ να του κανεις γιατι κ κατεβασμα να κανεις δεν προλαβαινεις 5 γιγα σε λιγες ωρες με τις ταχυτητες που πιανουν...ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ...αν δεν ελεγα τιποτα θα πληρωνα σα βλακας...

 

Είναι από τα χειρότερα που διάβασα μέσα σε αυτο το φορουμ και έχω λίγο τρομοκρατηθεί.

Την είχα πατήσει κι εγώ παλιότερα με άλλο τρόπο.

Με μηνύματα που μου έστελναν και χρεώνονταν σε μένα γιατί θεωρούνταν λέει παροχή υπηρεσιών.

Με είχαν χρεώσει καμιά 40αριά ευρώ και ήταν η αιτία να φύγω από τη wind μετά από τσακωμούς και υποσχέσεις που μου έδιναν οτι θα λυθεί το πρόβλημα αλλά δεν λυνόταν.

Είχα αποφασίσει να μην πληρώσω το ποσό και αυτοί μου έστελναν κάθε μήνα το λογαριασμό ενώ εγώ τον αγνοούσα και δεν τον πλήρωνα.

Είχα κάνει καταγγελίες στον συνήγορο καταναλωτή ΙΝΚΑ κ.α αλλά δεν έβλεπα καμιά υποστήριξη.

 

Κάποια στιγμή όμως μετά από κανένα 6μηνο μου έστειλαν χαρτί από δικηγόρο αν δεν πλήρωνα θα με έστελναν στο δικαστήριο.

Δεν θέλησα να το ρισκάρω και πλήρωσα το ποσό.

 

Με το ζήτημα του internet που συζητάτε ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί το τηλέφωνο να συνδεθεί στο διαδίκτυο και να σε χρεώσει αν εγώ δεν έχω ζητήσει από τον πάροχο καθόλου internet.

Συγκεκριμένα από τότε που έπαθα αυτό που περιέγραψα στο κινητό μου έχω κάρτα απο τη vodafone και ούτε σκέφτομαι ποτέ να κάνω σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν με της μαγειρεμενες ρομ μπενει η δυνατοτητα αποστολη με blouthooth στης επαφες κ στης φωτογραφιες για να μη βαζω αλλα προγραματα για να το κανω αυτο
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν οι μαγειρεμένες rom περιέχουν τα εν λόγω προγράμματα.

 

πια ρομ μου συστηνεις που να ειναι κοντα στην μαμα ρομ κ βελτιωμενη??? η ομεγα 4???? θα ειναι σταθερη η θα εχω επανεκινησεις κ τετια??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η omega του συμφορουμίτη Γιάννη είναι από τις καλύτερες επιλογές. Για ότι χρειαστείς υπάρχει και το σχετικό thread για το support της συγκεκριμένης rom... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μηπως προγραμμα το οποιο μπορεις να το χρησιμοποιησεις για να κανεις κλησεις με το HD2 και οντας σε συγχρονισμο με το pc να μιλας και να ακους απο το headset του υπολογιστη?

 

πια ρομ μου συστηνεις που να ειναι κοντα στην μαμα ρομ κ βελτιωμενη??? η ομεγα 4???? θα ειναι σταθερη η θα εχω επανεκινησεις κ τετια??:wacko:

 

βαλε την omega v3.0 XT που σου ειπε ο athanaso77. ειμαι κ εγω πολυ ικανοποιημενος απ αυτη! Φορτωσε και μια 2.12 ραδιο και εισαι θεος!

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει μηπως προγραμμα το οποιο μπορεις να το χρησιμοποιησεις για να κανεις κλησεις με το HD2 και οντας σε συγχρονισμο με το pc να μιλας και να ακους απο το headset του υπολογιστη?

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο και δεν βλέπω τη χρησιμότητα κάτι τέτοιου.

 

ΥΓ. Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα. Το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βαλε την omega v3.0 XT που σου ειπε ο athanaso77. ειμαι κ εγω πολυ ικανοποιημενος απ αυτη! Φορτωσε και μια 2.12 ραδιο και εισαι θεος!

