Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θελεις δοκιμασε κ το νεο 2.10 ραδιο με αυτην την ρομ κ βαλε και τον chainfire 3d driver 2.0 ;)

 

παντως μην ξεχνας ποτε,παντα πριν απο οποιοδηποτε πειραμα,δοκιμη κλπ κανουμε ενα καλο backup! ετσι αν παει κατι στραβα,το μονο που θα εχουμε χασει,θα ειναι λιγος χρονος απο την ζωη μας:)ενα hard reset+restore

κ ολα μια χαρα;)

 

Με το 2.10 radio είμαι, και έχω περάσει και το driver patch βέβαια ούτε πριν το βάλω ούτε τώρα που το έβαλα έχω κολλήματα.....ούτε ένα.

Αλλά διάβασα που είχες γράψει για αυτό και το πέρασα...

Γενικά τώρα και με το τελευταίο fix που έδωσες είναι η τέλεια rom.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω και είναι άσχετο με τη rom, ειναι με τον opera 9.7 όταν γράφω εμφανίζει τα γράμματα με μεγάλη καθυστέρηση...διορθώνεται με κάποιο τρόπο;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο μου το κανει και σε εμενα... Νομιζα οτι οφειλεται στην υπερβολικη ευαισθησια της οθονης... Δεν ειναι φυσιολογικο δλδ? :confused:

 

Η οθόνη είναι ούτως ή άλλως πολύ ευαίσθητη αλλά αυτό δεν είναι φυσιολογικό, ειδικά όταν γίνεται συχνά. Φοράς κάποιο screen protector;

 

Αποτι καταλαβα δεν θα δουλευει κατα πασα πιθανοτητα το 3G. Αλλα αυτο δεν επιραζει το 2G. Απλα θα γινοντε οι κλεισεις σε 2G.

 

Σωστά. Το 3G το χρειάζεσαι όταν συνδέεσαι στο internet, εκεί βλέπεις μεγάλη διαφορά στην πλοήγηση. Εάν το χρησιμοποιείς, μην πάρεις Αμερικάνικη συσκευή.

 

Επίσης η Αμερικάνικη συσκευή δεν παίρνει την ελληνική rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι ούτως ή άλλως πολύ ευαίσθητη αλλά αυτό δεν είναι φυσιολογικό, ειδικά όταν γίνεται συχνά. Φοράς κάποιο screen protector;.

Οχι... Και σκεφτομουν να παρω, επειδη την γρατζουνισα σε 2 σημεια λιγακι...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Με το 2.10 radio είμαι, και έχω περάσει και το driver patch βέβαια ούτε πριν το βάλω ούτε τώρα που το έβαλα έχω κολλήματα.....ούτε ένα.

Αλλά διάβασα που είχες γράψει για αυτό και το πέρασα...

Γενικά τώρα και με το τελευταίο fix που έδωσες είναι η τέλεια rom.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω και είναι άσχετο με τη rom, ειναι με τον opera 9.7 όταν γράφω εμφανίζει τα γράμματα με μεγάλη καθυστέρηση...διορθώνεται με κάποιο τρόπο;

 

 

ανεβασε λιγο την cache απο το advanced configuration tool η απο το BsB tweaks.θα σε βοηθησει αρκετα:)

 

@Κωστα,δοκιμαζω τωρα του kwbr την 1.6.4...μετα την energy μου φαινεται σαν official!οχι απο θεμα ταχυτητας,απλα σε θεμα καθαρα customizing...

 

πρεπει να βαλω ενα σκασμο cabakia για να την ομορφυνω και μονο λιγο....

 

παντως backup εχω απο την energy :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι... Και σκεφτομουν να παρω, επειδη την γρατζουνισα σε 2 σημεια λιγακι...:worry:

 

Αυτό που είπα παραπάνω δεν συνεπάγεται ότι ένα screen protector είναι υπεύθυνο για το πρόβλημα, αλλά ενδεχομένως ύποπτο. Είναι βέβαια πολλοί αυτοί που τα χρησιμοποιούν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Ποια η διαφορα αυτων????

