Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν πας για service: κάνε ένα task29, πέρνα την official, δες πως πάει, πέρνα την μαγειρεμένη που θέλεις! Αν δεν φτιάξει βάλε το hspl 1.42 ή 1.66 το γνήσιο και πέρνα την official rom.

 

αυτο ειπα παραπανω . εκανα ακριβως αυτα που περιγραφεις και εχω τα ιδια αποτελεσματα .τωρα το hspl 1.42 που ειχε εχω περασει και την official rom.παω για service δεν θελει απ οτι καταλαβα τιποτα αλλο

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια γιατι ειμαι νεος στην παρεα και εχω λιγο καιρο στην κατοχη μου το hd2.Πως μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα αν δεν ειναι σε cab ή exe μορφή;:blink:Μόλις αποσυμπιέζω αντι για cab ή exe ειναι σε μορφή xml Edited by nikos076
Προσθήκη παραπάνω πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειπα παραπανω . εκανα ακριβως αυτα που περιγραφεις και εχω τα ιδια αποτελεσματα .τωρα το hspl 1.42 που ειχε εχω περασει και την official rom.παω για service δεν θελει απ οτι καταλαβα τιποτα αλλο

 

Πρόσεχε όταν μπαίνεις στον bootloader να γράφει SPL 1.42.0000

 

Αν ναι και έχει βάλει την official είσαι οκ :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λίγη βοήθεια γιατι ειμαι νεος στην παρεα και εχω λιγο καιρο στην κατοχη μου το hd2.Πως μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα αν δεν ειναι σε cab ή exe μορφή;:blink:Μόλις αποσυμπιέζω αντι για cab ή exe ειναι σε μορφή xml

 

Μην τα αποσυμπιέζεις. Ρίξε τα στη συσκευή σου όπως είναι και τα τρέχεις από εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε όταν μπαίνεις στον bootloader να γράφει SPL 1.42.0000

 

Αν ναι και έχει βάλει την official είσαι οκ :)

 

σ ευχαριστω.αυτα εχω.εφυγε ηδη για το service :(

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση ROM

 

indie :: Omega :: series v1.1

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3182167#post3182167

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ιντερνετικά μαγαζιά βλέπω την περιγραφή "HTC HD2 GR" με κόστος λίγο πάνω από 500 ευρώ .

 

Πρόσεξε γιατί πολλοί αλλάζουν τις rom σε αγγλικές συσκευές και τις πουλάνε (παράνομα) για ελληνικές.

 

Όταν ήταν εισαγωγέας η ACE HELLAS είχε δικό της αυτοκόλλητο πάνω στην συσκευασία που σήμαινε ταυτόχρονα πως έχει επιμεληθεί τα Ελληνικά .

Τι ισχύει τώρα που έχει μόνο το service από ότι ξέρω ?

 

Πλέον η ACE Hellas δεν είναι υπεύθυνη για τον εξελληνισμό των συσκευών της HTC.

 

Τι πρέπει να προσέξω αγοράζοντας ένα καινούριο HTC ?

 

Να είναι σφραγισμένη η συσκευασία και να μην έχει ξεκολλήσει/κοπεί η ταινία ασφαλείας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πωs θα εγκαταστησω το προγραμμα με το οποιο βλεπω ταινιεs στο hd2 για να βλεπω ταινιεs στο hd2 γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Να είναι σφραγισμένη η συσκευασία και να μην έχει ξεκολλήσει/κοπεί η ταινία ασφαλείας.

 

Εντάξει αυτό , αλλά πως καταλαβαίνω ότι είναι Ελληνική χωρίς όμως custom rom περασμένη , από την τιμή μόνο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εντάξει αυτό , αλλά πως καταλαβαίνω ότι είναι Ελληνική χωρίς όμως custom rom περασμένη , από την τιμή μόνο ?

 

Πες τους να σου στείλουν το serial number και θα σου πω εγώ. :rolleyes:

 

πωs θα εγκαταστησω το προγραμμα με το οποιο βλεπω ταινιεs στο hd2 για να βλεπω ταινιεs στο hd2 γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα ευχαριστω πολυ

 

Βάλε το Core Player. Μια εφαρμογή είναι την οποία απλά τρέχεις για να εγκατασταθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη τα νουμερα που αναφερεις μου φαινονται διαστημικα,ειναι ευκολο να μου στειλεις ενα πμ με ποια ρομ του Athineos και με ποιο ραδιο τα πετυχαινεις?Σε παρακαλω,κανε ενα κοπο,θα με υποχρεωνες...εχω τρελαθει να το φορτιζω...

 

Δεν χρειαζεται να στειλω ΠΜ.

Εχω την τελευταια V4.3 και το τελευταιο radio το ...28...., υπαρχει στην πρωτη σελιδα νομιζω.

