Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα κι εγώ προβλήματα με το Active Sync αλλά όχι τόσο χάλια. Ως εξωτερικό δίσκο τουλάχιστον το έβλεπε.

Το πρόβλημα λύθηκε μετά από επανεγκατάσταση του "Κέντρο συσκευών των Windows Mobile" (Win7) αλλά δυστυχώς πάλι μετά από λίγες μέρες συνδέεται για συγχρονισμό όποτε του καπνίσει. Ως storage card όμως το βλέπει πάντα, αρκεί να το επιλέξω.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε την ακριβη διαδρομη για αυτο : Αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό (για αγγλικές συσκευές)

 

αν δεν θες να το ξεκλειδώσεις και να βαλεις ελληνικη

 

θα βρεις την λυση στο 1ο ποστ του thread

 

ενα cab απο μενα που θα το κανεις εγκατασταση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια

 

@in_flames:

περνα εναν registry editor και μετα ακολοθησε την διαδρομη

Αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό (για αγγλικές συσκευές):

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

η πολυ πιο ευκολα περνα το cab απο το πρωτο ποστ make manila Greek

 

 

@mcosgeorge:

φιλε μου πηγενε στο dεvise manager του υπολογιστι σου και βαλτο να το ψαξει απο εκει να το βρει, αν δεν κανεις δουλεια αλαξε θυρα usb και αν παλι δεν στο βλεπει κανε απεγκατασταση το mobile devise center - επανεκινιση κ μετα συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη κ λογικα θα σου ζητηση να κατεβασει mobile devise center μετα λογικα θα το δει.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μου το ανοιγει to cab που εχει στο πρωτο ποστ.φταιει κατι???τι ειναι το registry editor ???που να το βρω???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βασικα δεν μου το ανοιγει to cab που εχει στο πρωτο ποστ.φταιει κατι???

 

Το πετάς μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις. Δεν έχει κάποια πολύπλοκη διαδικασία.

 

τι ειναι το registry editor ???που να το βρω???

 

http://www.freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

μετα απο καποιο καιρο και λιωσιμο σε δουλειες, εχω παλι χρονο να ασχοληθω με τον λεοντα μου

 

αντιμετωπιζω ενα θεμα τις τελευταιες μερες και θα ηθελα τις συμβουλες σας

 

λοιπον το θεμα ειναι το εξης:

οταν συνδεω το κιν με το pc μεσω του καλωδιου, δεν γινεται τπτ και το κιν απλα φορτιζει

ουτε το μενου που σου λεει να επιλεξεις μεταξυ activesync/disk drive/ internet sharing εμφανίζεται ουτε τπτ

απλα φορτιζει και το windows mobile center στπ pc δεν το βλεπει, ουτε σαν εξωτερικη μοναδα δισκου το βλεπει (οταν επιλεξω απο τις ρυθμισεις τους αντιστοιχους τροπους συνδεσης)

 

το περιεργο ειναι οτι εκανα clear storage και περασα το τελευταιο μπακ απ του SPB που ειχα παρει και παλι δεν γινεται τπτ

περασα και παλαιοτερο μπακ απ αλλα παλι το ιδιο

εκανα και hard reset με τα κουμπια του volume και και χωρις να περασω back up προσπαθησα να το συνδεσω με το pc αλλα τπτ

 

εχετε καμια συμβουλη???

ολες οι αλλες λειτουριες δειχνουν κανονικες...

στο κιν εχω ακομη topix 1.2 wwe με radio 2.07.51.05_2 και το pc τρεχει windows 7 professional

 

Ανοξε το Sk tools και εκει θα βρεις μια επιλογη που το επαναφερει το activesync σε λειτουργια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

πείτε ότι έχω μια εικόνα 480x800 και θέλω να την βάλω για wallpaper στο Home tab. Βάζω την εικόνα στον φάκελο \My Documents\My Wallpapers και πάω στο Home, πατάω Menu-> Home Wallpaper -> Weather Wallpaper και επιτα απλά διαλέγω την εικόνα. Στο Home όμως η εικόνα είναι κάπως "zoomαρισμένη" με αποτέλεσμα να έχει χάλια ανάλυση και να μην φαίνετε όμορφο. Απο την άλλη αν δεις την εικόνα απο το "Photos & Videos" tab φένετε κανονική :wacko:

 

επίσης, μερικές φορές ενώ ακούω μουσική στο "Music" tab, στο "Now playing" αρκετά τραγούδια εμφανίζονται δυο φορές συνεχόμενα χωρίς εγώ να έχω βάλει να κάνει τπτ repeat...