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=2251&id2=2174&id3=2192&del_id=2251

νομιζω μονο στο οτι το ενα απο τα 2 ειναι CSD, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA

ενω το αλλο CSD, GPRS, EDGE

δεν βλεπω κατι αλλο,σωστα???Αυτο που ερχεται Ελλαδα ποιο απο τα 2 ειναι???

 

καποιος μια απαντηση????!!!!!Please!!!!:O

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Tωρα κατεβαζω και εγω την 1.6.4 του κwbr, αν και δεμ με βλεπω να φλασαρω σημερα η αυριο επειδη επεσε πολυ δουλεια. Παντως μεχρι τωρα απο τον kwbr κανενα παραπονο. ψηνωμουν να φλασαρω την nrg 6.5.χ αλλα θα περασω την 1.6.4 πρωτα και μετα βλεπουμε..

Δημητρη εσυ πως την βλεπεις καλη?, και με ποιο ραδιο προτεινετε για καλυτερη χρηση το 2.10 ?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

καποιος μια απαντηση????!!!!!Please!!!!:O

 

ναι...αλλα

 

βασικα τι ακριβος κοιτας? En Και επισης νομιζω το HTC HD2 EU ειναι αυτο αρα αυτην την συγκριση.

 

Το Cellular Networks κοιτα. Αυτο ειναι σημαντικο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tωρα κατεβαζω και εγω την 1.6.4 του κwbr, αν και δεμ με βλεπω να φλασαρω σημερα η αυριο επειδη επεσε πολυ δουλεια. Παντως μεχρι τωρα απο τον kwbr κανενα παραπονο. ψηνωμουν να φλασαρω την nrg 6.5.χ αλλα θα περασω την 1.6.4 πρωτα και μετα βλεπουμε..

Δημητρη εσυ πως την βλεπεις καλη?, και με ποιο ραδιο προτεινετε για καλυτερη χρηση το 2.10 ?

 

Αν θες μια σταθερή 6.5 rom σίγουρα του kwbr αποτελεί από τις καλύτερες επιλογές.

 

Το 2.10 είναι μια χαρά σαν radio για τους περισσότερους από εμάς. Δεν θα έχεις πρόβλημα με το συγκεκριμένο και την εν λόγω rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tωρα κατεβαζω και εγω την 1.6.4 του κwbr, αν και δεμ με βλεπω να φλασαρω σημερα η αυριο επειδη επεσε πολυ δουλεια. Παντως μεχρι τωρα απο τον kwbr κανενα παραπονο. ψηνωμουν να φλασαρω την nrg 6.5.χ αλλα θα περασω την 1.6.4 πρωτα και μετα βλεπουμε..

Δημητρη εσυ πως την βλεπεις καλη?, και με ποιο ραδιο προτεινετε για καλυτερη χρηση το 2.10 ?

 

εγω ξαναγυρισα στην energy...

παντως καλο θα ειναι να ακουσεις τον Γιαννη ;) ειναι οι πλεον σταθερες ρομ του Kwbr.

εχω παντα ενα backup απο την 1.5.2 (μακραν μαζι με την παλια 1.2 οι πιο σταθερες ρομ που εχω δοκιμασει) και κρατησα και ενα σημερα απο την 1.6.4.:wacko::happy:

 

απλα μου αρεσει πολυ η energy για το customizing και την ταχυτητα της.ουτως η αλλως ετσι οπως την εχω στημενη,δεν ειχα κανενα προβλημα,που να με κανει να την παρατησω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Tην κατεβασα την 1.6.4 και το ραδιο αλλα θα περιμενω τα ρεπο μου μεχρι να φλασαρω, (ΤΟ ΧΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΙΕΡΟΤΕΛΕΣΤΙΑ :D) μεχρι τοτε θα εχω κατεβασει και την nrg και θα ειμαι ετοιμος για μαχη:D

Και εγω ακομα με την 1.5.2 ειμαι και πραγματικα χωρις κανενα απολυτος προβλημα αλλα γι αυτο πηρα το λιονταρακι , να εχω να ασχολουμαι με κατι, ρομ ραδιο :p

Ευχαριστω για τις συμβουλες παντως , μιας και ειμαι νεουδι στiς wm συσκευες !