 

3XT????????? δεν την βρισκω κ κατεβαζα μια που λεγεται 4 ell δεν ειναι καλη αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Μην αποσυμπιέζεις. Πέταξε τα όπως είναι στη συσκευή σου και τρέξτα από εκεί. Αν είχες το HD, αυτό θα έπρεπε να το ήξερες. Καλορίζικο. :rolleyes:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τι βοήθεια συνονόματε απλά στο HD θυμάμαι ότι τα έπαιρνα οπος ήταν το εικονίδιο που βγαίνει στο τιλ μέσα..τεσπα..ίσως κάνω και λάθος …έχω τώρα μια άλλη απορία που αν κάποιου του έχει τύχει η είναι ιδέα μου…ο ήχος γενικά είναι πολύ χαμηλά ….σύμφωνα πάντα με το hd που ακουγόταν πολύ δυνατά …..όταν με παίρνουν αν είναι καλό το σήμα ακούω πάρα πολύ καλά …εάν λίγο να μην είναι, ισα που τούς ακούω που μου μιλανε …ακόμα και όταν βάλω το gps είναι πολύ χαμηλή η φωνή δεν ακούγετε..με λίγη φασαρία παραπάνω δεν ακούγετε καθόλου …και όταν βάζω ακόμα και τα ακουστικά …πάλι είναι πολύ χαμηλός ο ήχος ….έχει σε κάποιον συμβεί το Ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

3XT????????? δεν την βρισκω κ κατεβαζα μια που λεγεται 4 ell δεν ειναι καλη αυτη?

 

ναι ναι αυτην βαλε! ειναι η πιο καινουρια! δικο μου λαθος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δυο ερωτησουλεσ κανενασ καλυτεροσ brownser σαν τον skyfire που σταματησε υπαρχει θελω να βλεπω τισ σεληδες σε ππροβολη υπολογιστη και οχι κινητου και οχι να πατας συνεχεια κλασικη προβολη?επισης gps επειδη χθες εβαλα thn omega v4 υπαρχει free gps αν ναι απο που το κατεβαζω px to igo8?
Link to comment
Share on other sites

3XT????????? δεν την βρισκω κ κατεβαζα μια που λεγεται 4 ell δεν ειναι καλη αυτη?

 

Καλα εκανες. Αυτη ειναι η τελευταια.

Να ακολουθησεις μονο την σωστη διαδικασια φλασαρισματος.

Task29, radio, φλασαρισμα, hard reset και στησιμο προσεχοντας να μην ξανα εγκαταστησεις προγραμματα που ηδη υπαρχουν προεγκατεστημενα στην ρομ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες. Αυτη ειναι η τελευταια.

Να ακολουθησεις μονο την σωστη διαδικασια φλασαρισματος.

Task29, radio, φλασαρισμα, hard reset και στησιμο προσεχοντας να μην ξανα εγκαταστησεις προγραμματα που ηδη υπαρχουν προεγκατεστημενα στην ρομ.

 

Με το Flashaholic απλοποιείται πολύ η όλη διαδικασία...

Παράθεσα link σε προηγούμενο post, αλλά δεν έδωσε κανείς σημασία... :confused:

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες. Αυτη ειναι η τελευταια.

Να ακολουθησεις μονο την σωστη διαδικασια φλασαρισματος.

Task29, radio, φλασαρισμα, hard reset και στησιμο προσεχοντας να μην ξανα εγκαταστησεις προγραμματα που ηδη υπαρχουν προεγκατεστημενα στην ρομ.

 

παιδια εμενε που ειναι τησ τ mobile απο αμερικη θα μπαινει αυτη η rom?

Link to comment
Share on other sites

Με το Flashaholic απλοποιείται πολύ η όλη διαδικασία...

Παράθεσα link σε προηγούμενο post, αλλά δεν έδωσε κανείς σημασία... :confused:

 

οι γνωστες φλασαρουν παντα απο καρτα.:)

κανουν που και που ενα καλο backup της καρτας στο pc,ενα format σε fat 32 και ενα task29 και ξανανοιωνει το τηλ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...