 

ξέρει κάποιος κάτι για αυτά τα δύο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

μετα απο καποιο καιρο και λιωσιμο σε δουλειες, εχω παλι χρονο να ασχοληθω με τον λεοντα μου

 

αντιμετωπιζω ενα θεμα τις τελευταιες μερες και θα ηθελα τις συμβουλες σας

 

λοιπον το θεμα ειναι το εξης:

οταν συνδεω το κιν με το pc μεσω του καλωδιου, δεν γινεται τπτ και το κιν απλα φορτιζει

ουτε το μενου που σου λεει να επιλεξεις μεταξυ activesync/disk drive/ internet sharing εμφανίζεται ουτε τπτ

απλα φορτιζει και το windows mobile center στπ pc δεν το βλεπει, ουτε σαν εξωτερικη μοναδα δισκου το βλεπει (οταν επιλεξω απο τις ρυθμισεις τους αντιστοιχους τροπους συνδεσης)

 

το περιεργο ειναι οτι εκανα clear storage και περασα το τελευταιο μπακ απ του SPB που ειχα παρει και παλι δεν γινεται τπτ

περασα και παλαιοτερο μπακ απ αλλα παλι το ιδιο

εκανα και hard reset με τα κουμπια του volume και και χωρις να περασω back up προσπαθησα να το συνδεσω με το pc αλλα τπτ

 

εχετε καμια συμβουλη???

ολες οι αλλες λειτουριες δειχνουν κανονικες...

στο κιν εχω ακομη topix 1.2 wwe με radio 2.07.51.05_2 και το pc τρεχει windows 7 professional

 

πηγαινε στο leo στα tools-active sync-options και κανε delete τις υπαρχουσες συνδεσεις του hd2,αφησε μονο το windows pc.συνδεσε τη συσκευη με το ysb και θα κανει νεο partnership το windows mobile device center.μετα θα συγχρονισει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που το πετάς; Δεν πας να το ανοίξεις. Απλά το τρέχεις όπως είναι με τον file explorer της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το βαζω μεσα στην memory card χυμα!!!μετα παω στο file explrer στην memory παταω να το τρεξει και μου λεει οτι δεν μπορει.αυτο
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο leo στα tools-active sync-options και κανε delete τις υπαρχουσες συνδεσεις του hd2,αφησε μονο το windows pc.συνδεσε τη συσκευη με το ysb και θα κανει νεο partnership το windows mobile device center.μετα θα συγχρονισει κανονικα.

 

δυστυχως παλι τα ιδια

διεγραψα τα παντα απο τα options του ActiveSync του λεοντα

απεγατεστησα το mobile center απο το laptop

εκανα restart

συνεδεσα το κιν με το laptop και...

 

το απολυτο τπτ! :(

δεν το βλεπει με την κααμια

ουτε ξεκινησε να εγκαθιστα το moblie center, ουτε τπτ αλλο

απλα το κιν φορτιζει..

 

καποιος αλλο καμια ιδεα???

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

το βαζω μεσα στην memory card χυμα!!!μετα παω στο file explrer στην memory παταω να το τρεξει και μου λεει οτι δεν μπορει.αυτο

Στο pc σου έχεις ξεζιπάρει το αρχείο;Πρώτα θα το ξεζιπάρεις στο pc και το αρχείο b16b Make Manila Greek.cab που θα βρεις μέσα εκεί,θα το τρέξεις από τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το ξεζιπαρω πρωτα αλλα δεν το παιζει και παλι.καμια ιδεα???το βλεπω να το γυρναω στο ελληνικο!!!εκτος απο την γλωσσα εχει καμια αλλη διαφορα η official ελληνικη απο αγγλικη????
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως παλι τα ιδια

διεγραψα τα παντα απο τα options του ActiveSync του λεοντα

απεγατεστησα το mobile center απο το laptop

εκανα restart

συνεδεσα το κιν με το laptop και...