Εχω κανει παρα πολλες δοκιμες και τα νουμερα που λεω ειναι σωστα.

 

Προσεξε ομως παιζει μεγαλο ρολο η ποιοτητα σηματος που εχεις.

Για παραδειγμα αν αφησω την συσκευη στο γραφειο μου, που το σημα ειναι παρα πολυ ασθενες παρατηρω το πρωί εως και 5% παραπανω πτωση.

Στο υπνοδωματιο εχω φουλ σημα και εκει παιρνω τα καλυτερα νουμερα.

Παντα με το 3G ενεργοποιημενο, το wifi δεν το κλεινω ποτε γιατι απο το σπιτι παω στην δουλεια μου οπου κι εκει εχω wifi.

Το μονο που εκανα τελευταια ειναι να ρυθμισω την αναζητηση νεων mail στο manual.

Με την εφαρμογη Send receive All, μπορω ανα πασα στιγμη να τσεκαρω με την μια τα mail μου οποτε γλυτωνω μεγαλο ποσοστο απο την μπαταρια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν σταματανε. μόνο σε κάποιες παλιές ρομ σταματούσαν.

 

Σταματανε και οπως ειπε προηγουμενος ο Δημητρης(zaharakis) αλλα και προσθετοντας σε 1 tab του CHT τη συντομευση κινουμενων γραφικων μενου οπου μπορεις να το εχεις on h off!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ ΤΟ ADOBE FLASH PLAYER, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ, ΟΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ : http://www.bet365.com ( σελιδα στοιχηματος, για το live πονταρισμα ζηταει αυτο το προγραμμα) www. sport-fm.gr ( στιν αρχικη σελιδα του γνωστου αθλητικου site παλι ζητα το προγραμμα για να δειξει) οπως και στο http://www.pamestoixima.gr ( η σελιδα του Ο.Π.Α.Π. με τα αποτελεσματα των αγωνων) ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ KAΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χρησιμοποιω εδω και μια εβδομαδα περιπου το 2.10.50.28 radio και παρολο που εχω την εντυπωση πως η συσκευη λειτουργει γρηγοροτερα(μπορει να ειναι και ιδεα μου) ο ηχος του συνομιλητη ειναι απλα τραγικος(τσιβδιζει).....Εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη με καλυτερη ποιοτητα ηχου απο το ακουστικο??? :confused: Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

(kostaswx ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ KAΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ)

 

Καλημερα σε ολους...

Φιλε βαλε τον OPERA 10, αυτη ειναι η λυση για τις παραπανω σελιδες!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χρησιμοποιω εδω και μια εβδομαδα περιπου το 2.10.50.28 radio και παρολο που εχω την εντυπωση πως η συσκευη λειτουργει γρηγοροτερα(μπορει να ειναι και ιδεα μου) ο ηχος του συνομιλητη ειναι απλα τραγικος(τσιβδιζει).....Εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη με καλυτερη ποιοτητα ηχου απο το ακουστικο??? :confused:

 

Καλήμερα σ όλους,

είναι η ιδέα σου :), το ράδιο δεν εχει σχέση με την ταχύτητα.

 

Για το Radio 2.10.50.28_2 δεν έχουμε παράπονα με τον ήχο,

και εγώ αυτό δουλεύω και η ποιότητα του ήχου είναι πολύ καλή.

 

Δοκίμασε εναλλακτικά και τα:

Radio 2.09.51.03_2

Radio 2.10.50.19_2

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

(kostaswx ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ KAΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ)

 

Καλημερα σε ολους...

Φιλε βαλε τον OPERA 10, αυτη ειναι η λυση για τις παραπανω σελιδες!

 

 

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, μηπως ξερεις που μπορω να βρω καποιο λινκ για να το κατεβασω το ΟΠΕΡΑ 10?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, μηπως ξερεις που μπορω να βρω καποιο λινκ για να το κατεβασω το ΟΠΕΡΑ 10?

 

http://www.opera.com/mobile/download/versions/

απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να στειλω ΠΜ.

Εχω την τελευταια V4.3 και το τελευταιο radio το ...28...., υπαρχει στην πρωτη σελιδα νομιζω.

Εχω κανει παρα πολλες δοκιμες και τα νουμερα που λεω ειναι σωστα.

 

σ ευχαριστω για την απαντηση,κι εγω αυτο το ραδιο εχω αυτη τη στιγμη.Νομιζω ειναι οτι καλυτερο μεχρι στιγμης το συγκεκριμενο ραδιο,φοραω την τοπιξ 1,8 καμια βδομαδα κι εχω καλυτερη αυτονομια μεχρι τωρα.θα δοκιμασω σιγουρα με την αθινεος γιατι με τα νουμερα που μου λες και με δεδομενο οτι δεν ανοιγω σχεδον καθολου το wifi συν οτι εχω προτιμομενο δικτυο το 2g μαλλον θα το φορτιζω μια φορα την εβδομαδα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πες τους να σου στείλουν το serial number και θα σου πω εγώ. :rolleyes:

 

 

 

Βάλε το Core Player. Μια εφαρμογή είναι την οποία απλά τρέχεις για να εγκατασταθεί.