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα την καινουρια μου ρομ AthineOS με 23566 ;) πάλι πρωτιές

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=668067

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' ολους

 

ανεβασα την καινουρια μου ρομ AthineOS με 23566 ;) πάλι πρωτιές

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=668067

 

Μπράβο Κώστα, βλέπω έκανες αρκετές αλλαγές.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τελικα που και πως ρυθμιζουμε να κανει επανακληση , και επισης το προγραμμα NODATA το εχω κατεβασει στο P/C , μπορω να το στειλω με ΒΤ στην συσκευη?

Και γενικα που το βαζω για να δουλεψει τι κανω?

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα! :)

 

Δοκιμάζω από χτες την Artemis v.11 WWE, την έχω τρελάνει στο customization, έχω βάλει και βγάλει άπειρα cab, δεν καταλαβαίνει τίποτα, ούτε ένα κόλλημα, ούτε ένα παράπονο! Όσο πάει και τις βελτιώνει ο Sternas, αξίζει πιστεύω μια δοκιμή απ' όσους ψάχνονται! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Tην κατεβασα την 1.6.4 και το ραδιο αλλα θα περιμενω τα ρεπο μου μεχρι να φλασαρω, (ΤΟ ΧΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΙΕΡΟΤΕΛΕΣΤΙΑ :D) μεχρι τοτε θα εχω κατεβασει και την nrg και θα ειμαι ετοιμος για μαχη:D

Και εγω ακομα με την 1.5.2 ειμαι και πραγματικα χωρις κανενα απολυτος προβλημα αλλα γι αυτο πηρα το λιονταρακι , να εχω να ασχολουμαι με κατι, ρομ ραδιο :p

Ευχαριστω για τις συμβουλες παντως , μιας και ειμαι νεουδι στiς wm συσκευες !

 

Καλύτερα να περιμένεις λίγο γιατί στο σχετικό thread στο xda παραπονιούνται για προβλήματα στον ήχο στην τελευταία έκδοση του kwbr (1.6.4)

Ήδη κυκλοφόρησε η 1.6.5.:)

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο του Κωστή τη καινούργια rom και την artemis βγήκε και καινουργια energy 23566 build....

 

την περασες ρεββεκα?εχει ορατες αλλαγες?την εχω και εγω μερες και μου αρεσει πολυ.FMRadio application patched (by yours truly) to work whether you have a headset plugged in or NOT.με αυτο τι εννοει?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα! :)

Δοκιμάζω από χτες την Artemis v.11 WWE, την έχω τρελάνει στο customization, έχω βάλει και βγάλει άπειρα cab, δεν καταλαβαίνει τίποτα, ούτε ένα κόλλημα, ούτε ένα παράπονο! Όσο πάει και τις βελτιώνει ο Sternas, αξίζει πιστεύω μια δοκιμή απ' όσους ψάχνονται! :)

Στη v10 που ειχα περασει, το μονο προβλημα που ειχα ηταν που κολλουσε στα sms... Μετα απο καποια sms κολλουσε και ηθελε restart... Αυτο υπαρχει στην 11?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

(Συνεχεια απο το προγουμενο post)

=========================

 

 

 

 

ο ενας τροπος ειναι να χρησιμοποιησετε τον LMT launcher που εγραψα και παραπανω. το προγραμμα αυτο αν συρετε το δαχτυλο σας στην οθονη και σχηματισετε ενα τετραγωνο, τοτε εμφανιζει ενα virtual dpad με ολα τα κουμπια που εχει και ενα χειριστηριο του playstation. ετσι θα μπορειτε να παιξετε καποια παιχνιδια. μπορειτε να μπειτε στο xda στο link που σας δινω παραπανω για να δειτε και οπτικα πως θα πρεπει να συρετε τα δαχτυλα στην οθονη για να εμφανισεται το keypad.

 

 

 

[/b]

 

Έβαλα τον LMT launcher αλλά δεν δουλευει καθόλου!!!!!!!!!

Και όχι μόνο αυτό αλλά όταν είναι ''ενεργός'' δεν ξεκινά κανένα flash game!!

 

Eχεις καμμιά ιδέα ποιά μπορεί να είναι η αιτία??????

 

Rom:kwbr 1.53

..........................................................................