 

το απολυτο τπτ! :(

δεν το βλεπει με την κααμια

ουτε ξεκινησε να εγκαθιστα το moblie center, ουτε τπτ αλλο

απλα το κιν φορτιζει..

 

 

καποιος αλλο καμια ιδεα???

μην απελπιζεσαι ακομα.πηγαινε στο task bar και δες στο sync center αν βλεπει τη συσκευη.εκ\γκατεστησε παλι το wmdevice center και δοκιμασε ξανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως μεγαλωνω τα γραμματα κατω απο τα εικονιδια των προγραμματων στο μενου εναρξης?
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως παλι τα ιδια

διεγραψα τα παντα απο τα options του ActiveSync του λεοντα

απεγατεστησα το mobile center απο το laptop

εκανα restart

συνεδεσα το κιν με το laptop και...

 

το απολυτο τπτ!

δεν το βλεπει με την κααμια

ουτε ξεκινησε να εγκαθιστα το moblie center, ουτε τπτ αλλο

απλα το κιν φορτιζει..

 

καποιος αλλο καμια ιδεα???

 

καλημερα παιδια :)

 

Γιωργο,εχεις δοκιμασει να συνδεσεις το καλωδιο σε αλλες usb?

 

επισης,οταν εγκατεστησες το wm center,σου ζητησε στο τελος της εγκαταστασης να κανεις επανεκινηση η την εκανες απο μονος σου ?

 

γιατι αν δεν σου εχει ζητησει το προγραμμα,μετα το τελος της εγκαταστασης να κανεις restart,τοτε ΔΕΝ εχει εγκατασταθει σωστα και θελει επανεγκατασταση!

τρεξε παλι το wm device center και οταν σε ρωτησει,επελεξε επιδιορθωση.

αν στο τελος σου βγαλει ενα παραθυρο για να κανεις restart,τοτε και μονο τοτε ολα εχουν γινει σωστα:)

μετα την επανεκινηση,συνδεσε το τηλ σου και ολα θα ειναι ενταξει.

Edited by zaharakis
λαθος quote

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως παλι τα ιδια

διεγραψα τα παντα απο τα options του ActiveSync του λεοντα

απεγατεστησα το mobile center απο το laptop

εκανα restart

συνεδεσα το κιν με το laptop και...

 

το απολυτο τπτ! :(

δεν το βλεπει με την κααμια

ουτε ξεκινησε να εγκαθιστα το moblie center, ουτε τπτ αλλο

απλα το κιν φορτιζει..

 

καποιος αλλο καμια ιδεα???

Πηγαινε σε γραμμη εντολων και πληκτρολογησε

net localgroup Administrators LocalService /add μετα restart και δες μπας και δουλεψει.Tην εντολη εννοειται οτι θα την τρεξεις στο pc

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεω το κιν με το pc μεσω του καλωδιου, δεν γινεται τπτ και το κιν απλα φορτιζει

l

Αλλη μια πιθανότητα:

Settings-->Connections-->USB to PC-->Ξετσεκάρισε το Enable Faster Data Synchronization-->Soft Reset

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την artemis v14 .

από τότε που την έβαλα έχει μεγάλη

κατανάλωση μπαταρίας. πριν φορούσα

την v11 και ήταν οκ . τι μπορεί να φταίει ?

δεν είναι κάποιο πρόγραμμα ανοικτό το

έχω τσεκάρει . το βράδυ 1 η ώρα η μπαταρία

ήταν στο 96% και το πρωί μετα από 6 ώρες

ήταν 55% χωρίς να έχει γίνει κάποια χρήση του

κινητού . το ράδιο που χρησιμοποιώ είναι το 2.10.50_19.

δοκίμασα και το 2.10.50.28 άλλα πάλι τα ίδια

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ιντερνετικά μαγαζιά βλέπω την περιγραφή "HTC HD2 GR" με κόστος λίγο πάνω από 500 ευρώ .

 

Όταν ήταν εισαγωγέας η ACE HELLAS είχε δικό της αυτοκόλλητο πάνω στην συσκευασία που σήμαινε ταυτόχρονα πως έχει επιμεληθεί τα Ελληνικά .

Τι ισχύει τώρα που έχει μόνο το service από ότι ξέρω ? Τι πρέπει να προσέξω αγοράζοντας ένα καινούριο HTC ?