 

σε ευχαριστω το εχω βρει απλα επειδη εχω μαυρα μεσανυχτα απο αυτα θελω να μου πεισ οσο πιο απλα μπορεισ ακριβωσ τισ κινησεισ που πρεπει να κανω για να το εγκαταστησω στο κινητο πχ σε ποιο φακελο να το πεταξω αν πρεπει να το ξεζιπαρω πρωτα κτλ κτλ και παλι ευχαριστω για την βοηθεια και την υπομονη που δειχνετε και με βοηθατε

Link to comment
Share on other sites

έχω το HD 2 με την ελληνική official rom και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα

1) οταν πηγαίνω στο menu - ρυθμίσεις - προσρμογή- αρχική ταπετσαρία - ταπετσαρία με κινούμενες εικόνες στην ονομασία της καρτέλας δεν εμφανίζεται το ς (ταπετσαρία με κινούμενες εικόνε )

2) στο menu ρυθμίσεις - καρτα SD, μνήμη τηλεφώνου στον τίτλο μου βγάζει κάτι ρώσικα

3) στις επαφές λείπουν κάποια γράμματα όπως κ,λ,π,σ

 

ΝΑ ΤΟ ΣΟΥΤΑΡΩ Ή ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!

 

Εχει μια ώρα που προσπαθώ να απεγκαταστήσω το λογαριασμό του hotmail απο το κινητό μου, αλλά δε λεει να φύγει με τίποτα....

 

Δε μου αφήνει να το σβήω στην επιλογή του delete που έχει.:mad:

 

Ξέρει κανένας κάτι ??

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

έχω το HD 2 με την ελληνική official rom και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα

1) οταν πηγαίνω στο menu - ρυθμίσεις - προσρμογή- αρχική ταπετσαρία - ταπετσαρία με κινούμενες εικόνες στην ονομασία της καρτέλας δεν εμφανίζεται το ς (ταπετσαρία με κινούμενες εικόνε )

2) στο menu ρυθμίσεις - καρτα SD, μνήμη τηλεφώνου στον τίτλο μου βγάζει κάτι ρώσικα

3) στις επαφές λείπουν κάποια γράμματα όπως κ,λ,π,σ

 

ΝΑ ΤΟ ΣΟΥΤΑΡΩ Ή ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ

 

Για το 2, είναι νορμάλ. Μάλλον ξεχάστηκαν να το μεταφράσουν. Έτσι είναι όλα τα ελληνικά.

Για τα άλλα, πολύ περίεργο! Πρόσεξε, το "ταπετσαρία με κινούμενες εικόνες" είναι πάνω πάνω στην κορυφή. Μην το ψάχνεις ως επιλογή. Απλά επιλέγεις εικόνα (αν και δεν έχω ασχοληθεί απλά τώρα το βλέπω κι εγώ.

Γι τα γράμματα, μήπως δεν έχεις επαφές μ' αυτά τα γράμματα και δεν τα βγάζει; Λέω μπας και...

 

Μην το σουτάρεις ακόμα. :lol: Αν δε βρεις λύση κάνε του πρώτα ένα hard reset. ;)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

έχω το HD 2 με την ελληνική official rom και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα

1) οταν πηγαίνω στο menu - ρυθμίσεις - προσρμογή- αρχική ταπετσαρία - ταπετσαρία με κινούμενες εικόνες στην ονομασία της καρτέλας δεν εμφανίζεται το ς (ταπετσαρία με κινούμενες εικόνε )

2) στο menu ρυθμίσεις - καρτα SD, μνήμη τηλεφώνου στον τίτλο μου βγάζει κάτι ρώσικα

3) στις επαφές λείπουν κάποια γράμματα όπως κ,λ,π,σ

 

ΝΑ ΤΟ ΣΟΥΤΑΡΩ Ή ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ

 

Καλησπέρα,

 

σχετικά με το 2 κι εμένα το ίδιο μου κάνει και να σου πω και την αλήθεια στην αρχή νόμιζα μήπως μου το παρουσίασε στη πορεία, αλλά τώρα πορεύομαι έτσι, δε με χαλάει πια. Σχετικά με το 3 πρώτη φορά το ακούω...για κοιτα τις επαφές σου, μήπως είναι περασμένες σε άλλη γλώσσα? αυτό με τη ταπετσαρία δε στο εμφανίζει σαν επιλογή η είναι κενό?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...