Kαλό μήνα σε όλους αλλά δεν το βλέπω:(:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα! :)

 

Δοκιμάζω από χτες την Artemis v.11 WWE, την έχω τρελάνει στο customization, έχω βάλει και βγάλει άπειρα cab, δεν καταλαβαίνει τίποτα, ούτε ένα κόλλημα, ούτε ένα παράπονο! Όσο πάει και τις βελτιώνει ο Sternas, αξίζει πιστεύω μια δοκιμή απ' όσους ψάχνονται! :)

Και η V10 ειναι βραχος. Ακομα και οταν η μνημη ξεπερνα το 55% παραμενει το ιδιο γρηγορη. Κατι που σπανια το βλεπω σε αλλες custom.

Οι περισσοτερες ειδικα οι 576 μολις περασουν το 50-52% αρχιζουν τους δισταγμους. Ειδικα το lag στο ανοιγμα του Start menu μεγαλωνει. Αν απο sleep επιχειρησει κανεις να ανοιξει κατευθειαν το windows start menu, θα διαπιστωσει την σχετικη αργοπορεια.

Αλλα και γενικα σε ολες τις βαριες εφαρμογες.

 

Στη v10 που ειχα περασει, το μονο προβλημα που ειχα ηταν που κολλουσε στα sms... Μετα απο καποια sms κολλουσε και ηθελε restart... Αυτο υπαρχει στην 11?

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο ουτε εγω αλλα ουτε και ο ανηψιος μου που δουλευει μονο με Artemis και στελνει πολλα sms.

 

@@@Παω να διαβασω λεπτομεριες και για την ρομ του Κωνσταντινου...

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένεις λίγο γιατί στο σχετικό thread στο xda παραπονιούνται για προβλήματα στον ήχο στην τελευταία έκδοση του kwbr (1.6.4)

Ήδη κυκλοφόρησε η 1.6.5.:)

 

Καλημερα παιδια και καλο μηνα,

το διαβασα και εγω στο xda για τον κακο ηχο , ισως να φταιει και το ραδιο δεν ξερω..

Θα περιμενω λιγο να δω και σχολια για την 1.6.5..

Και αυτος ο kwbr καθε μερα μαγειρευει?? :)

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

την περασες ρεββεκα?εχει ορατες αλλαγες?την εχω και εγω μερες και μου αρεσει πολυ.FMRadio application patched (by yours truly) to work whether you have a headset plugged in or NOT.με αυτο τι εννοει?

 

Όχι, και θα αργήσω να την περάσω γιατί λόγω εγκυμοσύνης έχω "βιδωθεί" στο σπίτι όπου δεν έχω ίντερνετ, μόνο απο το κινητό μου οτι κάνω....

Τώρα για το άλλο που ρωτας χωρίς να είναι σίγουρο....το ράδιο για να λειτουργήσει χρειάζεται τα ακουστικά γιατί λειτουργούν σαν κεραία και χωρίς αυτά δεν παίζει.

Ισως έβαλε καποιο patch που να χρησιμοποιεί κάτι άλλο σαν δέκτη και να μπορεις να ακούς ραδιόφωνο απο το ηχείο του κινητού....

Λέω....τώρα εγώ...αλλά μπορεί και να κάνω λάθος...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όχι, και θα αργήσω να την περάσω γιατί λόγω εγκυμοσύνης έχω "βιδωθεί" στο σπίτι όπου δεν έχω ίντερνετ, μόνο απο το κινητό μου οτι κάνω....

Τώρα για το άλλο που ρωτας χωρίς να είναι σίγουρο....το ράδιο για να λειτουργήσει χρειάζεται τα ακουστικά γιατί λειτουργούν σαν κεραία και χωρίς αυτά δεν παίζει.

Ισως έβαλε καποιο patch που να χρησιμοποιεί κάτι άλλο σαν δέκτη και να μπορεις να ακούς ραδιόφωνο απο το ηχείο του κινητού....

Λέω....τώρα εγώ...αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.

 

μολις την περασα,οντως δεν θελει ακουστικα αλλα φυσικα δεν εχει και καλη ληψη,τωρα για αλλες διαφορες θα δω!αντε καλη λευτερια και εμενα η δικια μου περιμενει το 2ο.υπομονη,για καλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...