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την artemis v14 .

από τότε που την έβαλα έχει μεγάλη

κατανάλωση μπαταρίας. πριν φορούσα

την v11 και ήταν οκ . τι μπορεί να φταίει ?

δεν είναι κάποιο πρόγραμμα ανοικτό το

έχω τσεκάρει . το βράδυ 1 η ώρα η μπαταρία

ήταν στο 96% και το πρωί μετα από 6 ώρες

ήταν 55% χωρίς να έχει γίνει κάποια χρήση του

κινητού . το ράδιο που χρησιμοποιώ είναι το 2.10.50_19.

δοκίμασα και το 2.10.50.28 άλλα πάλι τα ίδια

 

Πάρε backup, κανε hard reset, βαλε μονο επαφες για να μπορεις να χρησιμοποιησεις το τηλεφωνο και αστο το βραδυ να δεις τι καταναλωση ειχες.

 

Εγω με την ρομ του Athineos με ανοικτο το wifi και μαλιστα σε no sleep mode, αλλα με manual ρυθμιση στην λέιψη mail, χανω 6% σε 6 ωρες.

Αν ρυθμίσω να κανει ελεγχο για νεα mail ανα 10 λεπτο χανω απο 12-15%

 

 

@@@@Ενημέρωση

Οπως διαβαζουμε, βρισκεται σε καλο δρόμο η προσπαθεια για δυνατοτητα χρησης των android στο HD2.

Πιστευω ως το τελος της χρονιας θα μπορουν να τρεξουν στο Leo τοσο τα android οσο και τα series7.

To θεμα ειναι αν θα μπορει να γινει σε πληρη μορφη: σωστη λειτουργια ολων των drivers, προσβαση στο market κλπ

Λογικα οταν κυκλοφορισει το EVO που διαθετει πανομοιοτυπο hardware με το HD2 θα λυθούν ολα αυτα.

Γι αυτο μην βιαζεσθε να πουλήσετε το Leo σας. Διαθετει κορυφαιο hardware αν επιτευχθει η δυνατοτητα να τρεχει και αλλα λειτουργικα, θα συνεχισει να ειναι κορυφαιο για αρκετο διαστημα ακομα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα καταφερουν να τρεξουν τα 7αρια η android καλα θα ειναι !! Αλλα και κατι τετοιο να μην γινει εμενα προσωπικα δεν θα με πειραξει τοσο πολυ :p

Δεν εχω κανενα παραπονο απο το λεοντα μεχρι τωρα, βεβαια δεν θα με χαλουσε καθολου Δευτερα-Τριτη να εχω Αndroid λογισμικο και Πεμπτη-Παρασκευη wm 7 :D

E τις υπολοιπες θα ειμαι με 6.5.χ ...:shifty:

 

Καλημερα σε ολους !!

 

Εdit εχει καποιος τον οπερα 9.7 σε cab να τον περασω?

Εdit 2 To βρηκα στο leo must have add ons απο το zaharaki ...

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα καταφερουν να τρεξουν τα 7αρια η android καλα θα ειναι !! Αλλα και κατι τετοιο να μην γινει εμενα προσωπικα δεν θα με πειραξει τοσο πολυ :p

Δεν εχω κανενα παραπονο απο το λεοντα μεχρι τωρα, βεβαια δεν θα με χαλουσε καθολου Δευτερα-Τριτη να εχω Αndroid λογισμικο και Πεμπτη-Παρασκευη wm 7 :D

E τις υπολοιπες θα ειμαι με 6.5.χ ...:shifty:

 

Καλημερα σε ολους !!

 

Εdit εχει καποιος τον οπερα 9.7 σε cab να τον περασω?

Εdit 2 To βρηκα στο leo must have add ons απο το zaharaki ...

 

εγω θα μεινω σε αυτο που ειπες Γιωργο :)και ετσι να ειναι τα πραγματα μια χαρα ειμαι με το λεο μου οπως ειναι και τωρα!!

το τηλ δεν παιζεται και οσο περναει ο καιρος,τοσο απο ρομς αλλα και απο εφαρμογες,εμπλουτιζεται καθιστωντας το αν οχι το καλυτερο(που για εμενα προσωπικα ειναι το κορυφαιο και με διαφορα) smartphone,ενα απο τα καλυτερα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...